Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A bíbor bordélyház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 1:05 pm

A bíbor bordélyház egy tipikus bordélyház. Egy lepukkant, szegényes, romos, rendes házra alig emlékeztető épület, amely valaha talán egy fogadó lehetett. Igen, egy szép, gazdagoknak való fogadó. Ez az épületet valaha - akár 100 éve - a gazdagság fénye volt, mely szigetként kiemelkedett az azt körülvevő fertőtől, amely Grandfolk szegény negyedét alkotja.
De az már a múlté.
A régi, szép fogadóból azóta egy elhagyatott épület lett, és az is maradt, amíg rá nem talált egy naplópó-csavargó, amely pénzét a legősibb mesterséget űző nők finanszírozásával majd adóztatásával szerezte. Azóta még több olyan nő telepedett le itt, aki nem talált más megélhetési metódust.
Persze azóta a szakállas naplópó rég meghalt, és valaki más vette át a helyét.
A legősibb mesterség űzőit olyanok veszik igénybe, akik gyengék, de ennek ellenére képtelenek házasság nélkül átmeneti párhoz jutni, és hasonlók.
Az épület törzsvendége egy vén vajákos uraság, aki bizonyos pénz fejében megoldhatja, hogy a munkások kuncsaftoktól kapott betegségei kigyógyításra kerüljenek, és emellett megelőző lépéseket tesz annak megakadályozására, hogy a kuncsaftok se kapjanak el betegségeket a dolgozóktól.

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 1:43 pm

Valami nagyon nem jó folyt a bordély életének hátterében... de csak nagyon kevesek tudták... ami azt illeti valószínűleg csak az okozója. Bár voltak különös esetek a környéken... melyek közül talán nagyon kevés jutott ki... ki foglalkozott volna a bordély körül lakó szegényekkel? Vagy éppen a lakóival a ,,külvilágból"?
A legkülönfélébb gaztevők jártak erre, mint ha mit sem törődnének azzal, hogy utol érhetik őket a város őrei, vagy bárki más ,, az igazság szolgálatában". Na nem mintha máskor nem lett volna erre amúgy tökéletes a környék... de mégis valahogy minden más volt.
Mágia is lehetett volna okozója az egésznek az okozója... De annak jelenlétét valamiért nem lehetett érezni, vagy pedig épp hogy ott volt a levegőben. Nem lehetett megmondani honnan, jön... Még a hozzá értő is kételkedni kezdett magában, hogy tényleg ott van-e.
De valami tényleg baj volt...
Hiszen különben mi a fenét kerestem volna egy bordélyban? Főleg a dolgozói részről! Nem tudtam mit csináltam az elmúlt napokban és jelenleg nem is nagyon érdekelt. A többiektől kissé elütő, szebb, kövekkel kirakott ruhában lejtettem fel s alá a bordélyban, mely annak ellenére nem takart többet...

A hozzászólást Gzaxia Nolano összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 06, 2013 1:55 pm-kor.
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 1:51 pm

*Stephanus a füle után ment. Azt mondta a közbeszéd, hogy valami ördög szállt meg a bíbor bordélyházban. Vagy valami hasonló, amit a helyiek mondtak.
Stephanus egy lovag. Ő a gonosz üldözője. Ő a sztereotipikus igazságosztó, aki a természetfeletti gonoszat elűzi. Legalábbis ezt várja el tőle és a többi lovagtól a köznép. Stephanus ezért bemerészkedik a "vadonba", hogy felkeresse a megrontást, és véget vessen neki.
De milyen helyen szállt meg a démon.... Ott, ami mindig is démoni lehetett.
Egy szodoma. A bordélyház. Stephanusnak ilyen szentségtelen helyre belépni azzal egyenlő mintha egy jól öltözött herceg a sáros mocsárba lépne. Viszont ellenben a mocsárba lépő selyemfiúval, Stephanusnak van oka bevetnie magát a sötét vadonba, hisz áldozatokat kell hozni a gonosz legyőzése érdekében.
Nem. Stephanus nem fog megkérdőjelezhető cselekedeteket végrehajtani. A lovagok ugyan házasodhatnak, egy prostituált szolgáltatásait igénybe venni enyhén szólva megkérdőjelezhető, legalábbis egy lovag számára.
Ugyan nem fogja a szentségtelen ház szolgáltatásait igénybevenni - hiszen esze ágában sincs olyat tenni - mégis meglátogatja az épületet, a pletykák szerinti megrontás megtisztítása végett.*
- Miért pont ilyen ocsmány épületben kell rejtőzködnie? Ez a hely már kívülről is rothadástól bűzlik....

