Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A piactér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: A piactér   Szomb. Ápr. 10, 2010 6:35 am

A kereskedők itt állítják fel bódélyukat, és áruik eladásával kívánnak meggazdagodni. A piac jelenléte az egyik ok arra, hogy Yrvhaven kikötője nagyon gyakran tele van zsúfolva.
Az árukat nagyon szigorúan leellenőrzik, és ha hamisítványt vagy illegális árút találnak, kötél jár a kereskedőnek.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 9:57 am

Nem figyeltem merre megyek, csak az hogy szem elől ne tévesszem a suhancot akinek leesett a csuklyája időközben. Csak mentem előre és magamban szitkozódtam. Már rég el kellett volna kapnom az illetőt. De a tömeg egyre sűrűsödött, és egyre nehezebb volt lavíroznom. Megfordult a fejemben, hogy a kis tolvaj nem képes e felgyorsítani valamennyivel a mozgását mint én? Bár nem mertem itt teljes sebességemet bevetnem. Ha neki megyek úgy valakinek... Amúgy a végén még kiderül hogy kijöttem a gyakorlatból? Bár a legutóbbi kalandunk Stephanusszal nem erről tanúskodik.
- Megvagy! - martam rá a fiatal fiú vállaira vasmarokkal, mire az felvisított. Hogy ilyen hangja volt megfordult a fejemben, nem-e mégis lány véletlenül... - Nem érdekel mennyire visongsz add vissza amit elloptál! - rivalltam rá.
De az csak kiáltozott, hogy segítsenek, és bántani akarom, és hogy nem lopott el semmit.
- Még hogy nem loptál el semmit! Anyád is volt kislány te kis nyavalyás! ADD VISSZA SZÉPEN! - ráztam meg a suhancot a vállánál fogva.
Felhasználó profiljának megtekintése
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

Hozzászólások száma : 23

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 10:21 am

Bár Ithricen nem látszott, ahogy a bódék között lépdelt határozottan, valójában lázasan keresett valakit. Valakit, akiért talán már eddig is túl sokat kockáztatott és a későbbiekben is biztosan fog még áldozatokat hozni érte. A lánykát Luminának hívták, és félhosszúra vágott tejfelszőke üstökét elvesztette a tömegben. Az a kölyök vonzotta a bajt. Neveletlen, makacs és nagyszájú egy emberkezdemény volt. És merészebb, mint bárki. Éppen emiatt aggódott érte Ithric. Hiába mentette meg annyiszor az irháját, tehetsége volt az életveszélyes helyzetek megtalálásában.
Hamarosan kiderült, hogy az aggodalom nem volt oktalan... Ithric látta, ahogy elsuhan nem messze tőle a gyerek, egyértelmű volt, hogy menekül valaki elől. Valószínűleg megérdemelte volna, hogy elkapják, mégis nyomban utána vetette magát a félelf. Hallotta, ahogy kiabálni kezd a kis suhanc, és cöccögött egyet dühösen a hanglejtésén. Egyértelműen őt hívta a kis bestia, félelemnek vagy riadalomnak nyoma sem volt a hangjában. De nem mindig lesz ott ő, hogy kihúzza a pácból. Valahogy móresre kell majd tanítsa.
Ithric sötét alakja kivált a nézelődő tömegből és határozott léptekkel indult a perpatvarozók felé. Egészen olyan érzést keltett, mintha nem is akarna megállni, félelmetes erővel fogja elsodorni a két vitázót. De aztán csak a sötételf nő vállára tette a kezét és fölé magasodva megszólalt acélos hangján.
- Segíthetek valamiben? - kérdezte meg komoran, s mikor a kölyök felcsillanó tekintettel szóra nyitotta a száját, fenyegető, dühödt tekintettel belé fojtotta a szót. Ithric végigmérte a sötételf nőt, annak szép számú fegyverzetét és dermesztő csöndben várt, kezét leheletfinom fenyegetéssel továbbra is a vállán tartva.

