Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Az utcák, sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 11:19 am

Egy nagy út, mely végigvezet a falun, és több elágazása. Na meg persze a sikátorok.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 11:25 am

*A falu népe a szokásos dolgát végzi. Minden ember dolgozik: a parasztok a földet művelik, a nagyolvasztókban és a kovácsműhelyekben folyik a munka. A lovagnak most nincs küldetése, és még tanítványt sem fogadott.
Most megy a falu utcáin, lóháton, teljesen felpáncélozva. Még a sisakja is rajta van, így az arcát nem lehet látni. A szép fehér lova Cathrin még el sem fáradt- sőt, gyorsabban akar menni, a gazdája alig bírja csitítani.*
-Mi van veled? Nyughass már! Nem lóversenyen vagyunk, hanem egy egyszerű sétán!
*Szidalmazta Stephanus, a lovag a hátasát (gyengébbek kedvéért: a lovát). A ló pedig válaszul beletörődően nyerített, és lelassult. És mentek tovább*
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 11:34 am

~Egy újabb nap. Egy újabb élet oda.~Gondoltam ahogy az egyik sikátorba benézve egy halott koldust láttam.~Szegény.~Felnéztem és az úton megláttam egy kitűnő személyt. Ahogy jobban megnéztem egyre világosabb volt, hogy egy lovagról van szó. Sóhajtottam egyet. Erről a páncélról eszembe jutott egy csatatér amit hasonló páncélozott emberek és egyéb lények tetemei tömték tele. A hosszú vándorlásom során már nem egyszer találkoztam halottakkal.~A világ egyre mélyebbre süllyed... de így van ez jól. A fénykort válság követi a válságot hanyatlás majd ismét fénykor ez a rendszer rendje csak az emberek nem figyelik meg kellő képen.~Gondoltam végig teljesen elmerülve gondolataimban észre se véve, hogy pont a lovas útjában állok.
Felhasználó profiljának megtekintése
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

Hozzászólások száma : 16

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 11:38 am

*Vajon mit kereshet itt Cla'evar. Ez ismét egy igazán hosszú történt. De hisz a nő összes utazása hosszú történetnek mondható. Nem lóháton érkezik, az jelenleg csak bonyodalmat okozna neki. Földig érő fekete köpeny rejti alakját, melyet egy egyszerű, díszítés nélküli ezüstcsat fog össze. Alatta levő fekete ruháját szinte teljesen eltakarja. Hátán íjat visel, anélkül nem is mozdulna ki. Néhány ember kissé megbámulja, de ez nem meglepő, hisz narancssárga haja és hófehér bőre elég szokatlan összhatást kelt. Siet végig az utcán, teljesen gondolataiba merülve, eszébe sem jut, hogy a lába elé kéne néznie, ezért elbotlik egy kőben, de szerencsére elég gyorsan reagál és nem esik orra. Furcsa lehet, hogy egy vámpír botladozik az utcán, de még vele is előfordulhat. Megáll egy pillanatra és észreveszi, hogy egy lovag mindjárt elgázol egy gyíkembert.* ~Na ez szép látvány lesz.~ *Gondolja cseppet gúnyosan és falnak vetett háttal figyeli az eseményt. Eszébe nem jutna segíteni.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 11:49 am

*Na. A lovag elé termett a gyíkember. A lovag megállásra intette a lovát. A lovag felágaskodott, és nagyot nyerített*
- Nyughass!
*Szidalmazta megint a lovát. Majd a gyíkember felé fordult.*
- Sajnálom, a lovamnak rossz napja van. Mintha csak a sebesség éltetné és nem akar megállni. De ahogy látom maga nem idevalósi. Nem nagyon láttam még a környéken. Talán egy vándor utazó, esetleg kereskedő vagy varázsló?
*Kérdezte a lovag. Ha nem lenne a fején a sisak, a hangja sokkal tisztábban hangzana. De a fején lévő sisak a hangját szűri, mélynek hangzik az amúgy közepes magasságú hang, tompa, talán kissé pöszének hangzik az amúgy egyáltalán nem pösze hang, azért mert a sisak sokmindent elzár. Majd körbenéz. Nézelődik, majd megakad a szeme valami nem éppen hétköznapin. Egy narancssárga hajú és hófehér bőrű hölgy, földig érő fekete köpenyben.*
~ Valami nemes család gyermeke lehet... ~
*Gondolta elősször, de jobban megnézte.*
~ Ez valahogyan furcsa... Ha jól látom, akkor elf... viszont rideg. Fura alak. Na mindegy, nem az én dolgom. Ha valamit csinál legfeljebb az invkizíció utánanéz. ~
*Gondolta, majd visszafordult a gyíkemberhez.*
- Talán bemehetne a fogadóba.... ott jó sört lehet inni, jó ételekkel, na meg persze a társaság sem olyan rossz. A falu nép valamivel kedvesebb mint azok a Grandfolki szolgálatban levő katonák. A többségük még azt sem tudja hogy mennyi egy meg egy.
*Mondja, a végét kissé elnevetve.*
- Ja tényleg, el is felejtettem. A nevem Stephanus Tavilrond, a Vérvörös Fény Lovagrendjének tagja, vitéz rangon. Ha valami gondja van, szolgálatára állok.
*Mondta, a szokásos lovagi, szerény modorban. A lovagok mind nemesi származásuak, kivéve Stephanus. Meg is látszik rajta.*
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:02 pm

Amikor végre észre vettem mi folyik körülöttem rögtön hátra léptem és meg is botlottam saját lábamban amitől a földre kerültem. A lovag rögtön bocsánatot is kért amit egy egyszerű"semmi bajjal" le is zártam volna, de folytatta a beszédet és meg sem állt a bemutatkozásik. Ez alatt az idő alatt feltápászkodtam és leporoltam magam.
-Nos, az én nevem csak egyszerűen Jaszami. Semmilyen beosztásom nincsen és igen varázsló vagyok.-Mondtam végig hibátlan emberi hangnemben ami kicsit elgondolkodtathatta a lovagot. Sehol egy szisszenés nem volt. Hanem mikor már kitisztult a fejem hirtelen egy erős lökéshullám futott át rajtam. Sötét energia. Körbe néztem és az irány egy narancsos hajú fehér bőrű lány felől jött.~Hátborzongató, nem kis sötétség van benne~Nyeltem egyet és gyorsan elfordultam reménykedve, hogy nem vette észre, hogy észrevettem.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:10 pm

*Sajnos nem láthat egy túl érdekes jelenetet, a lovat még sikerül időben megállítani, Cla'evarnak nem nyílik lehetősége titokban jól kinevetni senkit. Talán majd később. Viszont így fültanúja lehet egy nem túl érdekfeszítő beszélgetésnek. Azt elsőre látja, hogy egyikük se túl gonosz, sőt láthatólag a lovag nagyon bőbeszédű és segítőkész. Talán épp ezt használhatná most ki, de még egyelőre a falnak támaszkodva vár. Azt már tudja, hogy a lovag észrevette, de ezzel egyelőre nem sokat törődik. Viszont Jaszami viselkedésén megakad a szeme, nem lehet nem észrevenni. Végül határoz, felvesz egy igazán kedves bájmosolyt, és odalép a két férfihoz.*
- Elnézésüket kérem, hogy ily tolakodón idejöttem önökhöz. *Szólal meg ő is hibátlan emberi nyelven.* - Úgy tűnik Ön...*fordul a lovaghoz* - .. idevalósi. Talán látott egy különös személyt errefelé az utóbbi időben. Elég magas, ritkás barna haja van, hiányzik a jobb karja és elég esetlenül jár. És egy vágás tarkítja az arcát. Ha valaki egyszer meglátja, soha nem tudja elfelejteni. *Ténylegesen keres egy ilyen kinézetű személyt, ám cseppet sem olyan fontos, mint amilyennek tűnhet a két férfi szemében. Így viszont nem mondhatják azt, hogy nem volt oka megszólítani őket.*
- A nevem Cla'evar. *Mutatkozik be továbbra is bájos mosollyal. Egy-egy nap oly tökéletesen el tudja rejteni gonoszságát, hogy még aki észre is vette rajta a sötét energia kisugárzását az is el tud bizonytalanodni.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:25 pm

-Akkor örvendek a találkozásnak Jaszami...
*A lovag hangjában meglepettség hangzik. Meglepett, hogy a gyíkember teljesen hibátlanul, bármiféle kiejtési hiba, törés vagy szabálytalanság nélkül beszéli az emberi nyelvet. Ez lenyűgöző, és elgondolkodtató.*
~ Hogy hogy ilyen jól megtanulta a nyelvünket? Még a különösen gyíkemberekre jellemző kiejtési hibát is sikerült elkerülnie. Teljesen úgybeszél mint egy Etrandi ember, akinek az anyanyelve az emberi nyelv. Na mindegy, nem érdemes tovább bonyolítani. Jól beszéli a nyelvünket és kész, okos. ~
*Majd érkezik a hölgy, akit már megpillantott.*
~ Kecses járás, bájmosoly, tipikus. Valami miatt gyanús. Fogadjunk megint valamiféle gazdag nemes, aki jön a felesleges gondjaival ~
*Majd odaérkezett a hölgy. Stephanus nyugodtan, lazultan végighalgatta. A nemes elftől el is várta hogy jól beszélje az emberi nyelvet. De valami nem tetszett neki.*
- Nem, nem láttam. Még életemben nem láttam olyan személyt, amelyik egyezik a leirásával. Talán megkérdezhetné a helyieket.
*A lovag úgytűnik nem tartotta fontosnak a dolgot.*
- Értem kedves Cla'evar. De mind mondtam, nem láttam olyan személyt, akire illene a leirás.
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:33 pm

A lovag ezúttal nem beszélt sokat, valószínűleg azon gondolkozott, hogy tudtam íly helyesen beszélni a nyelvét. Igazából én sem tudom, olyan mintha világéletemben ember lennék csak pikkelyekkel és farokkal. Ahogy ott álltunk a sötét energia közelíteni kezdet, és közeledett, és közeledett. Halványan oldalra sandítottam, és megláttam a lányt aki már olyan, közel volt, hogy az ereje enyhe fejfájást okozott. Érdeklődött egy személy után ami újabb emlékeket ébresztett fel. Stephanus hétköznapi élő emberre gondolt én viszont nem bírtam ki, hogy ne tárulkozzak ki.
-Én rengeteg ilyen embert láttam, de gondolom te egy még élőre gondoltál.-Húztam el a számat. A csatamezőkön nem túl ritka az ilyen halál bár nem is olyan gyakori, de én nem egyet láttam...~Nem, most nem töprengek az előbb is majdnem azért haltam meg.~
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:39 pm

*Érdeklődő angyali tekintettel várja a választ. Látszólag a lovagnak nincs kedve társalogni vele, ezért neki csupán rövid választ ad.* - Igazán kár, köszönöm. *A mosolyából mintha egy pillanatra egy fintor válna, de ezt senki nem tudná biztosra megmondani. Jaszami viszont kicsit beszédesebbnek tűnik, legalábbis a nő számára ez a válasz többet mond.*
- Mondhatjuk élőnek is... jelenleg. De nem teljesen biztos, hogy egy héttel ezelőtt az volt-e vagy sem. *Kezd kifejezetten abszurdnak tűnni az angyali mosoly a nő arcán. A férfiak számára akár frusztráló is lehet.* - Ha esetleg találkoznak vele, kérem mondják meg, hogy Cla'evar keresi. *Mondja de továbbra sem akar távozni, ezért Jaszami felé fordul. A lovagot egyelőre békén hagyja, talán majd később kedvesebbé válik.* - Tudom, hogy cseppet sem tartozik rám, de Ön igazán jól beszéli az emberi nyelvet. Megkérdezhetem, hogy hol tanulta meg ilyen jól? *Ártatlannak tűnő kérdés, de Cla'evar mindenkiről minden információt megjegyez, ki tudja hogy később még hogyan lehet felhasználni.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:46 pm

