Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

A Szétszakadt Parittya kocsma

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: A Szétszakadt Parittya kocsma   Szomb. Ápr. 10, 2010 4:07 am

Nincsenek kibérelhető szobák, viszont itt kaphatsz bármit enne és inni: bor, sör (ami nem túl olcsó, ráadásul a Froturniaknál nincs hagyománya a sörivásnak), víz, kenyér, tojás (sülve vagy nyersen), mindenféle hús (sülve vagy nyersen), zöldségek és gyümölcsök is.
A bárpultnál 12 szék van. Ezenkívül van 10 asztal, mindegyik 8 székkel.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Csüt. Nov. 04, 2010 12:24 pm

//Folytatás "Kinsto kalandja"//

*A kocsma üres.Csak a pultos és 4 alak van benn.A négy alak hangosan tárgyalnak,de mikor Kinsto belép,megáll a beszéd.*
-Kinsto uram!-*üdvözli nagy tisztelette az egyik félszerzet.Kövéres pocakja és karimás kalapja van.Arca is pufók.*-Detre vagyok,a falu vezetője.Minő megtiszteltetés!-*int hogy csatlakozzon.A négy alakból kettő félszerzet, egy törp,egy pedig ember.A törpön láncing lóg,loncsos szakálla és haja van.Elég rendezetlennek tűnik.Az ember pedig egy lovag,ezt a vak is látná.Páncélzata ezüstösen csillog.A másik félszerzet egy kócos hajú fiatal leány.Mellényt és rövidnadrágot hord.*
-Az urak itt Sir Arcdion, Grandfolk képviselője...-*mutat a lovagra.*-...Meriten Durag,Steelhelm képviselője..-*mutat a törpre*-..és a segédem Bloomy.Ő segít intézni a falu dolgait.-*mutat a hobbit leányra is.*

-...khm..Késtél elf uram.-*jegyzi meg a törp.*-..Térjünk vissza a tárgyra!-
-Az ork klánok mindig harcolnak egymással mitől lenne ez most más?-*kérdi a Lovag.*
-De épp ez az amit mondok lovag uram!A harc a klánok közt ezúttal álca,s készülnek valamire.-*szól Detre.*
-Képtelenség!-*horkan fel Meriten a törp.*-Ezek az ostoba zöldbőrűek nem ily taktikusak! Csak az időnket fecséreled!-
*A szavakra a lovag is rábólint.*-Bizonyíték híján Grandfolk nem nélkülözhet embereket.Elég bajunk van odahaza is.-

*Detre szemében kétségbeesés villan és eláll a szava.Nem tud mit mondani,talán itt az idő hogy hozzászólj te is.*
Felhasználó profiljának megtekintése
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 16

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Csüt. Nov. 04, 2010 3:06 pm

Amikor belépek, négy ember pillantok meg az egyik asztalnál. Hamarosan oda is hívnak, átesünk az ismerkedéseken.
Pár perces vitájuk alatt azt szűröm le, hogy az Etrandi királyság nem hajlandó segítséget nyújtani Froturnnak. Úgy érzem, itt az idő, hogy én is hozzászóljak a vitához:

- Én nem értem magát, Sir Arcdion! - *kezdem*. - Az Ön lovagrendjének elődjét pont az orkok inváziója idejében hozták létre, és most pedig azt mondja, hogy nem hajlandóak támogatni a harcunkat.
Meriten Durag Ön pedig a Etrandi királyság szolgálatában áll. Mivel Ön egy törp, ebből azt szűröm ki, hogy valószínűleg zsoldos. Szóval, magának mindegy, hogy kivel harcol, csak megfizessék. Még ma írni fogok két levelet. Az egyik Wohunba megy, amiben visszavonom azt a parancsot, amit akkor adtam mikor eljöttem, de legyenek felkészülve az esetleges bevetésekre.
A másik Ywa'ho királynak fog szólni. Ebben figyelmeztetni fogom a veszélyre, és megkérem, hogy küldjön csapatokat Wohunba, és ezek csatlakozzanak a már meglévőkhöz. Valamint kérni fogom, hogy indítson követet Grandfolkba, és győzze meg Orlonius királyt a steelhelmi zsoldosok bevetéséről.

A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Csüt. Nov. 04, 2010 3:33 pm

-Az orkok csak egymással háborúznak.Több klán is van,de képtelenek együttműködni egymással.-*Magyaráz Arcdion lovag.A törp csak a szakállába mormog valamit,és bólint a szavakra.*-A lovagoknak rengeteg dolguk van,bizonyítékok nélkül senki nem fogja elhinni ezt a mesét.Miért pont most történne.-

-Bloomy hallotta amikor az orkok fogságába esett és én hiszek neki!-*mondja kifakadva a falu vezetője.A lány nem szól bele,csak bólint.*

*A törp felkacag.*-Egy ijedt leány szavaira alapoznál egy támadást az orkok ellen? Nem jó uram.-*majd Kinstonak is szól.*-Habár zsoldos vagyok,vannak munkák amit ingyen is vállalunk.Főleg ha fenyegetés egy egész birodalomra...Ezek a népek nem tudnak annyit fizetni és Steelhelm nem fog támogatni egy ilyen hadműveletet.-*rázza morcosan a fejét.*-Ha ennyire hiszel az ügyben,és egy hóbortos félszerzetben,akkor szerezz bizonyítékot!-

-Valóban valami kézzelfoghatóbb jó lenne.Szívesen támogatnám a dolgot,de a semmiért felvonultatni egy hadsereget? Túl nagy kockázat...Sajnálom.-*közli a lovag majd fejet hajt.*-Maradunk pár napot,hátha kiderül valami...-*majd távoznak.*

*Detre magába roskadva ül a székben.*
-Semmi baj apám.Megtaláljuk a választ.-*hallatszik Bloomy hangja is,s mint kiderül több mint egyszerű titkár az ifjú leány.*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Szomb. Nov. 06, 2010 4:29 pm

Nem éppen úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztem. Etrand nem fog segíteni bizonyíték nélkül. Mielőtt újra megszólalhattam volna, már elhagyták a kocsmát. Felpattantam a székről, és utánuk indultam. Még nem mentek el messzire. Utánuk szólok:
- És mi lenne, ha szereznénk bizonyítékot? -*mondom nekik*.
Mindkettő egyszerre megáll, és visszafordulnak. Látom az arcukon, hogy kíváncsiak.
- A tervem az, hogy holnap mi, hárman, portyára indulunk. Megpróbálunk elfogni egy felderítő, vagy járőr ork csapatot - mondom nekik, és várom a reakciójukat.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Hétf. Nov. 08, 2010 2:31 am

*A törp bólogatva vakargatja loncsos szakállát.*-Én nem ágálnék pár halott ork ellen.Úgy is sok van belőlük!-*néz fel a lovagra is,aki viszont a fejét rázza.*
-Ha kis csapatokat szervezünk és tévedtünk,akkor bizony az orkok csúnyán megtorolják.Egy ember egy törp és egy elf az orkok területén,beleszólnak belső viszályaikba? Túl nagy a kovkázat!-
*Ezekre a szavakra Durag felszisszen,de be kell látnia hogy Sir Arcdion mondd valamit.*
-Ha úgy érzed hiszel a falubeli pletykákban,akkor menj gyűjteni bizonyítékot.Én nem kockáztathatok meg semmi konfliktust.Sajnálom.-*majd a lovag odébbáll.A törp kicsit hezitál,hisz látszólag szívesen öldösne,de ezúttal diplomáciai úton van és a lovag igazat szólt.

Nem ezért érkezett, hogy holmi falusiak hóbortját kergesse.Eddig se haláleset,se semmi nem történt.A falu vezetőjének a lányát elfogta és megkergette pár ork,mire az mindenféle mesékkel állt elő a bosszú érdekében.Nem.Ez így kevés nekik.

Kinsto viszont jól ismeri a félszerzetek népét,és nem hiszi hogy effajta bosszút tervelnének ki.*
Putiteng
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Kedd Nov. 09, 2010 8:10 am

Nem sikerült meggyőznöm őket, hogy segítsenek. Ha találok bizonyítékot, akkor segítenek.
Visszamegyek a kocsmába. Apa és lánya még mindig az asztalnál vannak. Meg kell hallgatnom részletesebben a lány történetét.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   Pént. Nov. 12, 2010 7:30 am

-Egy átlagos napon indultunk útnak.A közeli faluba vittük a csereárút,s az úton visszafelé...Én csak elmentem szedni egy kis gyógyfüvet mikor az orkok megjelentek! Ránk támadtak...-*borzong meg a lány mese közben.*-Kifosztották a karavánt,mintha keresnének valamit...Csak a szerencsének köszönhettük hogy el tudtunk menekülni...De egyik társunk nem jött velünk..Azóta nem hallottunk róla.-*hajtja le a fejét és hallgat egy darabig.*-Segítened kell! Hozd vissza szegény Edberget....Nem érdemli meg hogy az orkok rabszolgája legyen!-*fejezi be mire az apja leinti.*

-A lányom különös érzelmeket táplál az ifjú Edberg iránt,de ami ennél fontosabb....Nem ez az egyetlen támadás ami a kereskedelmi utainkat érintette.Voltak mások is ilyen esetek,de a mostani jelentések szerint ezért nem egy-egy ork klán a felelős...Látták hogy két ősellenség egy csapatban fosztogatott!Ilyenre még sose volt példa..hacsak nem egyesültek!AMint látod nem sok támogatásra számíthatunk,és mi nem vagyunk egy harcos nép...-*sóhajt nagyot és várja Kinsto reakcióit az elmondottakra.*

-Ha bizonyítékot akarsz akkor azt az orkok területén kell keresned...-*teszi hozzá ha esetleg az elf úgydönt segít.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: A Szétszakadt Parittya kocsma   

A Szétszakadt Parittya kocsma
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal