Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A gyűlölet erdeje

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: A gyűlölet erdeje   Pént. Ápr. 26, 2013 10:54 am

First topic message reminder :

Talontól északra egy erdő.
Az erdő sötét, és a falusi pletykák azt állítják, hogy egy nekromanta lakozik benne.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

SzerzőÜzenet
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 52

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Kedd Júl. 16, 2013 3:43 pm

- Neeem! - kiáltottam. Ha valaki hát úgy tűnik Ther'rah volt az aki ki tudott hozni a sodromból. Ki ő, hogy megmondja mikor jött el az időm.
Aztán viszont megtorpantam. A mellkasomra szorítottam még jobban a könyvet védő kezemet és meggörnyedtem. Megpróbáltak kiűzni a testből. De nem, még nem volt itt az ideje! Nem hagyhattam!
Ahogy a sárkány távozóra fogta...
- Issz... - kezdtem hosszabb sziszegésbe... és ki gondolta volna, hogy mégsem csak egy hang volt. A hangom tónusa változott időről időre, így más hangokat adva. A könyv ki lebegett a kezemből majd eltűnt. Aztán feltartottam a kezeimet. A fogaim összeszorítottam. Egy újabb varázslat következett. A ruhák rajtam szét szakadtak, a szemüveg leesett... A kezeim és a lábaim nyúlni kezdtek ahogy minden testrészem. Nem sokkal később egy négylábú szárnyas lény állt a könyvtár közepén, mely bár méretre, és végtagjai szempontjából hasonlítottak a sárkányra, valójában amúgy másban egyáltalán nem. Az én bőröm nem pikkely fedte, hanem egy különleges anyagból lévőből mely ellenálló volt. Olyan színben játszott mint a köd eddig körülöttem. A végtagjaim valószínűleg másnak csúfulható arányokkal rendelkeztek. Vékonyak, szikárak voltak, mégis izmosak és hosszúak. És a karmokról se feledkezzünk meg a végükön. A nyakszirtemet sötét sárgás sörény borította, a fejem pedig egy sas és egy oroszlán keverékére emlékeztetett csőr helyett hegyes fogú pofával. Mégsem mondhatta volna senki, hogy egy griffre, vagy valami ilyesmire hasonlíthattam volna. A farkammal csapkodva iramodtam a sárkány után, elbődülve magam.
Ther'rah Alean'athem
Draco - Sárkány
Draco - Sárkány

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Kedd Júl. 16, 2013 3:51 pm

- Ez soha nem adja fel? - kérdezte Ther'rah. Gyorsabban repült mint ellenfele. Cikázott össze-vissza, hogy elkerüljön esetleges támadásokat. Keldorn irányába repült. Egy embernek az új hajóval két hétig tartana elérni Keldornt. Ther'rahnak gyorsasága lévén elég öt nap is. Sárkány lévén jól bírja az iramot.
Az egyik terv az, hogy ellfenelét Keldornba csalja, és ott az őrök végeznek vele. De ha ellenfele támad, Keldorn visszatámad, varázslattal.
Az ő útja Keldornba vezet. Ha ellenfeléé is, akkor pont könnyebb eset van.
Ha nem, akkor Ther'rahnak problémái lesznek. Ha ez a szörnyeteg egész Keldornig üldözni fogja, akkor lehet hogy bölcsebb döntés lenne a tengerbe vetni. Ha meg nem, akkor nem.
Még Etrandban vannak. De Ther'rah már a falú terüeltét elhagyta. Ellenfele is?
Ezt ő nem tudja. Úgyűnik e Mahesh igazi főellensége Ther'rah.*

~ Gnarog Dougfral - ember harcos-varázsló
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Kedd Júl. 16, 2013 4:02 pm

Rájöttem, hogy hiába ha ordítozok, az nem segít semmiben. Minden erőmet bevetve próbáltam utolérni a sárkányt. De ami igaz, az igaz... régen repültem. Ő gondolom meg minden nap. És ahogy követtem, hirtelen... benyilallt a fáradság. Ennek nem lesz így jó vége. Hiszen ez a lehetőségeim szűkülését kezdte jelenteni. Ebben a formában ez amúgy sem volt minden olyan egyszerű.
Reményeim szerinte egy az utolsók közül való varázslatot hívtam elő ami megállítja a sárkányt. Egy mágikus, ám valójában igen is szilárd falat húztam fel a sárkány előtt. Melyet a fal méretéből, és az ő közelségéből kifolyólag, legyen akár milyen jó manőverező, nem tudott kikerülni. Reményeim szerint úgy ahogy volt neki ütközött, minden fékezés nélkül. Az igazán tetszett volna...
Ther'rah Alean'athem
Draco - Sárkány
Draco - Sárkány

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Kedd Júl. 16, 2013 4:08 pm

*Ther'rah tovább repült. Már egy jó ideje lehagyta az ellfenelét, aztán valami fal jelent meg előtte. Az idő gyorsan ketyegett, Ther'rah ösztönösen egy "varázstalanító" varázslatot mormolt el magában a fal eltüntetésére, majd közben irányt váltott lefelé, arra az esetre, ha a varázslat nem műküdne. Végülis, a fal elől mindenképpen elmenekült. Ha a varázsalt nem hatott, Ther'rah amilyen gyorsan csak tudott abbahagyta a szárnycsapkodást hogy lefelé zuhanjon, majd a miután elég mélyre került újra elkezdett csapkodni, repülni, teljes sebességgel. Mahesht ígyis úgyis lehagyta már. A célpont Keldorn. Most ténylegesen egyenesen odarepült.
Most már elég kicsi az esélye hogy bármi is megállítaná. Ha minden rendben volt, Körülbeül egy hét alatt odaért.
Kiváncsi arra, hogy üldözője vajon oda is követi-e. Már ha egyáltalán olyan hatalmas távot meg tud tenni.*

~ Gnarog Dougfral - ember harcos-varázsló
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Kedd Júl. 16, 2013 4:22 pm

A vár hatás legnagyobb csalódottságomra elmaradt. Hiába... gyengültem és felkészületlen voltam. Az erőm pedig ismét hirtelen megcsappant. Elkezdtem visszaváltozni. Bár a szárnyaim még egy darabig megvoltak először ereszkedni, majd zuhanni kezdtem. Zuhanás közben sziszegős ordításom hallatszott...
De végül nem értem csak úgy földet...

Az épület falain beül tértem magamhoz, és nem értettem hogy kerültem a terem másik végébe... Méghozzá pucéran! Pánikroham lett rajtam úrrá, és körbe néztem. Elengedtem egy halk ,,hahhót!, de senki nem válaszolt. Pedig úgy emlékeztem itt volta sárkány. Annál jobb. Még az kéne hogy meglásson! A helyzet már így is túl groteszk volt. A lovamhoz siettem. A nyeregtáskából váltó ruhát igyekeztem előkaparni. Viszont egy olyan könyvet is találtam ami nem volt az enyém... Döbbenten nézegettem a könyvet... egészen addig amíg a hideg emlékeztetett hogy fel kéne öltöznöm! Visszaraktam a a könyvet a nyeregtáskába. Érdekes volt. Nem az a könyv volt amiért küldtek, és érthetetlen jelek voltak bele írva. Már ha írás volt...
Félszegen körbe néztem után a könyvtárban. Legnagyobb meglepetésemre azt a könyvet is megtaláltam amit a céh akart. ,,Az elemek tánca, és ,,halála" " Razhirr Amavittől... Pont itt?
Visszasiettem a lóhoz, és a lehető leggyorsabban akartam elkerülni erről a szörnyű helyről...

//Sebzett oroszlán fogadó//
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Pént. Jan. 23, 2015 11:37 am

Alter-kaland

[Az erdőség környékén messzebb, de nem eléggé, a terület sok helyen elhagyatottnak tűnik, ezt olykor egy-egy kisebb falu töri meg, ahol általában nem igazán örülnek az idegeneknek, de legalább gyanúval néznek rá... Mégis most a környező falvakban, és az útszélén lévő a hirdető táblákon feltűnik egy pergamen amit valószínűleg a helyi papok, vagy vándor papok írhattak az itt élő népek kérésére.
A pergamenek felhívják az arra járók figyelmét miszerint sorozatos eltűnések vannak a környéken, és annak aki utána jár, és főleg ha véget vet neki, esetleg az eltűnteket megtalálja, még jutalomban is lehet része. Tájékoztat, hogy ez ügyben Travax falujának papjánál, illetve a ,,harmadik falu”, bejegyzett nevén Alsó-szüttyő falujának ,,bírájánál”, Levirnél lehet érdeklődni.