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 2:04 pm

Épp az egyik uraságnak adhattunk táncot. Ami azt illeti nem tudtam pontosan, de nem is érdekelt. A tánc kötött le és a nevetés, ahogy a másik lánnyal egymásra néztünk. Ő is vidámabb volt a szokásosnál. Ha minden igaz ember lehetett, és talán nem is lett volna csúnya... de az évek sínylődése kívülről is meggyűrte, és volt pár sebhelye, a combján, a karján, a dekoltázsán, és egy apró még az arcán is. Belülről az egész bordély hangosabb volt mint szokott lenni. Arról már ne is beszéljünk, hogy Gravkran a fél-ork orgyilkos, akinek körülbelül százötven arany volt a fején, üveges tekintettel úszott el a háttérben, és úgy tűnt senki nem figyel rá.
Megpillantottam Stephanust, és jól ismert, bár elég erőd, éhség futott át rajtam borzongásként. De valami az utolsó pillanatban lecsillapította, mielőtt még átvágtam volna a termen és leterítettem volna, hogy örök pihenésre szenderüljön. Még ennek ellenére is azonban valami azt súgta, hogy oda kell menjek hozzá. Kecses, lassú léptekkel indultam el felé. A csípőm ringott, amitől csak úgy lebegtek a ruhám lógó részei. Az egész mozgásom olyan volt, mintha a testem súlya nem is nehezedne a földre, gravitáció ide vagy oda... De hogy mire számíthatott itt a férfi... valószínűleg semmi jóra.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 2:14 pm

*Stephanus érkezése első látásra nem kavart nagy port. Egy páncélos fickó, 100% hogy egy helyi nőt akar lefektetni.
De mint tudjuk, nem ez a helyzet. Stephanus ide azért jött, hogy kitisztítsa a helyet. Legszívesebben porig égetné az egész épületet, de mivel az elijesztené a célpontot, ezért nem teheti meg. Beilleszkedni trükkös lesz. Egy alapos végigmérés után ki lehet deríteni, hogy Stephanus nem zsoldosféle, hanem lovag, szóval ő nem fogja a bordélyház kincstárát gyarapítani. De akkor mi a fészkes fenét kereshet itt? Azt valószínűleg senki más nem tudhatja.
Stephanus viszont észrevett egy ismerős arcot.... Csak nem Gzaxia?*
~ Ő meg mit keres itt? Vagy kifutott a pénzből, vagy talán ő is a helyi szóbeszédet követhette, mint én... ~
*Stephanus remélte, hogy az utóbbi. Mert ha igen, akkor újra csapattársra talált, aki segíthet neki. Ha meg az első, akkor nincs mit tennie.... legfeljebb kölcsönt adhatna a nőszemélynek... persze kamat nélkül, mert a lovagi törvények köze tartozik az uzsora tilalma.
Stephanus a gondolataiba merült, hogy vajon Gzaxia mit kereshet itt.... és mire befejezte, addigra már a nőszemély feléje közeledett.*
- No, mi szél hozhat egy ilyen szép hölgyet ebbe a bűzfészekbe, szépségem? - kérdezte a lovag némi iróniával, majd komolyabb hangnemre "kapcsolt" - Remélem te is azt a D-betűs problémát* jöttél megoldani, amit én.

// * D-betűs probléma = démon

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 2:27 pm

- D? - kérdeztem végül kissé értetlenül miután odaértem a férfihoz. - Itt nincs semmiféle D. Akár mi is legyen az. De ne rohanjunk annyira előre... - ciccegtem a nyelvemmel, majd újból léptem pár lépést. Méghozzá szépen lassan megkerültem a lovagot közben pedig az állához értem, majd szép lassan húztam tovább a vonalán.
- Ne add az ártatlant, jó lovag. Nem vagy mentes te sem ,,bűnös" gondolatoktól. Ami meg a bűzt illeti, én nem rég fürödtem. Jó lehet Harig - mutattam a válla fölött a másik sarok felé, ahol egy férfi.. mondjuk úgy terült egy egy ülőalkalmatosságban - már nincs ezzel így. De az bármikor könnyen orvosolható. Csak egy csettintés, és elintézem...
- Mért nem ülsz le itt velünk? Nincs itt semmit szégyellni. Engedd el magad...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 2:36 pm

- Én nem azért jöttem, hogy felszedjem a szilvát. A szóbeszédet követve ide kötöttem ki, sötét megrontást orvosolni. Vonakodom letenni ingóságaimat, mert Grandfolk pont legkevésbé biztonságos helyén vagyunk. De ha már lazítást akarsz.... - mondta Stephanus, elmosolyodott. - Csak mutass egy helyre ahol levethetem ezt a nehéz páncélt. Alatta rendes öltözék van, mielőtt rosszra gondolnál.... A páncél a hátizsákomba kerül, vagy valami ládába vagy akármibe, ami itt található....
*Hangzott el a lovag válasza. Hiába a hajléktalan szülők, Stephanus lovagok közt nőtt fel. A nem-nemesi származása elllenére is került bele egy kis képmutató selyemfiú-harcos keverék vonás - egyszer csontvázakat és egyéb rosszfiúkat mészárol le a kardjával, másszor meg a prostituáltak látványa és a szegény negyed bűze miatt fintorog. Hát ezek a lovagok....
Mindezek ellenére a páncélját jobb ha leveti, ha már el akarja magát engedni. Mégsem ülhet le Gzaxiáékkal abban a nagy páncélban.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 2:56 pm

- Ó... megrontás van itt bőven... - ugrottam a nyakába hátulról, nem törődve azzal, hogy esetleg kényelmetlen lehet nekem... hiszen itt ott nyomhat, szúrhat egy egy hajlítás, csatt vagy kiálló rész azon a páncélon. - Valami mégis azt súgja nem bánnád ha én megrontanálak... - vigyorogtam.. és magamban valamiért nagyon jót nevettem a lovag helyzetén.
- Arra - mutattam egy irányba elég bágyadtan. A sarokban egy alig észre vehető lépcső vezetett fel a felsőbb szintekre. A fejemet Stephanus páncéljának döntöttem. - De neked kell elvinned így odáig - határoztam, mint aki egészen fáradt.
Ha elindultunk valahol félúton lehettünk, mikor valahol... Stephanus látóhatárának szegletén valaki átváltozott. Az alul tápláltnak tűnő véroroszlán éppen széttépett valakit. Utána pedig mindenki tapsolt. Úgy tűnt az meg kissé meghajolt majd folytatta a lakmározást.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Pént. Szept. 06, 2013 3:08 pm

*Stephanus meglepődött mikor Gzaxia nekiugrott, de elmosolyodott. Valaki nagyon meg akarja törni a jeget. Stephanus örült, és a nekiugró Gzaxiát karjaiba vette. Most jelentkezett a bűnösség elősször. Stephanus egyik keze Gzaxia fenekéhez simul, a másik karja a hátát tartja, de azon keze a melloldalhoz közelít.*
- Akkor megronthatsz, kedves.... de csak miután levetem a páncélt. - mosolyog, majd elszállítja a félelfet a megfelelő ponthoz. Közben látta, hogy valaki átváltozáson ment keresztűl, és az átváltozó egy emberrel végzett. Stephanus hányt volna az undortól és helyben kivégezte volna a szörnyeteget, de most nem tehette. Megjegyezte hogy a fickó átváltozás előtt miféle alap-külsőségekkel rendelkezett. Nehéz volt látni, hiszen a látóhatár peremén volt, de megjegyezte hogy egy barnaszakállú kopasz fickó, valami hold-féle tetoválással a félmeztelen testén. Legalábbis olyan messziről annak tűnt.
Mindenesetre, eljutott a ponthoz. Majd levetette a páncélját, és a hátizsákjába tette, majd egy apró varázslatot rakott a hátizsákra. Ez majd távol fogja tartani a tolvajokat. A kardja nála maradt. Miután a páncélját levetette, Gzaxia homlokát megcsókolta, miközben a vállát simogatta. Ha minden igaz, ez csak a kezdet.*
- Majd a szörnyetegget lerendezem, miután "megrontottál", kedves.

