Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A piactér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: A piactér   Szomb. Ápr. 10, 2010 4:10 am

Eléggé nyüzsgő hely hisz gyakorlatilag itt három ország portékáit lehet megtalálni szóval nagyon vigyázni kell. Mind a közlekedéssel mind a zsebtolvajokkal.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 10:38 am

*Ez a nap még az elvártnál is nyüzsgőbbnek bizonyult a piac számára, legalábbis egészen eddig. Kereskedők nem csak mindhárom országból jöttek árukat eladni, hanem még messzi földekről is... látni lehetett ork, sötételf, törp és gyíkember kereskedőket is, mindannyian valamit megpróbáltak eladni.
Vevő is akadt bőven, hiszen nagyon sok a kereskedők közül közvetítő kereskedő volt - megvette, majd hazament, és otthon eladta drágább áron. Így jutnak el a luxuscikkek mindenhová. Hatalmas mennyiségű pénz mozgott ezen napon a piacon. Már szinte meg is lehetett süketülni az asztalra letett aranyérmék által keltett zörejtől. Egyesek ezen probléma orvoslására egy új találmányt alkottak: papirusztekercsre írták le, hogy ki mennyivel tartozik a másiknak, és ezeket használták pénz helyett. A pénzt meg betették biztonságos helyekre, ahol az örzők a pénzért cserébe papirusztekercsben írásba foglalták, hogy mennyi pénz raktak be, és az engedélyt, hogy kivehessék a pénzüket.
Persze ha ilyen nagy a nyüzsgés, az azt is jelenti, hogy a tolvajok aktivitása is felélénkelődik. Már-már kezd a naplemente felé közeledi az ég, és a nép el van veszve a saját kis világában, az üzlet világában. Valami más is fog-e történni ma?*
Nilaradr Snakeseer
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 8

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 10:50 am

Amióta elhagytam a hazámat sokkal visszahúzódóbb lettem, és ez sajnos nagy gond. Már nem tudok úgy elmenni egy ember mellett, hogy ne rázna ki a hideg. Valamiért amióta elhagytam a családom, és a mesterem oldalára áltam, azóta egy kicsit bűntudatom van, mégha a családom nem is bánt úgy velem ahogyan kellett volna. Aztán most, hogy eltereljem erről a gondolataimat, most egy kicsit elcsatangoltam Délkelet-felé, hogy körbe nézzek az itteni városokban. Most Edhel Yaara városában vagyok éppen, méghozzá a piactéren. Különféle könyveket keresek a gyógynövényekről, és a mérgek hatástalanításáról. Mivel már tapasztalt vagyok a fény mágiában, ezt gyakorlatba is átszerettem volna hozni. Elf létemre jól kiigazodom az erdőben, csak ez azért még kevés. Lehetőleg egy olyan könyvet szeretnék keresni, amiben vannak festett képek is, hiszen úgy sokkal egyszerűbb lenne minden. Ahogyan elhaladok egy árús mellett egyből megszólít, és a bódéjához hív. Az eladó egy gyíkember volt, aki különféle mérgeket árult.
-Miért kellenének nekem ilyen gonoszsággal átítatott fiolák? -Kérdeztem megdöbbenve, de a gyíkember csak annyit tett hozzá, hogy sosem lehet tudni. Végülis igaza volt, de azért én mégsem szeretnék ilyen dolgokhoz folyamodni, így inkább tovább sétáltam. A következő egypár bódén csak fegyverek és páncélok voltak, és esetleg néha-néha megpillantottam egy élelmiszer bódét is. Ahogyan elsétáltam előttük, elkezdett korogni a hasam. Ettől egy kicsit zavarba jöttem, majd elkezdtem kutakodni a táskámban, de csak könyvek és váltóruhák voltak benne, a pénznek pedig nyoma sem volt.
-Azt hiszem szereznem kellene valami munkát.. -Sóhajtottam fel éhesen, és szomorúan.
Felhasználó profiljának megtekintése
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 11:06 am

Ypsel komoran lépett ki a kocsmából miután nem sikerült munkát találnia odabent, ami természetesen nem számított ritkaságnak főleg ha nem tartozott a kocsmához fogadó. A piac ezzel szemben nyüzsgött a színes kereskedőktől, vonzó célponttá téve esetleges munkaajánlók után való keresésre. Bár ha ennyire messziről jöttek akkor már valószínű hogy voltak saját gorilláik, de az is lehet hogy csak idefelé fogadtak fel zsoldosokat és aki hazatér, keres majd újat. Fürkészve a standokat és a tömeget is mindeközben, keze egyik kardja markolatán állt készenlétben arra az esetre ha egy kéz zsebek után kezdene kutatni a ruháján, elvégre kiváló érzékei voltak
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 11:16 am

*A dolgok úgytűnik mintha folytatódtak volna úgy, ahogy voltak, de aztán... Előjött egy 25-30 évesnek kinéző szakállas ember kereskedő, sötétkék színű ruhában. Szemei barnák, bőre szinte hófehér, haja barna. Sőt, talán nem is kereskedő volt, hanem csak egy vándor. Ki tudja. Csak egy tarisznya, kulacs, és bot volt nála. Hogy a tarisznyája mit tartalmaz, ki tudja...
Éppen átutazóban volt, mikor meglátta Nilaradr-t. Megállt, látván hogy valami gondja lehet a kislánynak. Elővett a tarisznyájából egy szelet kenyeret. Bár kicsit megkeményedett, madárlátta kenyér volt, azért még bőven ehető volt, sőt, talán még finom is. Odanyomta a lány kezébe, mondván: "Mi a baj? Elhagytak a szüleid, kislány?"
Mindeközben egy sötételf is megjelent. Látszólag fegyvertelen volt, de a látszat csal: igazából egy jól képzett orgyilkosról van szó. Ruházata tetőtől talpig fekete, arcát csuklya fedi. Amit ki lehet belőle venni, hogy kék a bőre, tehát csakis sötételf lehet, de a csuklya elfedi a többi fizikai jellemzőjének kilétét. Nála is van egy tarisznya, kulacs, sőt, még egy bot is. Ő viszont Ypsel-t szemelte ki. Nem, nem tolvajlási célokra. Amint odaért, megszólította.*
- Üdvözletem... maga olyasvalaknek tűnik, mint aki harcos, és remélhetőleg munkát keres... Mert ha ez így van, akkor ma a szerencsés napja... - mondta mély, bátor és erőteljes de mégis csendes és misztikus hanggal, mintha a másvilágról jött volna.
Mindeközben mégegy ember is megjelent a piacon. Ő fehér csuklyát viselt, nála is volt egy bot, tarisznya és kulacs. Csakhogy a ruházata alatt egy teljesen más ember rejtőzött, kinek kiléte még nem derült ki se Ypsel se Nilaradr számára, de lehetséges, hogy hamarosan ki fog.
Nilaradr Snakeseer
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 11:28 am

Hamarossan meg is érkezett a felmentő sereg, hiszen pár perccel később már egy nálam jóval idősebb férfi jelent meg a piactéren, aki egyből kiszemelt engem és felém vette az irányt. Legelőször amikor a táskájában matatott azt hittem, hogy fegyvert akar kirántani, de ha azt a kis száraz kenyeret ha fegyverként képes használni, ám legyen. Miután odaért hozzám lassan átnyújtotta azt a falat kenyeret, amit én egyből elkezdtem majszolni.
-Nagyon kedves a bácsi! -Köszöntem meg illendően a falatot, majd válaszoltam a kérdésére. -Nem hagytak el a szüleim, csak kirándulni vagyok errefele! -Mosolyodtam el, majd miután bekaptam az egész kenyeret, kapzsi szemekkel a férfira néztem.
-Vize is van, kérem? -Kérdeztem rá, hogy tudna e adni egy kis vizet, mert erre a finom falatra bizony megszomjaztam.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 12:00 pm

Érdekes módon a munka találta meg őt előbb mint ő a munkát, legalábbis jelenleg a helyzet úgy látszott. Egy fekete csuklyás ruhájának köszönhetően szerfelett feltűnő férfi lépett oda hozzá, és egyszerűen feltételezte hogy harcos és talán munkát is keres. Ypsel nem volt a válogatós fajtából való, így a munka említése rögvest felkeltette az érdeklődését
- Igen, munkát keresni vagyok itt - erősítette meg a sötét elf feltételezését - mi lenne ez a munka és mi a fizetség?
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 12:11 pm

- Bár vizem nincs, bor van nálam... - mondta a férfi Nilaradr-nak, majd a kezébe nyomta a kulacsot. És igen, a kulacs valóban borral van teli, de finom, édes borral ám. Nilaradr még gyerek, szóval még akár egy minimális mennyiségtől is elég mámoros állapotba kerülhet.
Mindeközben Ypsel megkérdezte a sötételfet, hogy mi a munka, és a fizetség.
- Azt én nem tudhatom... a mesterem tudja, viszont akkor le kell mennünk a föld alá. Állítólag valami lovagot akar megöletni, és ha sikeres, akkor nagy jutalmat ád... De ennél többet nem tudok. - mondta a sötételf. Ha Ypsel nagyon jól figyelt, akkor láthatta, hogy a fehér csuklyás fickó egész végig hallgatózott, és távozni készül. A ruhája tökéletesen elrejt mindent, ami nála lehet. De ki tudja, hogy ki lehet. Talán ő lenne a lovag? Biztos nem...
- A részleteket jobb lenne ha valahol, privátabb helyen beszélnénk meg, ne itt... - mondta Ypsel-nek a sötételf.
Ahogy halad mindeki az úton, Ypsel és a sötételf közelednek Nilaradr-hoz és az ő csuklyás fickójához. A harmadik, fehér csuklyás fickó úgytűnik, mintha távolodna, lassan távozni látszik.
Nilaradr Snakeseer
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Pént. Ápr. 06, 2012 12:51 pm

A bort nem szívesen fogadtam el, de azért valamivel le kellett öblíteni a darabka kenyeret. Miután lehúztam egy kortyot, egyből visszanyomtam a férfi kezébe az üveget, egy meghajlással megköszöntem, majd távozni készültem. Ahogyan körbenéztem a piacon, sok embert láttam járkálni ide-oda, ám egy páros megragadta a tekintetemet. Egy fiatal elf lány, és egy fekete csuklyás férfi felénk tartottak. Az nem volt biztos, hogy pont felénk, csak a mi irányunkba. Ezen kívül még egy csuklyás embert vettem észre, aki viszont fehér ruhát viselt. Úgy tűnik ez lett a közkedvelt divat, a csuklya. Ahogyan elkezdtem gondolkodni a helyzetemen, eszembe jutott egy jó ötlet.
-Elnézést, lenne még egy kérdésem! -Nevettem fel, majd folytattam. -Véletlenül nincs egy tisztességes munkája nekem? Bármit elvállalok, csak kapjak érte pénzt! Most nagyon nagy szükségem lenne rá! -Fejeztem be a mondanivalómat, és közben reménykedtem, hogy igent mond a férfi.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Szomb. Ápr. 07, 2012 3:54 am

- Rendben - bólintott elfogadva a munkát, pénzre mindig szükség volt
A férfi óvatosnak látszott, de talán nem elég óvatosnak ahhoz hogy a szemmel láthatólag hallgatózó harmadik alakot észrevegye. Ypselnek is csupán most tűnt fel ráadásul véletlenül, de volt annyi tapasztalata kevésbé törvényes alakokkal való pusmogásokból hogy szemet szúrjon, ha valaki gyanúsan tartózkodik a közelben. A munkaadójának keze már el is indult, Ypsel azonban halkan megszólalt
- Van itt hallgatózó, talán. Fehér köpeny, arc rejtve
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Szomb. Ápr. 07, 2012 4:47 am