Egy következő szekció a pergamen végén felhívja a figyelmet mindazok számára, akik a környéken laknak(és esetleg tudnak) olvasni, hogyan óvakodjanak az esetleges elrablásoktól: Ne kóboroljanak egyedül sötétedés után, figyeljenek egymásra mikor hova mennek, illetve hogy lehetőleg ne menjenek a csak ,,Második falu”-ként emlegetett településhez közeli erdőben túl messze, legfőképp ismételten egyedül, baltát, szekercét, egyéb ön megvédésre alkalmas eszközöket mindig hordjanak maguknál.
]

Megállsz az egyik ilyen táblánál, és azt látod, hogy a hirdető pergamen aljához, egy másik pergamen lett tűzve, mely védő amuletteket, és bájitalokat hirdet amik megvédik a viselőiket, vagy használóikat. Még néhány kép is van rajzolva rá, az egyik ilyen kép elvileg egy védőamulettet ábrázol ami elviekben a Kvaziir névre hallgató rossz szellemektől hivatott megvédeni a viselőjét, akik éjszakánként az erdőszélek közelében gyermekeket rabolnak el. A másik elixír jó szerencsét ígér, amivel talán így elkerülheti valaki még azt is hogy elrabolják... emellett a pergamen alján látható, hogy hol és mikor lehet elérni ,,Gonzót a nagy mágust” ha valaki vásárolni szeretne.
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Pént. Jan. 23, 2015 2:50 pm

// Alter Kaland Sötét Stephanussal

*Egy sötét alak járja az utat. Fekete csuklya fedi arcát és fejét, ahonnan csak az nálla és ajkai látszanak. Bőre sápadt, szemei vérvörösen pislákolnak, a csuklya alól ki nem látszó haja is egy természetellenes fehér színben "pomázik". Az alvilági alakokéra emlékeztető csuklya és köpönyeg alatt láncing van, ami alatt pedig gambeson, hogy megakadályozza az érintkezést a láncing és a bőr között, melyet nem fed teljes mértékben a gambeson alatt meghúzódó fehér színű vászoning. Az övén egy hüvely található, a hüvelyben egy kard.
A sötét alak megáll egy hírdető táblánál, ránéz a pergamenre, majd a reszelős, rekedt hangján elkezd halkan nevetgélni. Egy hirtelen mozdulattal letépte a pergmanet a tábláról, a földredobta, és rátaposott. Ezután továbbment, arra gondolva, hogy úgyis lesz egy bolond ember, akivel találkozni fog, és akinek a vérét kiszívhatja.*

Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Pént. Jan. 23, 2015 4:25 pm

Alter-kaland

Az út egy kissé sárgás, de még egybefüggő réten vezet végig... legalábbis látszatra egybefüggő, hiszen az alig látható kitaposott út szeli ketté, majd négy rétbe ahogy egy elágazáshoz vezet. A három út három felé vezet... valószínűsíthetően a pergamenen említett három faluba. A kereszteződés közepébe egy vékonyabb oszlop van állítva amiről mindenféle csüngők lógnak le. Talán talizmánok, talán csak díszek, ki tudja... valójában azonban egyáltalán nem mágikusak.
Az ég elég sötét, mintha el akarna rejteni valamit, bár úgy tűnik egy ki lukon a hold levilágít a kereszteződésbe állított oszlopra. Messzebb az erdő sötétlik, még az esténél is jobban.
Három út áll az arra járó előtt... vagy talán még se? A három falu egyike felé, vagy az erdőbe?
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Pént. Jan. 23, 2015 4:50 pm

//Alter kaland

*A sötét lovag ránézett a három elágazásra, és felszedett egy kavicsot a földről. Feldobta a kavicsot, és hagyta hogy leessen a földre. A kavicsot jobbra mutatott, ezért a jobboldali elágazást követte, nem tudva, hogy mi lehet ott. A sötét lovag egy lépést tett előbbre.
A sötétségre nem tudott hogyan reagálni - egy egyszerű varázslattal kivilágította a környékét, legalábbis egy gömb környékét, ami körülötte körözött. A talizmánokra rá se nézett. Csak hümmögött és morgott, majd megigazította a ruháját, kezét a kardot tartó hüvelyre tette, és folytatta az útját.*
- Gyertek csak, nyáj.... eljött a csapolás ideje... - mondta magában hörgős hangján a vámpír halállovag.

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 1:00 am

Alter-kaland

A jobbra lévő út hosszan halad előre... vagyis viszonylag hosszan, attól függ mihez viszonyítjuk. A rajta kóborló sötét alak kétségtelenül el nem fáradhatott rajta, hacsak nem a türelme volt esetleg fogytán.
Végül azonban az út ,,vége" látszódott, ahogy a sötétben egy falut lehetett felfedezni. Igyekeztek mindenhol lámpásokat égetni, de sok helyen azok már kialudtak, figyelmetlenségből, tüzelő hiányából, vagy esetleg azért mert a felelőse félt kimerészkedni hogy ismét meggyújtsa.
A kocsmában bezzeg töretlenül égett a fény, és olykor még hangok is szűrődtek ki.
Odabent hatan ültek, plusz a kocsmáros. Hat viszonylag marconának tűnő férfi beszélgetett és iszogatott... némelyikük inkább csak iszogatott. Az hogy ki a főfőnök a csapatban egyből lehetett látni. A bőr ruhában ülő kopsz férfi kétszer akkora volt szinte mint a többiek. Nem mellesleg ő volt Levir, a falu bírája.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 2:46 am

//Alter kaland

*A sötèt lovag nem vàratott magàra - amint a települès a horizontra került, magabiztosabban szedte a làbàt. A kocsmába ugyan nem lèpett be, ennek ellenère.
Helyette inkàbb sunyi mòdon leskelődött az ablakokon àt, kihasznàlva a sötètsèg àltal nyùjtott vèdelmet. Leskelődött, vàrva, hogy egy magàbyos bolond kilèpjen, akit ő majd leteperhet ès kiszívja a vèrèt.
Ha egyedül berontana a kocsmàba, ès nekimenni a nèpnek, talàn nyerne, de a vámpírvadàszok fő cèlpontja is lenne onnantòl. A cèl egy magànyos bolond lecsapolàsa, nem az egèsz közsèg felriasztàsa ès vàmpírvadàszok kihìvàsa.
Talàn jobban tennè, ha tehènvèrrel èrnè be?*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 3:51 am

Alter-kaland

Akár későre jár akár nem, úgy látszik ez a bent ülőket nem nagyon érdekli, hiszen nem nagyon akaródznak nyugovóra térni. Tekintve az este csöndjére, egész jól kihallatszik a beszélgetésük, amit nem is annyira fennhangon, mint inkább normál beszéd hangon folytatnak, az elfogyasztott alkohol mértéke ellenére.
Az egyikük az eltűnésekről morog, még a másik rákontráz, hogy bizony Travaxban megint eltűnt valaki. ha jól értesült az illető akkor valami erdei félelf, és még a második faluból az utóbbi időben nem jött hír. Levir az asztalra csap, hogy valamit tenni kéne. Valahonnan keríteni kéne valakit aki segíteni tud. Hiába a nagy test és a nyers erő, valószínűleg ő egymaga, sőt az egész bandával nem menne semmire. Egy másik felhorkan valami olyasmit motyogva hogy a ,,legutóbbi hősük" is eltűnt, de ki tudja lehet átállt azt emberrablók oldalára... lehet hogy eredetileg is egy volt közülük amilyen fazon volt...
A beszélgetés ezen részét hallgatva a lovag talán mozgásra lehet figyelmes a sötétben... mert bizony valami mozog a sötétben jól elkerülve a kivilágított részeket. Persze ha eléggé figyel csak akkor. De bizony őt valaki figyeli. Ha ő nem ered a nyomába, hát majd ő fog a lovag nyomába eredni, ha elmozdul a kocsmától és továbbra is a sötétben marad.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 10:37 am