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 11:47 am

A felső szint, amire jöttünk, veszélyesebb volt mint az alsó. Ezt tudtam. Hogy miért arra nem emlékeztem, és nem is foglalkoztam most igazán vele. Mindennek ellenére első ránézésre teljesen üresnek tűnt. Az első szobába mentünk be, jobbra. Én elfeküdtem az ágyon háttal, még Stephanus a páncéljával bíbelődött.
Néztem őt, de egyre kevesebb erőm volt. Hallottam a hangját, egyszer el is mosolyodtam, de aztán egyre kevesebb érzelem maradt bennem. Mondott bármit, egyre kevésbé érdekelt. És mikor egészen közel került hozzám elájultam. Talán pont mielőtt gyilkos ösztönök ébredtek volna fel bennem is.
Ha Stephanus velem foglalkozott, valószínűleg nem láthatta, ahogy a résnyire hagyott ajtó nyílásán bekúszik egy fekete masszából álló, nem épp kellemes kinézetű lény. Egyike volt a felső szinten lévő rémségeknek. Hisz ki tudja mi volt még itt. Azonban ha látta hát látta. Esetleg leállhatott vele hadakozni... Az igazi ,,ellenfél" azonban nem mutatta meg magát. Olyan volt mintha ott lenne mindenhol és mégsem. Stephanus lassan gyengének érezhette magát. A világ homályosodni kezdett, aztán teljesen elsötétült.
Legközelebb egy sötét teremben tért magához, egy koszos kőpadlón ülve, egy oszlopnak a hátával döntve. Ha a szeme valamennyire hozzászokott a sötétséghez, nem messze egy pallos halvány csillogására lehetett figyelmes. (A saját kardját nem találta a helyén.) Azon kívül még valaki más halovány sziluettjét vehette ki épp látótávolságban magától. Talán a világos haja láttathatta ennyire látszódni még ebben a homályban is.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 11:57 am

*Stephanus nagy hibát követett el, mikor levette a páncélját. Nem sokkal az előbb történt események után elgyengült, elsötétült a világ. Valami sötét teremben tért magához. Nem tudja hogy hol van. Keresi a kardját, de nem találja. Sötét van.
Első dolga természetesen a világítás megoldása. Mi sem egyszerűbb ennél, a varázslat. Gondolkodik, elmormol néhány alig hallható sort, majd csettint egyet. Azonnal megjelenik egy világítógömb mellette, mely követi.
Első gond megoldva. Na de, még mindig nem tudja hogy hol a fészkes fenében tartózkodhat.*
- Hol a fenében lehetek? Na Gzaxia, amint megtalállak, sokmindent meg kell magyaráznod....
*Mondta, majd felállt. Körülnézett. Arra az észrevételre jutott, hogy valószínűleg katakombában lehet. Nem biztos, de ennek se lehet kizárni a lehetőségét. A fülét a falhoz teszi. Nem hallja az előbbi épület zaját, szóval valahol máshol lehet. Elindul, de nem lát senkit. Mindenesetre, az egyik kezében előkészít egy villámgömb varázslatot, hogy ha akármilyen furcsasággal találkozna, elősször lőjjön, utánna beszéljen. Egyenesen próbál menni.*
- Hol a francban vagyok? Kellett nekem hagyni hogy az elf fruska elbájoljon a mézesszavaival.... Gondolkozz Stephanus, gondolkozz! Biztos nem lehet messze a kijárat! - mondta magának.

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 12:04 pm

Ahogy Stephanus köröz észre vehet egy nem teljesen magánál lévő, de egyértelműen élőnek tűnő személyt a földön ülni az egyik oszlopnál. A személy nem más mint Gzaxia fia, Rael, akinek fenn vannak akadva a szemei. Nem messze mögötte a homályból lassan holtestek sziluettjei kezdenek kirajzolódni.
Az egyik folyosó felől szellő jön be, Stephanus felé fújva egy fajta eszméletlen bűzt. Valami zene is hallható arról a folyosóról... lehet hogy mégis arra van a bordélyház?
Amennyiben azonban ha Stephanus nem vesz tudomást Raelről és arra indul, az nyöszörögni kezd, és valami olyasmit akarna mondani, hogy ,,a helyében nem menne arra".
Azonban ha oda megy hozzá, könnyen lehet hogy még a válaszaira is megpróbál válaszolni.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 12:12 pm

*Stephanus azonnal feleszmél. A hang neki ismerős.... csak nem Gzaxia fia?
Stephanus azonnal megfordul, és odamegy. Azonnal lehajol hozzá, elkezd mormolni egy imát, majd a világító kezét a férfiszemély mellkasára teszi. A kézrátételes gyógyítás. Stephanus nem nagyon vizsgálta meg hogy az illető sérült-e vagy sem, ösztönösen elkezdte a kézrátételes gyógyítást. Csak ezután tette fel az első kérdést.*
- Hogy kerülsz ide? Csak nem téged megmenteni jött ide édesanyád? Szerintem jobb lenne ha itt várnál.... Megpróbálom elpusztítani a szörnyetegeket, majd visszatérhetek. Kivéve ha más terved van.
*A kézrátételes gyógyítás tisztavérű vámpírokon ugyan nem hat, félvéreken valószínüleg korlátozott hatásfokkal igen, hiszen van bennük halandó is. Stephanus persze nem tudja hogy Gzaxia vámpír és hogy Rael félvámpír.*
- Valamit ki kell találnunk.... ki kell innen jutnunk.... bár, ahogy előre számítok, ha azok az idióták a kardomhoz hozzányúlnak, megtapasztalják hogy nem érnek vele túl sokat.... Van ötleted?
*Kérdezte. Ki kell innen jutniuk. Stephanus amint élve kijut innen, össze fogja hívni társait, hogy megtisztítsa az épületet. Itt nem lehet kudarc.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 12:22 pm

Rael hörögve vett nagy levegőt mielőtt válaszolni próbált volna. Valamennyire erősebbnek éreztem magát Stephanus próbálkozásától, de a hatás nem volt az igazi.
- Szörnyekre... vadásztam... - újabb mély, már majdnem sípoló levegő vétel következett. - Én... nagyjából... tudtam mivel állok szemben... felkészültem... Egy varázs jegy van rajtam ami megvéd... valamennyire. De anyám nem tudott róla... őt legyengülve érték... azóta is... gyengén tartják, hogy ne okozzon bajt.
Rael elhallgatott egy kicsit. Megpróbált megmozdulni de végül nem kellett föl, sőt alig mozdult. Mintha fájdalmak kínoznák, olyan volt az arca.
- Anyám... veszélyt jelenthet rájuk... - újabb nehézkes levegőt vett és továbbra is szaggatottan folytatta. - Végeztem a hóhérral.. itt... - nézett.. .vagy legalábbis próbált maga mögé nézni az oszlop mögött a testekre. - De így én léptem a hóhér helyébe... ha valahogy segítesz, akkor talán... tudok segíteni. Amúgy pedig... - emelte fel remegve és látszólag erőtlenül a kezét és a közelbe mutatott. - Ott a pallosom... egyenlőre neked... - itt már sípolva vett levegőt, mintha valami fojtogatná - nagyobb segítség.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 12:33 pm