- Ám legyen... a ismerek egy titkos lejáratot a földalá... kövess... - mondta a sötételf. Mindeközben Nilaradr is hozzászól a sötételfhez.
- Neked? Azt hiszem a vezénő értékelni fogja a fajtádat... gyere te is... -
Közben persze Ypsel észrevette a fehér csuklyás alakot, aki viszont azonnal elkezdett futni.
- Utána! - mondta a sötételf, és ő is elkezdett utána menni. A fehércsuklyás alakmár eltűnni látszott a tömegből, amíg fel nem ült a lovára. Ezután gyorsan elvágtatott. Hova tünhetett? Talán még utolérhetitek, ha loptok valahonann lovat gyorsan. De hova tarthat?
Végülis, kinek dolgozhat ez a személy? És mi lehet a foglalkozása? És miért érdekelheti őt ennyire az ügy?
Ha nem találtok lovat, akkor elég hamar elhagyja a települést a fickó, és a sötételfetek egy "Áh, hagyjuk, nem érdemes" sóhajtással közli veletek, hogy jobb lenne a célponthoz menni.*
Nilaradr Snakeseer
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Szomb. Ápr. 07, 2012 5:03 am

Szerencsére sikerült munkát találnom, egy másik fajombeli lánnyal együtt. A másik csuklyás alak aki felénk tartott arra utasított minket, hogy kapjuk el a fehér köppenyest, de ő sokkal gyorsabb volt nálunk, és lovat sem tudtunk időben találni.
-Úgy tűnik ez most nem jött össze! -Vontam vállat, majd a férfire tekintettem aki a lány mellett volt, és ő elmosolyodott. Azt mondta, hogy hagyjuk őt, inkább menjünk a célponthoz. Na ez nekem is sokkal jobban tetszett, de mielőtt elindultunk volna, bemutatkoztam.
-Nilaradr Snakeseer vagyok, gyógyító és fehér mágus! -Biccentettem egyet, majd azt tettem amire a munka adóm kért.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Szomb. Ápr. 07, 2012 5:31 am

A férfi valamiképpen felszedett egy fiatal lányt, de Ypsel még mindig a gyanús férfit próbálta szemmel tartani. Amint elhangzott a parancs, futásnak indult a fehér ruhás illető nyomában, aki azonban gyorsabbnak bizonyult nála és még mielőtt elérhette volna felugrott egy előkészített lóra és elvágtatott. Mivel nem tudott lovagolni így gyalog eredt a lovas nyomába, azonban meglehetősen hamar hátramaradt vissza kényszerülve a piactérre. Az ehhez hasonló esetek emlékeztetik minduntalan, hogy egyszer talán majd vásárolhatna egy íjat
- Megszökött - jelentette komoran, de a férfit már nem foglalkoztatta kimondottan a dolog
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   Szomb. Ápr. 07, 2012 6:05 am

- Na jó, akkor induljunk minden... - mondta a sötételf, és kivezette Ypselt-t és Nilaradr-t a városból. Egy ötperces gyaloglás után az erdőbe értek, ahol a sötételf egy furcsa fánál áll meg. A kérge nem barna, hanem szürke. Megnéze a fa mellett levő földet, majd a kezével elvátolítja, és egy csapóajtó-szerűséget fedez fel.*
- Ez a titkos lejárat. Menjetek le, követlek titeket. - mondta, majd amint a másik kettő lement, azután visszatette a földet az ajtóra, ő is lement, és bezárta lentről. Ezután elindultak. Már ott várta a sötételfet egy baziliszkusz. Felszállt rá, és szólt a másik kettőnek, hogy száljanak fel mögéje. Amint megtették, elindult. egy olyan fél órás eseménytelen utazás után elértek Mori Templa Mellon-ba. Csodálkoztatok, hogy nem ütköztetek semi veszedelembe, semmi szörnyetegbe, vagy hasonlóba. De hát így történt.
Leszálltok, és bejárati kaput követő utcán köttök ki, ami úgytűnik nyüzsgő. A kékbőrű sötételf tömeg furcsa szemekkel nézi a két nemeself látogatót. A nyelvük úgy hangzik mint a nemeself és az erdőelf keveréke, vagyis inkább mint annak a keveréknek egy eltorzított változata, amiben jónéhány ismeretlen eredetű szó is található. Mivel kettőtök közül csak Nilaradr ismeri a sötételf nyelvet, és nem is ismeritek a helyi szokásokat, jobb lesz ha a sötételfre bízzátok magatokat.*
//Folytatás itt.//
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A piactér   

A piactér
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal