Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Földszint

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Földszint   Kedd Ápr. 06, 2010 9:32 am

Egyeseknek tetszhet és egzotikusnak tarthatják, mások viszont undorítónak. Szinte minden feketére van festve, a dolgok nagyrésze vasból van. Világítás van: a lámpák kék színüen világítanak. De ennyit a külsőségekről.
A bárpultnál 10 szék van. Ezenkívül van 5 asztal, mindegyik 4 székkel.
Felszolgálnak vizet, sört, kenyeret, gombát és mindenféle húst (csirke, kacsa, disznó, bárány, kecske, tehén, borjú, őz) . A vizet szinte ingyen adják, a kenyeret és a sört olcsóan, a gombát olcsóan, a húsokat viszont eléggé drágán. A felszolgáló Droku'n de Almidus, egy középkorú sötételf, aki eléggé szemtelen.... de ha mérges vagy rá, könnyen lehet hogy a következő másodpercben egy mérgezett nyíl kerül a testedbe.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Márc. 22, 2011 4:19 pm

*Mikor Mánuel belép az ajtóm keresztül szinte mindenki ráfigyel, biztos azért mert nem ide valósi. Mánuel egy kicsit ideges attól, hogy rá figyelnek, de nyugodt maradt. Gyorsan körbe néz, hamar észre veszi a bár pultot és szól Jorgenak. -Menjünk a bár pulthoz. mondta Mánuel és elindult ara. Mikor oda értek oda fordult Jorge-hóz és hozzászólt. -Meg mondanád, hogy rendelnék egy korsó sört és egy adag disznó húst. Mondta Mánuel és várt.*
Felhasználó profiljának megtekintése
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Márc. 23, 2011 10:29 am

- Igenis. *Mondta Jorge Mánuelnek, majd a csaposnak szólt mikor ott voltak.*
- Nah walehar nooleun wahd hoom yeelnoo al wahd teekoo meet. (A társam szeretne egy korsó sört és egy adag disznóhúst rendelni.) *Mondta Jorge a sötételf nyelven.*
- Nem kell a nyelvünkön mondanod, értem én az emberek nyelvét is. *Mondta a csapos.* - 10 ezüst lesz.
*Mondta, majd megvárta míg Mánuel fizetett. Amint ez megtörtént, Mánuel máris kapta az ételt és az italt.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Márc. 23, 2011 10:38 am

*Mánuel kifizette a tíz ezüstöt az ételért és italért, ezután oda ment egy asztalhoz ahol nem ült senki. Mikor leült elkezdett enni és inni. Evés közben kérdezett Jorge-tól. -Mik vannak azokban a hordókban és kinek szállítjuk le? Kérdezte kiváncsian Mánuel.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Márc. 23, 2011 10:46 am

*Jorge is leült, aztán hallgatta Mánuel kérdését. Olyan halkan suttogott hogy csak Mánuel hallja meg*
- Amit szállítunk az egy különleges dohányfajta, amely a fogyasztójára hatással van... a fogyasztója erősnek fogja magát erezni, és úgy fog harcolni mint egy medve, a haláláig folytaja a harcot, még ha több testrészét is levágták. Ezen kívül, ez még fizikailag is megerősíti a használóját. Akinek szállítjuk az nem más mint Yonen Halim, egy helyi fejvadászcsapat vezetője. Az a célja hogy valahol elkezdje termeszteni a növényt és eladja másoknak.
*Suttogta Mánuelnek oylan halkan hogy más meg ne hallja.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Márc. 23, 2011 10:58 am

*~Szóval egy fejvadász vezetőnek hozzuk ezt a csoda dohányt~Gondolta Mánuel és megszólal halkan. -Értem, de nem fél, hogy Nemes elf miatt gondok lesznek. Mondta Mánuel. Azért említette meg a nemes elfet, mert kis korában amikor történelmet tanult akkor meg említették, hogy a sötét elfek gyűlölik őket.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Márc. 23, 2011 11:02 am

- Ypsel miatt nem kell aggódni, egy az hogy meg tudja magát védeni, kettő hogy a sötételfek egy hidegvérű nép. Ők nem barbárok.
*Mondta Jorge, majd egy kicsit elmetn a bárpulthoz sört, kenyeret és gombát rendelni, és a fizetés-tálalás után visszatért.*
- Igen, a csodadohányt egy fejvadásznak hozzuk. Ez a fejvadász állítólag talált egy módszert amivel a föld alatt is lehet felszíni növényeket termeszteni. De én ehhez nem értek, szóval engem ne kérdezz.
*Suttogta Jorge.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szer. Márc. 23, 2011 11:12 am

*Miközben hallgatta Jorge-t Mánuel befejezte az étkezést és ki issza az utolsó korty sörét. Ezután Megvárja amíg Jorge befejezi étkezést közben kérdez egy utolsót halkan. -Sokat fognak fizetni, ezért a dohányért? Kérdezte Mánuel.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Csüt. Márc. 24, 2011 9:01 am

- Elég sokat... ilyen nem-hétköznapi árúk szállítása azért nem semmi dolog, és jól fizetnek érte...
*Mondta Jorge, majd jó gyorsna megitta és megette amit kapott. Ezután elkezdett várni míg Mánuel végzett.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Csüt. Márc. 24, 2011 9:11 am

*Mánuel is befejezte az étkezést és fel állt az asztaltól és megszólítja Jorget. -Most már vissza indulhatunk a kocsihoz. Mondta Mánuel és meg indult az ajtó felé.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Csüt. Márc. 24, 2011 9:20 am

*Jorge is felállt és elkezdtek visszamenni a kocsihoz.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 24, 2011 11:42 am

-Scatama Salorium-Mutatkoztam be. Ismét elindultunk, és próbáltunk átjutni a tömegen ami persze nem volt épp barátságos. Pláne, hogy egy szót sem értettünk belőle. Gondolkodni kezdtem azon, hogy hogyan tovább, de Stephanus megadta rá a választ.
-Rendben.-Egyeztem bele, majd követtem, amíg el nem jutottunk a megfelelő helyre.
Itt letettük a lovaink, majd elindultunk befelé. Én nem kötöttem ki, hisz ő úgysem megy el nélkülem, és ha valaki megpróbálja ellopni az úgyis megbánja. Beléptünk a nem éppen hívogató épületbe.
Ahogy körül néztem nem igazán találtam semmi érdekeset, így úgy döntöttem, hogy hagyom, hogy a kis vezetőm válasszon ülő helyet majd vele szemben foglaltam helyet.
-És most mihez kezdünk?-Kérdeztem tanácstalanul.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 24, 2011 11:51 am

*Beérkeztek az épületbe, ahol úgyszintén kékbőrű sötételfeket találtak, itt csak férfiakat. Ezek is ugyanazt az idegen nyelvet beszélték amelyből ők egy szót sem értenek. Szerencsére a csapos érti az emberi nyelvet.*
- Hát most az lesz, hogy iszunk valamit, és kölcsönzünk szobát. Elfáradtam, és meg is szomjaztam.
*Mondta Stephanus. Ő azonnal eldöntötte hogy mit kér. Sört, de a lehető leghidegebbet. Természetesen nem tudta hogy a csapos tud emberi nyelven is, de végül is megszólította őt emberi nyelven.*
- Csapos! Sört szeretnék, mindegy hogy milyen fajta, csak extra hideg legyen!
*Mondta Stephanus. A csapos értette, és már szótlanul elő is vette a sört, amelyet azelőtt mágikusan hűtöttek. Hogy mire nem jó a mágia, nemde?*
- Mennyibe fog kerülni?
*Kérdezte Stephanus.*
- Sör kerülni tíz ezüstérme.
*Mondta a csapos az emberi nyelven egy elég furcsa, mondhatni nevetséges akcentussal. Meg is látszik hogy ez egy idegen nyelv számára. Stephanus máris vette a sörös kancsót, és elkezdte vedelni teljes erővel. Látszik hogy nagyon szomjas volt. Na de a gyíkember mit rendel?*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 24, 2011 11:59 am

Végig hallgattam a lovagot, de nem igazán tetszett a terve. De végül is, igaza volt. Rögtön ment is rendelni. Először kételkedtem benne, hogy megkapja amit akar, de a csapos úgy tűnik értette mit akart. Én csöndben figyeltem, majd ahogy figyeltem, ahogy vedeli a számomra pocséknak tartott ital keveréket.
-Hogy ti melegvérűek, hogy imádhatjátok ezeket a gabona készítményeket...-Mondtam majd sóhajtottam. Én egy ideig gondolkodtam mit is kérjek, de úgy tűnik nem nagy a választék azért végül is választottam.
-Egy kevés vörösbort.-Adtam le a rendelést, és meg kell valljam tényleg keveset kaptam. Mondjuk engem nem nagyon érdekelt, csak azért nem a saját kulacsom tartalmát iszom mert a végén még balhé lesz belőle. Meg kihallott már olyanról, hogy valaki azért megy kocsmába, hogy a saját italát igya? Főleg, hogy nálam csak víz volt. Előkészítettem az erszényem a fizetésre, miután lehúztam az apró üveg tartalmát.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 24, 2011 12:04 pm

- Ne kiritizáld a sört, én sem kritizálom a bort.
*Mondta Stephanus, miután lehúzta az italt. Miután Salo is végzett, és mindannyian fizettek, Stephanus úgydöntöttem hogy kivesz egy szobát.*
- Csapos! Mennyibe kerül egy szoba?
*Kérdezte, és várta a választ.*
- Éjszakánként 30 ezüst.
*Mondta a csapos. Majd Stephanus letette a 30 ezüstérmét az asztalra. A sötételf mutatta neki a kezén hogy hányas szoba (33-as), és Stephanus már ment is fel.*
//Folytatjuk legközelebb
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 24, 2011 12:30 pm

-Talán bajod van a borral?-Kérdeztem, vissza de utána le is legyintettem, jelezvén, hogy nem kell válaszolnia. Megkérdezte, hogy mennyi egy szoba, majd ki is vette. Én is úgy döntöttem, hogy jó ötlet. Így én is kifizettem egyet. Nem ismerjük egymást, így eszem ágában sincs vele egy szobában aludni, nem vagyok túlságosan bizakodó, főleg, hogy olyan egyhangú mint egy szürke kép. Mintha egyáltalán nem lenne benne érzelem. Biztos a szabályok és az a hülye kiképzés tette ilyenné amiket én rendszerint elkerülök. Kifizettem a bort és a szobát is majd elindultam felfelé. Útitársam mellett kaptam szobát, így ha kell valami nyugodtan átmehetek. A szobába belépve nem fogadott túl nagy luxus, de nekem eléggé mindegy volt hol alszom, nem vagyok válogatós. Lefeküdtem majd kis idő múlva elaludtam.
//Rendben
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 17, 2011 8:39 am

*Olyan 20 perc gyaloglás után elérek a fogadó. Mikor belépek megint egy kicsit ideges leszek mint múltkor, mert rám néznek de nyugodt tudok maradni.*
*Ezután oda megyek a bárpulthoz és megszólítom a csapost. -Jó napot kérnék egy nagy korsó sört! Befejezem a mondani való és leülök közben egy székre.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Csüt. Május 19, 2011 8:57 am

* Elég közel volt a fogadóhoz, így egy 12 perc gyaloglás után, be is tért a fogadóba. Ahogy belépett, egy picit nagy feltűnést keltett, de ez túlságosan nem izgatta. Viszont azon igenis meglepődött hogy az egykori utastársát is itt találja. ~ Ez mi az istent keres itt? ~ Kérdezi magában. Oda megy a bárpulthoz.
- Kérek egy pohár bort. - Mondja a csaposnak, majd leül egy árnyéban lévő asztalhoz. Semmi kedve nem volt most hallgatni a régi "társa" kérdéseit. *
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Május 20, 2011 6:59 am

*Bár Tepirm korábban hagyta el a tolvajcéh épületét, mégis Mánuel ért ide előbb.
Mindketten még láthatták ahogy Stephanus Tavilrond és Salo felmennek a lépcsőn. Mi az Istent kereshet itt egy másik ember és gyíkember? Stephanus Tavilrond a ruhájából ítélve lovagnak tűnt, míg Salo valami gyíkember varázsló szerűségnek. A csapos végighallgatta Tepirm és Mánuel rendeléseit..*
- Sör embernek, bor gyíkembernek. Értve van. Itt van. Fizetni nekem ti fejenként 5 ezüst. - mondta a csapos, majd odaadta Tepirmnek és Mánuelnek amit rendeltek, aztán várt a fizetségre. Az akcentusából és a nyelvtani hibákból hallatszott hogy elég rosszul beszéli az emberek nyelvét. De hát sötételf, a sötételfek területén él, szóval mit várunk el tőle. Ezután leülhettek a magatok dolgára, akár külön akár együtt, és ihatjátok amit kértetek.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Május 21, 2011 3:05 am

*Mikor meg rendeltem rendeltem a sört láttam, hogy egy embert és egy gyíkembert, akik éppen felmennek a lépcsőn. ~Mit keresnek ezek itt?~Kérdeztem magamban, de közben megérkezett Tepirm ő is rendelt, majd leült egy asztalhoz. Nem nagyon érdekel mit csinál Tepirm sokkal inkább érdekel akarhat itt ez az ember és az a gyíkember.*
*Miután kifizetem az 5 ezüstöt iszok egy keveset az italból. Ezután kérdezek a csapostól. -Mit keres itt az az ember és gyíkember akik felmentek a lépcsőn? Kérdeztem érdeklődve.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Május 22, 2011 10:17 am

* Tepirm kifizette az öt ezüstöt. Ez neki nem volt nagy összeg. Miután ezt kifizette, visszaült a helyére, de egy picit mintha látta volna hogy egy gyíkember fajtársa, és egy lovagnak kinéző ember felmegy a lépcsőn. Annyira nem izgatta a dolog, viszont mégis kíváncsivá tette. Nagyot kortyolt a borból. *
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Hétf. Május 23, 2011 7:18 am

-Ja, azok? Valami lovag Etrandból, meg egy gyíkember varázsló. Halvágy gőzöm sincs róla hogy miért és honnan jöttek - válaszolt a csapos Mánuelnek.
Mánuel és Tepirm megisszák azt, amit vettek. Nem történik semmi különös, de mintha valami azt suggallaná mindkettőtöknek, hogy az ember és a gyíkember valami olyasmi dolog után jött amihez nektek közötök van. Hirtelen megjelennek elöttetek az emlékek, ahogy ti (Tepirm és Mánuel), Vidiortával, Ypsellel és Jorgéval együtt megöltétek az őröket. Reménykedtek, hogy az érzésetek csal, és hogy ezek az illetők (az ember és a gyíkember) nem jöttek rá arra ami történt, különben bajban lehettek... vagy mégsem? Elvileg egyikük se látott titeket, és ebben a korban, középkorban még nem létezett az ujjlenyomat alapján való vizsgálat. Valószínű hogy nem fognak rájönni.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Május 29, 2011 11:39 am

*~Szóval egy gyíkember varázsló és egy lovag!~ Mondta magában Mánuel közben meg issza az italát. Mikor megitta az italát eszébe jut, hogy útközben ide megöltünk őröket és lehet, hogy ezért vannak itt. Mánuelen elkezd aggódni, megköszöni az italt utána elindul kifelé a fogadóból. ~Jobb lesz, ha vissza térek a tolvaj céhbe.~ Mondta magában menet közben.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 8:01 am

Bár az elején jól aludtam, viszont pár perc múlva kimelegedve keltem fel, és lihegve. Valószínűleg rosszat álmodtam, de amint kinyílt a szemem egy emlékem sem maradt róla. Pislogtam párat, majd körbenéztem a szobában. Miután megnyugodtam visszafeküdtem, viszont nem volt bennem fáradtság érzet. Mintha átaludtam volna egy napot. Sajnos ezt nem igen tudhattam megállapítani. De a lovag biztos nem hagyott volna itt. Talán bekopogott volna vagy ilyesmi, hogy felkeltsen. Végül is... Nem tudtam már vissza aludni, így úgy döntöttem, hogy lemegyek, és iszok egy keveset talán az újra elálmosít. Kikászálódtam az ágyból, és elindultam kifelé. Kinyitottam az ajtót, és lement a földszintre. Legnagyobb meglepetésemre, az első ami a szemem ügyébe került, egy zöld bőr volt. Egy kis idő kellett, hogy ezt felfogjam, de utána kicsit jobb kedvel mentem le. Olyan rég láttam már gyíkembert saját magamon kívül. Egyszerűen nem tudtam megállni, hogy ne beszéljek vele. Végig mértem a férfit, majd közelebb mentem, és megszólítottam a fajunk nyelvén.
-Üdvözlet! Nem gondoltam volna, hogy egy magam fajtával találkozok itt lent.-Mondtam, és megálltam a széknél vele szemben.-Leülhetek?
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Kedd Május 31, 2011 10:02 am

* Kicsit elgondolkoztam a történteken. Hirtelen beugrottak a múltkori események: Havas táj, néhány határ őr, egy ügyes csel, és holttestek a hóban. Ezek után a további történések is eszembe jutottak, csak ekkor már a bűnbánatom is előjött. Megtöröltem a homlokomat. ~ Végül is nem is én végeztem az őrökkel. Igaz leütöttem egyet, de nem én ráncigáltam le a ruhákat róluk! Csak eszköz voltam. ~ Gondoltam magamban. Miközben iszogatottam, is szemmel tartottam a volt "cimborámat", de ezt se tehettem sokáig, mivel az kiment a fogadóból. ~ Hm. Rögtön eliszkolt amint tudta hogy valaki szaglászik utánuk. ~ Gondoltam magamban majd a csuklyám alatt kajánul elvigyorodtam. Ahogy múlt az idő, lassan kezdett elfogyni az én drága kis borocskám. De eközben sem unatkoztam. Hirtelen megszólít valaki egy igen ismerős nyelven. Felnézek, és egy másik gyíkembert látok előttem. A saját nyelvemen szólított meg.
- Á, üdvözlet. - Mondtam mosolyogva. - Persze, ülj csak le, tudtommal itt az nem tiltott. - Mondtam, és ismét ittam a boromból. Elég izmos alkata volt, egy egyszerű szövetnadrágot viselt, és ahogy láttam volt rajta sebhely, nem is kevés. ~ Biztosan jó sok harcban volt része. Én büszkén viselném a sebhelyeket. Van mivel villogni a lányoknak ~ Gondoltam magamban.
- És mond, mi célból vagy itt? Nem sok magunkfajtát látni itt. - Kezdtem a beszélgetést. *
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   

Földszint
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nappali & Előszoba (földszint)