NJK: Lumina - fogadott kishúg, tolvaj emberlány
* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:23 am-kor. (Reason for editing : Ithric Drakrumhal)
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 10:35 am

Az érintésre elkomorodott a tekintetem. Na nem mintha eddig oly nyugalmat és kedvességet sugárzott volna. Az utóbbi hetek fényében ez talán nem volt meglepő.
A szemeim egy kicsit elkerekedtek mikor villámgyorsan hátra fordultam, aztán tüzetesen végig mértem a férfit. De ez nem jelentette azt, hogy elengedtem volna a kölyköt vagy szabadulni tudott volna.
- Nem hiszem - vágtam rá keményen, és indulatosan. Aztán egy kis nyugalom kúszott az elmém leghátsó sarkából, ésszerű gondolkodásra sarkallva. - Bár attól függ ki vagy - néztem gyanakvóan az amúgy vitathatatlanul jó vágású félvérre. Igaz volt valami sötét benne... hogy ez rossz értelemben-e azt majd meglátjuk.
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 10:46 am

Ithric mozdulatlan sziklafalként állta a nő bizalmatlan és indulatos tekintetét. Kénytelen volt megállapítani, hogy tetszett neki a megvillanó tűz ezekben a szemekben. Mielőtt viszont megszólalhatott volna, Lumina kitépte magát a nő kezei közül és a háta mögé húzódott, belekapaszkodott a férfi köpenyébe. Ezzel valószínűleg kapott is egy választ a sötételf.
- Jobb szó híján a kölyök gyámja - nyelt le egy fáradt sóhajt.
- Bántani akart! Te is láttad! - panaszkodott Lumina, s szenvtelenül várta a megtorlást.
Ithric a kardja markolatára helyezte kezét és újra feltette a kérdését.
- Szóval segíthetek valamiben?

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:24 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 10:55 am

- Ebben az esetben igen - szólt a hangom mélyen és ridegen. Bosszantott ez a kis nyavalyás. Én is voltam tolvaj, de nem ilyen pocsék és nem ilyen szemtelen. Viszont ha nem tépi ki magát a kezeim közül lehet hogy a válla bánta volna, ha jobban rászorítok. Azért ennyire nem akartam durva lenni.
- A kölyök ellopott tőlem valamit, szeretném visszakapni - nyomtam meg a szót. Jelen hangulatomban akár még át is trappoltam volna a férfin ha kell, csak hogy visszaszerezzem, bár ennyire azért nem volt értékes a tekercs. Amellett viszont akkor sem egy ilyen suhanc kezébe való. - Ha visszakapom, már itt sem vagyok... - tártam szét a kezeimet. - De akkor is kérem vissza... - és a kérem alatt egyértelműen azt értettem, hogy most visszafogják szolgáltatni, méghozzá felszólító módban. Általában nem voltam ennyire harcias... de ahogy mondtam is már, olyan vagyok, mint a szél, és az nem csak eltűnni tud...
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 11:10 am

A Kósza azon kapta magát, hogy elkezdett szimpatizálni a sötételffel. Egészen érthető volt a nő haragja, és ahogy kulturáltan beburkolta a fenyegetését, elnyerte a félelf tetszését. Sőt mi több, a szó legpozitívabb értelmében szórakoztatta. Nem bírta visszafogni magát és hagyta, hogy gyerekesen bosszantó oldala megpróbálja kihúzni a gyufát a tűzről pattant hölgynél, kíváncsi volt meddig bírja és hogyan kezeli a helyzetet. Így még nem kívánta, hogy elváljanak útjaik. Mindez persze meg se látszott komoly arcán.
Oldalra nyújtotta a kezét és várt, hogy Lumina belepottyantsa, amit ellopott. Mikor nem történt egy darabig semmi, csak ridegen hátrapillantott és ez már használt. Lassan kitekerte a tekercset és magában olvasni kezdte.
- Hmm... érdekes... - motyogta. Közben Lumina kibújt mögüle és mellé lépett. Tekintete oda-vissza járt a két felnőtt között.
- Mit adna azért, hogy visszakapja? - kérdezte végül.

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:25 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 11:22 am

Összeszűkültek a szemeim.
- Az a tekercs az enyém volt... - a hangom nem volt hangos, mégis erőt sugárzott, és sötét stílusú volt. Nem hadartam. Szinte minden egyes szavamnak súlya volt, és talán megbújt benne valami fagyos, hideg sötétség. - És vissza akarom kapni. Most. - A tekercsért nyújtottam a kezem. Nem tudhatták mit álltam ki azért, hogy hozzám került. És hogy a rajtam páncélt bár nem én loptam nem az enyém volt, mégis megfogadtam, hogy ha találkozok a tulajdonosával és visszakérni, visszaadom. Legyen ez akár különös tolvaj becsület, vagy akármi más.
- Ez nem egy olyan dolog ami egy gyerek kezébe való hogy játsszon vele...
Talán a harag, vagy nevezzük bárminek is ami a lelki állapotom volt, homályosította el a diplomatikus képességeimet... amennyi volt. De talán még így is egyértelmű volt hogy nem vagyok hajlandó fizetni azért ami az enyém. Különleges esetekben talán fizettem volna vérrel, de reménykedtem nem fajul odáig a dolog. És amúgy is sok volt az ebbéli fizetség a napokban.
Ithric Drakrumhal
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 11:39 am

Komolyan hallgatta Drak a nő szavait, és érezte, hogy ez volt a határ, nem játszadozhat vele tovább. A fortyogó düh ellenére a nő tartotta magát és ezzel máris kiemelkedett Ithric számára a csőcselékből. Ezért is nem kívánta kínozni a sötételfet. Különben sem volt miért ellenségesen tekintsen rá, nem bántotta Luminát és a tapasztalt reakciói alapján nem is tette volna. Csak vissza akarta kapni jogos tulajdonát.
- Nem is hagytam volna Luminánál, én viszont szívesen eljátszadoztam volna vele - felelte hirtelen enyhült hangon és megvonta a vállát. - Szóval, ha kölcsön adná, hálás lennék érte - és ezzel a nő kezébe rakta finoman a tekercset. Aztán hirtelen rátette lapátkezét a suhanc fejére, mely majdnem eltűnt alatta.
- Te pedig most bocsánatot kérsz - mondta szigorúan, de atyai lágysággal.
- Bocsánat... - emelte az égre a tekintetét a lányka, mire Ithric nagyot bólintott, mondván, hogy ezzel is megvolnánk.
- Remélem nem borítottuk ki túlságosan - mosolyodott el végre. - Elnézést, rossz szokásunk - gyömöszkélte meg Lumina fejét alaposan összeborzolva. - Viszont ha meggondolná magát és osztozna a tudáson mindezek után, a 'Csatabárdban megtalál! - szólt még oda a nőnek mielőtt elmentek volna és továbbra is szelíden mosolygott.
- Most ezt miért kellett?! - kérdezett vissza félhangosan Lumina, ahogy hátraarcot csinált és készült is eltűnni a nő színe elől. Láthatóan nem zavarta, hogy még hallja az illető.
- Nagy bajban vagy, kislány... - felelte már valamivel játékosabb fenyegetéssel a félelf.

* Apanonalammen

A hozzászólást Ithric Drakrumhal összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 01, 2013 4:26 am-kor.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Hétf. Ápr. 29, 2013 11:51 am

Ahogy a tekercs a kezembe landolt, és a férfi hangjának tónusára felengedett minden feszítő érzés bennem. Visszakaptam amit akartam, és a másik félelf sem erősködött. Pár pillanatra csak elnéztem a jelentet. Hirtelen egészen szimpatikus lett az amúgy is jóvágású férfi. A külsejéhez remélhetően értékelhető jellem tartozott, aminek a gondolata tetszett.
- Nos egy kicsit - mosolyodtam el. Örültem hogy nem sérült azért senki meg, de ezt maximum a gesztusaimmal mertem kifejezni.
Egész néhány pillanatig néztem a hátukat, de még időben észbe kaptam.
- Várjon! - kiáltottam utána, majd felzárkóztam hozzájuk. - Én is oda tartottam éppen - jegyeztem meg egy újabb kellemes mosoly kíséretében.
- És ha, nem vagyok tolakodó, mi járatban erre felé? - kezdeményeztem beszélgetést, ha nem kaptam jelét annak, hogy esetleg nem lennék kívánatos társaság.

//Folytatás Rozsdás Csatabárd//
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   

A piactér
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal