Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Börtön

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Börtön   Hétf. Júl. 04, 2011 12:46 pm

A klán börtöne. Büdös és sötét hely, és elég depresszív. Keményen örzött, így a megszökés szinte lehetetlen.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Hétf. Júl. 04, 2011 1:00 pm

*Mánuelt és Stephanust a börtönbe hurcolták, lebilincselve, hogy még véletlenül se tudjanak elszökni. Miután megérkeztek, arra számítottak hogy legyen valami bírói ítélet vagy hasonló, de nem. Semmi. Csak úgy nyersen vitték a cellákba mindkettőt, de előtte levették róluk a páncélt, és elvettek tőlük minden értéket. Stephanust és Mánuelt bekisérték a rendes. páncélozatlan ruhájukban a cellákba, majd mindkettőt lebilincselték a kéznél, béklyót raktak a lábaikra, és mindkettőt odaláncolták a falhoz. Miért is? Mert egy cellába rakták őket, és nem akarták hogy közben megöljék egymást. A páncéljaikat és fegyvereiket egy asztalra tették ami a céllán kívül van. Bár az a rész ahol most vannak elég gyengén őrzött, maga az épület nagyrésze elég keményen örzött. Az őrök mind elmennek, és csak egy marad. Stephanus és Mánuel - akik mindeddig ellenségek voltak, a gyilkosságos ügy miatt - nehéz helyzetben vannak, és valószínű hogy össze kell fogniuk, hogy ki tudjanak jutni.*
~ Ha talán a mágiám segítségével ki tudnák innen törni... ~ *gondolta magában Stephanus.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Kedd Júl. 05, 2011 6:58 am

*A támadásomat Stephanus kivédte, majd a fejem felé csapot, de nem sikerült eltalálnia. Hamarosan tíz sötét elf vesz körbe minket és lefognak minket és még elvették a fegyvereinket, majd bilincset raktak a kezünkre és elvittek minket. Meglepett arccal nézek menet közben és nem szólok semmit. ~Engem miért fogtak el, hiszen én meg akartam akadályozni, hogy ez a lovag bármi galibát is okozzon!~ Mondta magamban idegesen, közben meg érkezünk a börtönbe ahol levették rólunk a páncélt és értéket, majd bekísértek minket egy cellába és lebilincselték a kezünket és a lábunkra béklyót tettek és még a falhoz láncoltak. Nem nagyon foglalkoztam Stephanussal hanem a felszerelést néztem ami egy asztalon volt. Egy kis idő után az őrhöz szóltam. -Engem miért zártatok be, hiszen én meg akartam akadályozni, hogy ez a lovag és a társai bármi gondot okozzon a céhnek?- Kérdeztem az őrtől és vártam a válaszát.*
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Kedd Júl. 05, 2011 7:15 am

*Az őr nem értett egy szót sem abból amit Mánuel mondott, hiszen nem beszélte az emberi nyelvet. Kiment, majd becsukta az ajtót. Így most már nem őrizte a cellákat senki.
Eközben Stephanus gondolkozott azon, hogy hogyan jussanak ki...*
~ Talán ha... Igen, megpróbálhatom... ~ *Gondolta Stephanus. A telekinézis varázslatával odamozdítja a cella kulcsát a a cella ajtajához. Mivel Stephanus le van bilincselve, ezért csak a gondolataival tudja irányítani a telekinzést, ami sokkal pontatlanabb mintha a kezével tenné. El tart egy jó ideig míg rendesen bele tudja tenni a kulcsot a kulcslyukba, és végre ki tudja kinyitni. De ez még csak a cella... Mi van az őrökkel?
Hamarosan vissazér az őr, fütyülve egy nótát, és becsukja az ajtót. Nem tűnik túl józannak, látszik a mozgásán hogy ivott alkoholt. Ellenben amint meglátja hogy a cellaajtó ki van nyitva, mintha azonnal kijózanodna. Azonnal elindul Stephanus és Ménuel felé, de Stephanus a telekinézise segítségével a kardját elmozdítaj az asztaláról, és beleszúrja a katona szívébe. Ezután a telekinézisével visszaküldi az asztalra.*
- Te, akárki is a neved... Kijutni a cellából és megszökni egy keményen őrzött épületből két külön dolog. Tudod mit? Ha segítessz kiszökni, akkor nem mondom el senkinek hogy részt vettél a gyilkosságban... áll az alku? - *kérdezi Stephanus Mánueltől. Ezután a telekinézis segítségével a katona ruhájának zsebéből kimozdítja a kulcsokat. A segítségükkel leoldozza a béklyót, bilincset és láncokat magáról. Ha Mánuel igent mondott, akor róla is leoldozza mindet. Ezek után mehetnek, és visszavehetik a fegyvereiekt és a páncéljaikat. Mindegyik az asztalon van.
Közben azt is észrevehetik, hogy több sötételf katonai páncél is van egy szekrény-szerűségben, és két zsák is. És még a sötételfek fegyverei. Szerencsére a sötételf páncélok a teljes testet lefedik, így ha ezt vennék fel, nem buknának le azon hogy a bőrük fehér és nem kék.*
- Talán azokat az álruhákat kellene használnunk, és a felszereléseinket a zsákba kellene berakni. Így könnyebben ki tudnánk jutni.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Kedd Júl. 05, 2011 9:22 pm

