Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Az Út Noldo Ranga felé

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Az Út Noldo Ranga felé   Pént. Okt. 29, 2010 3:33 am

Itt találhatóak az események,amik a falu felé menet történnek.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 16

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Pént. Okt. 29, 2010 12:58 pm

Útközben egy felderítőcsapattal találkozok. A vezetőjük azt állítja, hogy a közelben orkok tanyáznak:

- Köszönöm az információt! Sajnos az utam túl sürgős ahhoz, hogy kerülőt tegyek... -*mondom neki.* - Menjetek vissza Wohunba, és mondjátok meg a helyettesemnek, hogy küldje ki a csapatokat, és vadásszák le az orkokat! Nyugodalmas napot!

Ha Kinsto "összefut" az orkokkal, megpróbál nem harcolni, hanem a lóval elmenekülni.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Pént. Okt. 29, 2010 6:41 pm

-Igenis uram!-*válaszol a felderítő és elindulnak a hírrel visszafelé.

Kinsto vágtába kezd,de hamarosan érezi hogy vele párhuzamosan mindkét oldalt valami halad.A sűrűből egy másodpercre kivillan egy Warg lovas.*
-Grom'hus!-*hallatszik az üvöltés és mindkét oldalról kiugrik egy-egy lovas.A Wargok igen gyorsak, és lassan de biztosan közelítenek.Az egyik Ork egy parittya szerű tárgyat vesz elő és pörgetni kezdi a feje fölött,míg a másik egy hatalmas csatabárdot akaszt le a hátáról.Az egyszerű elmenekülés szinte lehetetlen.
Hacsak nem tud túljárni a vad orkok eszén valahogyan,akkor kénytelen lesz harcba szállni.*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Szomb. Okt. 30, 2010 7:20 am

Továbbvágtatok. A kardot elrakom, helyette előveszem az íjat, és azzal próbálom lelőni őket. Az első célpont a parittyás, annak a fejét próbálom eltalálni. Ha sikerül, akkor a csatabárdosnál pedig a lóra célzok. Ha nem sikerül, és már túl közel kerül(nek), akkor a lovamat beirányítom az erdőbe, és ott próbálok meglépni.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Vas. Okt. 31, 2010 7:51 am

*Kifordult helyzetből lősz hátra,amit csak nehezít, hogy a wargok sokkal agilisabbak mint a lovak.Elröppen az első lövésed,ami az ork vállába áll,de egy szempillantás alatt új nyílvesszőt húzol elő.A parittya szerűség (egy kötél a két végén súlyokkal inkább) elröppen és a lovad egyik lábára csavarodik.A hátas nem bukik fel de lassul.A következő lövésed A testet találja el és az ork leesik a warg hátáról.A másik igen közel jár és a csatabárdot meglendíti.Időben tereled a lovad az erdőbe,így a hirtelen irányváltás meglepi ellenfeled és ismét előnyhöz jutsz.Az erdő járatlan útjai viszont neked se okoznak könnyű perceket,és látszólag a lovad lába is sérült.
Hosszan bevágtatsz az erdőbe,és egyszerre azt veszed észre hogy éles hallásod nem érzékeli a warg zihálását.Lehet leráztad?*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Vas. Okt. 31, 2010 2:56 pm

Leszállok a lóról, de csak addig amíg leszedem a lábáról a súlyokat. Szegény lónak végighasította a lábát, de nem állhatok meg, mert az a dög vagy a közelbe van, vagy elment szólni a társainak.
- Gyerünk picim, már nincs messze! -*mondom a lovamnak, közben a nyeregbe pattanok*.

Megpróbálok még egy kis ideig az erdőben haladni, és keresni valami ösvényt. Ha nem találok, akkor csak lassan megyek, nehogy még jobban megsérüljön az állat, és lebénuljon.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Vas. Okt. 31, 2010 4:18 pm

*Jócskán elkeveredtél,így kénytelen vagy lassítani egy idő után.Az ösvény keresése igen nehéz feladat,ha egyáltalán van ösvény.Visszafelé az útra még emlékszel de félő hogy az orkok már keresnek.Egyszer csak furcsa hangokat hallasz.Mélyek és idegen nyelven beszélnek.Félő hogy egy ork járőr halad feléd.A lovad lába még egy üldözést nem bírna ki,ha azok riasztják a többit is.Még tudod hogy nem vettek észre de ez csak a vak szerencsének köszönhető.Már elég közel vannak,így meg is állítod a lovad.Két hang hallatszik.*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Hétf. Nov. 01, 2010 11:45 am

Halkan bebújok egy nagyobb bokorba. Az íjamon megfeszítem a nyilat, ha orkok, vagy más ellenséges lények, akkor az ennyiket lelövőm, a másikat megpróbálom elintézni a kardal. Ha értelmes lények, akkor megszólítom őket.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Hétf. Nov. 01, 2010 5:02 pm

*Bizony két ork közeleg.Felderítők lehetnek egy nagyobb csoportból,de lehet csak egy kisebb járőr.
Kinsto,előkészül a lövéshez,és célba veszi az egyiket.Kivár amíg kellő közelségbe kerülnek egy biztos lövéshez.Az egyik megáll és a levegőbe szippant.*
-Gros'gom!Barl hegyes fülű szagát érzi!-*morran fel az egyik,de már nincs sok ideje mert társa testébe egy nyílvessző áll, és megrogyik. Barl előrántva a fejszét a bokorból kirontó elf felé fut.Kinsto a karddal megpróbálja elintézni egy szúrással de az ork könnyedén félrecsapja,majd a testével taszajt egyet az elf várúron,aki elfekszik a földön.Csak lélekjelenlétének köszönheti hogy a következő fejszecsapás nem a fejét vágja ketté.Kigurul majd gyorsan felpattan a földről.*
-Gyere kicsi nyeszlett lény! Barl szeret szétroppantani koponyád!-

*Kinstonak valami tervre lesz szüksége, hogy kivitelezze a "elintézem a karddal" akcióját,mert ennél kicsit bonyolultabb lesz az eset.*

//Például írd le a taktikát hogyan Very Happy//
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Kedd Nov. 02, 2010 10:52 am

Az egyiket sikeresen elfektettem az íjjal, talán még a másikra is lett volna időm, de most már ezen hiába gondolkodok. Letámadtam a kardal, de nem volt ez olyan könnyű mint gondoltam. Még gúnyolódott is.
Nem sokszor találkoztam még orkokkal, nem is tudom, hogy mit kezdjek vele. Magasabb nálam, és erősebb is, de ettől lassabb. Megpróbálom a lábait támadni, hátha még jobban le tudom lassítani, és akkor már könnyebben legyőzhetem.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Kedd Nov. 02, 2010 1:48 pm

*Kingsto nem szól semmit,csupán kivár.Az ork dühösen felbődül és lendít a baltával,ami elől az elf hátraszökken.Egy gyors riposzttal a kiforduló ork lába felé vág.A vaskos bőrt felmetszi a penge combtájékon,viszont nem annyira lomha mint hitte.Visszakézből a balta nyelével vágják szájba a várurat aki némi vért kiköpve fordul ki.
Az ork tán ki is végezhetné de ezzel nem elégedik meg.Hatalmasat rúg a megszédült áldozata hátába aki arccal a porba esik.*
-Itt a vége...-*Dörgi mély hangon.A bal lábára sántít,akárhogy is próbálja rejteni.*

*Kinsto nem veszti el lélekjelenlétét és fejében újabb támadást készít elő,mielőtt túl késő lenne.*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Szer. Nov. 03, 2010 12:31 pm

Ez a támadásom sem sikerült a legjobban, a földre kerültem. Szerencsére pont az ilyen alkalmakra tartogattam egy kis kést a combomnál.

Kinsto megpróbálja a kést gyorsan kirántani, majd az ork fejébe dobni.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Szer. Nov. 03, 2010 1:12 pm

*Kinsto megfordul,és megpillantja az ork elbizakodott tekintetét.Az elf kétségbeesett képet vág viszonzásul,de legbelül már lejátszotta a meccset.A lény ostoba és büszke,így hibázni fog.*
-Most meghalsz kis rettegős hosszúfülü!-*kacag fel.A bárdot magasra emeli és egyenesen Kinsto szemébe néz.Ami viszont fogadja már nem a kétségbeesés remegő szempárjai.A várúr lélektükrei fagyos halált sugallanak,ahogy kiröppen a tőr a rejtett helyről,beleállva az Ork szemébe.A balta nyele kifordul a nagy lény kezéből,a háta mögött landolva,de a test betemeti az elfet.
Egy pillanatra kifut a szusz Kinsto tüdejéből ahogy a 140-150kg még ha nem is teljes lendülettel de ráesik.*

Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Szer. Nov. 03, 2010 2:51 pm

Bevágtam egy grimaszt az orknak, el is bízta magát. A kis késre nem számított, bele is dobtam a szemébe. Eldőlt mint valami fa, a balta pedig beleállt a földbe. Rám dőlt a szörnyszülöttje, másodpercekre kinyomva belőlem a levegőt. Még lélegzett, de mozogni már nem tudott. Erőt véve lelöktem magamról, de még a földön maradtam.
Néztem a fák között szálló madarakat, és ahogy a szél mozgatta a lombjaikat. El is döntöttem, hogy felmászok mindjárt az egyikre, hogy megnézzem merre van Noldo Ranga, és merre az út.
Felkeltem, az ork pedig morgott egyet.
- Tudod, sok élőlény halt már meg a butaság, és a büszkeség miatt - *mondom a földön fekvő testnek, és a földről felveszem a baltát*. - Sajnálom, Barl!
Meglódítom a fejszét a fejem felett, és elválasztom vele a fejét a testétől. Felveszem a fejét, és kihúzom belőle a kis késemet. Megtörlőm a ruhámba, majd visszateszem a helyére. Pihenek még egy percet, majd felmászok egy magos fára. Sokat csináltam ezt gyerekkoromban, de a fák nevét, fajtáját soha nem tanultam meg. Nekem elég volt annyi, hogy kivágjuk, az már mindegy, hogy-hogy hívják, csak égjen.
Mindenesetre ennek elég vastag ágai vannak, meg néhol tüskés. Ezeket igyekszek elkerülni, de van amelyik sikeresen "eltalál". Mire felérek a tetejére, látom Noldo Rangát, és az utat is. Nincs messze egyik sem. Lemászok, még átnézem a másik holttestet, hátha találok nála valami hasznosat.
//Ide kérek, majd hozzászólást, hogy találtam-e valamit//
A baltát elrakom, és visszapattanok a lovamra. Vissza kell mennem a útra, onnan már könnyen a faluba juthatok.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Csüt. Nov. 04, 2010 2:11 am

*A út igen közel van,a falu már jóval távolabbinak tűnik.Jó hír viszont,hogy üldözőket se látsz.
Átkutatod a testeket is.Semmi komolyabb érték nincs náluk,látszólag felderítők voltak.
A balta elég nagy és nehéz darab.Elvinni legfeljebb a lovadra ráaggatva lehetne,de így terheled a ló lábát is.
De eldöntheted viszed-e.

Az út támadás nélkül telik,bár olykor felfigyelsz a neszekre.Végül eléred a falu határt és nem kell sokáig menned hogy egy félszerzet járőr megállítson.
Nem tűnnek igazán nagy harcosnak a kis lények.*
-Állj ki vagy és mit akarsz?-*hallatszik a kérdés az egyik sisakos kis emberkétől.*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Csüt. Nov. 04, 2010 10:09 am

Úgy döntöttem, hogy baltát otthagyom, mivel csak lassítaná a lovamat.
Egy óráig lovagolok, mire elérek a falu határáig, és egy félszerzet járőrcsapatba botlok.
-Állj ki vagy és mit akarsz? - kérdezi az egyik.
- Kinsto Yoh'berg, a wohuni erőd főparancsnoka. Engedj utamra, a falu vezetői már várnak! - *válaszolom*.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Csüt. Nov. 04, 2010 11:45 am

*Összenéznek,majd vissza rád.*
-Ne haragudjon uram.Sajnos baljós időket élünk.-*állnak félre az útból.*-Indulj békével,a város vezetői már várnak.-

*Kintso tovább mehet,és hamarosan eléri a falut.Gyéren fakerítéssel körbekerítették az egészet,és őrök mászkálnak körbe körbe.Nem megszokott látvány egy falutól,mintha csak háború lenne.
A bejárat felé veheti az irányt az elf ahol átengedik.*
-Jó hogy jöttél.A Parittyába a tanács már megkezdődött.-*közlik útravalóul aztán bele is vetheti magát Noldo Ranga kis népességének sűrűjébe.Az istálló a kocsma mellett áll.A falu kis házai szorosan épültek,az utcán szinte csak félszerzetek mászkálnak és csodálattal néznek az elfre.
A lovadat ha leadod,ingyen ellátják és a lábát is megnézik,puszta állatbarátságból.*

//Folytatás a "A Szétszakadt Parittya kocsma" topicban.Kezdőreag megy Smile Erre a hsz-re még itt válaszolhatsz.//
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   Csüt. Nov. 04, 2010 2:31 pm

Nemsokára továbbengedtek. Mindenhol őrökbe, katonákba botlok, akik folyamatosan járőröznek a faluban. Értesítenek, hogy a falu kocsmájában lesz megtartva a tanács. Miközben a kocsma felé tartok, több helyi hobbitot látok.
- Apu! Miért véres az elfnek a kardja? - *hallom, amikor elmegyek egy félszerzet család mellett*.
- A bácsi biztosan megölt egy gonosz orkot! - *vigyorgok, amikor meghallom az apa válaszát*.
A lovamat bevezetem az istállóba, ahol az állatorvos rögtön hozzálát a lábának a kezeléséhez.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Az Út Noldo Ranga felé   

Az Út Noldo Ranga felé
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» [Lezárt] Kérelmek/kérések a Ninja Tanács felé
» II.: A pillanat a múltból következik és a jövõ felé tart ~