Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A Rozsdás Csatabárd kocsma

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Szomb. Ápr. 10, 2010 6:36 am

Középminőségű kocsma, ahol kenyeret, vizet, sört, halat, tojást és húst szolgálnak fel.
A bárpultnál 8 szék található. Van 10 asztal, mindegyiknél 6 szék.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 7:52 am

*És ideértek. Stephanus Gzaxiával együtt ideért egy jókora utazás után. A lovat gyalog vezette, és a szokásosnál is több élelmet kapott. A kocsma volt az első célpontjuk, ahol jót ihatnak is. Persze, Stephanus vállalta, hogy fizet mindenért. Ha Gzaxia engedte, Stephanus a kezét Gzaxia hátának a közepére rakva ment.*
- No, mit iszunk ma?
*Kérdezte, és várt a válaszra. Van itt sok jófajta sör.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 9:47 am

Hosszú utunk volt, de sokkal megnyugtatóbb mint az eddigiek. Valahogy így mégis más volt. Talán én is sokkal több pihenést igényeltem így. Csak félszegen fogtam néha Stephanus kezét. Igazából így úgy éreztem, mintha egy gyereket vezetnék, nem pedig egy férfit az oldalamon. Nem tudom... Lehet a korkülönbség miatt...
Betérve a fogadóba én is a pulthoz mentem.
- Megígértem, ha a küldetésen túl leszünk meghívlak egy kupa borra! És már túl vagyunk rajta!
Viszont csalódnom kellett. Ellentétben a nemes elfek puccos kocsmájával szemben, itt semmilyen bor nem volt. Nagyot sóhajtottam. Ekkor jött azonban a második csalódás... Valaki nekem jött pár pillanattal ezellőtt, és ahogy az övemhez nyúltam az egyik nem rég szerzett tekercsem hiányzott. Még láttam kimenni az illetőt az ajtón.
- Hogy az a... - sziszegtem, és gondolkodás nélkül az alak után viharzottam.

// Folytatás a piactéren //
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 11:58 am

*Bár Gzaxia eltünését furcsának tartotta, Stephanus vagy ki volt kapcsolva, vagy Gzaxia tünt el túl gyorsan. Egyik pillanatban beszélgetett vele, egy pillanatra félrenézett, és nincs Gzaxia, nyom nélkül eltünt.*
~ Na hát akkor most mi lesz? Lesz meghívás, vagy nem lesz meghívás? ~ gondolta Stephanus magában. Majd elkezdett várakozni Gzaxiára. Mindeközben persze rendelt magának sört, és ivott. Persze nem olyan sokat, csak szűrcsölgette, és végigméregette a helyi alakokat, hogy valahogy elűzze az unalmat miközben Gzaxiára várakozik.*
~ Hol lehet? ~ gondolta magánan.
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

Hozzászólások száma : 23

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 12:04 pm

Jól áll neki a mosoly. Gondolta Ithric, mielőtt távozóra fogta volna, de valahol bízott benne, hogy a nő nem fogja ennyiben hagyni a dolgot. És lám csak, igaza lett! Valahol ez azért elégedettséggel töltötte el, s mosolyát csak szélesebbre szabta.
- Micsoda szerencse - mondta a nőnek merész vigyorral.
- Ahhw... nagyszerű... - morogta Lumina.
- Épp ezt a kis bajkeverőt látogattam meg - felelte Drak egyszerűen. - Mint látni, testőrre van szüksége - jegyezte meg, de csak azért, hogy bosszantsa a lányt.
- Ez nem igaz! Tökéletesen boldogulok egyedül! - háborodott is fel a kölyök és duzzogva belökte az ivó ajtaját.
- Nekem is rendelj! - kiáltott az elsiető Lumina után Ithric, ahogy beléptek a kocsmába. - És a szép hölgy? - érdeklődött most már a sötételfről, miközben fél szemmel felmérte a szabad helyeket.

NJK: Lumina - fogadott kishúg, tolvaj emberlány
* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:28 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 12:12 pm

A férfi méltatására csak még jobban elmosolyodtam. A kis jelentre azonban csak megráztam a fejem.
- Nem hogy inkább hallgatnál a ,,pót-bátyuskádra" - jegyeztem meg a gyerekre nézve kedvesen, de azért kicsit csipkelődve. - Biztos tudna mutatni pár trükköt, hogy maradj ki a bajból - kacsintottam, de nem érdekelt a reakciója. Mármint abból a szempontból, ha makacskodik, engem ugyan meg nem sértett vele. Az ő baja.
- Én csak utazom... - feleltem végül a férfinek, miután a kis bajkeverő eltűnt a szemem elől. - Általában így szokott lenni. Akár cél nélkül is. Ahogy mondani szoktam néha, akár a szél, csak egyik helyről a másikra.
Ahogy beléptünk a kocsmába, és a tekintetem elkapta Stephanust, képzeletben a homlokomra csaptam. Hisz a piacon voltam, akár hozhattam is volna egy üveg bort... Mindegy, addig marad a sör, és majd legközelebb bepótolom.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 12:14 pm

* - Tessék az almát! Tessék, tessék! - Hallottam az eladó szavait, amik szinte az egész teret betöltötték, szinte már túl üvöltve a hatalmas zsivajt ami a pultok előtt volt.
Két napja érkeztem meg Dhaeraow Loomin-ból, kifele tartó utam során, hogy legalább valami nyugalmat keressek azok után, amik után keresztül mentem ott a városban. Sajnálatomra, Scatama Saloriummal, vagy más néven "Salo" -val nem nagyon találkoztam, nem is futottam vele össze. Még a társával, azzal a lovag Stephanussal sem, pedig mind a ketten nagyon jó emberek voltak. Hát sajnálatomra, ott kellett hagyom a várost, velük azóta sem találkoztam. Csak reménykedem benne, hogy élve kijutottak a városból, de nem nézem ki belőlük, hogy ne tudjanak kijutni egy olyan zsúfolt városból.
Jelenleg éppen venni készültem magamnak valamiféle ennivalót, hogy mielőtt letelepedjek valahol, szépen "tele egyem magamat" valamivel. Az alma az tökéletes volt most erre, mivel nem voltam annyira éhes, de egy alma azért belefér.
Az a legérdekesebb ebben a városban, hogy itt az árusoknak nagyon kell figyelniük a portékáikra. Igaz ez ugyan minden városra, na itt miért is olyan fontos?

Egy csuklyás, közép magas és nagyjából húszas éveiben járó férfi lépett a zsúfolt pulthoz. Nagyon nagyon nézegette az almákat, nyilván éhes volt és "venni" akart egyet magának. A trükk az volt, hogy még két társa is mellé állt, nehogy a végén valaki meglássa.
Leemelt egy almát és a markában tartotta.
- Hm. - Elmosolyodtam. ~ Amatőr. ~ Gondoltam, majd közelebb férkőztem hozzájuk, betolakodva a két társa között. Azok kis mértékben ellenáltak, de nem tehették ezt látványosan, mivel akkor az feltűnt volna. Az oldalammal nekimentem a férfinak, közben bocsánatért esedeztem.
- Bocsi, bocsi. - Mondtam neki.
- Hm. - Hümmögött vissza. Fel mutattam a kezemben lévő almát, amit a férfiól vettem el,a mikor neki mentem. Mivel oldallal mentem neki és egy jó nagyot löktem rajta és a kezén, így lazult a szorítás az almán. Ekkor vettem ki, és megfosztottam büntetésül még a pénzes zacskójától is.
- Ezt megveszem. - Odanyomtam a pultosnak egy aranyérmét fizetségül.
Megfordultam, majd a férfi szemébe néztem:
- Ne próbálj meg felháborodni. Két őr van a közelben, ha megtámadsz, picit bajban leszel. - Mondtam neki majd a kezébe nyomtam három aranyat. Hat volt a zacskóban, felét visszakapja.

Ezért kell a boltosoknak figyelniük mint egy sas. Ha tudják, hogy ki az, többet nem engedik ide, vagy ha igen, akkor vérrző orral távozik. Valami silány, hogy milyen tolvajok vannak itt, borzalmas.
Rögtön egy másik esetre is felfigyeltem: Nagy, kör alakú tömeg gyűlt össze egy utcában, ahol egy sötételf és egy félelf éppen társalgást folytatott egy nem éppen legálisan elkobzott valamiről. A tömegben figyeltem az eseményeket, jobban feljebb húztam a csuklyát, ami elrejtette az arcomat. Nagyjából így beleolvadtam a környezetbe.

Nos, mivel különösen érdekelt, hogy miért is nem ad egy pofont a gyerkőcnek a félelf, követtem őket a Rozsdás Csatabárd nevű fogadóba. Nem akartam feltűnést kelteni, odamentem a pulthoz és rendeltem egy bort.
- Egy bort ide! - Mondtam. Meg is kaptam, majd szépen kifizettem és leültem egy sarokba ahol eliszogathattam és gondolkodhattam a történteken és azon, hogy mi fog történni. Miközben iszogattam - nehogy már elteljen esemény nélkül az iszogatás -, észrevettem valakit. Valakit, aki nekem ismerős volt...
- Ó, jaj. - Steaphanus is ott ül, a lovag. Nekem ugyan nincs mitől tartanom - remélem -, de nem gondoltam volna, hogy itt látom. Most mégjobban beburkolóztam a sötétségbe. *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 12:32 pm

*Gzaxia végre visszatért, és úgytűnik egy másik régi barát is megjelent. Persze Stephanus nem ismerte meg Tepirmet, hiszen rejtőzött.
De megrökönyödött azon, mikor látta, hogy borral szolgálták, mikor állítólag itt nincs is bor. Hogy az a... Tehát mégis van bor? Biztos drága lehet...*
- Gzaxia... Hát te meg hol voltál... Csak nem sürgős dolgod volt? - Stephanus kérdezte a női félelftől kicsit viccelődve, holott nem is volt a szituáció olyan vicces. Na de hoppá. Úgytűnik jelen van egy másik félelf is... Valami kósza féle lehet, egy kislánnyal együtt. Vagy nem is, mert a kislány elvileg távozott... Vagy mégse? Hova is ment? Jókérdés... Stephanus alaposan végigméri a kószát elősször. Valóban félelf.*
- Nocsak... látom társaságod is akadt mindeközben. - mondta Stephanus Gzaxiának, majd Ithric felé fordult - Örvendek a találkozásnak, kósza. - nyújtotta a kezét Ithricnek. Bár még nevét nem mondta meg, hamarosan arra is sor kerül, természetesen a másik illető válasza után.
- Na, üljetek csak le...
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 12:44 pm

Lumina végigmérte a kedvesen hozzá szóló hölgyet, mielőtt távozott, majd Drakra pillantott. Arcáról egyértelműen le lehetett olvasni az üzenetet: "Ez most komoly?!" A nőt inkább szóra sem méltatta, bár Ithric el tudta képzelni miket vágna legszívesebben a fejéhez. De csak fújtatott egyet és lelépett rendelni.
- Akkor máris van bennünk valami közös - jegyezte meg Ithric. Közben észrevette a sötételf pillantását, és követte. Rögvest végigmérte a lovagot és talán tudattalan kicsit összevetette magát vele.
Hamarosan köszöntötték is egymást.
- Ahogyan én is, Lovag - viszonozta határozottan a kézfogást és szívélyes köszöntést a félelf. Barátságos volt, mégis volt benne még valami alig észlelhető hűvös bizalmatlanság és távolságtartás. Aztán csak követte újdonsült ismerőseit az asztalhoz.

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:28 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 12:56 pm

Ahogy sejtetem... a gyerek makacs volt, és nem kapták el elégszer, hogy ne higgye magát mindenkinél jobbnak. Vagy csak túl sokszor úszta meg mások által. Talán pont olyanok segítségével mint a félelf férfi. Egyszer nagyon meg fogja ütni a bokáját, és ha túléli akkor talán másképp szemléli a világot.
- Ó... nocsak? Valóban? - kérdeztem érdeklődve.
- Stephanus... bocsánat... akadt egy sürgős dolgom. Mondhatni elhagytam valamimet, és visszamentem érte.
- Nos igen... - valóban akadt társaságom. Szimpatikus társaságom. De a megjegyzés helyett csak őket néztem. Egyikről a másikra ugrott a tekintetem. A végén nem bírtam ki, elnevettem magam.
- Bocsánat... de... akkor is vicces... - beszéltem szaggatottan, és végül már nem is mondtam ki, csak rájuk mutattam és gesztikulálással próbáltam kifejezni mire is gondolok. Közben ledobtam magam a székbe.
Mikor összeszedtem magam kicsit, mély levegőt vettem.
- És akkor mire hívhatlak meg? - néztem Stephanusra. - És ha már így találkoztunk, téged Kósza? - nem, nem a rangját tartottam viccesnek... úgy általános jókedv ült rám. - Nincs mindig sok pénzem, de most belefér... Neked Stephanus akkor is jövök még egy adag borral, nem felejtettem el azért hidd el!
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 1:25 pm

* Ami azt illeti, nem látszott Stephanuson, hogy észre vett volna. Ez valahol jó, mert nem akartam, hogy észre vegyen,mert... Nem is tudtam az okát. Féltem is tőle, mert nem biztos, hogy elfelejtette a részbeni bűnösségemet. De azt már megbántam, csak hát még nem mondtam el neki.
Miközben iszogattam a nem éppen jó bort - silány volt, olyan volt az íze, mintha vízzel hígították volna. De úgy jó erősen, hogy csak a színe maradjon meg úgy ahogy. Micsoda átverés, két ezüst az ára!
Miközben iszogattam, láttam amint felém közelít egy három fős csapat. Nyilván látták, amint a boros üveget egy pikkelyes kéz ragadja meg kicsivel később visszateszi azt.
Ismételten szembe találta magát a nem régen meglopott három fős brigáddal.
- Hé. - Szólította meg az egyik.
- Hő. - Szóltam vissza.
- Ne pimaszkodjál. Aggyad' vissza pénzemet vagy pedig megjárod, gyík! Most rögtön, vagy meglátod, hogy mi lesz! - Ezt már nagyobb hangerővel mondta. Látszólag nem volt vicces kedvében, de mivel hárman voltak, muszáj volt cselhez folyamodni.
- Most mit provokálnak engem? Azonnal húzzatok ki, vagy pedig meglátjátok, hogy mi lesz! Nem vettem el tőletek semmit, ami ne ment volna ki büntetés határán. Loptatok, megjártátok, legközelebb nem loptok almát. - Szóltam oda nekik. A csapos erre felvonta a szemöldökét. Nyilván nem szerette, ha verekedés van a fogadójában, a berendezés biztos nem olcsó.
- Héló! Azonnal takarodjatok, ne zaklassátok a vendégem! Ölnáspángollak' titeket, suhancok! - Ordította a csapos. A fickók dühös képet vágtak, mire az egyik kénytelen volt megragadni a karomat.
- Te kis pimasz pihetoll! Kirúglak abból a zöld bőrödből! - Köpte a szavakat. Hát erre válaszolnom kellett, így kifordítottam a kezét és gyorsan a fejét az asztal széléhez vágtam. A kettő azonnal rám jött, mire mind a hárman felborultunk.
Mivel nálam volt a botom, szépen mielőtt még felállhatott volna, hátba vágtam mire visszaesett. Rögtön jött egy ütés, ami elől sikerült elhajolnom, így a következő ütést már a két lába közé is bevihettem.

Mindezek után már nem volt annyi kedvük verekedni, pláne, hogy a kidobó ember is intézkedett gyorsan. A három férfi kint végezte, én meg megúsztam egy három arany veszteséggel az eltört pohárért.
- Kheh! - Köhögtem, amikor kiegyenesedtem. Nem voltak sokan, de azok akik bent voltak már nem foglalkoztak a most történtekkel. Megszokott volt, nem ez voplt az első eset, mint minden kocsmában. *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 1:34 pm

- Ugyan, Gzaxia, nem gond.... Örülök hogy épségben visszatértél... - válaszolta Stephanus, és ha tehette, közben simogatta Gzaxia arcát. Ha tehette. Ezután a kószához fordult.*
- Stephanus Tavilrond - mondta ki a nevét, miközben elengedte a kósza kezét. Azt várta, hogy a kósza ezt a saját neve kimondásával viszonozza.
- Ugyan Gzaxia... takarésoskodj a pénzeddel. Ki tudja, hogy az a néhány "felesleges" ezüstérme mikor jön még jól... - mondta Stephanus mosolyogva.
Ezek után lehúzta a sörét. Mindeközben látta, hogy itt volt egy kis verekedés. Csak nem Tepirm volt az a gyíkember? De igen... csakis ő lehetett... *
- Hé Tepirm! Gyere ide... Nem is fogsz kezet velem? - szólt a gyíkembernek. Stephanus felismerte őt. Mostmár a gyíknak nincs menekvés. Most már oda kell mennie.*
~ Heh... és azt hitte, hogy nem ismerhem fel... ~
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 1:48 pm

Ithric sajnos nem tudott már válaszolni a nő érdeklődő kérdésére. Viszont értékelte az eufemizmust a korábbi élményei tálalásakor. A nevetése pedig egyenesen hatással volt a félelfre, szerette az ilyen könnyedséget. Túl durva volt a világ, szomjazott a jókedvre. Tehát hagyta, hogy átragadjon a nő jókedve rá is. Értette is mire célzott és valóban vicces helyzet volt ez. Ez fel is oldotta kicsit Drakot, kihúzta belőle a karót.
- Ithric Drakrumhal - felelte nevető hangon már a Lovagnak. Lazán hajába túrt és helyet foglalt. - Szólits csak Ithricnek, vagy Draknak, de ha jobban tetszik a Kósza, ám legyen. De csak neked - tette hozzá Gzaxiának, mikor az Kószának szólította és rákacsintott. Igazából élvezte ezt a kis rosszaságát, főleg, hogy észrevette, hogy nem éppen közömbös a nő iránt a Lovag. Remélte ezzel bosszantani fogja egy kicsit. - Köszönöm Gzaxia, - hangsúlyozta lágyan a nevet, - de inkább én hívnálak meg, ha nem bánod, a korábbiak miatt - Ithric szörnyen élvezte a helyzetet, hogy ilyen kis roh@dék és figyelte mind a nő, mind a lovag reakcióit és csak magabiztosan vigyorgott.
A semmiből viszont verekedés tört ki, mire reflexszerűen kardja markolatára tette kezét. Bár színleg nyugodt volt, készen állt arra, hogy bármikor közbeléphessen, ha szükséges. De a gyíkember jól harcolt. És mint kiderült még egy ismerősbe botlottak személyében...

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:30 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 1:58 pm

- Megúsztam ennél már komolyabbat is, te csak már tudod... - jegyeztem meg Stephanus mondatára, de olyan hangsúllyal mintha csak az időjárásról bájcsevegnék. Nem is törődve jelenleg a lovag közeledésével. A csúf igazság az volt, hogy észre sem vettem az efféle szándékait. A gondolataim egészen máshol jártak.
- Az mindig jól jön! - jelentetem ki az ezüstökre célozva. - És nem is terveztem szórni, hidd el, én tudom milyen ez. De legalább most az egyszer belefér....
- Óó... annál jobb! Többet tudunk inni! - jelentettem ki kicsattanó jókedvvel a kósza ajánlatára. És az sem érdekelt hogy kár belém az alkohol. A látszat épp elég volt.
- Ithric? Kósza? Hmm... majd még eldöntöm - villantottam meg egy mosolyt felé.
A hirtelen, és nem is olyan csendes közjátékra kikerekedtek a szemeim. Minden mozdulatom megállt, és úgy figyeltem az eseményeket. Elégedett voltam a végkifejlettel. Így hátra dőlve jókedvűen még meg is tapsoltam a gyíkembert. És nem érdekelt, hogy a kocsma többi vendége már vissza is tért a saját kis életéhez.
Stephanus szavai viszont újból megleptek.
- Te ismered őt? Érdekes... Érdekes egy nap ez a mai... - az fordult meg a fejemben: Imádom! Pompásan éreztem magam.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 2:14 pm

* A dulakodás végeztével nem maradt más hátra, mint szépen visszaülni a helyemre és hallgatózni a jelenlévők beszélgetéseit. Abból lehet a legtöbbet tanulni.
Meg persze abból, hogy bárhol felismerhetnek. Mint például most is, amikor Stephanus a nevemen szólított. Pont az következett be, amitől tartottam, és legszívesebben kimentem volna és összehajtogattam volna azt a három tökfilkót aki rám mert támadni és ezzel gyakorlatilag teljesen felfedtek engem. Sebaj, megismerjük legalább a kis tolvaj bandát és a sötét elfet.
- Csak futólag ismerjük ugyan egymást, de az a futólag is elég tág ebben az értelemben. - Mondtam a sötét elfnek, majd elfogadtam a kézfogást. ~ Még meg is tapsolt, milyen kedves! ~ Gondoltam.
- Látom nem unatkoztatok ma. Ami azt illeti, igazán megtaníthatnád a kis barátodnak, hogy hogyan kell viselkedni, nem azzal kell kikezdeni akivel nem tud mit kezdeni. - Mondtam oda a félelfnek. - Tepirm Quatl, üdvözöllek. - Nyújtottam kezet neki.
Ha el fogadja, akkor kezet rázok vele. A nőnek is szintén odanyújtom.
- Fene ezekbe a betolakodókba. Az alma árusnál akadtam rájuk amikor lopni készültek. Büntetés képen sunyiban megfosztottam őket fele aranyuktól, de sajnos nem tanultak a kis simlisek.
Odahúztam egy széket és beültem a társaságba.
- Legalább a csapos jó volt hozzám, nem dobatott ki engem is. A silány bort akkor is meg kellett fizetni, vagy hát amiben volt. Megjegyzem: Vízzel hígított, nem ajánlom. *

A hozzászólást Tepirm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Ápr. 30, 2013 6:37 am-kor.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Hétf. Ápr. 29, 2013 10:21 pm

- Heh... Szép kezdés... Szóval neked is kalandos napod lehetett... - mondta Tepirmnek.
- Igen, ismerem. Elősször a föld alatt találkoztunk, amikor én és Salo egy gyilkosság után nyomoztunk és a föld alatt kötöttünk ki.
- Ó, szóval azt láttam... De tényleg olyan pocsék a bor? Na, akkor marad a sör... 'z elég jónak tűnik...
*Szóval ezért nem szolgálnak borral! Etrand és Etrancoast amúgy is inkább sörivó országok, a Froturni nemeselfek a nagy borivók...
Na de... Vízzel higítani bort? Azt a rézangyalát... Nem csuda hogy annyira silány...*
- Na, akkor ma bort nem iszunk...
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 12:15 am

Gzaxia megtapsolta a győztes gyíkot, és ez a gesztus Ithricnek egyszerre ejtette le az állát és nyűgözte le. Abban biztos volt, hogy még ilyen nővel nem volt dolga és ez csak növelte a jókedvét.
- Ó, ne féltsd te őt, lehet még veled is elbánna - szólt vissza az asztalukhoz érkezőnek játékosan. Kicsit azért tüskeként érte a megjegyzés, és bosszantotta, hogy bírálják fogadott húgát. A kiscsaj valóban nem volt egy elveszett ember, de egy ennyi nem ronthatta el az új ismerőssel való viszonyát. Fogadta is a kézfogását. - Ithric Drakrumhal, örvendek - persze konstatálta közben, hogy a kis rejtőzködő gyík egy ideje megfigyelte őket, ez pedig óvatosságra intette.
Mivel szóba került szolidan körülnézett a kocsmában, hátha megleli Luminát, akit már túl régóta nyelt el a föld. Közben persze jelen maradt a beszélgetésben is.

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:30 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 12:42 am

Megragadtam a gyíkember jobbját és becsületesen kezet ráztam vele.
- Örvendek a találkozásnak Tepirm. Gzaxia Nolano - és valóban örültem. Azt hittem nem tud fokozódni a jókedvem, de hogy még eggyel bővült az asztal társaságunk, tényleg kicsattanóan éreztem magam. Persze azért jóból is megárthatott volna a sok, és nem láttam volna mindenkit szívesen itt. De ez a gyíkemberre nem vonatkozott.
Visszazuttyantam a székembe, és pár pillanatig azon merengtem, hogy milyen érdekes, hogy még a keze is pikkelyes Tepirmnek. De ezt az élményt kielemezni későbbre hagytam, és inkább újra a társaságra figyeltem.
Habár egyet értettem Tepirmmel a gyerkőcöt illetően, nem szóltam. Csak Ithricre sandítottam. Azonban a gyíkember következő történetére ismét felnevettem. Majd amikor soknak éreztem a számra szorítottam a kezem, hátha abba tudom hagyni.
- Bocsánat... csak... ez... szóval megérdemelték...
Tekintve a múltamat, én ezt igazán viccesnek találtam. Azonban nem igazán híreszteltem soha, és nem is kívántam megosztani tolvajkodásaim történetét.
- Úgy látszik egyre több a pocsék tolvaj... de annál jobb... én sem volnék túl boldog ha a dolgaimnak lába kélne... - kacsintottam Tepirmre.
- Nos akkor ezzel eldöntetett, nem iszunk bort!
- De erről a gyilkosságos ügyről egyre többet hallok... - néztem Stephanusra felvont szemöldökkel. Na nem mintha annyira érdekelt volna mondjuk a gyilkosságok kivitelezése, de sokszor odafigyeltem a ha bűnügyről hozott hírt a szél.
Bár talán meg kellett volna elégednem azzal, hogy egy másik félelffel, és egy gyíkemberrel üldögélek együtt. Mindig is gondoltam rá, hogy felkeresek egy egy közösséget, hogy jobban megismerjem őket, de eddig még nem igazán tettem meg, maximum távolból. Nem akartam összerúgni velük a port.
- Szóval Ithric... és mi jót csinálsz amikor épp nem a kis bajkeverőre vigyázol? Megjegyzem elég jót tud futni - vigyorogtam, bár ez utóbbi elgondolkoztatott...
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 12:33 pm

* Mind a ketten fogadták a kezemet, ennek kifejezetten örültem.
Bár nem minta mindent ki tudtam volna belőlük olvasni, de legalább nem utasították vissza, ez oké.
- Hát azt láttam. Mi tagadás egész jól tud futni, felnőtt korára nagyon jó hírvivő lenne belőle. - Mondtam a félelfnek. Nem volt szándékom csipkelődni, csak éppen annyira, hogy az átlagot megüsse. Az egyéb szópárbajokat inkább meghagyom másnak, amúgy sem volt sok szópárbajom eddig. Inkább csak kívülről figyelem az eseményeket, majd talán esetleg győztes harmadiknak vagy negyediknek belépek.
Az alma lopós történetem látszólag kifejezetten elszórakoztatta a sötételfet. Boldog ember lehet, ha ilyeneken szórakozik, én ennek kifejezetten örültem, hogy mást megmosolyogtathatok.
Ami viszont engem gondolatban eltaposott az az, hogy előkerült a gyilkosos téma. Mivel már amúgy sem léphettem ki ebből az igen vegyes társaságból, szembe kellett néznem azzal, amitől félek. Arckifejezésemet és hangnememet megtartva.
- Ó, igen a gyilkosos téma. Látom, hogy téged érdekel, hát ha már itt tartunk, esetleg valakit érdekel, akkor esetleg el tudom mondani az én részemet, legalább tisztázzuk a dolgokat. Talán még jól is szórakoztok rajta, elvégre az ember nem mindig hall ilyen dolgokat vagy éli át. - Ekkor Stephanusra sandítottam. Ha mindenki rábólintott, akkor elkezdtem a mondandómat, mint egy kandallótűznél ülő öreg
- A lényeg valójában - és röviden -, az volt, hogy kaptunk egy megbízást egy kocsmában. Én és még pár ember. Csak egy valakire emlékszek rajtam kívül a társaságból, neve az inkább maradjon titokban. A lényeg annyi, hogy a mellettem ülő lovag - itt Mánuelre mutattam -, már küzdött vele, vagy legalábbis üldözte.
A megbízásunk abból állt, hogy Dhaeraow Loominba kellett csempészni egy tiltott szállítmányt egy tolvaj céhnek, cserébe búsás jutalmat kapunk és életünk végéig szórakozhatunk belőle. Pénz, pia, örömlány és semmi más. Jól hangzott.
De akkor itt jön a fordulópont: A határnál állítottak meg minket, szokásos rutin ellenőrzés, hogy nincs-e rejtett és tiltott szállítmány a kocsin. Éppen az volt a bökkenő, hogy volt és pont azt nem akartuk, hogy ez kitudódjon.
- Itt szünetet tartottam. Visszagondoltam, hogy ilyenkor mi is történt.
- Az egyik őrt csellel leütöttem, eszméletlen volt, így egy ki volt ütve. A másikat pedig már megölték az utas társaim. Mivel el kellett rejtenünk a hullákat és rá kellett fogniuk másra a gyanút, levették róluk a ruhát, hogy ne tanúskodhassanak. Ha nem volt rajtad ruha, megfagytál. És ott... Azon a részen éreztem azt, hogy valójában meggondolatlan voltam. Nem öltem meg senkit, mégis részese voltam a történéseknek.
A városba megérkeztünk, a tolvaj céhbe sikerült leszállítanunk a szállítmányt. A korábbi útvezetőnket megölték, a pénzt meg elénk rakták. Egy ember szélességű és félember magasságú ládát, tele arannyal. Mivel tudtam, hogy a pénzhez vér is tapad, nem vett rá a lélek, hogy elfogadjam a pénzt, így hát visszautasítottam és ott szálltam ki a játszmából. Úgy döntöttem, hogy már így is túl messzire mentem.

- És ezután, hogy elűzzem a bánatot, betértem a fogadóba. Innentől már Steaphanus is eltudja mesélni a dolgot, itt ismertem meg őt és egy másik fajtársamat, becenevén Salo-t. - Mondtam. Steaphanushoz fordultam. - Már a végén kezdtem azt hinni, hogy nem jutottál ki élve a városból amikor annak a fickónak utánaeredtél. *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 1:01 pm

- Áh igen... Én is emlékszem. Az én történetem az volt, hogy Saloval jártunk a hegyekben, keresgéltünk egy tárgy után. Aztán észrevettük a vért és a lábnyomokat. Követtük. Végülis leírtünk a klán területére. Találkoztam Tepirmmel a kocsmában, majd üldözőbe vettem az ismeretlent, kinek a nevét nem tudtam. A harc után elkaptak minket az őrök. Végülis, valahogy sikerült kitörnöm a börtönből a fickóval együtt, aki ellenségem volt, és megszöktünk. Egyenlőre kegyelmet adtam neki, de ha még egyszer találkozok vele, nem éri meg a másnapot. Remélem hogy azóta letett a gyilkolásról, és normális emberi életet él. - meséli Stephanus.
- Bár megöltünk egy Kshab'dalim Darkkat nevezetű sötételfet, aki a tolvajcéh vezetője volt, nem hinném hogy ő lett volna a gyilkosságért felelős... A sötételf jónéhány varázstárgy ellopásáért volt felelős, és Gzaxiával együtt visszaszereztük amit ellopott. Kshab'dalim tulajdonában volt egy a démonok világába vezető kapút megnyitó tekercs. Ez egy őrült volt. - mesélte tovább. Végülis, a "démon" szó hallattán a társaságon kívül jónéhány ember megijedt az épületen belül... "Azt mondta valaki hogy démon?" riadtak fel sápadtan. Végülis egy félpercnyi kínos csend után mindenki folytatta a maga dolgát, evett-ivott és pletykált, mintha mi sem történt volna.
- Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de az a Dhaeraow Loomin klán szerintem valami nagyon piszkosban van benne. Mostanában egyre többet lehet hallani ezekről a démonokról... És valami miatt ezeknek a sötételfeknek is kezük van ebben. Ha itt valóban azzal próbálkoznak amivel én gondolom hogy próbálkoznak, akkor valóban nagy bajban vagyunk. - fejezte be mondókáját.
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 1:17 pm

- Járom a világot - felelte Ithric Gzaxiának titokzatosan. Mielőtt a Luminára tett megjegyzésekhez hozzászólhatott volna, az említett lány megérkezett és bele is szólt a beszélgetésbe.
- Nem illik kibeszélni másokat a hátuk mögött! - kérte ki magának. - És nem leszek hírvivő! - háborodott fel gyermeki hévvel, közben Ithric elé tett két korsó sört és helyet foglalt ő is a félelf és Tepirm között.
A Kósza érdeklődve hallgatta a történetmesélést, néha hümmögött hozzá, bólogatott és mimikája tükrözte, hogy átérzi a felvázolt történéseket. És le se tagadhatta volna, hogy hatással volt rá a démon szó kiejtése. Azonnal elkomorult az arca. Valószínűleg rengeteg kérdése lett volna a kalandozásokkal kapcsolatban, de ez az egyetlen szó elég volt ahhoz, hogy mindtől elvegye a kedvét és felvegye a komoly harcos oldalát, kinek kötelessége védeni a világot a fenyegetéstől.
- És szerinted mivel próbálkoznak? - kérdezte meg a Lovagtól sötéten. Úgy érezte ezek az információk még hasznára lehetnek.
Luminát viszont nem kötötte le a történet, látványosan unatkozott. Beledugta az ujját az egyik korsóba és pöttyöt rajzolt vele az asztal lapjára.
- Játszunk szerepjátszósat! - fordult oda Tepirmhez. - Te vagy ez a pötty - mutatott a sörfoltra. - Mit csinálsz?

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:31 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 1:42 pm

Hírvivő... hmmhmm... nem szóltam semmit, csak bólogattam. Az legalább tisztességes munka. Ithric válasza azonban meglepett. Hiszen ezt már mondta. Reméltem kicsit többet tudok meg róla. De ha nem hát nem. Én sem akarnék minden kérdésre válaszolni...
- Halljuk, halljuk - bólogattam, mintha csak egy gyerek várná az esti mesét. Pedig ez aztán nem olyan téma... Bár azért az örömlányos résznél megforgattam a szemem. Pff... Azért ekkora balekok ne legyetek fiúk! És amúgy is elleneztem az ilyesmit.
- Legalább kiszálltál... - jegyeztem meg már kisebb lelkesedéssel eddig. Én is pont emiatt szálltam ki anno Ravok bandájából, csak az előtt hogy a baj megtörtént volna. Valahol sajnáltam a gyíkot. Ő nem vette észre időben...
- Nem hinnéd? - vontam fel a szememet és Stephanusra néztem. - Jó, talán pont azokért lehet hogy nem - tártam szét a kezeimet. - De azt már nem tudjuk meg, nem igaz?
Nem feltétlenül akartam erről beszélni, de ha már a lovag felhozta... A démonokat is felhozta. Erre viszont elgondoltam.
- Annak ellenére ami részben vagyok nem túl sokat tudok a földalatti klánokról. De ha tényleg polgár háborúban vannak, akkor nagy zűr lehet ebből az egészből. Már ha nem sikerült megállítani őket teljesen... - ebbe eddig nem is gondoltam bele. Lehet hogy több tekercs van? Vagy tovább próbálkoznak? - Mintha valami olyasmit mondtál volna, hogy amúgy sem egy tiszta életű klán...
Ithric kérdése azonban jó volt. Mire is utalt Stephanus? Én is tudtam volna pár elméletet gyártani magamtól is... de az ő véleménye is érdekelt volna.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 2:20 pm

* Megkönnyebbült a szívem. Stephanus nem vitt be, nem vágott ketté és nem is hordott le engem, gondolom emlékezett arra, hogy megbántam a bűnömet. Hatalmas kő esett le a szívemről, pláne akkor, amikor hallottam, hogy időközben a vezér az elhunyt. Persze, nyilván tesznek a helyére másikat, de az már külön öröm, hogy egyel kevesebb.
Viszont amikor a "démon" szó elhangzott... Megdermedtem. Soha nem láttam még démont, de hallottam róluk szóbeszédeket, miszerint képesek a nézésükkel átütni a falat és csettintéssel kettéválasztani egy hegyet. Persze, ezek nem megbízható, részeges szájakból elhangzott szavak, de van olyan is amik megbízhatóak. A kocsmákban sok van az ilyenből, csak tudni kell, hogy kinek lehet hinni. Ez a nehéz.
- Hát igen, ennek külön örültem így visszatekintve. - Mondtam a sötételfnek. Jólesett, hogy ezt mondta.
Éreztem, hogy a mellettem ülő kis lurkó, megbökött és rámutatott egy sörfoltra. Azt mondta, hogy az vagyok én és most szerepjátékozni fogunk.
- Sssz... - Sziszegtem. ~ Én sörfolt? Ez picit lealacsonyító! ~
Néztem a sörfoltra. A farkam végével megkopogtattam az asztalt és kicsit a végével belenyúltam a sörfoltba, azután azt mondtam:
- Megpróbálok arrébb menni és teremtek valamit. - Mondtam, majd a farkam végéről a sörcseppet kissé távolabb letettem és lett belőle egy kisebb pötty. Miközben hallgattam, orrhangon hozzáfűztem:
- Elég nagy bajban lehetnek, ha polgárháború dúl. Dhaeraow Loomin mindig próbálkozik valamivel, ha az sikerül, eltitkolják, ha nem azt is. Most viszont nagyobb hangjuk van és ez már aggasztó lehet. Mindig sántikálnak valamiben, de most nyilvánosság elé hozták és ez a változás lehet egy nagy fordulópont. *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 2:36 pm

- Talán szólni kellene a többi klánnak, hogy valami nagyon nincs rendben azzal a bizonyos klánnal... Nem szívesen avatkozok bele a sötételf politikába, de lehet hogy ezt a klánt azelőtt kellene elfojtani, még mielőtt túl késő lenne. Bár, a többi állam érdekeinek nem éppen felelne meg a sötételfek egy zászló alatti egyesülése. Bár, végülis ha tényleg démonok jönnek újra, jobb ha minél szorosabban egyesülünk a fenyegetés ellen... - mondta Stephanus.
- Mivel is próbálkoznak? Kapunyitással a démonok világába, Nortiimusba. A kapun át a két oldal között szabadon lehetne utazni, ami azt jelentené hogy démonok hordái szabadon nyomulhatnának át a mi világunkba... Gondolom mindenki tudja, hogy 600 éve mi történt kétszer is... A démonok aljasságát az is jelzi, hogy még a leggonoszabbnak hitt nekromanták is megvetik a démonokat. Ha jól tudom, Keldornban még Etrandnál is keményebben folyik a démonimádó kultuszik üldözése. Akárki is le akar paktálni a démonokkal, az egy őrült. A démonok csak pusztulást hozhatnak a világunkra... Na de.... De ha esetleg mi lennénk az erősebb, és valahogy sikerülne a démonokat a saját hazájukban legyőzni, majd likvidálni... Akkor szűnne csak meg igazán és véglegesen a démoni fenyegetés forrása. - mondta, tervelve. Nos, a démonok hazáját, Nortiimust megszállni szépen hangzik, csak erősen irreális. A két démoni invázió alatt alig sikerült a démonokat visszaüldözni Nortiimusba. Alig vészelte át az emberiség a démonok rohamát. És most mi szálljuk meg őket? Lehetetlennek hangzik... Bár ki tudja, lehet hogy az alatt a 600 év alatt az államok erősödtek. Ki tudja, talán nemzetközi összefogással le lehetne győzni a démonokat végleg.*
- Annyi biztos, hogy őrült volt az, aki ezeket a tekercseket írta...
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   Kedd Ápr. 30, 2013 2:51 pm

Drak feltűnően nagy csendben ült, és csak meredten nézte a kupáját. Néha meghúzta és tovább figyelt. Látszott rajta, hogy mélyen a gondolataiba merült, és hogy azok nem voltak túl kellemesek.
- Én ezt nem hagynám annyiban - szólalt meg végül érces hangon, komoran. - Mindenképpen utána kell járni és cselekedni - mondta ki határozottan, ezzel meg is hozta döntését a többiektől függetlenül. Nagyon nem tetszett neki ez az egész. Tennie kellett valamit, ha nem más utánajárni, és aztán beszélni a sötételfekkel, mint Kósza. Vagy megtalálni a megoldást másként.
- Ti mit akartok kezdeni ezzel a helyzettel? Csak csevegünk róla? - kérdezte meg aztán pikírten. Furcsa lehetett a hirtelen váltás a bolondos félelf és a fenyegető harcos között.
De a hirtelen beállt nyomasztó légkört Lumina gyorsan megtörte. Eddig csak csillogó szemmel nézte mit csinál Tepirm a farkával, örült, hogy részt vett a játékában.
- Lett egy gyereke! - állapította meg lelkesen. - Szóval sz€xeltél? - kiáltott fel, mire Ithric sugárban köpte ki a sört és hahotára fakadt. Lumina ezzel mit sem törődve a Lovaghoz fordult. - Te vagy ez a picipötty - mutatott most rá a Tepirm által teremtett foltra. - Mit csinálsz?

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:33 am-kor.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A Rozsdás Csatabárd kocsma   

A Rozsdás Csatabárd kocsma
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next