Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A központi piac

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: A központi piac   Hétf. Ápr. 05, 2010 5:48 am

A város által engedélyezett áruk sokasága. Itt szinte mindent megtalálsz amire fogad fáj. Viszont az is igaz, hogy itt van a legtöbb lopás is.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Ta'ael Myrth'nddare Tlith

Hozzászólások száma : 73

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Szer. Júl. 07, 2010 5:53 am

//Kaland (Lachdanann an Dubh, Stephanus Tavilrond, Jaszami//

//Folytatás innen: http://wod-game.forumotion.co.uk/belvaros-f66/szalasi-bal-keze-t105-15.htm#524

At elkövetkező reagok sorrendje majd legyen így:
  • Lachdanann
  • Mesélő
  • Lachdanann
  • Stephanus
  • Mesélő
  • Lachdanann
  • Stephanus
  • Jaszami

Ez után a kékkel jelölt sorrend marad végig//
Felhasználó profiljának megtekintése
Lachdanann an Dubh
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 14

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Szer. Júl. 07, 2010 6:03 am

Végre sikerül eljutni a piacra, ami pedig pénzt jelent a jövőben. Ebben a pillanatban fel ül a lovára, hogy jobban lásson az emberek felett és ha esetleg nagyon bedugulnának, akkor még utat is tud törni.
- Úgy látom ideértünk. Merre tovább? Esetleg megismerem valamiről a fickót? Innen fentről kicsit könnyebben észreveszem, csak mondja, hogy mit kellene látnom!

/Bocsi, nem futotta többre/
Ta'ael Myrth'nddare Tlith

Hozzászólások száma : 73

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Szer. Júl. 07, 2010 8:27 am

//Kaland (Lachdanann an Dubh, Stephanus Tavilrond, Jaszami//

Lachdanann kérdésére a lány nagyon törni kezdi a fejét valamin
- Fehér köpenyt visel - válaszolja bizonytalanul - és... és azt mondta hogy könnyen észre fogom majd venni
Félre néz jól láthatóan hunyorítva ami azt is jelentheti hogy az utolsó információ szerinte nem túl segítőkész. Minden esetre amikor Lachdanann körbe néz a tömeget fürkészve több fehér köpenyes alakot is észre vehet. Egyikük nem messze előttük egy zöldséges kofánál áll, összetéveszthetetlen női alak. Valamivel messzebb tőlük balra egy barna hajó ifjú jár az emberek között. Szintúgy előtte (de távolabb mint a nő) egy fehér csuklyás köpenyt viselő férfi tűnik fel néha az előtte elhaladó emberek közül. Mintha éppen beszélgetne másokkal egy kút mellett. A közelben egy barna ló is ki van kötve egy póznához
- Lát valamit? - szólal meg egy idő után Lachdanann árnyékában a "vezetője"
Lachdanann an Dubh
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 14

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Júl. 19, 2010 2:58 am

Egy darabig nézelődik, de a sok fehérköpenyes megzavarja. ~Itt van több, mint elég fehérbe öltözött fickó. De vajon melyiket keresem?~
- Van itt több fehér is. Melyik a megbízó? Fiatal férfi? Esetleg nő? Ha véletlenül nő, akkor azt hiszem megvan. Esetleg lova is van?
Megvárja míg kap választ és ennek megfelelően cselekszik. A lány válaszának megfelelő ember felé vezeti, majd megáll és várja, hogy a hölgyemény tovább vigye a szót és bemutassa őt a megbízónak.
Stephanus Tavilrond

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Júl. 19, 2010 3:12 am

*Hamarosan meg is érkezik Stephanus Tavilrond.
Szép fehér ló, szürke láncing, fehér öpeny, és a sisak. Az övén pedig a tok, abban a kard.*
~ Na jó, hol lehet az a Justinus atya? Ő lesz az, akit el kell kisérn. Na jó.... Addig mit csináljak... ~
*Aztán leszállt a lóról a tetőtől taplig felpáncélozott lovag, és bement a tömegbe. A lovát egy kötél segítségével vitte maga után. A tömeg között valahol észrevett egy katonának tűnő fickót //Lachdanann an Dubh-t//, de nem törődött vele. Itt lesz az idő arra, hogy megkeresse Justinus atyát.*
~ Justinus atya... ezekszerint pap.... A papok fehér ruhát szoktak viselni. ~
*Észrevett több fehér csuklyás köpenyt viselő embert is. Egy nő, egy barnahajú ifjú, és egy felnőttnek tűnő férfi.*
~ Azt hiszem ő lesz az. ~
*Ekkor elkezdett oda menni, ahhoz az emberhez. Amint odaért a fickóhoz, szólt hozzá.*
- Üdvözlégy! Nem tudja hogy hol találhatok egy bizonyos Justinus nevezetű egyházi személyt? Pont őt keresem.
*Mondta. Ha tényleg Justinussal beszél, akkor szerencséje van. De ha nem, akkor az ember talán el tudja mondani hogy hol lehet. Vagy nem.*
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 52

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 9:21 am

A listámba bújva kajtattam végig a városon. Szinte még azt sem vettem észre hogy elértem az úti célomat, a piacot. Sok minden volt a listámon. Szövettől elkezdve, az aznapi betevő élelmemen át, a baziliszkusz szemekig - hozzá teszem, azt nem saját fogyasztásra -, volt még tűzkő, holdkő - bár ez utóbbit kételkedtem hogy találok. Mondjuk ha egy sárkány fogat is találnék az jó lenne. De mostanában ritka dolog az ilyen.
Az embereket és másokat sikerült kikerülgetnem. Valószínűleg csak szerencséből. Volt még pár dolog amit a tekercs hátoldalára igyekeztem feljegyezni szénnel, mielőtt elfelejtettem volna. Ezek nem hozzávalók voltak már, hanem mindenféle gondolatok. Az agyam csak kattogott. Természetesen amióta kiléptem a céh ajtaján, újabb és újabb gondolatok jöttek.
Aztán kicsit felocsúdva bevetettem magam a vásári forgatagba. Reménykedve hogy nem megyek haza üres táskával.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

Hozzászólások száma : 38

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 9:30 am

*Gnarog ma vásárolni ment. Ildor ma nem volt vele, de Nemezis igen. Ejjj... lehet, hogy hiba volt. Nemezis hiába nem-ember, attól még nőből van. Venni akar ő ruhát, mágikus tárgyakat, és egyéb csillogó-villogó dolgot. Gnarog erre azt hiszi, hogy nőies nonszensz, viszont Nemezis igazából harcban is használ dolgok után néz. Azok az első látásra ártalmatlan csillivillinek tűnő kristályok igazából a fegyverek elvarázsolásához használatosak, és a ruhák kényelmesek, segítve ezzel egy harcost a harc közben.
Gnarog élelemért jött, és azok után keresett. Nemezis ilyen szempontból nem volt túl válogatós. Tekintve hogy ő nem ember.... mikor elősször találkozott Gnaroggal, mindent elfogadott ami ehető. Azóta persze kialakult neki is egy bizonyos emberies ízlésvilága, bár közel sem olyan válogatós mint egy ember.
A sok lótás-futás, húzkodás során Gnarog kissé megizzadt.*
- Na jó, mostmár csak a kenyér... Nemezis, édesem, van még valami vennivaló? - kérdezte Gnarog.
- Egy élesítőkő jól jönne... Miféle harcos vagy, hogy a saját fegyvereiddel se törődsz? - jegyezte meg viccelődve Nemezis.
- Csatamágus vagyok... - köhintette Gnarog.
- Nem baj.... - nevetgélt Nemezis és csapott rá Gnarog fenekére. Egy nő csapott rá egy férfiéra. Heh... angyalok... Furcsa páros Gnarog és Nemezis, de aranyosak is...
- H-hé... Óvatosan, tegnap szereltem össze a páncélomat... - jegyezte meg Gnarog viccelődve. Bőrpáncélzat és vaspáncélzat keverékét viselte. Az érzékenyebb pontokat vaslemezek védtek, a test többi részét sima bőrpáncél. Nemezis is hasonlót viselt. Mindkettő rendelkezett karddal. Mindeközbe észrevettek valami furcsa szerzetet. Ember volt, de úgy öltözött mint egy gnóm, és a hajviselete is olyasmi volt.
- Nézd, kedvesem... a-az ott miféle szerzet lehet? - kérdezte Nemezis, az idegenre mutatva.
- Nagyranőtt gnóm. Talán félvér. - vonta meg a vállát Gnarog.

// Nemezis NJK-ról itt//
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk/
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 9:49 am

- Baziliszkusz... baziliszkusz... - ismételgettem félhangosan, közben pedig a papírból fel fel nézegettem. De baziliszkuszt csak élőt találtam. Mellesleg az állattal való újabb megfigyeléseimet és gondolataimat írtam le.
A tömegben elkaptam egy kifejezést melyben szerepelt a ,,gnóm" szó. Felkaptam a fejem és körbenéztem. Egy gnóm? Hol? Talán diszkussziót tarthattam volna vele.
- Hogy az a... - szűrtem a fogaim között az anyanyelvemen, mikor fölocsúdtam, hogy valószínűleg rám értik. Már hozzászokhattam volna. Természetesen tudtam hogy nem a ruha teszi... hiába sejtené azt az ember, hogy egy jobban öltözött illetőnek több esze van, egy tökfilkó azért tökfilkó marad.
- Már megbocsásson hölgyem, de meg kell jegyezzem, hogy ha nem vigyáz a szavaira, könnyen megbánthat valakit - lépdeltem oda hozzájuk kicsit feldúltan. Bár mondjuk, gnómok között nevelkedtem, és ezt nem szégyelltem, de ahogy lejöttem a hegyekből csalódnom kellett az emberekben. Sokszor igen is sértőnek szánják.
Egy pillanatra azonban elbambultam, és a hölgyemény szárnyait kezdtem el vizslatni.
- Igen érdekes... meg kell hogy mondjam egész figyelemre méltóak... a szárnyai - jegyeztem meg végül a szabad kezem ujjaival is gesztikulálva.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 9:55 am

- M-maga nem nagyranőtt gnóm? Dehát az öltözködése... - jegyezte meg Gnarog.
- A szárnyaim érzékenyek. Nem hozzájuk nyúlni. - jegyezte meg Nemezis. Végülis, az idegen csak gesztikulált, mutogattot, nem ért ténylegesen hozzájuk. De azért... Nemezis szárnyai egy pillanatra megmozdultak, jelezvén hogy tényleg tud velük repülni. Gnarog most mégközelebb állt Nemezishez, hogy védje őt ha kell. Nem mintha Nemezis gyenge lenne, de a kettőjük közti kötelék azért... Bár hivatalosan nem hordanak gyűrűt, azért mégis van annyi köztük lélekben mint egy házaspár közt.
- És maga mit vásárolni jött ide? Mostanában mindenhol csak vackot árulnak... alig lehet jó árút találni... Kivéve a feketepiacon. - jegyezte meg Gnarog csendben.
- Az veszélyes... - jegyezte meg Nemezis.
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 10:04 am

Megrándult a szemöldököm a férfi kérdésére.
- Nos, ha a külső alapján ítél... nem... az öltözködésem - nyomtam meg a szót -, és még a felmenőim ellenére, akik tényleg gnómok voltak, és nem vagyok az. Ember vagyok.
Bár emberi mivoltomra voltak pillanatok amikor nem voltam büszke.
- Rendben - rezzent meg még a kezem is, hogy rám szóltak, és egészen a mellkasomhoz szorítottam a kezem amelyik szabad volt.
Végig néztem a férfin, hogy így közelebb húzódott a nőhöz. Ha nem teszi ezt talán észre sem veszem... Ugyan is ekkor lett egy elég valószínű következtetésem.
- Nos én sok mindent. És valóban én sem találok mindent. Még csak a fél piacot jártam át, de még holdkövet és baziliszkusz tartozékokat nem találtam. Esetleg nem tudják merre lehet ilyesmiket kapni?
- Mellesleg egyet kell értenem a hölggyel - bólogattam szinte színpadiasan, a fekete piac említésére.
- Ha nem sértem meg a kérdésemmel hölgyem... a szárnyát maga növesztette? Vagy egy másik mágus műve? Tudja, már hallottam hasonlóról... Bár a legalább a fele csak legenda.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 10:11 am

