Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Földszint

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Földszint   Kedd Ápr. 06, 2010 9:32 am

First topic message reminder :

Egyeseknek tetszhet és egzotikusnak tarthatják, mások viszont undorítónak. Szinte minden feketére van festve, a dolgok nagyrésze vasból van. Világítás van: a lámpák kék színüen világítanak. De ennyit a külsőségekről.
A bárpultnál 10 szék van. Ezenkívül van 5 asztal, mindegyik 4 székkel.
Felszolgálnak vizet, sört, kenyeret, gombát és mindenféle húst (csirke, kacsa, disznó, bárány, kecske, tehén, borjú, őz) . A vizet szinte ingyen adják, a kenyeret és a sört olcsóan, a gombát olcsóan, a húsokat viszont eléggé drágán. A felszolgáló Droku'n de Almidus, egy középkorú sötételf, aki eléggé szemtelen.... de ha mérges vagy rá, könnyen lehet hogy a következő másodpercben egy mérgezett nyíl kerül a testedbe.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk

SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 12:13 pm

*Mánuel elindult, és kilépett a fogadóból. Lemaradhat a beszédről. Pedig itt lesz történés. Salo felkelt, lement, és találkozott Tepirmmel. Stephanus hasonló sorsa jutott mint Salo. Neki is gondjai voltak az alvással. Valahogy érezte hogy nyomra bukkant. Ráadásul, a zaj miatt szinte lehetetlen volt aludni.*
~ Ezek minden este így mulatoznak? ~
*Stephanus felkelt, levetette magáról a köpönyeget amiben aludt, és magára vette a rendes ruháját, a páncélját, kezébe a kardját, a pajzsát a hátára, a sisakot pedig csak a kezébe vette, így látszott az arca és a kibontott hosszú haja, amely a vállain leomlik. Amint mindez megvolt, ásított egyet, ivott a kulacsából egy kicsit, majd kinyitotta az ajtaját kulccsal. Kiment, becsukta az ajtót, majd bezárta kulccsal. Ezután lefelé vette az utat, le a földszintre. Észrevette hogy cimborája, Salo már beszélget egy másik gyíkemberrel, Tepirmmel. Bár nem értette a nyelvüket, tudta hogy csak köszöntek egymásnak... Odament.*
- Nocsak... megzavartam valamit?
*Kérdezte Stephanus, az emberi nyelven, vicceskedvüen, vidáman, mosolyogva.*
- Na igen... leülhetek? A nevem Stephanus Tavilrond, Grandfolki vagyok.
*Mondta Stephanus. Tepirm aggodalma megnőhet. Érzi hogy Stephanusnak köze van ahhoz a gyilkossági esethez, esetleg ő lehet az aki szaglászik a gyilkosok után. Mit tesz Tepirm ezzel az érzéssel? Biztos sikerülni fog valahogy elfojtania.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 12:42 pm

* ~ Hűha.. ~ Gondoltam magamban. Eléggé aggódtam. Nem szeretném ha itt valami kis "vallatás" szerűség menne. Arra készültem gondolatban hogy most azonnal felállok és kirohanok a fogadóból egyenest az utcákra, de az meg már egyenes gyávaság lenne. És persze egyenest rájönnek a dologra.
- Természetes, ülj csak le. - Válaszoltam a lovagnak. A páncélja ahogy láttam egy egész vagyont érhetett. A testét nem láttam, de ezt a páncélt csakis olyan emberek viselhették, akiken van is izom rendesen.
- Szólítsatok Tepirm -nek. - Mondtam - Eléggé kíváncsivá tesz, hogy mi járatban jár itt egy gyíkember és egy ilyen nagy tiszteletet parancsoló lovag. Nem nagyon szoktak errefelé járkálni ilyen fajta idegesnek. Már ahogy kivettem. - Mondtam. ~ Nyugi már! Csak maradj laza és próbáld hülyének tettetni magad. Majd egy öt perc múlva úgy is rájönnek akkor majd kigondolod. Csak játszd a hülyét. ~ Gondoltam magamban. Nagyot kortyoltam ismét. *
Felhasználó profiljának megtekintése
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 12:53 pm

*Már egy ideje elindultam a fogadóból, mikor eszembe jutott, hogy Tepirm ott maradt. ~Lehet, hogy szólni kéne neki.~ Mondtam magamba majd vissza fordultam. Egy kis idő után vissza is értem. Mikor beértem meglepődve vesszem észre, hogy Tepirmmel volt a lovag és a másik gyíkember. ~Nem lesz gond lehet, hogy még nem jöttek rá.~ Mondtam magamban, ezután oda megyek hozzájuk és le ülök az egyik székre és megszólalok. -Üdvözletem uraim és Tepirm. Mondtam nyugodtan emberi nyelven. ~Remélem nem bukok le.~ Mondom magamba*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 1:20 pm

Amint köszöntünk egymásnak leültem, és már kezdtem volna a mondókámba, amikor hirtelen Stephanus hangja ütötte meg a fülemet. Hátra fordultam, és tényleg ő volt.
-Mi van... Te se tudsz aludni?-Kérdeztem tőle, de igazából nem vártam választ, inkább a másik felé fordultam, aki nem sokkal ezután bemutatkozott.
-Scatama Salorium.-Mutatkoztam be.-Szólíts Saloriumnak.-Mondtam, és kezet is nyújtottam neki. Ha Stephanus akart akkor beszámolhatott az ide jövetelünkből, de én inkább nem szóltam, nehogy a végén még elhallgattasson miatta. Viszont nem sokkal később egy másik személy jött be. Kicsit végig mértem, de ő valamiért nem nyerte el a tetszésem... Egyáltalán.
-Üdvözlet... Scatama Salorium.-Mondtam halkan.
Ha Stephanus elmondta miért vagyunk itt, akkor én tettem fel a következő kérdést.
-Na és te? Te mit csinálsz itt?
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 1:36 pm

* - Csak ismeritek egymást? Érdekes látványt nyújtotok, de tetszik. - Mondtam, majd ittam egy kicsit a borból. Ekkor a másik gyíkember bemutatkozott, méghozzá Scatama Salorium személyében.
-Tiszteletem, Salorium. - Válaszoltam illően. Ekkor hirtelen belépett az, akit egyáltalán nem vártam: A volt társam, Komérosz. Igazán furcsa érzés lett úrrá rajtam. Kezdtem elveszíteni a türelmem, és egyben az önuralmamat is. De még tartottam magam egy ideig.
- Helló, Komnénosz. Uraim, az illető egy Mánuel Komnénosz nevű ember. Régi jó társak vagyunk. - Mondtam majd bólintottam neki. Nem kellett volna hogy itt legyen. Csak kavarta a bajt, és még jobban fokozta bennem a feszültséget. ~ Mi a franc folyik itt?! ~ *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Jún. 01, 2011 8:29 am

- Hát nem éppen... Túl hangos volt a zaj. Azért jöttem ide, mert egy bizonyos ügy után nyomozok. Három őrt gyilkoltak meg, és a nyomok levezettek ide. Van egy olyan érzésem, hogy a gyilkos, vagy gyilkosok közel vannak...
*Mondta Stephanus... Majd Mánuel is megérkezett. Stephanusnak elég gyanús volt.*
- Üdvözlet... megtudhatnám hogy kit tisztelethetek személyében? Az én nevem Stephanus Tavilrond, Grandfolki lovag.
*Mondta Stephanus Mánuelnek, majd nyujtotta a kezét, a kézfogásra. Ha Mánuel nem fog kezet, akkor Stephanus gyanút fog fogni és Mánuel és Tepirm lehet hogy lebuknak. Amint minden megtörtént, Stephanus odamegy a pulthoz, rendel magának sört, majd visszajön.*
- Csapos! Kérek még egy kancsó sört!
*Mondja, és már teszi le a pénzösszeget, majd megkapja a sört. Kezébe veszi, és visszamegy oda, Tepirm, Salo és Mánuel közelébe, s elkezdi inni a sört.*
- Hol is tartottunk...
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Jún. 01, 2011 10:38 am

*Tepirm üdvözöl engem és látom, hogy bólint nekem, majd a lovag megszólít. - Üdvözlet... megtudhatnám hogy kit tisztelethetek személyében? Az én nevem Stephanus Tavilrond, Grandfolki lovag. - Majd ezután kinyújtotta a kézét kézfogásra nekem
~Marad nyugodt és nem lesz gond!~ Mondom magamba majd kezet fogok Stephanusnak, majd megszólalok. - Az én nevem Máneul Komnénosz egy egyszerű utazó és örvendek a találkozásnak. Mondtam a lovagnak ezt a hazugságot. Ezután vesz magának egy sört, majd vissza jön és megszólal. - Hol is tartottunk... -Én inkább csendbe maradok amíg meg nem szólítanak.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Jún. 01, 2011 11:24 am

Teprim barátja nem igazán figyelt rám, de mondjuk ez Stephanusra is igaz Teprimmel kapcsolatban, hisz épp az előbb mutatta be a társát. Most nem is igazán érdekelt ez, csak feltűnt magamban. Kár, hogy nem tudtam kettesben maradni a fajtársammal, szívesen beszélgettem volna vele, de ezen már nem igen tudok változtatni. Mivel Stephanus elmondta mi mi járatban vagyunk ezért feltettem a kérdést, miszerint ő(k) mit is keresnek itt."Na és te? Te mit csinálsz itt?"
Miközben a választ vártam, hátra néztem, és figyeltem ahogy Stephanus elmegy italért, közben ránéztem Teprim italára.
-Látom bort iszol.-Mondtam, majd hátra néztem, és kicsit halkabban hozzátettem.-Meg kell mondjam itt elég gyenge minőségű, ha engem kérdezel.-Eközben visszajött a kis lovag társunk is.
-Épp túl vagyunk a bemutatkozáson...-Feleltem a kérdésére, és enyhén hátra dőltem a székben.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Jún. 01, 2011 11:43 am

- Eh haggyad már. Szerintem ezzel a borral nincs semmi. Nem mindig a legdrágább minőségű a legjobb. Vannak a "gyengébb" fajtákból is nagyon jók, csak tudni kell hol keresni. - Mondtam Saloriumnak, miközben a lovag éppen visszatért a sörével.
- No, hol is tartottunk... Ja hogy mi járatban vagyok itt. Hát igazából semmi különleges: Egy barátomhoz utazok el és ez a kis sötét elf város pont útba esett. Vagyis hát útba kellett hogy essen, mivel kellett vennem magamnak venni valami kis elemózsiát. - Mondtam a társaságnak. Közben elgondolkodtam hogy esetleg kimegyek egy pár percre "elbeszélgetni" Mánuellel. Nem kéne hogy itt kiossza az észt, mivel én már nem vagyok a csapatukban. Egy párat kortyoltam a borból, de kis idő után, rám jött a dolog. ~ Pont jókor... ~
- Elnézést, de el kell intéznem valamit. Mánuel, kérlek kövess, szeretnék valamit átadni. - Mondtam majd miután felálltam az asztaltól, intettem Mánuelnek. A közeli budik felé vettem az irányt, közben máris kicsit kiélesedett a hallásom. ~ Kezdek tartani ennek a beszélgetésnek a kimenetelétől. ~ Gondoltam magamban.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Csüt. Jún. 02, 2011 11:30 am

- Ja igen, a bemutatkozás... szóval... - *Mondta Stephanus, miközben itta a sörjét. De közben volt az, hogy Tepirm rászólt Mánuelre, hogy el akarja hurcolni. Stephanus elkezdett gyanakodni. Miután Mánuel és Tepirm elmentek, Stephanus Salo fülébe súgott valamit.*
- Elég gyanúsak... szerinted nem ők a gyilkosok? - *súgta Stephanus Salo fülébe. Semmi esélye sincs annak, hogy Tepirm és Mánuel hallották volna.*
~ Ez kezd érdekes lenni... kiváncsi vagyok hogy mi lesz... ~ *Gondolta Stephanus, majd megitta a maradék sört is. Visszament a bárpulthoz. Megint kért sört, és fizetett is érte. Ma ez már a 3. kancsónyi sör, amit megiszik. Stephanus szerencsés ember, erős gyomra van, szervezete ellenálló az alkoholnak, és ennyitől nem részegedik le. Bezzeg a többi emberek...*
- Te... nincs itt valami klotyó vagy ilyesmi? - kérdezte Stephanus szégyenlősen Salo-tól. Ha Stephanus elintéze a "dolgát", az időt adhat Tepirmnek és Mánuelnek hogy elmeneküljenek. Elmenekülni... de mi elől? Stepanus még nem jött rá semmire, még nem biztos, csak gyanakodik. Lehet hogy még el léhet kerülni.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 03, 2011 5:42 am

*Némán figyeltem a többiek beszélgetését, egy kis idő után Tepirm megszólal. - Elnézést, de el kell intéznem valamit. Mánuel, kérlek kövess, szeretnék valamit átadni. - Ezután fel állt és intet nekem. Ekkor én is fel álltam és követtem. ~Vajon mit akarhat tőlem?~ Kérdeztem magamba, menet közben. ~Remélem nem jöttek rá semmire.~ Mondom aggódva magamban.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 03, 2011 8:51 am

Az új ismerősöm elkezdett beszélni, bár a története kicsit furcsa volt. Először nem értettem hogy hova tarthatott innen, a másik pedig az, hogy kitérőként szánta ezt a lejövetelt. Őszintén szólva nekünk elég nehéz volt ide találni, én inkább a felszíni városban töltöttem volna fel a készleteim... De végül is nem tudhatom.
Végül Teprim felállt, és elindult a mellékhelyiségbe, és megkérte a társát, hogy kövesse. Én csak figyeltem őket, miközben Stephanus a fülembe súgta, hogy szerinte ők voltak a gyilkosok, amire kicsit felhúztam a szemöldököm és feltekintettem rá.
-Mégis, hogy érted...?-Kérdeztem tőle, hisz én nem láttam rajtuk azt az idegességet, amit talán ő igen. Nem igen értek az arc olvasáshoz, így inkább nem mondtam el a véleményem. Stephanus ezután megint sört kért.~Egek... Jó erős gyomra lehet.~Gondoltam magamban, de egy kicsivel később megkérdezte, hogy merre könnyíthet magán. Én pedig csak arra mutattam amerre a másik kettő elindult.
-Szerintem az az ajtó lesz az. Teprimék is oda mentek.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 03, 2011 4:12 pm

* Miután beértünk, becsuktam magunk mögött az ajtót. Megpróbáltam előtte kicsit lenyugtatni magamat, de ez csak részben sikerült. Mánuelnek a két vállát megfogtam és nekilöktem a falnak mérgemben.
- Mégis mi a fenéért jöttél ide, te idióta?! - Mondtam neki dühösen. Próbáltam nem üvöltve mondani a szavakat, de még így is egy kicsit hangos volt, bár a kinti mulatozástól nem is igazán lehetett hallani.
- Mi van basszus ha lebukunk?! - Kérdeztem ismét dühösen. Szinte feltudtam volna robbanni az idegességtől. Nem voltam egy ideges fajta, de ez az eset a kivételeim közé tartozott. ~ Ha lebukunk, akkor lazán ki is végezhetnek minket, vagy életem végéig tömlöcben rohadhatok ezzel a másik idiótával! ~ Gondoltam magamban.
- Én már nem vagyok a te kis csapatodban, ezt fogd fel. Ha esetleg kicsúszik a számon, az nem minősül árulásnak, mert a szutykos kis csapatodba már nem vagyok benne! - Mondtam neki. Kicsit közelebb mentem hozzá.
- Szerintem most menj el. Vidd el a hírt hogy felfedeztek vagy akármi, de ne lássalak többé! - Mondtam a szemébe, majd hátrébb mentem és vártam a reakcióját. Éber voltam és tettre kész, de ha verekedés törne ki, az a kinti mulatozásnál is hangosabb lenne. *

A hozzászólást Tepirm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 04, 2011 1:28 am-kor.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 03, 2011 11:31 pm

*Mánuel és Tepirm beszéletéséből Stephanus és Salo semmit sem hallottak. Stephanus éppen odamegy, ahol ők vannak, hiszen ott található a "nyilvános WC" középkori változata. Az ajtó után jött a hely, ahol Tepirm és Mánuel beszélgettek, azután még egy ajtó, és az ajtó után a szoba, mely tartalmazza a nyilvános klotyót. Stephanus belépett, Mondani sem kell, elég nagy nehézsége volt, hogy páncélt viselt, de valahogy megoldotta, hogy ideiglenesen levette azt a részt, mely akadályozza a dolgát, majd a dolga végeztével visszatette. Kívülről lehetett hallani a "vízcsobogás" hangját.*
- Áh... sokkal jobb... Legközelebb nem kellene ennyi sört innom... - mondta Stephanus magában, viszont elég hangosan, hogy Tepirm és Mánuel meghallják. Stephanus sört ivott... Ezekszerint biztosan berugott! (igazából nem rugott be, erős gyomra van) De ha nem józan, akkor Tepirm és Mánuel simán el tudnak menekülni... vagy nem? Csalódniuk kell. Stephanus a klotyóból teljesen józanul jött ki, majd kiment a szobából, vissza a fogadó főépületébe, ahol mindenki eszik-iszik. Visszament Salohoz.*
- Elég feszültnek tűntek. Lehet hogy tényleg ők azok. - *súgta Stephanus Salo fülébe.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 6:31 am

*Mikor oda értünk Tepirm becsukja mögöttünk lévő ajtót, majd megfogta a vállamat és falhoz nyomot. Dühösen kezdett beszélni az hozzám és sértegetett is, de még nem kaptam fel a vizett, láttam rajta, hogy nagyon aggódik. A gyík még ezt mondta utoljára. - Szerintem most menj el. Vidd el a hírt hogy felfedeztek vagy akármi, de ne lássalak többé! - Fejezte be, majd hátra lépett. -Rendben távozok, De legközelebb ha találkozunk ne sértegess, mert akkor nagyon megjárod! - Fejeztem be Mondani valómat. Közbe észre veszem, hogy Stephanus kijön a klotyóból és látszott rajta, hogy józan. ~Remélem nem gyanakszik.~ Mondtam magamban, majd gyorsan távoztam a fogadóból a tolvaj céhbe, hogy szóljak a többieknek.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 7:01 am

Amíg Stephanus kiment, én az asztal lapot néztem, és magamban gondolkodtam.~Vajon igaza lehet?... Végül is... Észre vehet olyasmit amit én nem... Talán oda kéne mennem...~Gondoltam, de a lovag már ki is lépett. Oda jött és a fülembe súgta, hogy szerinte ők voltak azok. Ismét az ajtóra néztem, és láttam, hogy nyílik, és Mánuel lépett ki.
-Stephanus.-Mondtam halkan, és a férfire mutattam, aki úgy tűnik, hogy az ivót próbálja elhagyni. Ha ő biztos ebben, akkor jobb ha most cselekszik, mert nem hiszem, hogy könnyű lesz megtalálni, ha innen kijut.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 10:52 am

* Egy pocit még jobban felnyomta bennem a pumpát az, hogy hallottam és láttam is, hogy Stephanus mondott valamit a klotyóból, majd ki is jön onnan. ~ Majd kimagyarázom. ~ Gondoltam magamban. Mánuel beleegyezett hogy távozott, előtte viszont megkért hogy a legközelebbi találkozásunknál - amit nagyon reméltem hogy nem a közeljövőben lesz - hogy ne sértegessem.
- Rendben. - Válaszoltam neki. Megvártam míg, kimegy, utána én is elvégeztem a dolgomat. Vártam egy öt percet a klotyón, majd kimentem a WC -ből. Stephanusék asztalához indultam, közben gondolkoztam hogy mivel magyarázzam azt, hogy Mánuel elment. Csakhamar ki is találtam egy kis mondókát, és lazán visszaültem az asztalhoz. ~ Ha nem válik be, akkor majd csak lesz valami. ~ Gondoltam magamban.
- Itt lennék. Bocsássatok meg a társam miatt, de Mánuel lelépett, mert úgymond "unta" a társaságot. Ő nem az a fajta aki így iszogatni szokott a barátokkal. Ő inkább ilyen csendes, vándorló fajta. - Mondtam a két asztaltársamnak, majd hátradőltem a székben és iszogattam a maradék bort. *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 12:33 pm

*Stephanus most már biztos volt abban hogy ők voltak a gyilkosok. A klotyóból kijödve Salo mondott neki valamit.
Stephanus azonnal hallgatott Salo-ra, és Mánuel után ment. Kiáltott neki mielőtt kiment volna.*
- Állj ott ahol vagy! -*mondta Stephanus, és közeledett. Ha Mánuel nem áll meg, hanem menekül, akkor Stephanus utánafut, és bizony harc lesz.
Nem volt ideje Tepirm beszédére, hiszen már nem volt ott, így Tepirm szavait már csak Salo hallotta.*
- Ott ahol vagy, maradj! Azonnal beszélnem kell veled! -*mondta Stephanus Mánuelnek, abban az esetben ha Mánuel nem futott. Ha igen, akkor Stephanus előidéz egy villámgömböt, amelyet a mágikus kardja megerősít, majd Mánuel irányába lövi. Ezt Stephanus direkt olyanra "állította be", hogy ne öljön, csak leterítsen. Stephanus a kardját kihúzta a tartóból, és most már tudta mit kell tenni. Ha Mánuel egy helyben állt és nem akart menekülni, Stephanus egészegyszerűen mondta a mondanivalóját, de ha menekült, és nem sikerült a varázslattal leterítenie, akkor mégtovább üldözte.*
~ El kell kapnom!~ *gondolta magában.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 1:11 pm

*Éppen kifelé tartok mikor Stephanus utánam kiállt. - Állj ott ahol vagy! - Mondta nekem. ~Ezt nem hiszem el!~ Mondtam magamban, ezután futásnak eredek, de gyorsan hátranézz és látja, hogy valamilyen varázs gömböt lő rá. ~Remélem érni valamit az a varázs ellenállás amit a páncélomra kértem!~ Mondtam magamban futás közben. Hogy ha nem talál el a gömb akkor fojtatom a futást a tolvaj céh felé.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 2:12 pm

Stephanus nem hezitál, és rögtön utána ered. Nem igazán tudtam, hogy utána menjek, vagy sem, hisz még itt van a másik. Talán őt majd én itt tarthatom amíg visszatér. Nyugodtan ültem a helyemen, és vártam, hogy kijöjjön Teprim. Mivel Stephanus nem volt itt, ezért legfeljebb nekem magyarázhatta el Mánuel lelépését, de mind ketten tudjuk, hogy mi gyíkemberek rosszul hazudunk, és hiába ölelte körbe igazsággal, ha elmondta minden bizonnyal észreveszem a kis hazugságot. Megvártam, hogy leüljön, vagy hogy feltegyen egy kérdést, és csak azután kezdtem bele.
-Szeretnék kérdezni valamit.-Vártam pár másodpercet, majd folytattam.-Van közöd az őrök meggyilkolásához?-Szegeztem neki a kérdést, és figyelmesen hallgattam a hangszínét amikor válaszol. Ha menekülőre fogja, akkor megpróbálom gyorsan elkapni a karját, majd pedig a kiképzésemet használva a farkam segítségével elgáncsolom és rávetem az asztalra. Most nem érdekel, a körülöttem lévő tömeg ami lehet, hogy hiba, de most erre a fickóra kell koncentráljak.
-Beszélj!
Ha egyáltalán nem jön az asztal közelébe, és megpróbál kiszökni, akkor pedig gyorsan felállok, és az ajtó elé állok, hogy ne tudjon megszökni olyan könnyen.
-Ne olyan hevesen! Előbb lenne pár kérdésem hozzád.-Ha ellenállást tanúsít, akkor megpróbálom gyorsan elgáncsolni, és reménykedem, hogy a pusztakezes harci jártasságaim elegek lesznek ahhoz, hogy lefogjam.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 04, 2011 2:43 pm

* Ahogy üldögéltem az asztalnál, csak kis idő után veszem észre hogy Stephanus valahogy hiányzik az asztal köré gyűlt társaságából. A hazugságomat el is mondtam, de nagyon látszott hogy Saloriumot nem nagyon "hatja" meg. Most ő kérdezett, és pont azt amire nem akartam hogy rá térjen: Megkérdezte hogy volt -e közöm az őrök meggyilkolásához. Ha elmondom hogy csak "részben" akkor talán nem ad fel, de semmi se biztos. Ha elrohanok, akkor meg azt hiszi hogy én öltem meg őket. Nem sok választási lehetőség maradt, de muszáj volt valamit mondanom. Miután ismét sürgetett hogy beszéljek, egyszerűen ránéztem.
- Hát megfogtál. - Mondtam neki. - Valahogy éreztem hogy egyszer rá fogsz vagy fogtok kérdezni erre, de nekem ez csak jó, mivel kiadhatom magamból a felhalmozódott stresszt hogy elmondom neked. - Mondtam neki, majd belekezdtem a mondókámba:
- Igen: Volt közöm az őrök meggyilkolásához, de csak részben. Az őröknek - már ha láttad - akkor ugye levették a ruhájukat, előtte viszont vagy leszúrták őket, vagy leütötték őket. Nos én nem öltem egyetlen őrt sem, viszont muszáj volt megvédenem magam, így leütöttem egyet. Azután már csak kósza emlékeim vannak arról, hogy ki is vette le róluk a ruhát, de én nem öltem őrt. Ha ezt elhiszed, akkor megkérlek hogy ne vedd le azonnal a fejem, mert még a borom itt vár rám. Ha nem hiszed el... Hát akkor nem tudok mást mondani. - Fejeztem be. Reméltem hogy elhiszi azt amit mondok mert ha nem, akkor nem tudom hogy mit mondjak magyarázat ként. Csendben iszogattam a bort, közben vártam a válaszát "higgadtan". *
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Jún. 05, 2011 1:48 am

*Bár a gömb eltalálta Mánuelt, a páncélján levő mágikus ellenállásnak köszönhetően nincs semmi hatása, így a varázsgömb felesleges volt.*
~ Hogy az a... mágikus ellenállás! ~ *mondta Stephanus magában dühösen. Stephanus észrevette hogy Mánuel páncélján valami mágikus ellenállásos izé van.*
~ Nehéz eset, de megoldom... ~ *gondolta magában Stephanus.*
~ Talán ha... ~ *gondolta Stephanus, és a telekinézis varázslata segítségével elgáncsolta Mánuelt. A mágikus ellenállással rendelkező páncélja lehet hogy kivéde a villámgömböket, de a telekinézis egy olyan alap varázslat, ami gyakorlatilag kivédhetetlen. Stephanus gyorsan odafut, még mielőtt Mánuel fel tudna állni. Ha feláll, Stephanus a telekinézisét befeti Mánuel fojtogatására. Ha nem áll fel, akkor Stephanus rálép a lábával Mánuel kezére.*
- Na, csicseregj mint egy madár... Volt közöd az őrök meggyilkolásához? És ha igen, akkor mi részt játszottál benne? Ne akard hogy azokat a kínzási módszereket alkalmazzam, amiket látásból eltanultam az inkvizítoroktól... - *mondta Stephanus dühösen. Az inkvizítor szó negatív emlékeket juttathat Mánuel eszébe. Ha Mánuelne sikerült felállnia, könnyedén kiszabadulhat Stehanus fojtogató telekinéziséből, és karddal rátámadhat, vagy mégtovább menekülhet, ha akar. De ha nem tanusít ellenállást, hát nem.*
- Válaszolj, különben összeakad a nemlétező bajszunk... - *mondta Stephanus.
Elég nehéz eset ez a Mánuel. Stephanus nem biztos hogy ki fogja tudni faggatni, hiszen Mánuelnek még mindig van kardja, és még mindig rendelkezik futásra alkalmas lábakkal....*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Jún. 05, 2011 2:30 am

*A gömb eltalál, de a páncélom lévő varázs ellenállás felfogta a gömböt. ~Megérte a pénzt ez a varázslat amit a páncélomra tettem~ Mondtam magam, de valamiben el essek. Gyorsan fel állok, de ekkor úgy érzem mintha valami valami fojtogatna. De nem törődtem vele inkább elővettem a kardomat és Stephanus felé fordultam. Mikor elővettem a kard egy lángolni kezdett, de nem támadásra készültem hanem magam elé tartottam, hogy védekezzek. ~Remélem jól megvizsgálta a hallott őröket, mert egyiken se volt égési sérülés!~ Mondtam magamban közben lassan hátrálok, Stephanus nem tudhatja, hogy csak mostanában tettem a kardomra ezt a varázslatot.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Jún. 05, 2011 4:45 am

Teprim nem tanúsított ellenállást, helyette inkább bevallotta a tettét, és a hangjában éreztem, hogy igazat beszél. Pár másodpercig szótlanul ültem, és néztem a másikat. Még most sem érzem benne azt a gonoszságot, amit például Mánuel bejövetelkor éreztem. Valamiért nem tudtam el képzelni róla, hogy rossz lenne. Talán csak rossz társaságba keveredett. Miután végig gondoltam mit akarok mondani, kicsit előrébb dőltem.
-Azt hiszem a te bűneid sokkal kisebbek, mint a többieké... Viszont ugyanúgy vétkeztél amikor hagytad őket meghalni... Nem foglak megbüntetni, mert érzem, hogy bűntudatod van, az pedig elég büntetés lesz... Viszont szeretném tudni, hogy kik voltak még benne.-Mondtam, ezután türelmesen vártam a válaszát.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Jún. 05, 2011 5:11 am

* Majd kiugrott a szívem amikor Salorium azt mondta hogy "nem lesz" büntetésem, csak az ami most van. Ennek örömére megittam a maradék két kortybort is.
- Tudtam hogy hinni fog nekem, fajtárs. - Mondtam majd kajánul elvigyorodtam. Picit felnéztem a plafonra gondolkodón, és összeszedtem a gondolataimat.
- Hát... Ha jól emlékszem lehettünk vagy négyen - öten, talán hatan. Ott volt Mánuel, még egy ember, egy elf, Én, és a vezetőnk. A munkánk az volt, hogy leszállítunk egy bizonyos árut egy sötét elf városban - pontosabban itt - lévő céhnek vagy micsodának. Ez meg is volt, viszont a végénél a vezetőnket megölték és utána újabb munkát ajánlottak nekünk. Én nem fogadtam el és mentem volna kifelé, amikor újabb ember jött be a terembe ahol voltunk.Valószínűleg ő is a munkáért jött, de azt már nem tudtam meg. - Mondtam az asztaltársamnak. *
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   

Földszint
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nappali & Előszoba (földszint)