//Alter kaland

*A vámpír hallgatta, hogy mikről beszélnek a helyiek a kocsmában, és gondolkodott. Elég zajos volt... ez nem zavarta a már alvókat? Áh, legalábbis lesz mi "eltakarja" az ő hangját, ha be akarna egy házba lopózni.
Nevetni akart, mikor hallotta, hogy segítséget keresnek.*
~ Ennyire bolondok ezek a falusiak? Az én meggyilkolásomra már szörnyvadász-csapatokat béreltek, ezek meg csak egy emberre bíznák a biztonságukat? Egyedül le tudnám mészárolni az egész falút...~ gondolta magában a vámpírlovag, Igaz, az állítása egy kicsit ferdít - hiába erős sötétlovag, akinek az arzenálját alkotja a vámpír erő, egy jó kard és jónéhány hatékony pusztító varázslat, attól még a létszámbeli fölény létszámbeli fölény marad.
Persze mindezt a gondolatmenetet megtörte egy mozgás érzékelése, és annak a tudata, hogy valaki figyelte. Akármi vagy akárki is volt az, ami a sötétben mozgott, a halállovag utánaeredett. Az már más kérdés, hogy eléri-e, tekintve hogy nem tudja hogy mivel áll szemben - vámpírral, vérfarkassal, vagy netán csak egy átlagos emberrel, avagy erdei medvével.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 11:20 am

Alter-kaland

Úgy tűnik aki érdeklődik a lovag után eléggé kitartó. Végig követte amerre csak ment, kivéve hogy ha valahova fénybe lépett. A távolság kettőjük között nagyjából azonos maradt végig, egészen addig amíg nem...
Egy szinte pillanatnak tűnő idő alatt behozta a lemaradását. Egyszer csak ott termett a lovagnál hátulról igyekezve kirúgni a lábait alóla, és ha a rúgása sikeres volt páncél ide vagy oda, olyan erő volt benne, hogy képes volt igen is ledönteni ellenfelét a lábáról. De ha ez nem volt elég volt egy tőr nála ami eléggé éles nem tűnt. A támadó Stephanus arcát támadta először, és a valószínűleg gyengább pontokat a páncélon. De ha a lovag nem védte magát könnyen komolyra fordulhatott a dolog. Egyértelmű volt a támadó meg akarja ölni őt. Az viszont már annyira nem igazán, hogy tulajdonképpen mi is volt a támadó. A sötétségben egy férfinek látszott, ahhoz hogy szimpla ember legyen ahhoz viszont túl gyors és ügyes volt. És ha egyáltalán Stephanusnak volt ideje arra hogy ilyesmit meg figyeljen rajta az illetőnek nem volt túl szép ábrázata, a páncél nélküli részeit csúnya forradások tarkították, ahol pedig nem, ott pedig furcsa tetoválások, amik úgy tűnt semmi értelmesen nem ábrázolnak.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 12:43 pm

// Alter kaland

*A lovag éppen hogy csak kikerülte a bejövő támadást, egy kisebb visszaugrással, ami alatt kihúzta a hüvelyből a kardot, és gyorsan elmormolt egy villámvarázslatot. A keze elkezdett kéken villámlani.
Ez mire jó? Arra, hogy mindig legyen valami, ami kikerülhetetlen. Ha a kardjával sikerül eltalálnia ellenfelét, és pont egy olyan részre csap rá, ahol nyers bőr és hús van páncél helyett, akkor elég horrorisztikus hatásokat idézhet elő a vágás: azonkívül hogy az illető potenciálisan egy testrésszel szegényebb lesz, a villám elektromossága szétterjed a vérében, és a testet belülről égeti el - legalábbis ha az illetőnek olyan vére van mint egy embernek: víz és só keveréke (ami elektromosságot-vezetővé teszi) és egyéb színezőanyagokkal amik vörössé teszik.
Ha nem is találja el kardjával az ellenfelét, akkor is szép hatást érhet el - a normális, nem-mágikus páncél nem nagyon véd mágia ellen, főleg nem villámok ellen, hiszen a vas és acél fém, ami vezeti az elektromosságot.
Ha a támadás után is sértetlen marad a az ellenfél, a lovag visszalép egyet, és védekező állásba lép át.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 1:45 pm

Alter-kaland

A sötét lovag ellenfele gyors, szinte emberen felülien. Úgy tűnik sikerült kikerülnie Stpehanus mindkét támadását. Vagy ha esetleg a villám meg is pörkölte volna, nem túl sok ügyet vet rá. De amennyire sikerült elhajolni mindkét támadás elől, ez az eshetőség kétséges. Gyors, hajlékony, és mély mozdulatok jellemezték a mozgását. Ennek ellenére vagy éppen ezért viszonylag nem sok páncél volt rajta, éppen csak egy bőrzubbony, amiből az egyik karja ki is látszott, láthatóvá téve ott is a hegeket és a tetoválásokat.
Harcstílusából és fegyveréből adódóan viszont közelebb kellett kerüljön Stephanushoz, és ezt meg is tette szinte egy ugrással. Egészen, szinte testközel, hogy még talán a lovagnak nehezére esett a kardját is rendesen használni, vagy visszakoznia kellett. De szinte egyből jött egy gyors csapás a tőrrel a nyaka vagy a feje felé. Ha ez nem jött be, vagy nem váltotta be teljesen a várt eredményt, nem átallott a szabad kezét, vagy lábait használni ütésekre rúgásokra, mint akit nem is zavar, hogy az ellenfelén páncél van.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Szomb. Jan. 24, 2015 2:17 pm

// Alter kaland

*Stephanus mindkét támadását elkerülte ellenfele, és a karddal való támadás hátastalannak tűnt. Az ellfenel tőrrel való támadását is alig tudta elkerülni - olyannyira alig, hogy a tőr éppen hogy csak karcolta a nyakát. A vámpír nem érzett semmi fájdalmat. Ezután jöttek a kézzel-lábbal való támadások, amiknek nem volt túl sok hatása a lovagra.
A lovag - amilyen gyorsan csak tudta - visszatette a hüvelybe a kardját, majd elkezdett egy újabb villámvarázslatot idézni - most saját maga körül, hogy akárki aki a közelében van, sérüljön meg. A lovagnak talán ez az utolsó terve, a menekülés mellett, ami valószínüleg sikertelen, ha olyan rosszra fordulnak a dolgok.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 11:49 am

Alter-kaland

Tudás, gyakorlat, ügyesség és gyorsaság, mind egy teremtény kezében veszélyes fegyver tud lenni... azonban a kapzsiság mindent elronthat. A lovag ellenfelének minden bizonnyal sikerült elbíznia magát, ilyen támadásra pedig az eredményekből látva, láthatóan nem számított. Hátratántorodott, és még meg is botlott. Ez a kis botlás talán még arra is engedett volna időt, hogy Stephanus támadjon. Azonban a falu mozgolódni kezdett. Csak idő kérdése volt mikor figyelnek fel a csatározásra. Így is furcsa volt, hogy ennyi időbe telt. Így is ha Stephanus ,,pazarolt" időt rá megfigyelhette, hogy a feléjük eső részből egy falu sem jött, csak a kocsma felől. A falu ezen része teljesen néptelen volt. Viszont ennek ellenére hamar a helyszínhez értek.
Eddigre viszont a lovag ellenfele már rég rohanni kezdett az erdő felé. Ami feltűnhetett még Stephanusnak, hogy a sérülésből adódóan az a valami ami megtámadta emberi vér szagot áraszt.
A támadó egészen az erdő széléig futott, amíg el nem takarta pár sornyi fa. Ott pedig sikeresen össze esett, levegő után kapkodott, és a mellkasát szorongatta. Valószínűleg szívrohama volt...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 11:58 am

//Alter kaland

*A lovag sajnos nem használta ki a lehetőséget, hogy újra rátámadjon ellenfelére, de így is menekülni kezdett ellenfele. A vámpír pont egy másik irányba ment mint az ellenfele - a el az erdő közeléből, valamelyik ház mellett elbújni, még mielőtt a helyiek megtalálnák.
Ez elméletben jól hangzott, de a gyakorlatban nehezebb volt megvalósítani. A lovag elősször északnyugati irányba indult, hogy a fák mögött elbújni tudjon, majd amint olyan helyre ért, ahol nem volt ember, áttért a község határába, hogy a település házai mellett tudjon bujkálni. Arra várt, hogy csak néhány ember legyen kint, hogy legyen kinek a nyakát elharapni. Miért nem az ellenfelének a vérét próbálta meg kiszívni, aki összeesett? A lovag halottnak hitte ellenfelét, és egy halott ember vére.... nem a leg kellemesebb. Egy halott vámpír vére ugyanolyan jó mint egy élő vámpíré, de a halandókkal más a helyzet... a halandó vére megromlik, ha a halandó meghal. Egy elő, friss prédára lesz szüksége a sötét lovagnak. De mégis hogyan?*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 12:28 pm

Alter-kaland

A helyiek nem tűntek túl vendégszeretőnek, tekintve hogy Stephanusékra az éjszaka közepén, csatározás közben találtak. Nem sok időbe telt, hogy Levir az eddig kirohanókon kívül felhajtott mindenkit akit a faluban jónak látott. Természetesen mindenkinél balta, szekerce, de legalább egy sarló, vagy más amúgy fegyvernek használható tárgy volt.
Stephanus támadóját a sérülése ellenére sikerült hamar elveszteniük. Az erdő belsejébe senki nem mert merészkedni, és ha mert is volna nem biztos hogy bármit is talált volna... vagy őt megtalálták volna utána.
Így a falusiak Stephanusra koncentráltak. Szinte hajtóvadászat módjára igyekeztek őt elő keríteni. Senki nem maradt egyedül, és kisebb csapatok is csak rövid ideig maradtak egymaguk, aztán összetalálkoztak egy másikkal.
Egy ponton túl viszont nem volt hajlandó egyikük sem tovább menni. Mintha egy láthatatlan volna lett volna a falu széle és minden más között. Az emberek már így is idegesek voltak, hogy ilyen mélyre merészkedtek az általuk már már átkozottnak gondolt területen.
A hely mintha szinte csak erre várt volna, nem sokkal később a lovag mozgásra lehetett figyelmes. Régi ismerősei, a csontvázak, kezdtek mocorogni a sötétben. Ha éppen egy házban tartózkodott hamar elérhette egy, ha pedig két búvó hely között igyekezett átslisszanni láthatta, hogy a házakból kijőve lassan felé tart az egyik.
Előbb utóbb egy egy zombit is lehetett látni. Még az egyik el nem tántorgott az egyik ház ajtófélfájára rakott megszentelt tekercs mellett működésbe hozva azt. Az pedig felvillant és porrá változtatta az arra járó élő halottat. Ha pedig Stephanus is elég közel volt hozzá megégethette a bőrét, de legalább fájdalommal töltötte pár pillanatra.
Ez viszont nem volt elég arra hogy az összes élő holtat elintézze. Stephanusnak előbb utóbb közvetlen közelről találkozni kellett velük, ha nem fogta menekülőre egészen gyorsan.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 12:35 pm

//Alter kaland

*A lovag saját szemével vehette észre, hogy ez a település sokkal jobban felkészült az élőholtak támadására, mint gondolta. A házak közt lopakodó vámpír szemtanúja volt annak, hogy egy zombi hogyan égett porrá, mikor be akart egy házba lépni. A sötét szerzet egyet nyelt, majd úgydöntött, hogy menekülőre fogja. Nem törődve semmi mással, azonnal az erdő felé kezdett el futni, be az erdőbe, el a falútól. A sötét lovag célja az volt, hogy minél hamarabb elhagyja a helységet, és később térjen vissza. A valódi célja egy temető vagy hasonló megkeresése volt, ahol a helyi kriptákban megpihenhetne. De nincs is temető a környéken, csak az erdő. Úgyhogy belerohant az erdőbe, majd amint belül volt, lelassított, és normális sebességben folytatta az északi irányba való útját. Máshonnan kell prédát kerítenie. Egy másik falúból.
De előtte valami menedékhelyet kell találnia, hogy a nap elől elbújjon. De mégis hol?*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 1:34 pm

Alter-kaland

Úgy látszott ez nem a sötét lovag éjszakája...
Amint elhagyta a falut, úgy tűnt az élőholtak ismét nyugovóra térnek. Némelyik csontváz visszabotorkált a házba amiből kijött, de volt amelyik csak ott esett össze ahol volt.
Stephanus végre úgy érezhette megúszta a dolgot... de ebben csak akkor lehetett biztos, amikor már menedéket talált nappalra.
Azonban miután már egy pár perce ,,normális" tempóban haladt, egyszer csak valami ellenkezést nem tűrően ledöntötte a lábáról, úgy hogy még a páncélja is behorpadt. Ahogy a földről feltápászkodott észlelhette, hogy ezúttal újabb társasága van egy szőke, nyúlánk alkatú, igényesebb ruhába öltözött férfi társaságában. Egyértelműen látszott rajta, hogy ő nem harchoz öltözött, mégis ő volt az aki az előbb hátba rúgta a lovagot, így elterülésre kényszerítve.
A férfi csettintett egyet a nyelvével, majd egy gunyoros, viszonylag irritáló mosoly ült ki az arcára.
- Nocsak, nocsak - szólalt meg a férfi -, felteszem te vagy az aki ma este igyekszik beleköpni a kupámba... meg a ma esti menetrendünkbe, hm? Érdekes... érdekes... gondolom te vagy az aki szinté használhatatlanná tette az egyik átkozottam is, nem igaz? Most nem tudom haragudjak, vagy sem... - dörzsölte meg az állát színpadiasan. A felteszem, és a gondolom szavak használata azonban amolyan hóbortos tiszteletteljes beszéd, vagy álszentség eszközei voltak viszont csupán.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 1:52 pm

//Alter kaland

*A vámpír sikeresen elmenekült a falúból, az erdőt járta, normális sebességgel, míg nem valamibe belebotlott.... Vagyis inkább, valakibe, aki hátulról "támadta" meg. Méghozzá olyan erővel, hogy a páncélja is behorpadt. A lovag elterült a földön, legalábbis egy pilanatra, de a lovag reflexből felpattant, és megfordult, miközben kezét a hüvelyre tette, megvárva, míg a férfi befejezi beszédét, majd azután kihúzva a kardját. A szeme vörösen izzott, és a fújó hang, amit kiadott, miközben kihúzta a kardját, és láthatóvá tette vámpírfogait...*
- Nem tudom hogy ki maga, de a rossz emberbe botlott. Ha életben akar maradni, azt ajánlom hogy... - mondta a lovag sötét, mély hangon, fenyegető hangnemben, majd hirtelen elnevette magát - Tudod mit? Most egy kicsit szórakozni fogok!
Nevetett a lovag, majd azonnal nekirohant az ellenfelének a kardjával, hisztérikusan nevetve közben. Úgytűnik hogy most ő bízta el magát.*

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 2:11 pm

Alter-kaland

- Ah! - sóhajtott fel a férfi csalódottan. - Ezek a mai fiatalok!
Majd pedig légiesen elugrott a támadás útjából. Egy pillanatig még úgy tűnt a játékkal tart, és újból és újból kikerülte Stephanus csapásait. Egy fancsali képet vágva jelezte azt a pillanatot amikor úgy döntött megunta a dolgot.
- Ugyan! Semmi szüksége a barbár viselkedésnek! Elintézhetjük ezt civilizáltan is! - próbálkozott, majd meg állt egy helyben... legalábbis hogy ha a lovag nem próbált meg ismét lecsapni rá. Ami viszont ismét csak azt eredményezhette, hogy a férfi elugrott az útjából.
- Nem beszélhetnénk meg? Csak nem a csontvázak ijesztettek meg ennyire a faluban? - bombázta tovább kérdésekkel a lovagot.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   Hétf. Jan. 26, 2015 2:15 pm

// Alter kaland

*A lovag az első támadás után megállt, de harci pozícióban maradt, el nem tette a kardját. Nem bízott az illetőben. Ezért nagyon sóhajtott, és a hagyományos fenyegetőző hangnemében megszólalt.*
- Ki maga és mit akar tőlem? - kérdezte a vámpír, miközben gyanakvóan figyelt a férfira.
*Egy rossz mozdulat, és a lovag megint támad - legalábbis ezt akarta kifejezni a gyanakvó tekintete és fenyegető hangneme. Úgytűnik a halállovag nem volt túl jó kedvében.
Az egy dolog hogy ma sem volt lehetősége vért szívni, de még az is hozzájárult, hogy ha nem talál menedéket napfelkeltéig, neki befellegzett. Az utolsó reménye az lenne, hogy néhány órát várjon, majd visszatérjen a falúba, és valami elhagyatott épületben keressen menedéket. De az is rizikós.*

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A gyűlölet erdeje   

A gyűlölet erdeje
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kezdetek Erdeje
» Holt Állatok Erdeje