Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Utcák és sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Utcák és sikátorok   Szomb. Május 22, 2010 2:07 pm

Hatalmas út, amely szükséges is: sok ló és lovaskocsi megy el, és nagyon sok ember.
A nagy töemgek miatt bizony a csendörség nagy létszámú csapatokat tart fenn.
A sikátorok ellenben szűkek, sok veszélyt rejthetnek, így jobb azoktól távol maradni.
Grandfolk az utóbbi évszázadok alatt erősen megváltozott. Ha egy elf - vagy vámpír - aki itt született több száz éve újra meglátogatja a várost, erősen csodálkozhat. Régebben házasság csak két ember, két elf és két ork között volt. Régebben ebben a városban nem-emberi lényeket elég ritkán lehetett látni. Azóta ez mind megváltozott. Emberi párokat alig lehet látni, ellenben nagyon gyakori látvány hogy egy (általában szép, szemrevaló és kívánatos) emberi nő egy ork férfival karöltve jár és csókolózik, vagy egy jól-öltözött ember férfi elf nők társaságát élvezi... A hatalmas város kereskedelmi és politikai jelentősége miatt a nem-Etrandi bevándorlók egyik fő központja lett. Persze ne higyjük hogy mindez a változás egy nap alatt következett be... Mindez egy nagyon lassú és átmeneti változás hatása, amit végsősoron Etrand erejének növekedése okozott az utóbbi 600 évben.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Vas. Jún. 27, 2010 6:26 am

~Hihetetlen, még estefelé is mekkora a tömeg~Gondoltam magamban ahogy kikerültem egy felborult szállítmányt és próbáltam nem belegyalogolni senkibe. Amilyen lassú léptekkel haladtam egyszer csak hirtelen neki kentek a falnak miközben elhaladtak jó páran egyáltalán nem figyelve jelenlétemre.
-Au ez fájt.-Mondtam ahogy el mozdultam a faltól.Sóhajtottam egyet.~Vajon itt fogok tudni munkát találni?~Merengtem el újra és ránéztem erszényemre melyet kisebbé tenni már lehetetlen lenne.
-De ugyan milyen munka van itt egy mágusnak?
Felhasználó profiljának megtekintése
Ta'ael Myrth'nddare Tlith

Hozzászólások száma : 73

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Vas. Jún. 27, 2010 12:42 pm

//Kaland (Jaszami//

Valóban úgy tűnik hogy nagyjából semmi, szemlátomást ebben az őrült tolongásban nem csak elveszni lehet hanem meg is sérülni, sőt néhány ezüsttel elszegényedni ha valaki éppen nem figyel eléggé. Nagyváros. Hol van ez azok számára akiknek szeme füves pusztákról, sűrű rengetegekről és hófödte hegycsúcsokról álmodik? Valószínűleg egy rémálomszerű valóságban. De a felismerhető előny hogy bárki kalandvágyó lélek akinek kisebb a zsebe a megszokottnál, általában találhat valami tennivalót hogy kibővítse azt. Kisebb tereken gyakran fordulnak meg kikiáltók és azok számára akik írástudók még néhány hirdetőtábla is akadhat, egy ilyen éppen az út túloldalán látszik. Talán akad valami érdekesség odaát túl a szekeresek és taliga tolók vad folyamán?
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Vas. Jún. 27, 2010 12:49 pm

Az egyik sikátorban húzódtam meg amíg kitalálom mit tehetnék egyszer csak észre vettem egy nagyobb hirdető táblát a túl oldalon.~Talán ott szerencsém lesz.~Gondoltam és amikor egy kicsit csökkent az ember szám megpróbáltam át keveredni bár az emberek még így is elég nagy akadály jelentettek. Néhány próbálkozás után sikerült végre átjutnom és elkezdtem nézegetni a táblát hátha találok valami munkát amiben hasznomat veszik.

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Kedd Jún. 29, 2010 4:24 am

//Kaland (Jaszami//

A szóban forgó sikátor nem hogy sötét és szűkös hanem a levegő is kicsit áporodott. Talán kicsit könnyebb szívvel is hagyod el az utcai tömegbe való keveredésed ellenére is. Tapasztalhatod hogy többen is súrolnak téged és néha néha mintha egy-egy kéz kíváncsian igyekezne zsebet találni rajtad, bár mire körbe fordulnál megszűnne. Végül átérsz a tömegen és úgy tűnik hogy semmid nem veszett oda. Amikor átböngészed a táblát nem úgy tűnik mintha túl sok lehetne hasznos. Kovácsinast keresnek, kardforgatót egy kincsvadászatra (az ilyesminek általában hátul ütője is akad), uzsorást kölcsönért (az uzsoráshoz menni szokás nem hirdetésben keresni), lovászt és még sok más mesterséget űzőt, mágusról említést sem tesznek. A sokféle közül végül is az tűnik jobb ajánlatnak, ahol egy rövid úthoz kérik néhány kísérő jelentkezését. A kísérő láttán talán felcsillan egy reménysugár, elvégre nem különlegesen kardforgatót vagy íjászt igényelnek. Bár picit furcsa ajánlat így is. Egy papról van szó tehát de a piactéren vár a mai napon déltől napnyugtáig, maga a munka holnap reggeltől lenne
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Kedd Jún. 29, 2010 5:47 am

Az áthaladás közben többször is megéreztem más érintését és több zsebtolvaj is megpróbált meglopni de próbálkozásaik sikertelenek voltak. Minden fontos tárgyam a hátizsákomban volt és ami nincs azt nem lehet ellopni így az arany vadászok sem jártak sikerrel. Kis furakodás után megérkeztem ellenőriztem, hogy mindenem megvan-e aztán a táblához hajoltam.
-Rendben... Akkor nézzük mink van.-Mondtam magamnak. A keresgélés eleinte úgy tűnt, hogy időpazarlás. Semmi érdekeset nem találtam csak fizikai munkát és kardforgatókat kerestek. Sóhajtottam egyet de nem adtam fel folytattam a keresgélést mire egy újabb papíron megtaláltam egy lehetséges állást amiben kísérőt keresnek. A lapon az állt, hogy napnyugtáig lehet jelentkezni.~Akkor jobb ha sietek.~Gondoltam miközben a napra néztem mely már narancsra festette az égboltot és egyre sötétíti.
El léptem a táblától és elindultam a piac felé ami nem volt túl könnyű de miután beálltam az oda tartó tömegbe már közel sem volt olyan nehéz mint az úton keresztül menni.

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Szer. Jún. 30, 2010 3:38 am

//Kaland (Jaszami//

// Rendben a kaland folytatódni fog itt, a többieknek még lesz néhány hozzá szólása ott, írom hogy ki mikor kapcsolódik be: http://wod-game.forumotion.co.uk/belvaros-f66/a-kozponti-piac-t98.htm //
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   

Utcák és sikátorok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Utcák és terek
» Bronx utcái