- Áh.... szóval átokról van szó.... Biztos vagy benne hogy jól leszel? Mert ha igen, akkor viszem a pallost, és addig vissza nem térek, míg az épület természetfeletti lakosságát le nem kaszaboltam egytől egyig.
*Mondja Stephanus vállatvonva. Ha Rael pozitívan válaszol, akkor azonnal magához veszi a pallost, és elkezd kifelé közeledni. Már elképzeli magában, hogy mennyi vért fog látni.
Ha Rael negatív választ ad, akkor Stephanus leveti a csizmáját, majd kiveszi belőle az elrejtett kis flaskát, amely egy gyógyital. Kiveszi gyógyitalt, visszaveszi a csizmát, és Raelt megitatja vele. Erősebb hatású mint a kézrátételes gyógyítás. És ez már vámpírokra, félvámpírokra és emberekre ugyanúgy hat.
Ha Rael válasza pozitív volt, akkor Stephanus felfelé indul, és első dolga az ajtó betörése.*
- Megzavartam az ünnepséget, díszvendégek? - mondja, majd azonnal felrúgja az előtte álló asztalt, a kezével csalogatva a szörnyetegeket. Van ott vérfarkas, vértigris, és hasonlók. Stephanus kételkedik abban, hogy tiszta, lovagias módszerekkel le tudja verni egyedül mindet. Most piszkos trükkökhöz kell folyamodnia.
Az első buta aki nekirohan - egy ork vérmedve - azonnali halálra lel. Stephanus egyszer nekirohan a pallossal, másszor a "megeteti" a vérmedvét a kezében levő villámgömbbel úgy, hogy szószerint lenyomja a torkán. A vérmedve hamarosan sokkolva lesz. Stephanus kihúzza a pallost, majd a vérmedve elég.*
- Na, gyertek csak! Van még bőven! - mondja, majd forgatja a pallost. Stephanus egy ideig tartani fogja tudni a frontot, de az ő energiája sem végtelen. Már az ötödik-hatodik megölt ellenség után kezd reménykedni abban, hogy Ráel a segítségére siet, bár tudja hogy nem nagyon fog olyasmi történni. 120%-ot kell saját magából kihúznia.
Ez nehéz lesz. Egyedül az egész csapat ellen. Egy átlagos emberek azonnal meghalt volna. De Stephanus nem halhat meg. Nem engedheti meg magának azt a luxust.*
- Gyertek, gyávák!

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 12:47 pm

- NE! -kiált fel hirtelen Rael. - Ne hagyj itt... ha itt hagysz... neked sem lesz jó - fejezte be végül a gondolatot Rael.
Végül Stephanus ismét próbált segíteni Raelen... valamennyit ez is ért, de még mindig nem volt az igazi. A baj az volt, hogy lassan már így is makk egészséges kezdett lenne Rael. Az őt béklyózó átok viszont még mindig nem szűnt meg.
Rael lassan feltápászkodott... de addigra már rég késő volt. Stephanus a fentieket kaszabolta. Végül beérte a lovagot és egészen mellette termett. A vállára rakta a kezét, majd egy mágikus falat húzott fel Stephanus előtt ami elzárta a hadakozókat egymástól.
- Ostoba! - rivallt rá a férfire... majd egy rántással a vállánál fogva visszadobta őt a pincébe. Az ajtót ismét bezárta maguk mögött, majd lassan , darabos mozgással közeledni kezdett a lovaghoz, mit aki hadakozik azzal amit csinál. - Ha nem segítesz megtörni az átkot rajtam... én leszek az első problémád! És mostmár az egész ház népét ránk csődítetted! Még ha a többséget le is győződ...az egyik ,,öröm lány", Kliveera a nekromanta egyetlen karmozdulatával is végezhet veled akár egy adott pillanatban... és nem ő az egyetlen aki fönt van...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 12:54 pm

*Stephanus sóhajtott egyet a történteken. Majd végüllis egy varázslatott tett az ajtóra. Ez legalább fél órára megállítja a betörni akaró ellenségeket.*
- Jó. Mi a terved? Hogyan törjük meg az átkot? Körülbelül fél óránk van míg be nem törnek. Én megteszek minden tőlem telhetőt, de mondd meg hogy miféle átok van rajtad, mert csak akkor tudok segíteni.
*Válaszolt sóhajtva. Már azon gondolkozik, hogy a helyet porig fogja romboltatni, amint kijut innen élve. Miféle átok lehet Raelen?
Stephanus ezen gondolkodott. Gyorsan ki kell találni valamit. Stephanus varázsereje kezd fogyatkozni, és valószínüleg a legközelebbi ellenségeket már csak fizikai erőre támaszkodva lesz képes elpusztítani.
Reméli, hogy Rael közli hogy mi a tényleges probléma. Stephanus megteszi majd ami tőle tellik, de még a legjobb orvos se tud olyan betegséget gyógyítani, amit fel se ismert.*
- Olyan átok van rajtad, amit gyógyíthatok a varázserőimmel?

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 1:17 pm

- Valami féle agykontroll... - Rael a fogait kezdte csikorgatni. - Valami féle... megtisztító varázslat segíthet... - szűrte úgy a fogai közt mint aki az utolsó szavakat mondja mielőtt... kitudja mi történne... talán vége a világnak, vagy hasonló. Fájdalom futott végig az arcán.
- De az... - újabb sípolós levegő vétel, miközben a kezei már lassan emelkedtek. Valószínűleg arra hogy megfojtsa Stephanust... még ha ezt ő lehet nem is vette észre. - Eredetével... Kell... Végezni.
Úgy tűnt lassan tényleg ki fogy a szó Raelből. A dolgok menete már csak Stephanuson múlt.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 1:23 pm

*Stephanus sóhajtot.*
- Hát jó. Ám legyen. - mondta, majd elkezdett mormolni egy varázslatot. A varázslat neve "varázstalanítás". Ez megszüntet minden mágikus hatást az illetőn, jót és rosszat egyaránt. Előnye az hogy még a világ legerősebb varázslatai ellen is hatásos, legyen az átok vagy áldás. A hátránya az ezernyi mellékhatás: émelygés, 10-20 percig a használó és a célpont egyaránt képtelenné válhat a varázslásra, a használó és a célpont egyaránt 30-60 percig tűrhető fejfájásban szenvedhet, stb. Pozitív mellékhatás az átmenetileg élesebb gondolkodás, olyan 10-20 percre a célpont és a varázshasználó agyának működése egyaránt megserkenhet, gyorsabb és hatásosabb gondolkodást eredményezve. Ezek a leggyakoribb mellékhatások. Egyeseknél hányást is okoz, másoknál orrvérzést, valakinél izomelgyengülést, valakinél izom-megerősödést, és satöbbi.... Egyénenként változó.*
- Na, és most merre? Mellesleg, merre van az eredete?

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 1:36 pm

Rael megszédül amint elérte a varázslat... Mondjuk nem számított arra, hogy az őt védő varázslat is megszűnik egyből... De egyenlőre pár pillanatig más kötötte le. Tulajdonképpen az, hogy elesett, vagyis inkább összerogyott, és sikerült vér hánynia a padlóra.
Igyekezett minél hamarabb összeszedni magát, de eléggé forgott vele a világ. Még köhögött néhányat a félre nyelt dolgok eltávolítása érdekében... igazából reflexszerűen, majd megpróbált felállni. Ez elsőre mondjuk csak félig sikerült. De nem adta fel.
- Arra - mutatott egy bizonytalan irányba, ahogy inkább csak kalimpált a kezével a levegőben, de úgy tűnt elég határozottan mozog egy bizonyos célpont felé.
Amikor már sikerült eléggé stabilan állnia ismét védő varázslatot igyekezett magára vonni, de az nem sikerült az első pár próbálkozásra.
Rael hosszúnak tűnő, kanyargós pince folyosókon vezette Stephanust, egészen addig amíg emelkedni nem kezdett a padló. Rael megállt.
- Innentől a felső szint lesz... ha tudsz valami védő varázslatot rontások ellen, ami kitart egy darabig, jobb ha megpróbálod magadra varázsolni. Nem tudom mit láttál itt eddig... de biztos vagyok benne, hogy nem mindent.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 1:39 pm

*Stephanus egész végig követi Raelt. Stephanust ugyan látszólag, egy kívülálló szemével nem érték negatív hatások. De igazából igen. Háyingere volt, de nem hányt. Mellesleg, nem tudott varázsolni. A fénygömbje is eltünt. Követte Raelt az úton.*
- Figyelj.... én nem tudok egy ideig varázsolni. Még egy pitiáner fényvarázslatara se vagyok képes. Nincs valami különleges gyengepontja a szörnyetegeknek? Valami, amivel azelőtt le tudom őket győzni, mielőtt megátkoznának? Főleg ha kevés időnk van.... - kérdezte. Kifogyott az ötletekből. De hát mi mást tehet? Kockáztatnia kell.
Mégsem várhat fél órát azért, hogy tudjon újra varázsolni.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 1:54 pm

- Nem a szörnyekkel van a gond... - mondta ki a valószínűleg rettentő igazságot Rael. - Van egy ilyen dolog... nem i tudom minek nevezzem. Egy kristály szerűség amit ki tudja milyen ocsmány dolog vesz körül közvetlenül az okozza az egészet, és a képessége az egész épületre kihat. Láttam egyszer... a többi lény csak ráadás. Némelyiket itt készítették a picében, míg a többi kitudja honnan jött. Védővarázslat nélkül viszont csak idő kérdése. A baj pedig hogy nekem sem sikerül egyenlőre minden úgy varázslás szempontjából ahogy kéne.
- Ha anyámat ki tudnánk szabadítani több esélyünk lenne, de nem vagyok benne biztos hogy sikerülne... vagy hogy lenne-e rá elég erőm.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 2:00 pm

- Hát, akkor most döntsünk. Háromféle taktikát látok. Az egyik az hogy kettesben megyünk a kristályt vagy mit megsemmisíteni. A másik ugyanilyen, csak előbb édesanyádat mentsük meg. A harmadik az, hogy kettéválunk, és én elpusztítom a kristályt, amíg megkeresed Gzaxiát... Melyik legyen? Mellesleg.... ha a kardomat megtalálnák, több esélyünk lenne. Az ilyen élőholtakat akár egy suhintásra is hamuvá változtatja.
*Válaszolt, majd eljött a várakozási idő arra, hogy Rael mit válaszol.*
- Mellesleg.... mi ez a gyanús csend? Van egy olyan érzésem, hogy csapdát akarnak nekünk állítani.... de melyik a csapda? Édesanyád megmentése, vagy a kristály? Mindkettő mögött potenciális csapda lehet. Sőt.... azt is fel merem tételezni, hogy direkt ki akarják használni, hogy időt pazaroljunk tétovázással.... A gondolatod?

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 2:08 pm

- Hol volt legutoljára kardod? - majd Rael egy kicsit vacillált. Az hogy meg milyen véleménnyel volt Stephanus kardjáról, jelenleg mellékes volt. - Én azt mondanám menjünk a kristályért. De ha anyám környékén láttad a kardod utoljára, lehet hogy még mindig ott lesz... De épp úgy lehet hogy időpocsékolás.
- Remélhetőleg eltévedtek a katakombákban... - mondta kissé flegmán Rael. - De ez itt a felső szint bejárata. A felső szint pedig maga a csapda. Még ha szörnyet sem látsz akkor is. Amúgy pedig azok után amit műveltél biztos vagyok benne hogy találkozni fogunk velük.
Nyomatékot adva a válasznak nem sokkal később egy hangos csattanás jött a folyosó rendszer másik végéből. Valaki épp a nem jó folyosón térhetett le...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   Szomb. Szept. 07, 2013 2:24 pm

- Az övemen volt. Akkor menjünk a kristályért. Minél hamarabb - mondta Stephanus, majd valami zavaró hangot hallott.
- Siessünk. Ez már tényleg élet-halál kérdése Gzaxiának, neked és nekem egyaránt.
*Mondta. Amint Rael bólintott, elindult a kristályt tartalmazó szoba irányába.
Ha Rael viszont visszatartja Stephanust, várakozik. Stephanus Raelt követi, tudva hogy ő jobban ismeri a helyet.*
- Döntenünk kell. - mondta. Ha Rael egyetértett, akkor Stephanus elindult a kristályos szobába, már ahol van. De csak ha egyetértett.*

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A bíbor bordélyház   

A bíbor bordélyház
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Bordélyház
» Mayakashi Kaen agglegény lakása