Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Sötét templom

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Sötét templom   Kedd Ápr. 06, 2010 10:25 am

Hatalmas kívűlröl de mégis olyan kicsi bellűröl. A szertartásokhoz van egy terem. A vándorok valamint az ott élő nekromantáknak szobák. A többi már csak az élőholtaknak és a nekromantáknak állított szoborcsarnokokból áll.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

Hozzászólások száma : 16

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Pént. Jún. 04, 2010 7:07 am

*Hosszú utat tett meg, hogy újból elérkezzen egykori otthonába. Első útja a templomba vezet, melyben ő maga is eltöltött jó pár éjszakát. Ruházata nem feltűnő, egyszerű fekete köpeny, ami földig ér és teljesen eltakarja alakját. Alóla néha kilátszik hosszú fekete ruhája, melynek oldalára kard van csatolva. Ám hogy mi tartja, azt senki sem tudja észrevenni. Hátán íjat hord, minden fegyverét magával hozta az útra. Egyedüli rikító szín a nőn narancssárga haja, amely egészen természetellenesen fest, úgymint a nő hófehér bőre is. A templomajtót lassanként belöki, majd belép rajta. Némán tesz néhány lépést, nézi az oltárt de nem hajol meg, nem hisz semmiben, csak saját magában, mért tisztelegne bármily istenség előtt? Végül a szoborcsarnok felé veszi az irányt, ahol kedvére elnézelődget. Nem tudja, hogy mért pont ide jött elsőként, talán valami idevonzotta.*
Felhasználó profiljának megtekintése
Varszu Haliuksz
Necrohippotis - Halállovag

Hozzászólások száma : 50

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Pént. Jún. 04, 2010 7:22 am

*Egy magas alak löki be a templom ajtaját. Lassú és határozott lépései visszhangzanak az előcsarnokban. Mikor teljesen beér egy gondolat fut végig az agyán ~Itt az én uram temploma, az én mindenem temploma, a Sötétségé. Bárcsak többet járnék erre és tiszteleghetnék az én uramnak.~ közben egyre beljebb halad. Hosszú fekete palástja néha meglebben, fekete páncélja pedig félelmet áraszt, vagy inkább maga a lovag. A hátán egy igen méretes csatabárd díszeleg, mintha friss vér csöpögne le a fegyverről, lehet, hogy a lovag épp jól végezte dolgát. A férfi bőre elég fehér, haja pedig ezüstszürke, a hosszú haja alatt is viszont jól látszik két hegyes füle, ezek is utalhatnak arra, hogy nem ember az illető. A halállovag beér a szoborcsarnokba és itt egy nőt pillant meg. Hamar észre veszi, hogy a nő nem ember, de érzi azt is , hogy már az élőholtak sorát gyarapítja a kecses személy. Elindul a nő felé és mikor pár méterre van tőle megszólal:
- Te ki vagy? Netán egy teremtménye ennek a földnek? Vagy csak egy megtévedt vándor? Ajánlom, hogy jól válogasd meg szavaid, mert nem szeretem a tiszteletlenséget. -hangja mély és tiszteletet parancsoló, ahogy alakja is.
Egyre jobban közeledik a nőhöz, de pár méter távolságban megáll és elkezdi szemlélni Cla'evart.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Pént. Jún. 04, 2010 11:15 am

*Nem várt senkire a templomban, de az természetes, hogy nem igazán lehet egyedül lenni, hisz a itt többen is laknak. Ám megszólításra cseppet sem számított, ezért meglepődik, amikor valaki szól hozzá. Felfut a szemöldöke és rápillant az idegenre. Mielőtt bármit is szólna alaposan végigméri tetőtől talpig.* ~Nem képzeli, hogy ettől megijedek?~ *Gondolja a fenyegetés hallatán és magában kuncog, de mindezt kívül semmi sem láttatja.* - Tiszteletlenség? Egy nőnek ily kérdést nekiszegezni, ráadásul tegeződve, na az a tiszteletlenség! *Veti oda, majd visszafordul a szobor felé, amit addig nézegetett. Vár egy kicsit, majd újból megszólal.* - A nevem Cla'evar, hogy itt születtem-e vagy sem, arra nem lehet pontos választ adni. Attól függ, hogy ki mit tekint születésnek. *Válaszol a kérdésre, továbbra is úgy téve, mintha nagyon figyelmesen tanulmányozná az előtte álló művet. Nem szeret sok információt kiadni magáról, és ez most se lesz másképp.*
- Ha már tegeződve kezdted a beszélgetést.. *e szónál hangja kissé irónikussá válik, azután újra normális hangnemben folytatja.* - .. akkor én ugyanúgy folytatom. Megtudhatnám a nevedet? *A kérdésnél vet egy oldalpillantást a férfira, közben megigazítja köpenyét. A hegyes füleket már elsőre kiszúrta és hosszas élete során megtanulta azonnal megérezni, hogy ki tartozik az élők közé, és ki vált már holttá. Cla'evar cseppet sem tart a férfitól, élete során nem igazán rettegett semmitől és senkitől, csupán fiatalkorában, amikor még nem változott meg gyökeresen az élete.*
Varszu Haliuksz

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Szomb. Jún. 05, 2010 2:58 am

*Varszut saját tiszteletlensége nem zavarja, csak ha más tiszteletlen vele. Közben már egy egy méterre van a nőtől, aki be is mutatkozott, Cla'evarnak hívják. A nőn látszik, hogy nem különösebben ijedt meg a férfitól, de ez Varszut nem is nagyon zavarja, szereti az olyan nőket akik nem félnek tőle. A szoborra néz amit a nő is figyel és megszólal:*
- A nevem Varszu Haliuksz, de ez sokakat nem érdekel, mivel ők csak a halálom akarják, legalábbis legtöbben. Remélem neked nem ez a szándékod, mely Magnus Nex Urbsba vezérelt. -hangja most tán mintha enyhébb lenne, de gonoszságának még benne van bujkáló jelenléte.
*Látja, hogy a nőnél vannak fegyverek, de nem úgy néz ki mint aki most akar megölni valakit. Ő se vágyik most a harcra, hisz nem rég kellett elintézzen egy béna bérgyilkost, amit lassan kezd unni, hisz a legjobb egy olyan harc melyben mind a két fél egyenlő, az az igaz élet-halál harc.*
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Szomb. Jún. 05, 2010 2:20 pm

*Meghallgatja a férfi bemutatkozását, majd ismét oldalra sandít és végigméri a férfit.* - Bizonyára sok jóakaród van. *Mondja kissé irónikusan.* - Én még nem ismerlek, ezért nem tudhatom, hogy végül kik közé fogok tartozni. Ez csak rajtad áll. *Mondja felhúzott szemöldökkel és most már egész testtel a férfi felé fordul. Újra alaposan végigméri, most már sokadjára, de teljesen felesleges, hisz már elsőre megállapított mindent, ami fontos.*
- Látszólag képzett harcos vagy. De nem olyannak tűnsz, aki poénból nekiesik mindenkinek. *Mondja tovább szemlélve a férfit.* - Ezen a vidéken élsz? *Kérdezi és karba fonja kezeit maga előtt, kis idő múlva újra megszólal.* - Mit szólnál egy sétához? Elég unalmas egy helyben állni. *Ha a férfi beleegyezik, lassú léptekkel elindul a szoborcsarnokban. Ezalatt mindvégig érzi a férfiból áradó sötét energiát, de hisz ez nem meglepő ezen a helyen.* - Ha jól sejtem, nem pusztán erdőelf vagy. *Néz rá mosolyogva. Igaz, hogy Varszu még nem közölte melyik fajba tartozik, de Cla'evarnak az évszázadok alatt volt lehetősége beletemetkezni az egyes fajok rejtelmeibe.*
Varszu Haliuksz

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Vas. Jún. 06, 2010 5:47 am

*A férfi békésen hallgatja a nőt, már amennyire egy olyan gonosz jellem mint ő nyugodt.*
- Sétáljunk. -mondja ki nyugodtan és elindulnak- Harcosnak harcos vagyok, ölni meg azért ölök, hogy elérjem amit akarok, vagy azért, hogy megvédjem magam. Mondhatjuk itt élek, de igazából akárhol felbukkanhatok, de a legjobb mégis itt, ezért mondhatjuk ezt a helyet otthonomnak. -közben kicsit elgondolkodik- Igazad van nem puszta erdőelf vagyok, mondjuk úgy egy betegséget hordozok, amit már régóta megkedveltem.
*Közben szép lassan haladnak tovább, a szobrok is igencsak megváltoztak.*
-Most te mond el mi és ki is vagy valójában, ha már én megtettem. Látom rajtad, nem egy sima harcos vagy és az is biztos, hogy nem az igaz élők sorát gyarapítod. Legalábbis én így érzem, meg Keldornon nem sok igaz élő szokott megfordulni, hacsak nem kivégzésre, vagy áldozatnak hozzák. -beszéde okos, amit nem sokan várnak egy hozzá hasonló megjelenésű egyéntől.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Vas. Jún. 06, 2010 6:24 am

*A férfi válasza egyelőre kielégítő számára. Első találkozáskor néhány perces beszélgetés után nem csoda, ha valaki nem mond el magáról azonnal mindent. Sejti, hogy milyen fajba tartozhat Varszu, de nem mondja ki. Lépkednek a szobrok között, a nő ezalatt elég sok műalkotáson végighordozza tekintetét.*
- Ezt jól látod. Nem vagyok se élő, se holt. Egyszerű halandóként jöttem ide, ám teljesen megváltozva tértem vissza a nemes elfek földjére. Azt lehetne kérdezni, hogy mért is jön ide egy halandó önszántából. Nos engem hívott valami, aminek egy elég hosszú története van. *Mondja mosolyogva. Úgy tűnhet, mintha egészen sokat árulna el magáról, pedig ezek mind jelentéktelen információk.* - Utána sok-sok évet, évtizedet töltöttem itt. Néha elhagytam a szigetet, de mindig visszatértem. Kell egy kicsit nosztalgiázni. Itt érzem magam a legjobban. *Ad elég hosszas választ a férfi kérdésére. Varszu megjelenése cseppet sem zavarja a nőt, épp ellenkezőleg. Mindketten elég szokatlanul néznek ki. Egy rikító narancssárga hajú nő hófehér bőrrel elég nagy feltűnést kelt az utcán, ezért is hord elég gyakran csuklyát.*
- Megkérdezhetem, hogy most konkrét céllal jöttél-e vissza a szigetre vagy csak úgy? *Teszi fel újabb kérdést, mielőtt megrekedne a beszélgetés.*
Varszu Haliuksz

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Vas. Jún. 06, 2010 6:33 am

*A férfi lassan lépked a nő mellet. A nő alkatából már rájött, hogy nem ember és az hogy egy majdnem fajtársa a partnere kicsit felvidította a komor lovagot.*
- Hát az a helyzet, hogy van itt egy sötét lovag rend, aminek a tagja vagyok és havonta kell jelentsek, mivel én a Halál Vándor kasztba tartozom a renden belül. Amúgy sajnos sok rosszakaróm van Keldornon, mivel elég soknak vagy a családját, vagy egy ismerősét eltettem lát aló, vagy felbérelték, hogy megöljön. De így is biztonságosan lépkedek bármely város utcáin, mert ha nyílt területe, szemtanuk láttára támadnának meg, akkor a rendem biztos, hogy nem hagyná megtorlás nélkül a dolgot, még akkor is ha a harcból én kerülnék ki győztesen. A lovagrenden kívül más célja is volt hazajövetelemnek ugyanis ebben a templomban és el fickó akivel van egy kis személyes elintézni valóm. -mondja mind ezt mintha teljesen természetes lenne.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Vas. Jún. 06, 2010 6:54 am

*A lovagrendről már számos dolgot hallott, olvasott a nő. Gondolt arra, hogy érdemes volna belépnie, de még nem kísérelte meg, hisz nem tudja, hogy fogadnák nő létére. Nem mintha ez olyannyira zavarná, csupán emiatt az indok miatt halogatja. Az igazi ok, hogy nincs rá szüksége. Van elég ereje egyedül is ahhoz, hogy ne essen baja. Munkája és elég jó fizetése is van, bár a munkával nincs mindig megelégedve.*
- Az én ismerőseimet még biztosan nem tetted el láb alól. Legalábbis nem tudok róla. *Ráncolja kicsit a homlokát a nő.* - Remélem még nem találkoztál egy Callyel nevű vámpírral. *Fordul a férfi felé, ám aggodalom nem látszik rajta. A személyes elintéznivaló általában a legerősebb mozgatórugója egy utazásnak, Cla'evar esetében mindenképp így van. Ezért is nem sietett most annyira Keldorn szigetére.*
Varszu Haliuksz

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Vas. Jún. 06, 2010 7:02 am

*A név hallatán Varszu arca kicsit megrebben, de próbálja ezt takarni. Találkozott már azzal a vámpírral és hát nem puszi pajtások, igaz nem is akarják egymást megölni.*
- Találkoztam már vele vagy húsz éve. Akkor meg akartam ölni, mivel megölte az egyik ismerősöm, pontosabban az egyik tanítómat a rendből. Sajnos legyőzött, de nem ölt meg. Elmondta miért tette és aztán leütött. Később egy nagy pusztám ébredtem. Azóta nem láttam, de ha találkozok vele elbeszélgetünk majd. -kicsit tán dühös, hogy legyőzték, még akkor is ha már rég történt.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   Vas. Jún. 06, 2010 7:17 am

*Lágy mosoly jelenik meg arcán, ahogy felnéz a férfira.* - Akkor hozzám képest nem is oly rég találkoztál vele. Ő volt a mesterem, tőle tudok mindent, amire egy nekromanta vámpírnak szüksége lehet. *Mondja továbbra is mosolyogva, mintha Varszu nem épp némi fenyegetéssel és dühvel beszélt volna Callyelről.* - De arról teljesen őszintén biztosíthatlak, hogy ha neki baja esik nem nyugszom mindaddig, amíg végleg halálra nem kínoztalak. *Az angyali mosoly továbbra sem tűnik el.* - Most miután ezt tisztáztuk, akár lehetünk jóban is. *Mosolyogva hátradob egy előrehullott narancs hajtincset.* - Ha jól sejtem nincs kedved átjönni a könyvtárba, hisz mondtad, hogy van egy kis elintéznivalód. A könyvtár meg nem épp egy ugrásra van. *Tekintete viszont épp olyan, amivel egyszerű halandókat bármire rá lehet venni. Cla'evar nem tudja, hogy mennyi idős a vérfarkas, de ha fiatalabb mint ő és még tapasztalatlanabb bármiféle mágiában, akkor a vámpír hölgy könnyedén rá tudja venni akár egyetlen pillantásával is, hogy Varszu kövesse.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Sötét templom   

Sötét templom
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kamakura hegyi falu
» Isora templom