- Áh, csak sokféle népet láttam már... láttam én már nagyranőtt törpöt is... nálam is magasabb volt, de izmos... és egész végig ahhoz ragaszkodott, hogy ő törpe... Ha nem törpe-akcentussal beszél, el se hiszem... Láttam én már egy kis gyíkocskát is, nem gyíkembert, aki sárkánynak vallotta magát... én elősször azt hittem hogy beszélő baziliszkusz... - jegyezte meg Gnarog.
- Áh, olyasmiket... van itt a közelben valamiféle alkímista, aki olyasmiket árul. Nemezis is tőle vette azokat éz égköveket, vagy hogyan nevezik őket...
- Gnarog, azok lélekkristályok, nem égkövek... És fegyverek elvarázsolásához használatosak. - mondta Nemezis.
- A-a-a sz-száryaim? - kérdezte Nemezis, teljesen elvörösödve, válaszolván az idegen ember kérdésére. - É-é-énn ööö... an...
De Gnarog időben az egyik úját viccelődve Nemezis szája elé rakta, nevetgélve. Nemezis lenyugodott, és az arca is visszafehéredett.
- Születési rendellenesség - jegyezte meg mosolyodva Nemezis. Azért nem árulhatja el hogy angyal, mert akkor mindenki hirtelen felugrana a meglepetéstől. Egyedül Gnarog és Ildor tudják róla.
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 10:23 am

Elkerekedtek a szemeim a férfi történetére.
- Ez érdekes... igen érdekes - néztem rá igazi csodálattal. - Ez esetben elnézést kérek a felindultságomért. Sajnos hozzá kellett szoknom, hogy még a kollégáim is sokszor gúnyneveken szólítanak a hátam mögött - sóhajtottam.
- Nagyszerű - örvendeztem, és csak azért nem csaptam össze a tenyereimet, mert ott volt a lista a másik kezemben, a szénnel. - Ezzel igazán megkönnyítette a mai napi túrát uram.
A nő szavaiból egyértelműen kiderült számomra, hogy ő az inkább varázs tudó. Ismét csak bólogattam a szavaira, még így látatlanban is.
- Egész hasznosak tudnak lenni... sokan mások is ezt mondják, bár én igyekszem kerülni a használatukat, és más megoldást találni.
- Valóban? - kerekedtek el a szemeim. - Meg kell jegyezzem, igazán szépek, és ne higgye el, ha bárki mást mond - mosolyogtam.
- Mellesleg Gregoreon Zachaxtrahy vagyok, céh-mágus - cseréltem át másik kezembe a papírt az írószerszámmal, és kezet nyújtottam mindkettőjüknek, nem is figyelve, hogy az a kezem eléggé szenes maradt. - Örvendek.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 10:30 am

*Nemezis kicsit elvörösödött a szárnyára irányított dícséretektől. Majd jött a kézfogás.*
- Gnarog Dougfral - mondta Gnarog, s nyújtotta a kezét Gregoreonnak.
- Nemezis. - mondta Nemezis, s ő is nyújtotta kezét Gregoreonnak.
- Más megoldás? Csak nem maga is ilyen... gólemépítő-féle? - kérdezte Stephanus kicsit nevetgélve. Nos igen, a "gólemépítő-féle" egy bizonyos megközelítő-szó, megközelíti az ilyen gépekkel és alkímiával foglalkozókat, köztük a gnómok elég nagy hányadát. Persze, Gregoreon értheti hogy mit jelent a szó...
- És mondja csak, Zachaxtrahy... régóta él itt Grandfolkban? - kérdezte Gnarog, kis kiejtési hibákkal... a CH-t H helyett K-nak ejtette, az X-t pedig KSZ helyett GZ-nek... Zakagztrahi... Ahonnan Gnarog származik, ott az erős ch-t k-nak ejtik... Szóval ez ilyen tájszólás. Nem jártas az északi nyelvjárásokban. Gnarog ő maga Grandfolkból származik, bár jó régóta nem él ott... körülbelül felnőttkora kezdete óta. Nemezissel, és a jelen nem levő Ildorral együtt járja a világot. Kalandor fajta.
- Mindenesetre, örvendünk a találkozásnak... - mondta Nemezis.
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 10:54 am

Gnómépítő-féle? Felvontam a szemöldököm. Majd megköszörültem a torkom.
- Igen... így is mondhatjuk, bár ez nem igazán pontos. - Megvakartam a fejem. Nem is figyelve arra, hogy utána a saját arcomat is sikerül összekormozni.
- Zachaxtrahy - ismételtem el a nevem ismét kijavítva a férfit, miközben felemeltem az egyik ujjam. Ekkor azonban a torkomra forrt a szó. A közeli alkimista boltjából egy robbanás hallatszódott, majd valami tüskés nagymacska féle tört ki az ajtón füsttel keretezve, és pont a piac ezen utcája felé tartott.
Én személy szerint, amint megláttam ledermedtem. Majd el is ájultam ott helyben, még a nép ott sikoltozott körülöttem.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 11:39 am

- Óh, hogy az a...
Ez volt Gnarog és Nemezis első reakciója a robbanásra. Gregoreon elájult, de erre nem tudtak sokat válaszolni, jelenleg. Mindketten a robbanás irányába futottak. Valami tüskékkel rendelkező, fémből levő oroszlán-szerűség, rubinvörös világító szemekkel. A mozgása gyors és hasonló az igazi oroszlánéhoz, de a lábakon látszanak a csavarok és fogaskerekek, melyek egyben tartják ezt a mesterséges szörnyeteget. Az emberek futkároztak sikítva, az őrök képtelenek voltak reagálni.
Gnarog és Nemezis voltak egyedül akik úgydöntöttek, hogy tesznek valamit. Nemezis felrepült, és fentről próbálta provokálni tűzgolyókkal. Gnarog a szörnyet hátbatámadta a "lángszóró" varázslatával. Alapjában véve nem kimerítő varázslat, de Gnarognak bele kellett adnia több erőt, hogy megfelelő hőt termeljen a szörnyeteg elolvasztásához. A harc perceken keresztül folyt, míg a szörnyeteg hátulsó részei el nem kezdtek vörösödni, majd sárgulni, végül kifehéredni, és folyékonnyá válni. Hamarosan egy csikorgó hangot lehetett hallani, és a szörny összeesett.
Gnarog és Nemezis nem tudhatták, hogy hol vannak, a harc annyira lefoglalta őket. Holott igazából az alkímista bolt közelében voltak.
Az alkímista, egy középkorú, kövér, vöröshajú, bajszos s szeplős félszerzet aludt a földön, és hangosan horkolt. A közelébe menve érezni lehet a tömény szesz szagát, mind aki jó sok alkoholt ivott. Miután Gregoreon feleszmél, megtalálhatja amit akar. Az őrök összevissza futkároznak, teljes a káosz. Ha akar, lophat. Ha nem, felébresztheti az alíkmistát.*
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 12:49 pm

Úgy tűn nem lehettem kiütve olyan túl sokáig... Mint aki nem is zavartatja magát, úgy szedtem össze magam. Megkerestem a papíromat, és az íróeszközömet. Gnarogék addigra eltűntek. Feltápászkodtam, és kómásan elindultam a fény irányába.
Letaglózott amikor megláttam a Gnarogék által jól helyben hagyott masinát.
- Szegény pára... - térdeltem le hozzá, és szemügyre vettem, mintha egy igazi állat lenne akinek a sebeit kéne bekötözni. Az én egyik kreálmányomra emlékeztetett. Az én párducom sokkal kecsesebb volt, és nem volt ennyire robusztus. Viszont erős fémből készült. Ennek ellenére nem okozott volna ilyen galibát. Maximum a lakrészem és egyben laborom is őrzi, de még ilyen parancsot sem adnék igazán neki, hogy másra kelljen támadnia. Hiszen abban ő magam is megsérülhet.
Elhatároztam hogy haza viszem az ,,állatot" ha más nem jelentkezik érte. Megjavítom, sőt jobbá teszem.
Ahogy közelíteni kezdtem a kezemmel a fémhez észre vettem, hogy egy részen még bizony nagyon meleg. Így nem pusztakézzel nyúltam be a testén ütött lyukon. Telekinézissel emeltem ki az állat kiégett motorját hogy szemügyre vegyem. Az én szemeim számára igen csak hanyag munka volt. A testvéreim százszorta jobbat csinálnak ennél.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 12:55 pm

- Ööö, Gregoreon, nem véletlenül valamiféle alapanyagokért jött ide? - kérdezte Gnarog, remévle hogy emlékezteti az embert az eredeti céljára.
Mindeközben a kidőlt félszerzet elkezdett felkelni.
- Mi-mi ez a galiba? Maguk meg mit csináltak az én Grach*ommal? Na, úgyis ki akartam dobni... legfeljebb beolvasztottam volna. Vigye aki akarja... Na de... akarnak maguk itt valamit? Esetleg venni? - kérdezte a félszerzet. A boltjában valóban minden megtaálható volt, amiért Gregoreon jött. Minden, mi alkímista és "gólemépítő-féle" szemének-orrának ingere.
Persze, az ólmozott üvegből készült tartódobozkák kicsit megrepedeztek a robbanásnak tűnő esemény alatt, a ház szinte tökéletesen rendben volt. Talán a füst valami varázslat miatt lehetett? A félszerzet, felkelvén, leporolta magát, majd odament a pulthoz ahonnan rendezi a pénzügyeket.
- Akkor most vesznek valamit, vagy sem? - kérdezte a félszerzet a hármastól.
- Nekünk nem kell semmi. - válaszolta Gnarog és Nemezis.

*Grach = a félszerzet ezt a nevet adta a vasból készült oroszlángólemnek.
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 1:13 pm

Amikor hozzám szóltak kissé zavarodottan felnéztem. Majdnem a motort is elejtettem.
Az egész szerkezet vasból volt. Vasból! Nem csak a motor, az egész! Hogy lehet valaki... hogy tehet ilyet valaki? Egy újabb dolog ami miatt eszméletlenül bosszantott az egész. Elszabadul, és még ilyen silány minőségből is van építve. Ezek után még azt is hallanom kellett hogy be lett volna olvasztva! Ez már kicsapta nálam a biztosítékot.
Felkaptam az oroszlánt, mintha csak én lennék a a világ legerősebb embere, és a vállamra csaptam. Természetesen varázslattal csináltam az egészet. A motort a zsebre raktam és oda mentem így a félszerzethez.
- Ha már így kérdezi, igen, szükségem lenne pár dologra - mondtam sértődötten. Hogy még ezek után ennek a semmirekellőnek még fizetnem is kell. Hallatlan!
- Szükségem lenne, egy pár baziliszkusz szemre, de legyen inkább kettő. Egy kis darab holdkő is kéne - mutattam a szabad kezemmel, hogy úgy egy maroknyi méretű. - Meg tűzkő, az nagyjából ekkora - mondtam hetykén. És ha megkaptam mindent eltettem a táskámba félkézzel, természetesen azért oda figyeltem hogy ki ne eshessen, aztán fizettem, és megfordultam, hogy távozok is.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 1:19 pm

- Igen, van mind, van mind... hikk... - mondta a félszerzet, majd ivott a sört tartalmazó kulacsából, majd elővette mindazt amit a gnómok által felnevelt ember kért. Sőt, még többet is adott neki, majd mondta az árát, ami alacsonyabb volt az igazinál. Részeg... átverhető...
Miután megkapott Gregoreon mindent, s fizetett is, távozhat. Gnarog és Nemezis már vártak rá kicsit távolabbról.
- No... hogy mentek a dolgok? Megvan minden, amit keresett? - kérdezte Gnarog. Mindeközben a rend helyreállt, az őrök a helyükre mentek, az anarchia végetért. Nemezis megnézte, hogy minden megvan-e amit meg kellett venniük. És igen, megvan. Talán már mehetnének is haza.
Végülis, Gregoreon reakcióján múlik minden. Ha más irányba megy mint az össze-vissza sétáló angyal-ember páros, akkor útjaik innentől különvállnak. Ha velük együtt megy valami oknál fogva, akkor még tudnak beszélgetni.*
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   Hétf. Május 20, 2013 1:42 pm

- Igen... - mondtam ki bosszúsan, próbálva kiengedni minden felgyülemlett feszültséget magamból. - És az alkimista meg kell mondjam rendesen illuminált állapotban volt! És tekintve ezt a szegény, elhanyagolt szerkezetet, nagyon trehány is. Bár magam anyagilag jól jöttem ki, mert majdhogy nem a felét sem kellett fizetnem, azért sokkal drágább is lehetett volna az egész ,,baleset". Milyen emberek vannak! - szörnyülködtem.
- Mindenesetre örülök hogy találkoztunk. Igen tanulságos nap volt ez a mai. Legyen továbbra is szép napotok - köszöntem végül. Dobtam még egyet az állaton a vállammal, hogy le ne csússzon majd elindultam haza.

//Mágus céh//
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A központi piac   

A központi piac
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Camille Caffrey
» Minden napra egy süti, B1 szint a fekete piac és temetkezési vállalkozás
» Piac
» Az X-Fegyver központi bázisa (megszűnt)