*A lovag valamilyen varázslattal a kulcsot sikerült a kulcslyukba tenni és kinyitnia a cella ajtót. Hamarosan megjelenik egy részegnek tűnő őr aki, amikor meglát minket, mintha egyből kijózanodna és megindult felénk. De ekkor Stephanus ugyanazzal a varázslattal a kardját beleszúrja az elfbe aki ettől meg is hal. Ezután Stephanus azt mondja, hogy ha segítek ki szökni akkor nem mondja el senkinek, hogy részt vettem a gyilkosságban. ~Nem hiszem, hogy betartja a szavát, de nem is akarok egy börtönben rohadni!~ Mondtam magamban, majd megszólaltam. -Rendben segítek neked!- Mondtam Stephanusnak, majd előbb magát szabadítja ki utána engem. Mikor ki szabadultam egyből a cuccaimhoz mentem. Éppen fel akartam venni a páncélom, mikor Stephanus azt mondja, hogy inkább azokat a sötét elf páncélokat húzzuk fel és a zsákba rakjuk a felszerelésünket. ~Nem rossz ötlet így legalább könnyebben kijutunk!~ Mondtam magamban és oda mentem elkezdtem felhúzni a páncélt, majd miután végeztem az egyik zsákba rakom a felszerelésem.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szer. Júl. 06, 2011 4:11 am

*Stephanus és Mánuel felvették a sötételf páncélt, és a felszereléseiket a két zsákba rakták.*
- Ezek a sötételfek sohasem tisztítsák le a felszereléseiket? Ezek a páncélok tökre büdösek, koszosak és nyálkások... böehhhhh. - *Mondta Stephanus undorodva, tehát amit meg kell tenni azt meg kell tenni: ő is felvette a ruhát. Miután mindketten felvették, ezután Stephanus odament a sötételf katona holtestéhez, és elrakta az összes kulcsot ami a katonánál volt.*
- Ezek még hátha jól jönnek... - *Mondta miközben elrakta. Amint kiléptek az ajtón, meglepetés tárult szemük elé. Nem nagyon láttak katonákat, és siri csend volt. A hülye sötételfek nem kötözték be Mánuel és Stephanus szemét mikor a börtönbe vezették őket, így most mindketten tökéletesen emlékeznek arra hogy hol van a bejárat/kijárat.*
- Óvatosan... ez nekem gyanús. Rossz előérzetem van. - *suttogta Stephanus Mánuelnek. Elindultak a kijárat felé, szépen óvatosan. Csak remélni tudták, hogy nem veszi őket észre senki, hiszen a két zsákkal a kezükben könnyedén lebuknak. Hirtelen viszont észreveszik, hogy az egyik sarokban - pont abban amelyik az általuk járt út és a kijárat felé vezető út között van - van egy sötételf katona. A katona még nem vette észre őket, de most ki kell eszelniük hogy mit tegyenek.*
- Francba... egy szót sem tudok a sötételf nyelven, és ha megöljük, lehet hogy lebukunk és mégtöbben ránk jönnek... Talán ha megpróbálnám nemes elf nyelven azt mondani neki, hogy szemetet viszünk ki. Csak remélni tudom hogy a sötételfek és a nemesek nyelve elég közel áll egymáshoz... - *suttogta Stephanus Mánuelnek, de nem tett még semmit. Megvárja, míg Mánuel is mond valamit, hátha neki jobb ötlete van.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szer. Júl. 06, 2011 12:22 pm

*Stephanus egy kicsit kiakadt azon, hogy a páncélok nem túl tiszták, ezen egy kicsit elmosolyodtam. Ezután Stephanus oda megy a hullához és elrakta az összes kulcsot ami az őrnél volt. Mikor kiléptünk a szobából szerencsékre nem volt kint senki. ~Igen gyéren védik ezt a részt, így könnyű lesz megszökni!~ Mondtam magamban menet közben és szerencsém is volt, mert emlékeztem, hogy merről jöttünk. De Stephanus figyelmeztet, hogy legyünk óvatosak túl gyanús ez a helyzet. -Rendben figyelni fogok.- Gyorsan válaszoltam halkan neki, óvatosan haladtunk kifelé mikor észre vettünk egy sötét elf katonát út közben, de szerencsére nem vett észre minket. Stephanus megpróbálja nemes elf nyelvvel megtéveszteni az őrt. -Jó ötlet, de ha lebukunk, akkor megpróbálom gyorsan leütni.- Mondtam Stephanusnak és amikor ő elindul akkor én is elindulok.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szer. Júl. 06, 2011 1:39 pm

- Na, ezt most megoldom. - Mondta Stephanus halkan Mánuelnek.*
- Te ott... őr... őőő... mi lennénk a Froturnból érkezett zsoldosok, és.... őőő... most kivisszük a szemetet... őőő... -*Mondta Stephanus a katonának nemes elf nyelven. A sötételf elf katona némán hallgatta, és nem válaszolt rá semmit. Valószínüleg egy szót sem értett belőle.*
- Figyelj már, BE AKAR DŐLNI AZ AJTÓ! - *Adta Stephanus a hamis figyelmeztetést a katonának, aki azonnal az ajtót kezde el bámulni. Ezt kihasználva, Stephanus fogta azt a kardot, ami a sötételf páncélhoz járt, és beleszúrta az őrbe hátulról. Az őr azonnal meghalt.*
- Nos, probléma megoldva. Most már kimehetünk. -*Mondta Stephanus. Az ajtó közel volt, és a szabadságtól csak néhány méter választotta el őket. Amint odaérnek, az ajtót gond nélkül kinyitják.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Csüt. Júl. 07, 2011 1:47 pm

*Stephanus azt mondja, hogy megoldja a mostani helyzetet. Oda megyünk az őrhöz, és elkezd nemes elf nyelven beszélni, én csak némán figyelem a dolgokat. Az őrön látszik, hogy nem nagyon érti, hogy mit mond neki Stephanus, hamarosan eltereli az őr figyelmét és amikor nem figyel, akkor hátulról leszúrja. Miután az őr meghal én elindulok az ajtó felé. ~Remélem most már nem ütközünk semmilyen gondba!~ Mondtam magamban Egy kicsit már meg könnyebbültem, mert már közel voltunk a kijutáshoz.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Csüt. Júl. 07, 2011 3:28 pm

*És sikerült. Kinyitották az ajtót, senki.*
- Szerintem menjünk egy sikátorba, és ott levehetjük ezeket a vacakokat...
*Mondta Stephanus. Nem törődik most azzal, hogy Mánuel mit válaszol és mit csinál. Stephanus a zsákjával azonnal fut a legközelebbi sikátorba, és percek múlva visszatér a zsák nélkül, az eredeti páncéljában, eredeti kardjával, minden. Vagyis nem tér vissza, hanem elkezd a foadó felé menni. Ha Mánuel is vele ment, és ő is visszavette az eredeti ruháját, Stephanus szólt neki.*
- És most menj... ne lássalak. Tegyünk úgy, hogy nem találkoztunk sohase, rendben? Nem vettél részt a gyilkosságban, soha életemben nem láttalak, satöbbi... rendben? - *kérdezte Stephanus Mánueltől.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Júl. 09, 2011 12:24 am

*Mikor kinyitottuk az ajtót nem volt kint senki. ~Milyen egy szerencsés helyzet ez!~ Mondtam magamban örülve, hogy kijutottunk onnan. Közben Stephanus mondja, hogy menjünk egy sikátor és ott öltözzünk át. Én nem is válaszoltam semmit neki hanem elindultam egy másik sikátorba és elkezdek át öltözni. Beletelik 10 percbe mire átöltözök, miután felveszem az eredeti felszerelésemet el indulok a varosból kivezető úton. ~Itt az idő, hogy elhagyjam ezt a várost és itt hagyjam ezt a lovagot!~ Mondtam magamban menet közben kifelé.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   

Börtön
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal