Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Tolvajok céhe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Tolvajok céhe   Kedd Ápr. 06, 2010 4:20 am

First topic message reminder :

A tolvaj becsületet betartók kerülnek erre a helyre egymástól nem lopnak mindenki mástól igen. Ravaszak és láthatatlanok.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

SzerzőÜzenet
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Jún. 27, 2011 1:31 am

* Saloriumon is láttam, hogy nem nagyon akart megbízni a zöld hajú lányban. ~ Minek tart velünk, ha az előbb még Mánuellel menekült? Ez a csajka, nagyon készül valamire! ~ Gondoltam magamban. Előjött ismét az a nagyon rossz előérzet, de nem mutattam ki. Ha pedig az a lány azt is megérzi, akkor meg nem tudok mit csinálni. Ez van. Picit bambultam és nézni kezdtem a legközelebbi sarkot, de azután meg jött Stephanus kérdése a volt társaimmal kapcsolatban. Nem is nagyon vettem észre, hogy Steaphanus fötyülgetve sétálgat mellettünk. ~ Ennyire figyelmetlen lennék? ~.
- Igen, szerintem még bent lehetnek, bár ebben nem vagyok biztos. Lehet, hogy közben kimentek az utcára venni valamit, nem tudom. Mindenesetre nem lenne jó ha megtalálnánk egymást. - Mondtam. Ekkor meg hirtelen ismét előjött a régi jó cimboránk, Mánuel. ~ Eh? ~ Néztem hátra az egyik szememmel hunyorítva. *
Zöld Nővér
Assassinus - Orgyilkos
Assassinus - Orgyilkos

Hozzászólások száma : 10

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Júl. 03, 2011 11:15 am

//Sajnálom a késői posztért, ígérem, mostantól előre szólok, ha nem tudok két napon belül választ írni.//
*Zöld Nővér haloványan elmosolyodott Salo kérdésén. Már amikor elkezdte a beszélgetetést, akkor már fejében körvonalazódott új személyazonossága. Tudta, hogy egyenes választ nem adhat, de azt sem titkolhatja el, hogy varázsló, így tehát egy köztes megoldást választott. Kihúzta magát, Tepirm bemutatkozására biccentett, de megpróbált valamiféle „bájos” mosolyt erőltetni az arcára, de a végeredmény közel sem volt őszinte. Gyorsan le is hervadt az arcáról és újra a sztoikus arckifejezést vette fel, és egyenesen Salo szemébe nézett.

- Tiszteletteljes Salo úr, nem áll szándékomban köntörfalazni. Kutató vagyok, mágikus ereklyéket keresek, amiket illetéktelen kezekbe kerülve nagy veszélyt jelenthetnek másokra. A tolvajok pedig, mily meglepő módon, ilyen ereklyék hollétéről tudnak fontos információkat adni, csupán annyit tudok, hogy amit keresek, az itt van valahol.

*Mondandóját a lovag zavarta meg, aki, ha jól hallotta a Zöld Nővér, gyilkosokról érdeklődött, majd pedig őt méregette és aztán egy dalt kezdett el fütyülni.*

~Fura egy alak, de kiszámíthatatlannak tűnik. Vagy ilyen jól tetteti a bolondot, vagy egyszerűen az. Gyilkosok. Nos, itt van aztán bőven!~

*A Zöld Nővér végigpillantott újra a céhben jelenlévő sötét elfeken. Sejtette, hogy még bőven vannak még itt és remélte, hogy kiderül, hogy miért kellett ilyen messzire mennie, vagy legalábbis, a Fekete Öreggel mindenképpen fog beszélni, hogy tudja, mi a következő lépés. Már csak néhány biztos támaszra van szüksége. Kis idő múlva, újból Salo szemébe nézett és folytatta.*

- A férfiról, akivel együtt érkeztem ide, nem tudtam addig, percig hogy gyilkosság vádjával üldözi a Vérvörös Fény lovagjának egy tagja, ameddig rá nem bizonyította. Máskülönben annyi közöm van hozzá, mint egy kereskedőnek a jobbágyhoz. Egy kalauzra volt szükségem, aki ismeri a járást és tudok vele kommunikálni. Tudja, Salo úr, aki az idevezető utat mutatta az rútul becsapott és magamra hagyott. Sajnos, gyakran megesik, hogy rosszul mérem fel az embereket.

*Ezután tekintetét a lovag felé fordította, de mondandóját továbbra is Salohoz intézte, de már apanonalammen nyelven.*

- Olykor viszont engem ismernek félre és ez sokszor konfliktusokhoz vezetnek.

*Ezután, szinte vezényszóra, berontott Mánuel, egyenesen Stephanus felé rohamozott, a Zöld Nővér pedig ösztönösen kardjáért nyúlt, de egyelőre nem vonta elő, csak magában átkozta a férfi ostobaságát. Felkészült, hogy ha kell, ő is harcba szálljon, de még nem döntötte el, hogy kinek az oldalán.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Júl. 04, 2011 11:52 am

A lány bemutatkozását követően Teprim is bemutatkozott, de egyértelmű volt, hogy nem ő az aki érdekli őt. Inkább engem szemelt ki, és hiába próbálta leplezni nem sikerült neki.~Vajon mit akarhat tőlem?~
Shelena adott egy kisebb magyarázatot. Nem volt okom kételkedni én mégis azt tettem. Nem tudom talán ösztönösen nem kedvelem a lányt. Talán az ereje miatt, ami igaz most nem tűnt sötétnek de ettől függetlenül erős volt, és az a régi emlék is ott motoszkált a fejemben.~Illetéktelen kezekbe kerülve nagy veszélyt jelenthetnek... Miért gondolom, hogy te is illetéktelen vagy?~Kérdeztem magamtól közben válaszoltam.
-Hát rendben, hiszek neked... Egyenlőre.-Válaszoltam neki saját nyelvemen, majd Stephanushoz fordultam. De mielőtt szólhattam volna a nő ismét megszólalt és kimagyarázta miért volt Mánuellel. Logikus, és ez tényleg őszinte volt. Bár az utólagos hozzátétellel harcoltam volna. Egyenlőre inkább csöndben maradtam, és Teprimhez fordultam.
-Talán jobb lenne ha te mennél kérdezősködni. Talán azt hiszik, hogy meggondoltad magad, így talán megtudhatsz ezt azt.-Mondtam. Folytattam is volna, de ekkor Mánuel tűnt fel és támadásba is lendült. Ezúttal nem maradtam ki a harcból. A kezembe összpontosítottam az erőmet, és egy jég gömböt alkottam, amit a harcos felé vágtam. Viszont tudtam, hogy ez felhajtást fog kelteni, hisz most elég sok a szemtanú. Gyorsan kellett gondolkodnom, és már meg is volt a terv. Az elhajítást követően - függetlenül attól, hogy betalált vagy sem - Összecsaptam a kezem, és kinyitottam a számat, mire onnan egy vastag ködfelhő tört elő, elzárva mindenki látó terét, így legalább nem kell az egész bagázssal egyszerre megküzdeni.
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Júl. 04, 2011 12:55 pm

- Az lesz. Menni fogok kérdezősködni.
*Mondta Stephanus Salonak, de mielőtt lett volna rá megtenni, Mánuel megtámadta.*
~ Hát ez az ember sohasem adja fel? Bár csak elvinné őt Titanius Nortiimusba... ~ *gondolta, majd még mielőtt Mánuel támadni tudott volna, Stephanus a pajzsát maga elé tartotta, mely felfogta Mánuel támadását. Majd ezután Stephanus támadásba lendült, és a kardjával Mánuel fejére célozva támadott. De ez nem sikerült. Pillanatok alatt mindkettő felet körbevette vagy 10 sötételf katona, vagy csendőr, vagy aminek mondani lehet őket... És ezután lefogtak Stephanust és Mánuelt is. Mindkettőtől elvették a fegyverét és pajzsát, és egyikük sem tudott védekezni. Mindkettő kezére ment a bilincs, és vitték őket a börtönbe. Salo, Tepirm és a Zöld Nővér nem nagyon tudnak segíteni az eseten, hiszen az még nagyobb bajt keverne.*
- Salo, Tepirm! Keressétek meg a gyilkosokat nélkülem! - *kiabálta nekik Stephanus, miközben Mánuellel együtt kísérték a "párost" (Stephanust és Mánuelt) a börtönbe. A sötételfek nem éppen a kegyelmükről híresek.
Mindeközben egy Tepirm számára ismerős figura tűnik fel. Kshabdalim. Ugyanaz a sötételf, aki fizetett Mánuelnek, Ypselnek és Vidiortának, ugyanaz a sötételf aki anno megölte Jorget, és ugyanaz a sötételf, aki küldetés adott Ypselnek, Vidiortának és Spinejackalnak. Kshabdalim hamar észrevette Tepirmet, és feszülten nézett. Ezután intett egyet, és több sötételf katona is kezdett közeledni Tepirm, Salo és a Zöld Nővér felé. Mi lesz? Harcolnak? Megadják magukat? Az utóbbi esetben Stehanus és Mánuel sorsára fognak jutni.*
- Látom visszatértél, gyíkember... és hoztál magaddal barátokat is... Nem fogod megúszni! - *mondta Kshabdalim. Miből tud ez mindenről? Informátorai vannak, kémeket alkalmaz? Valószínüleg igen, hiszen itt a tolvajcéh vezetőjéről van szó. Na most mi lesz...?*
//Zöld Nővér, Salo és Tepirm, ti folytassátok ugyanitt. Zöld Nővér és Salo, ha akarjátok kettőtök közt eldönthetitek hogy ki folytassa a mesélést innentől.
Mánuel és én itt folytassuk.//
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Kedd Júl. 05, 2011 3:35 am

* Eléggé eldurvult a helyzetünk. Máuelt ugyan elkapták a csetepatéban, de Stephanus is veletartott. A sötételfek nyilván azt hitték, hogy ő is amolyan vandál féle.
- Oké majd valahogy kimagyarázom. - Mondtam Saloriumnak. ~ És mégis hogy te barom? ~ Kérdeztem vissza magamnak. Fogalmam sem volt hogy mit teszek majd. Egy másodpercre még az a gondolat is megfordult a fejemben, hogy arannyal próbálok fizetni, de erről gyorsan letettem mivel ha adok nekik két aranyat, akkor csak a röhögésbe fognak belehalni. Még ha tizenötöt is adnék nekik, akkor sem nyugodnának meg. Kezdett minden reményem elszállni, de abban a pillanatban meg hirtelen a félelmem sokszorozódott meg. Előjött a Tolvajok Céhének a góréja: Kshabdalim. A szokásosnál is nyugodtabban beszélt és ez engem elég csúnyán megriasztott. Ahogy intett, jó pár sötét elf elkezdett hozzánk közeledni. A szívem megállt. Nem tudtam, hogy mit csináljak, de ekkor...
Előkaptam a botomat és Salorium meg a zöld hajú lány torkának szorítottam, és magam felé tereltem mind a kettőt. A szorítás nem volt erős, így ha akartak se tudtak volna megfulladni. Csak épp annyira, hogy adja a látszatot.
- Ide a fegyvert! - Adtam ki az utasítást a kettőnek. Kicsit közelebb hoztam Salorium fejét az egyémhez, mintha szorítanám.
- Nyugi, ura vagyok a helyzetnek. Talán... - Mondtam neki suttogva. Alig nyitottam ki a számat, de ez nem nyugtatott meg arról hogy "nem vették észre". Kshabdalimhoz fordultam:
- Ez nem az aminek látszik! Csak besúgókat hoztam akik megpróbálták beárulni a Tolvajok Céhét. Egyszerű kémek, de a látszat csal: Civil ruhában még az isten se tudná megmondani, hogy ezek kémek! Inkább örülnök kéne, hogy hoztam pár kémet. - Mondtam neki. A két "fogoly" hoz furdultam.
- Térdre. - Parancsoltam. Reméltem, hogy nem egy pofonnal jutalmazzák az én tervemet, de hát mit lehetett volna tenni? Ha leállunk harcolni, akkor végig kell küzdenünk magunkat a fél világon. Ha meg elfutunk, akkor se lett volna könyebb dolgunk, mert akkor meg kergetnek minket vagy huszan. Tudtam hogy a többiek nem nagyon rajonganak az ötletért, de nem maardt más választás: Maradt a beépülés. Csak várakoztam, hogy mit lépnek a többiek. *
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szomb. Júl. 16, 2011 7:24 am

Ahogy az összecsapás készülődött már, készítettem a jeget a kezemben, viszont mielőtt közbe szólhattam volna, az őrök lefogták a harcosokat. Rájöttem, hogy nincs értelme hősködni, inkább gyorsan feloszlattam az energiáim, és a következő trükkre készülődtem. Viszont jól látszott, hogy nem volt elég időm, hogy végre hajtsam a ködleheletet. Viszont nem volt más választásom, ha mást nem időt nyerek. Már készültem, a támadásra amikor Teprim elkapott, a botjával.~Mégis mi?~Kérdeztem, de ő gyorsan a fülembe súgta a választ. Viszont nem voltam túlságosan meggyőzve. Viszont ez jó volt időnyerésnek. A kezeimmel a hátam mögött is képes vagyok koncentrálni. Teprim belekezdett az előadásába, de gyíkemberek alapjába véve rossz hazugok. Kétlem, hogy ez a kis beszéd képes lenne meggyőzni egy profi hazudozót az ellenkezőjéről. Kicsit aggódni kezdtem, de remélhetőleg addig megállnak amíg meghallgatják. Ha rosszul sül el a kis barátunk ötlete akkor még mindig ott van a köd ami ez idő alatt felgyülemlett a tüdőmben, és csak arra várt, hogy elsötétítse mások látását.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 9:03 am

*A tolvajcéh épülete teljesen elhagyatott. Persze ki tudja mi lehet itt. Végülis egy jókis gyaoglás után érhet Stephanus és Gzaxia fel Kshab'dalim szobájába. Ott ál egyedül.*
- Szóval az áldozat a vadászhoz fut... Ezt szeretem. - mondja Kshab'dalim, és megindítja a támadását.
Kshab'dalim egy erős fickó, és úgy tűnik ért a mágiához is.
Elég erős ahhoz hogy harcoljon egyszerre Stephanus és Gzaxia ellen, és elég gyors hogy mindkettő támadásai elől kitérjen.
Stephanus tipikus kardos rohama csúfos kudarcba fullad, Kshab'dalim csak egyszerűen elugrik, és Stephanus kap egy jó nagy rúgást a hátsójába. Örülhet, hogy megúszta ennyivel, ahelyett hogy egy szúrást kapott volna.
Bár Gzaxia varázslatai hathatank, elég ügyesnek kell lennie hogy eltalálja a sötételfet, aki időközben két tőrje mellett varázslatokkal is fog támadni, például tűzlabdával és telekinézissel.
Ha Stephanus és Gzaxia nem vigyáznak, akkor az ellenfél mindkettőjüket folytogatás alatt tarthatja a telekinézisével.
Valami jó taktikát kellene kitalálni Kshab'dalim ellen, mert úgytűnik hogy a nyers erő ellene bizony nem elég. Jól össze kell dolgozni, de hogyan tudnák megbeszélni az egészet harc közben?*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 9:32 am

Megrökönyödtem a férfi reakcióján. Felismert minket. Kicsit már bántam hogy ezt az illúzió varázslatot használtam. De ezen nem törtem magam. Azért sem mert így könnyebben jutottunk át a városon, és azért is mert erre most nem volt időm.
A támadásra szinte reflexszerűen azzal válaszoltam, hogy telekinetikus varázslattal felgyorsítottam a mozgásom. Ez volt az egyik kedvenc varázslatom, és reménykedtem benne, hogy nem mond csődöt. Hosszú idő után, most megint azt éreztem hogy át kell gondoljam mit csináljak. Nem pocsékolhatom el minden energiám, mert az mindkettőnk életébe kerülhet.
A tőrök és támadások elől igyekeztem kitérni, könnyednek lenni mint a levegő, és gyorsabbnak a szélnél. Az illúzióimban már nem bíztam, így azt nem használtam.
A Stephanust ért támadás kissé megrendített, így úgy döntöttem én is támadásba kezdek. Meg kellett osztanom a figyelmét. Telekinézissel áthúztam pár tárgyat a szobán, ami egyáltalán nem lehetett kellemes, ha eltalál valakit. Természetesen arra figyeltem, hogy ne a lovagra célozzak vele. Aztán egy újabb varázslatba kezdtem. Az ujjaim között szikrák kezdtek gyűlni, és ha volt elég időm, és elég ideig el tudtam kerülni a támadásokat akkor a másik kezemnél is. A kettő végül villámként csapott ki a kezemből. De megtévesztő lehetett, a célpontom nem az ellenfél volt. A kettő végül egy pontban egyesült és egy viszonylag kis méretű elemenentál lett belőle. Nem volt sérthetetlen, de egy emberrel simán végezni tudott ha arra utasították, és igazi, kézzel fogható test nélkül nem volt olyan egyszerű elintézni. Az ellenfele természetesen az orgyilkos lett volna.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 9:39 am

*Sajna Gzaxia próbálkozásai egészen az elementál idézéséig sikertelenek voltak. De az elementál már jobb hatással lesz.
Stephanus újabb támadásba lendült, célja az ellenfél fejének lenyisszantása volt. Hát nem éppen jött be. Kshab'dalim - mint akinek hátul is vannak szemei - időben megfogta Stephanus kezét, és jól megszorította, úgy, hogy kezéből akár ki is ishetett volna a kard.
Stephanus viszont nem gyenge ember, ezért a kard a kezében marad. Mindez elterelte Kshab'dalim figyelmét, akit időközben az lementál megtámadott. Hamarosan Kshab'dalim el is esett, és támadhatóvá vállt.
Stephanus visszanyerte az előnyt, és újra nekirohant, hogy a földön fekvő sötételffel végezzen. Hát, megint kudarcot vallhatott, mert a sötételf telekinézist alkalmazni megpróbálta Stephanust ellökni. Stephanus válaszul gyorsított magán telekinézissel, így ahelyett hogy ellökődött volna, inkább olyan volt mintha erős szembeszéllel szemben gyalogolna. Végülis Kshab'dalim újra fel tudott állni, kivéve ha Gzaxia valami hatékonyt támadást végrehajtott közben.
A harc folytatódik úgy, ahogy elkezdődött. Stephanus mindeközben ügyenesen kihasználja az időbeli előnyt, és Gzaxia közelébe kerül, hogy ketten kombinálhassák erőiket Kshab'dalimmal szemben. Mindeközben az elementál hadakozik a sötételffel, aki hamarosan sajnos végez is az idézett teremtménnyel. Mindenesetre Stephanus és Gzaxia értékes időt nyertek.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 9:49 am

Merész ötlet jutott eszembe, mely igazából távol állt tőlem. De pont valami ilyesmiért hoztam létre az elementált. És őszintén, megijedtem mikor Stephanus ismét kicsit kutyaszorítóba került.
Előkerült a kardom, és amikor az elf a lovaggal és az elementállal hadakozott villámgyorsan akartam közel kerülni hozzá, amíg még háttal állt nekem. A szándékom egyértelmű volt: végezni vele egyetlen szúrással, amíg még lehet.
Nos ha nem jött össze, természetesen a saját életemet mentettem. Egy újabb támadás lehetőségére várva, de kezdtem kifogyni az ötletekből. Stephanusra néztem, úgy mint, aki a megváltást várja.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 9:58 am

*A lehetetlen sikerült. Gzaxiának sikerült egyetlen szúrással végeznie Kshab'dalimmal, de éppenhogy csak. Hajszál híján múlt a siker, és meg is volt az ára: Gzaxia a támadás sikerre vitele előtt kapott egy vágást a támadó kezére. Igazából a támadás nem sikerült volna, de Kshab'dalim visszavágása Gzaxia karját lefelé irányította, ami a támadás sikeréhez vezetett. Irónikus módon Kshab'dalim visszatámadása vezetett saját halálához.
Persze mindezek után Stephanus azonnal odasietett, és mindennel nem törődve a kezét Gzaxia sebesült részére tette, hogy meggyógyítsa azt varázslattal. Egy halk mormolás után már meg is jelent a keze körül a fehér fény, és a seb nyom nélkül el is tünt, ahogy a fájdalom is elmúlt. Ezután Stephanus egy csókot adott Gzaxia homlokára.
Persze fel is kell eszmélni. Kshab'dalim holtestét átkutatva csak mágikus tekercseket lehet találni. Erős varázslatokat, Gzaxiának még jól jöhetnek a jövőben. A sötételf fegyvere két mérgező tőr volt. Még szerencse hogy Stephanus időben meggyógyította Gzaxiát. Egy kis vizsgálat után - már ha van idejük rá - ki lehet deríteni, hogy a két tőr elvarázsolt, és mágduplázza a használójának a sötét mágiájánák és támadó varázslainak erejét. Jó erős.
A varázstárgyak egy ládában vannak, amihez a kulcs úgyszintén Kshab'dalimnál volt. Egy tűzkard, egy vasból készített íj, jeges íjvesszők, föld páncél, és jónéhány mágikus tekercs. Egyik feltűnő: narancssárga színű papiruszon van, vérvörös betűkkel írva, és Nortiimus kapuit nyitja meg, a démonok világába. Végülis, a küldetés az volt, hogy vigyék el a lovagrend épületéhez, szóval Stephanus be is zárja a ládát, és cipeli a nehéz szállítmányt a hátán, amíg vissza nem jutnak a hátasukhoz.
Amint kiérnek és felülnek a hátasra, Stephanus megcsókolja Gzaxia orcáját és nyakát mielőtt elindulnának a felszínre.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 10:43 am

Összeszorultak a fogaim, és felszisszentem a vágásra a karomon. Még a harc hevében még készen álltam arra hogy lehetőleg figyelmen kívül hagyjam, és tovább tudjak harcolni. Ehelyett egy fajta diadal lett úrrá rajtam, az orgyilkos halálhörgése hallatán. És mondhatni nem törődve a sérüléssel még mélyebbre nyomtam a kardot. És ha akkor végig gondoltam volna valószínűleg lett volna valami bűntudatom emiatt az érzés miatt. De ehelyett egyre jobban teret nyert a tudatomban a fájdalom. Elengedtem a kezemből a kardot, és féltérdre rogytam.
De mire észbe kaptam már ott is termett mellettem Stephanus. Hálás voltam hogy begyógyította a sebet. És hálás voltam azért hogy élünk, és vége van.
- Köszönöm - néztem a férfira.
- Akkor lássuk mit találunk... ha már ezért jöttünk ide - jegyeztem meg kicsit azért morcosan, és felálltam átkutatni a testet. Egy pillanatra eszembe jutott mért is csinálom én mind ezt? De aztán folytattam. A tőrökre először is azért vetettem szemet azért is mert elég erős fájdalmat okozott nekem az egyik, és azért is, mert rajta volt a vérem. Kézbe vettem és megnéztem magamnak, majd beletöröltem a ruhámba. A kezemnél már úgy is mindegy volt neki. Rossz érzéseim voltak a fegyverrel kapcsolatban. Mágikus volt. De még így is jobbnak láttam ha nálam vannak, mint bárki másnál. Aztán tovább kutakodtam. Varázs tekercsek. Érdekes. Úgy döntöttem ha már ennyit szenvedtünk vele, nem veszem félvállról a dolgot.
- Egy kulcs... - néztem Stepanusra, azért is hogy ő mit talált. - Vajon milyen titkokat rejthet? Most nézzük meg vagy később?
Amennyiben később volt a válasz követtem a lovagot, reménykedve benne, hogy nem akar átverni mind ezek után. Bár mért tenné?
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 28, 2013 10:52 am

- Letesztelem, hogy működik-e, és majd később megnézhessük... - Stephanus mondta, és kinyitotta a ládát, majd azonnal vissza is csukta. Szóval jó a kulcs. Stephanus cipeli a nehéz szállítmányt a hátán, amíg vissza nem jutnak a hátasukhoz.
Amint kiérnek és felülnek a hátasra, Stephanus megcsókolja Gzaxia orcáját és nyakát mielőtt elindulnának a felszínre.
Szerencsére a várost feltünésmentesen képesek elhagyni. A hátas most lassabb lesz, ezért olyan 20 óráig fog eltartani, míg feljutnak.
De végülis, szerencséjük volt, hogy ép bőrben megúszták.

A felszínre érkezés után Stephanus a fogadóba megy Gzaxiával, és újra kiveszi ugyanazt a szobát, amit kértek legutóbb. Persze mindeközben magával cipeli a ládikát, mintha valamiféle csomag lenne. Nem könnyű, de valami miatt nem is gyanús.
Persze ha Gzaxia azt kívánja, megisznak előtte egy bort, és ehetnek is akár.
A szobába beérve végre pihenhetnek. Végre...*

//Folytatás itt.//
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   

Tolvajok céhe
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2