Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Dracfoldba vezető út

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Dracfoldba vezető út   Kedd Okt. 19, 2010 3:53 pm

A Dracfoldba igyekvő vándorok útját,és annak történeteit találod itt.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szer. Okt. 20, 2010 2:02 pm

Végre eljutottam a Dracfoldba vezető úthoz.Azért indultam el Dracfoldba ,hogy munka adót találjak ,mert a pénzem igen csak megcsappant .
Út közben találkoztam néhány kereskedővel ,de azért mindig résen állok ha esetleg úton állók támadnának meg .
Mivel az út hosszú volt úgy döntöttem ,hogy a legközelebbi fogadóban eszek-iszok és megpihenek ,mielőtt valami munkát keresek.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szer. Okt. 20, 2010 3:12 pm

*Mánuel nyugodt léptekkel halad a városba vezető úton.
Bizony hosszú távot tett meg, hisz a legközelebbi falu is mérföldekre van innen.Talán pont ezen faluk egyikébe igyekeztek a kereskedők is, kik az erdei út felől jöttek szembe.Látszólag ügyet sem vetettek az idegenre,csak az egyik harcos szerű biccentett mikor találkozott tekintetük Mánuellel.
Igen,felismerhette a nemesi vonásokat az arcán.

Mánuel végül eléri az erdei utat,innen már nincs messze a város,így lépteit is szaporázza.Már épp elhagyná az erdős szakaszt, mikor az erdő belseje felől furcsa, hiéna szerű hangokat hall.A kiáltások feltehetőleg nem hiénáktól származnak, ahhoz túl torzak.*

-Átkozott fattyak!-*hallatszik hirtelen egy emberi mondat is.Könnyedén kivehető,így nem lehet túl mélyen az esemény.

Ha Mánuel úgy dönt beljebb megy, úgy hamarosan 2 szőrös 2 méter körüli lényt és egy embert pillanthat meg.Az ember egy pásztorbottal szurkál, míg a lényeknél egy-egy bunkós van.Miközben az egyik leköti a figyelmét az áldozatuknak, addig a másik mögé próbál kerülni.*

A hozzászólást A Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 23, 2010 8:35 am-kor.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szer. Okt. 20, 2010 3:37 pm

Hiéna szerű hangokat hallók az erdőből .De egy kicsivel később egy emberi mondatot .A hangok halattán úgy döntök ,hogy nem kockáztatok inkább elkezdek futni a város felé ,hogy minél messzebb kerüljek lényektől.
Úgy gondolom ,hogy azzal az emberel elesznek foglalva egy ideig a lények . Meg nem vagyok egy lovag aki segít mindenkin aki bajba került.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szer. Okt. 20, 2010 4:47 pm

*Úgy bizony futásnak eredsz,és hamarosan el is éred a városkaput.Az őrök árgus szemekkel figyelnek,de nem állítanak meg természetesen.Áthaladva a kapun a szemed elé tárul a látvány, s csak rajtad áll merre indulsz.
Nem túl jelentős a tömeg,de elegendő ahhoz hogy ne kelts feltűnést senki szemében.A fogadó nyitva áll,ha tartod magad az elképzeléshez.Munkát találni már nem lesz olyan könnyű.
Feltűnik hogy a városnak egy hatalmas temploma,egy fogadója,és egyébb mesteremberei is vannak.*

//Folytatás abban a topicban ahova mennél Smile//

A hozzászólást A Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 23, 2010 8:35 am-kor.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 7:55 am

Elindulok az erdő felé ,hogy megöljem a Gnollokat .Oda megyek ahol halottam azokat a hangokat.Mikor Az erdő közelébe érek bal kezembe vesszem pajzsom és a jobb kezemben a kardom .Mielőtt bemennék az erdőbe gondolatomban ezt mondom.~Legyünk túl rajta.~ .
Ezután bemegyek az erdőbe ,egy kis menet után rátalálok egy testre úgy döntök, hogy megvizsgálom a testet.Közelebbről láttam ,hogy halott és csak egy pásztorbot volt a közlében semmi más.
A testtől nem messze lábnyomokat tálálok azt nem tudom milyen régiek ,de úgy döntök ,hogy követem a lábnyomokat mivel nincs más nyomom de résen maradok nehogy meglepjenek.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 8:40 am

A testre könnyedén rálelsz viszont a látvány elég gyomorforgató.Látszólag a pásztor csontjait szilánkokra ütlegelték.A hulla elég friss,feltehetőleg még hadakozhatott egy darabig.A nyakán,már ami maradt belőle, egy kis medál lóg.
Látszólag nem nemesfémből van,de ezt egy szakértő jobban meg tudná állapítani.A bot is ott maradt,egyértelmű hogy nem rablótámadás vagy fosztogatás volt a lények célja.
Követve a nyomokat egyre beljebb érsz az erdőbe,bő 3 óráig tart a bolyongásod ahogy a nyomokat próbálod olvasni.Épp mikor már feladnád mára hallod meg a már ismerős hiéna hangot.A bokrokon átvágva végül megpillantod a célpontokat.Egy barlang bejárat előtt 3 gnoll "beszélget".Körülöttük bárányok és hasonló a tanyáról eltulajdonított állatok tetemei vannak.A barlang mélysége innen nem meghatározható,viszont az bizonyos hogy még nem figyeltek fel a jelenlétedre.

A lények kinézete 2 méter magasak minimum,pettyes bundájuk van és humanoid kinézetük.Erősen hajaz az arcberendezésük a hiénákéra,testüket bőrpáncél és rongyok fedik.A balszélsőnek az egyik füle félig hiányzik,míg a jobbszélső mintha rühes lenne,mert nyomokban tépett a bundája.A középen álló valamivel nagyobb mint a többi,és a mellkasi tájékon mintha domborúbb lenne.Feltehetőleg nőstény,bár erre egyéb jel nem mutat.*

Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 9:28 am

-Itt vannak a dögök.Mondom magamban elbújok gyorsan elbújok egy bokor közé és várok egy megfelelő pillanatra.10 perc múlva 2 Gnoll bemegy a barlangba a harmadik éppen elkezd nyúzni egy állatot és hátal van nekem.~Itt az idő ,hogy lecsapjak~ mondom a fejembe .
Ki megyek a bokorból elkezdek futni felé kardomat csapásra készítem .Gnoll még hátra néz ,de már késő lesújtok a kardommal a fejére.
A Gnoll feje a földre hull ~Egy megvan ~ mondtam magamban .Ezután a barlang bejárat egyik oldalán elbújok és elkezdek kiabál barlangba.-Gyertek elő kutya fejű fattyak. Utána neki dőlök falnak és kardomat szúrásra készítem most várok ,amelyik Gnoll előbb kiér azt hatba szúrom.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 11:12 am

//Kicsit lassíts és írj feltételes módban hogy mit szeretnél csinálni, hisz nem te vagy a mesélő. Smile De ezt még elengedem.//

*Habár a két Gnoll bemegy a barlangba és a harmadik nyúzni kezd,a roham nagy szerencséjére sikerül és nem szagolják ki.A Gnoll feje levágódik és Mánuel hatalmasat kiált,de a válasz meglepheti.Két nyílvessző röppen ki a barlangból,épp Mánuel felé.Ezt követően a két megtermett dög kiront.Az egyik egy lándzsával,a másiknál pedig egy kerek fa pajzs és bunkós van.
Eszeveszett ugatás szerű hangokat hallatnak.*

A hozzászólást A Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 23, 2010 8:34 am-kor.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 12:00 pm

//Bocsi érte//

Az egyik nyíl a pajzsomba fúródik a ,másik a törzsem jobb oldalába fúródik. -ÁÁÁH rohadékok.Kiabáltam nekik ,de nem sokat foglalkoztam vele sokat .
Ránézek a két Gnollra az egyiknél egy lándzsa van a másiknál egy fa pajzs és egy bunkó .
A lándzsás Gnoll felé fordulok ,magam elé tartom a pajzsom és elkezdek futni felé .Az a célom ,hogy fel lökjem a Gnollt ,ha sikerül ,akkor megpróbálom gyorsan leszúrni a földön.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 4:30 pm

*A Gnoll kitartja a lándzsát,de a fa nyél kettétörik a rohamtól.Jókora ütést kap a dög,de nem borul fel köszönhetően a jó fizikumának.A szúrásod így is a lény oldalába mélyed.
Kihasználva az alkalmat a másik a bunkóssal próbál háton csapni.
A sebesült megpróbál kihátrálni a beleszúrt kardból,miközben vinnyog,ha ezt hagyják úgy visszavonul a barlangba míg a bunkós harcol tovább.*

A hozzászólást A Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 23, 2010 8:33 am-kor.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Pént. Okt. 22, 2010 9:44 pm

Halom ,hogy a másik mögöttem van .Ezért úgy döntök oldalra ugrók ,hogy kikerüljem .Most szerencsém van pont el ugrottam előle.
De a kardom benne marad a másikban ,ezért leveszem az övemről a buzogányomat ,amit még tartalék fegyvernek raktam el meg még jól is tudok harcolni vele.
Hagyom sérültet inkább a bunkós támadom ,meg próbálom lefegyverez .
Megint magam elé tartom és megindulok felé ,meg próbálom ütni azt a kezét amiben a bunkós van.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 6:13 am

*A sérült gnoll, a karddal az oldalában eltűnik a sötétben,míg a másik ütése elviharzik.Ahogy védekező állásba helyezed magad újabb ütés záporozik rád,ami a pajzsodon kong.Érzed a bestiának jó ütőereje van.
Kihasználva a lehetősséget próbálsz válaszütéseket a karra mérni.Az kétszer mellé trafál,és mindkétszer hárítani kényszerülsz,majd végre hibázik ellenfeled.Az ütés eltalálja a karját mire felüvölt.
Kihasználod az alkalmat hogy újabb ütést mérjél a sebesült végtag felé,így a fegyver kiesik a kézből.Cserébe viszont a jó 150 kilós test, nekivetődik a pajzsodnak,hogy hátralökjön.
Ha ez sikerül úgy befut a sötét barlangba a másik után.

A pajzsodon némi horpadások jelennek meg és a kardod is elvitték.Az oldaladba fúródott nyíl hullámokban áraszt éles és tompa fájdalmat,felváltva,de érzed hogy nem túl mély.A nyílvessző nem kidolgozott,így csak a szerencsétlenségnek köszönhető hogy pont nem páncélozott helyen talált el.Egy szimpla kihegyezett botról van szó csak pár madártollal a végén.Ellenben pajzsos karodban is zsibbadást érzel az ütések terhe alatt,de ehhez már hozzászoktál.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 8:16 am

Megpróbálok hátra ugrani ,hogy kikerüljem a nekem dőlő Gnollt .Hogy ha sikerül ez akkor ellen támadásba lendülök és addig ütöm amíg bele nem hal.A Kardomat minél előbb vissza kell szereznem ,hiszen családi örökség és nagy szégyen lenne elveszteni.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 8:30 am

*Kitérsz épphogy a megveszekedett bestia elől és az hogy csak egy hajszálon múlik, még előnyödre is válik.Tiszta célpontot nyújt ellenfeled buta kobakja a csapásodnak.A buzogány felhasítja a szőrös kutya pofáját,aminek a szájából vér és nyál egyvelege távozik.
Megszédül a csapástól és tétován lendít a kezével.A kettős látás amit az agyrázkódás okoz nem segíti a célzásban,így hadonászásnak is gyenge a cselekedete.Újabb és újabb csapásokat mérsz mire megrogyik a lény.Térdre esik és a végső csapás bezúzza a kemény koponyát.Eldeformálódott fejjel dől pofára, s még rázkódik az idegtől.Vércseppek jelennek meg az arcodon,de tisztában vagy vele, hogy ez nem tőled származik.Az oldaladban a kiálló nyílvessző kezd zavaróvá válni.
A sötét üreg előtt állsz,és belülről a vinnyogás már elhallgatott.A nagyobb testű nőstény az ami befutott és elnyelte a barlang.Innen nem tudod megmondani milyen mély lehet.A befelé vezető utat,állatok maradványai övezik és a levegőbe szippantva, a bűz szó az egyetlen megfelelő kifejezés, ami egyből az eszedbe ötlik.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 8:52 am

Miután meg öltem a kinti Gnollt ,úgy döntöttem ki húzom a nyilat az oldalamból mielőtt bemegyek a barlangba .~ÁÁÁh!Átkozott nyíl~Mondtam magamban.
A barlang belsejében fényt látok ,úgy döntök arra megyek pajzsomat magam elé tartom és buzogányomat bekészítem .
Ezután lassan és óvatosan haladok befelé .Azért vagyok elő vigyázatos ,mert lehet ,hogy képes még harcolni az a Gnoll amelyik bement.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 9:16 am

*Erősen mereszted a szemed.A fény igen halovány,nem tudni mi okozza, hisz a Gnollok szeme jó a sötétben is.A lépteid óvatosak,és a tekinteted olykor odakapod egy-egy leomló darabkára.
A bűztől a szaglásodra nem hagyatkozhatsz,viszont a barlang látszólag csak egy mélyedés,semmi rendszere nincs.Szemed megszokja a sötétet,és a járat végében egy nagyobb tér fogad.Kacatok és hasznavehetetlen dolgok szanaszét a földön.Jobbra ládák vannak,míg balra nagyobb sziklák amik a tetőről omolhattak le réges-régen.Olyan az egész mint egy szeméttelep.A kupacból viszont kitűnik a kardod,pont a dobozok és a sziklák közt.Mintha valami megremegne a dobozoknál..vagy csak a képzeleted játszik?

Mánuel a nagyobb vájat bejárata előtt megtorpan és eltűnődik pajzsa fedezékében, vajon hogyan tovább..*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 9:28 am

Látom a kardomat dobozok és a sziklák között.De nem megyek egyből a kardom ért ,mert csapdát sejtek .
Folytatom a lassú előre menetelt és minden felé nézek.Még mindig elő vigyázatos vagyok mert bármikor lecsaphat a Gnoll.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 9:58 am

*Mindenfelé próbálsz nézni,de ez eléggé megosztja a koncentrációd.A tetőről némi kőtörmelék és por esik le mire odakapod a fejed,utána akár egy kis állat a dobozok mögül,kiszalad valami.A fejed odakapod és ekkor érkezik a meglepetés.A gnoll a kőrakás mögül veti rád magát.A pajzs kiesik a kezedből ahogy a földre visz.A közel 150kg nem egy leányálom az érkezéskor de kitartasz.A Gnoll veszettül kezdi el tépni a a láncinged,és ocsmány pofáját kitátja.AZ a rossz érzésed támad hogy hamarosan beléd akar harapni.

Mánuel a földön fekszik és a Gnoll rajta.A buzogánnyal nehéz simán ütni,hisz nem effektív ilyen közeli ellenfélnél.Valamit sürgősen ki kel eszelnie,ha nem akarja a csontok közt végezni.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 10:06 am

Rám veti magát pajzsomat elejtem .Elkezdi tépni a láncingemet utána száját kitátja , amíg ezt teszi megpróbálom a bal kezemmel teljes erőmből pofán vágni ,hogy leszedjem magamról .Ha ez nem sikerül utána még megpróbálom megcsapni a buzogányommal.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 10:23 am

*Elfordul a feje az ütéstől,de nem hemperedik le rólad.Ennyi kevés a nagytestű bestiának,aki visszafordulásból a bal válladba harap.Érzed ahogy a fogai beléd mélyednek,és a bunkóssal próbálod ütlegelni a hátát.Ekkor szúr szemet a nagy tátongó seb is az oldalán.

Morogva marcangol,de a seb egyenlőre nem mély, köszönhetően a láncingednek.Még van időd cselekedni mielőtt letépi a karodat.Látszólag elvesztette az eszét te pedig nem tudsz elég lendületet venni ilyen helyzetben hogy pépesre verd az izmos hátat.A fejről nem is beszélve ami épp a te válladnál morog.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 10:30 am

Elvétetem az ütést és most a vállamba harap.Hiába ütőm a hátát nem tudok elég erőt kifejteni ,de észre vesszem a sebet az oldalán .Úgy döntök több csapást mérek a sebre ,addig ütöm amíg lenem szál rólam a dög.Ez az egyetlen esélyem.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 10:41 am

*A hatás nem marad el.A fájdalomtól felüvölt és kiegyenesedik,míg fogai közt a véred csörgedezik.Itt van talán az utolsó alkalom,és ezt te is tudod.A kialakuló távolság elég ahhoz, hogy lendületet vegyél a buzogánnyal.A Gnoll halántékát találod el mire az lefordul rólad,végre kiszabadulhatsz a szorításból,míg az vinnyog.Látszólag még van benne élet ahogy tápászkodik fel,de innen már egy csapással kivégezheted.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 10:48 am

- most megdöglesz .Mondtam dühömben és buzogányommal teljes erőmből a fejére csapok .Ha ezt túlélné addig ,akkor további ütéseket mérek a fejére .De most nem hagyok több esélyt ,hogy vissza támadjon .
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   Szomb. Okt. 23, 2010 11:26 am

*Széttrancsírozod a gnoll fejét,viszont eszedbe ötlik a kis állat is ami elterelte a figyelmed.A szikla mögé futott,és bizony nem egy sima patkány mérete volt.Annál nagyobb és két lábon járt.
A válladon lévő sebet megvizsgálva a gnoll fognyomai fellelhetőek,de nem tépett ki belőled semmi darabkát.Csak reménykedsz hogy nem volt veszett vagy beteges.
A kardod a kupac tetején hever még mindig,és ez szinte egyszerre nyílal a tudatodba mint az is hogy az oldaladat ért seb is lüktet.Minden lépésnél kicsit sántítasz egyet emiatt de nem annyira vészesen.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Dracfoldba vezető út   

Dracfoldba vezető út
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» A falu vezetőjének irodája
» A falu vezetőjének irodája