-Majd megmondjuk neki, ha találkozunk vele.
*Mondta a lovag egyhangúan. Stephanus számára az angyali mosoly olyan hamisnak tűnik, frusztráló. De mivel a sisak a fején van, ezt nem lehet látni az arcán. Stephanus számára nem jutott több kérdés, csak hallgatja, ahogy a nő kérdezget a gyíkembertől. Stephanus reméli hogy tőle nem kérdezgetnek.*
~ Na jó, akkor szerintem itt lenne az idelye elővenni azt az adagot, amit még Froturnban kaptam. ~
*Gondolta, majd végül is levette a fejéről azt a sisakot. Most már végre látni lehet az arcát, a hosszú haját (amit a karakter képén láthatunk). Majd elővette a zsebéből azt kicsi üveget, melyben Froturni bor van. És elkezdte inni. Úgyis szomjas.*
~ Ez jól esett... ~
*Még egyenlőre nem szólalt meg. Na most milyennek tűnhet a gyíkember és a hölgy szemében?*
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 12:53 pm

A nő üzent, de nem ment el helyette felém fordult arcára fagyott mosolyával ami már inkább negatívan hatott rám. Kérdésére ismét elhúztam a szám. A lelkiismeretem azt mondta, minél kevesebbet mondjak el ami még igaz semmi részlet, és én mindig hallgatok a lelkiismeretemre.
-Nem tudom. A múltam kapuk mögé zárult egy ideje. A régi nyelvem elvesztettem és helyette az emberekén beszélek.-Ennyi is sok, de így legalább túl estem ezen is, de tudtam, ennyivel nem fogja beérni tovább fog kérdezni, ha nem a nyelvemről akkor másról. Stephanus végül levette sisakját. Egy pillanatra azt hittem, rosszul látok.-Nem azt mondtad, hogy vitéz rangon állsz? Azt hittem azt a rangot csak 50 év körüliek birtokolják.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 1:00 pm

- Igazán hálás lennék. *Fordul Stephanus felé, ám mosolya egy pillanatra átváltozik gúnyossá, majd rendezi vonásait és csak fél szemmel követi végig a lovag ténykedését. Nem zavarja, hogy iszik, talán zavarnia kéne? A férfi arcát viszont jól az eszébe vési utána. Jaszami válasza eléggé burkolt, Cla'evar nem is számított részletes önéletrajzra.* - Értem, hát igazán kár, hogy saját nyelvét nem ismeri már. *Mondja és végigpillant az utcán.* - Uraim, épp a fogadó felé tartok, volna kedvük betérni egy kis italra? A számlát én állom. *Mondja és most a furcsa mosolyt igazivá alakítja ismét, és megpróbál oly megnyerő lenni akár vámpír akár varázsló képességeivel, hogy csak nehezen lehessen invitálására nemet mondani. Nem tudja mért, de a két férfit valami miatt nem akarja hagyni elmenni, vagy esetleg fordítva, nem akarja őket itthagyni. Pedig nincs konkrét célja, hogy valamiket kihúzzon belőlük, de semmi kedve folytatni a kutatást, ami valójában a jelenlegi feladata lenne.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 1:08 pm

- Igen, valóban vitéz vagyok. De a vitézek általában 25 év körüliek. Én viszont a lovagi próbákon előbb túlestem. Mellesleg a mester rang az, amit általában 35 éven fellüliek birtokolják. Mondjuk a mesteri rangra még várhatok... még nincs tanítványom.
*Mondta, majd megint a nő felé fordult.*
- Én szívesen bemennék... úgyis éhes vagyok... Ráadásul ez a bor kevés volt, még mindig szomjas vagyok. - mondta vidáman.
~ Ja persze, csak hiszed hogy csalogatsz, hölgyem. Szemmel tartalak. ~
*Gondolta Stephanus. Stephanus elég jól titkolja és elfedi hogy gyanakszik. A nővel elmegy, ha a nő is megy, de akkor majd le fog szállni a lováról, és a helység közelébe fogja "leparkoltatni" a lovát.
- Maga jön, Jaszami?
*Kédezte a lovag a gyíkembertől. Hátha a gyíkembernek is fáj a gyomra valamiféle italra vagy ételre. Stephanus viszont még mindig szemmel tartja a nőt. A nő bármit képzelhet. Gondolhatja hogy Stephanusnak elnyerte a tetszését, vagy azt, hogy valami fura rajta. Gondolhatja, de nem arról van szó. Stephanus is megérezte a sötét energiákat, ezért gyanakszik a nőre.*
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Pént. Jún. 04, 2010 1:16 pm

-Értem.-zártam le előző témát majd vissza tértem a nyelvemmel kapcsolatoshoz.
-Ne értsen félre a nyelvet magát értem, csak... Olyan mintha egész életemben csak olvastam volna róla.- A hölgy eddigre egy meghívással kezdeményezett újabb beszélgetést. Éreztem, hogy nem lenne jó ötlet vele menni, viszont mintha valami ösztönösen felé vonzott volna.~Lehet, hogy mágia? Nem azt biztosan megéreztem volna, de akkor mi?~Töprengtem magamban amiből Stephanus zökkentett ki. Végül úgy döntöttem belemegyek, hisz élelmem és pénzem is fogytán volt manapság nem bíznak meg a gyíkokban annyira, hogy komoly munkákat adjanak. Pontosabban jó erkölcsű munkákat. A többiek után mentem csöndben.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Hétf. Aug. 08, 2011 6:51 am

*Mikor kimentem a fogadóból, mikor kiértem láttam, hogy a fiú kap fizetést néhány katonától. Kis ideig figyelem, majd elkezdek sétálni és közben körbenézek. Sétaközben mindig kikerülöm az előttem jövő embereket és oda figyelek gyanús személyek lehet, hogy zseb tolvajok, de most nincsenek túl sokan az utcákon.*
*~Még egy ideig a faluban leszek, majd tovább állok!~ Mondtam magamban menet közben, és közben sarkon fordulok egy elágazásnál.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Kedd Aug. 09, 2011 2:42 am

*Azt láthattad, hogy a falu jobban nyüzsgött mint valaha. Szinte mindenki a piacra ment, vásárolni. Tipikus eset a falvakban. Észreveszed, hogy egy tehén veled ellentétes irányba megy, és elhalad melletted.
Azt is láthattad, hogy a fiú - aki fizetést kapott a katonáktól - visszamegy a szüleihez, és nekik adja a pénzt. Láthatod, hogy a szülők elég szegények, legalábbis a ruhájukból ítélve. De lehetnek akár igénytelen gazdagok is, akiknek van pénzük, csak sajnálják a ruhákra. Ki tudja?
Nem igazán látsz semmi különöset. Semmi gyilkost, semmi tolvajt. Egy harcos számára elég unalmas nap ez a mai, nemde? Majd meglátod, hogy egy öregember - a ruhájából ítélve talán pásztor vagy juhász lehet - odamegy hozzád, és feltesz egy kérdést.*
- Elnézést, uram, nem látott a közelben egy tehenet? Az az én tehenem, csak megszökött! - mondta a paraszt.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Szer. Aug. 10, 2011 11:47 pm

*Nem nagyon találok semmi érdekeset a faluba, látom, hogy a gyerek oda megy a szüleihez oda adja a pénzt nekik, amit kapott. Faluban nagy volt a nyüzsgés alig tudtam elmenni az emberek közt. Egy tehén elment mellettem menet közben a másik irányba.*
*Nem sokkal össze futok egy öreg emberrel aki meg kérdezi, hogy nem láttam-e a tehenét. -Láttam egy tehenet ami arra ment!- Mondtam neki, majd mutatok, hogy merre láttam .*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   Csüt. Aug. 11, 2011 4:19 am

*Az öregemberen látszik hogy nagyon örül, mikor megmondod neki, hogy a tehén hova ment.*
- Köszönöm uram! - *mondja újjongva, majd elkezd futni a tehén irányába, már amennyire egy öregember tud futni, persze...
Még mindig nincs semmi különös, bár egy kóbor tehenet látni elég ritka látvány... Majd hirtelen láthatod, hogy az emberek miért gyűltek igazán össze: Az Etrandi hadsereg egyik hadosztálya végigjár az utcákon (olyan 400-500 ember körül), és a vezérük egy hang-erősítő kürt-szerűségbe kiabálja a mondanivalóját.*
- Az Etrandi Királyi Hadsereg várja az újoncokat! Csatlaozzatok a királyi hadseregbe még ma! Az Etrandi Királyi Hadsereg várja az újoncokat! Csatlaozzatok a királyi hadseregbe még ma! - *kiabálja a hangerősítő kürt-szerűségbe a hadsereg vezetője. Szóval az emberek ezt lesik annyira olyan kiváncsian*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Az utcák, sikátorok   

Az utcák, sikátorok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Utcák és terek
» Bronx utcái