Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Tolvajok céhe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Tolvajok céhe   Kedd Ápr. 06, 2010 4:20 am

A tolvaj becsületet betartók kerülnek erre a helyre egymástól nem lopnak mindenki mástól igen. Ravaszak és láthatatlanok.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Márc. 28, 2011 12:11 pm

*Amint beértek, az várta őket, hogy észrevettek valakit, aki azonnal kiszemelte őket. Jorge felismerte, és oda is ment.*
- Na csakhogy megjöttél, Jorge. - mondta a sötételf fejvadász vezető.
- Nehéz út volt. Útközben őrökbe is ütköztünk. - mondta Jorge. A vezető észrevette Jorge testőreit is. Amint beérkeztek az árukat hordozó munkások, a vezető intett, és mindenki más a földszintről elment, kivéve a csapat és a többi fejvadász.
- Ülj le... - mondta a fejvadász vezető Jorgénak. Jorge leült, semmit sem sejtve.
- Megtdhatnám a nevedet, mielőtt megkötjük az üzletet? - kérdezte Jorge.
- Természetesen. A nevem Kshab'dalim Darkkat. - mondta a fejvadász vezető. A csapat tagja is hallottak kristály tisztán, és remélhetőleg memorizálták is a nevet. Majd Kshab'dalim intett, és egy fejvadász meglepetésszerüen fejbelőtte Jorgét egy mérgezett nyíllal. Azonnal meghalt. Mielőtt a csapat akármit is tett volna, a vezető intett nekik, hoy maradjanak ott ahol vannak.
- Szép munkát végeztetek. Sikerült elhozni az árút. Természetesen ezért a jutalmatokat meg is kapjátok. - mondta a fejvadász vezető, Kshab'dalim, és máris előjött néhány kincshordozó pont annyi kincsesládával mint amennyi tagja van ennek a csapatnak. Mindenki kap valamit. Mindenki számára van 100 darab aranytallér a ládában, ami nem kevés pénzösszeg. Ezenkívül mindenkinek van aranygyűrű, nyaklánc is.
Természetesen a vezető egész végig az emberi nyelven beszélt, így teljesen megértettétek minden szavát. *
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Márc. 28, 2011 12:58 pm

* ~ Végre megjöttünk ~ Gondolta magában Tepirm. Követte a társaságot, egy céh házba, ahol nagymértékben sötételfek voltak. Ahogy Tepirm elnézte a helyzetet, már várták a társaságot, de valahogy teljesen más fogadtatásra számított. A kereskedőt leültette egy sötételf alak, akivel szemben Tepirm első látásra kezdett gyanakodni. A kereskedő és a sötételf váltottak pár szót, majd egy hirtelen pillanatban a sötételf egy egyszerű mozdulattal megölte a kereskedőt. Mielőtt bármit csinálhatott volna, a sötételf leintette őket és felajánlotta nekik a pénzt. ~ De ez... Ez megölte a kereskedőt! Piszok gyilkos! ~ Gondolta magában Tepirm, de nem válaszolt. A kezeit karba tette, és nem látszott rajta hogy bármi haragra utalójelet mutatna. Figyelte a nagy pénzösszeget, de valahogy sehogy sem tudta elfelejteni hogy ehhez a pénzhez vér tapad, és hogy a kereskedőt is megölték vele. *
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Márc. 28, 2011 3:27 pm

*Mánuel követte a többieket amíg meg nem állt mindenki. Ezután meglátott egy sötét elfet aki beszélgetett Jorge-val. Miután Jorge leült az elf intett egyet és az egyik embere fejbe lőtte Jorge-t. Mánuel meglepődött a dolgon, de nem csinál semmit, mert az elf intett a csapatnak, hogy maradjanak ott és mindenkinek egy ládát amiben sok pénz volt. ~Úgy látszik Jorge feladata itt vége tért~Mondta magában Mánuel, már nem nagyon érdekelte Jorge halála sokkal inkább a pénz, de azért még figyelte a sötét elfet.*
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Kedd Márc. 29, 2011 6:49 am

*Őt is, akár csak a társait meglepetésként érte a támadás a sötételfek részéről. Azért mindig is tudta vagy legalábbis hallotta, hogy ez a nép igencsak csalárd és áruló. De ez a közvetlen tapasztalat meglepte. Ránéz a társaira. Egyik karba teszi a kezét, míg a másik csak figyel. Ő azért a kardja markolatára teszi a kezét. Ezek után érthető módon nem nagyon bízik meg a sötételfekben. Hisz nagy valószínűséggel le akarják vágni majd az utolsó szemtanúkat is és már csak ők maradtak. Na persze, hogy itt avagy a mélyutakban az már csak rajtuk múlik.

- Áh köszönöm. Úgyse fizette ki a járandósága másik felét.

*Szólal meg, majd átveszi a ládikát. Ki is nyitja, hogy biztos az van-e benne, amit mondtak. Ha igen, akkor becsukja, majd távozni készül.*

- Akkor a munkám itt véget is ért. Én pedig távoznék, engedelmükkel.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szer. Márc. 30, 2011 5:41 am

Ahogy egy nyílvessző éktelenkedett ki Jorge fejéből, Ypsel keze egyik fegyvere markolatára csúszott, és ott maradt. Lényegében a feladata kudarcot vallott így harcolnia már nem, ellenben saját életét még lehet hogy meg kell védenie. Ahogy a sötét elf intett és a társai sem tettek agresszív lépést csupán kis ládákat hoztak be, a lány lassú észjárása is kezdett beindulni. Jorge nem igazán tért ki a feladatra, eddig csak az utat kellett megtisztítaniuk, neki külön - tudomása szerint - az ajtót a kocsmában. Végül megszólalt de inkább az alvilági alakokkal kapcsolatos tapasztalatai, sem mint élesnek nem éppen mondható esze beszélt
- Ő nem volt munkaadó - motyogta Jorgera nézve - ő volt... kéz meghosszabbítás?
Feladat vége így vagy úgy, Ypsel oda lépett az asztalra boruló holttesthez és környezetével nem törődve a zsebeit kezdte matatni, azzal a határozott céllal hogy kifossza. Úgy vélte hogy ami senkié azt el lehet venni
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szer. Márc. 30, 2011 8:37 am

*Kshab'dalim Darkkat, a sötételf mosolyogva nézte az eseményeket.*
- Nincs mit. - Mondta Kshab'dalim Darkkat Vidiortának.
- Foszd csak ki nyugodtan. - mondta Kshab'dalim Darkkat Ypselnek, mikor meglátta hogy mit csinál. Ypsel nem találhatott túl sokat Jorge holtesténél, csak 4 aranytallért, kereskedelmi engedélyeket, útlevelet, és ennyi.
- Viszont azért fogadd el a mi általunk adott jutalmat is... - mondta Kshab'dalim Darkkat Ypselnek, és intett a kincsásláda hordozójának hogy adja át a ládát Ypselnek. A ládában majdnem ugyanaz van mint a többiek ládájában. 100 darab aranytallér, és nagyon sok ékszer, amely valószínüleg szépen fog Ypselen mutatni.*
- Valóban, nem volt mnkaadó... ő volt az a könnyen átverhető idióta kereskedő. Valakinek el kellett juttatnia az anyagot ide, de muszály volt őt eltávolítanunk, hiszen valószínüleg előbb-utóbb lelkiismeret furdalása lett volna, és beárult volna minket az Etrandi katonaságnak. Milyen szomorú, nemde?
*Mondta Kshab'dalim Darkkat egy gonosz vigyorral, mosolyogva. Legfőképpen az utolsó mondatát mondta vidáman*
- Igen, a munkád véget ért de még ne távozz... - mondta Kshab'dalim Darkkat eleinte csak Vidiortának, de később a többiekhez is fordult.
- Lenne egy ajánlatom mindannyiótok számára. Dolgozzatok nekem, és én gazdag emberré teszem mindannyiótokat. Sohasem szegtem meg ígéretet, és lenne nagyon sok feladat amire titeket pont jól kiépítettnek látok.
*Mondta Kshab'dalim Darkkat.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szer. Márc. 30, 2011 10:37 am

*Mánuel látja, hogy a másik ember távozni készül és a Nemes elf kifosztja Jorge holttestét. Közben szólt a sötét elf a csapathoz és azt monda, hogy dolgozzanak neki és ő gazdaggá teszi őket. Mánuel-nek mosol jött az arcára amikor meg hallotta, hogy Kshab'dalim Darkkat azt mondta, hogy gazdaggá teszi őket. ~Újra nemesi rangba tudnák emelkedni~ Mondta magában Mánuel, de mielőtt még válaszolna magához veszi a saját kincses ládáját. -Állok szolgálatára Kshab'dalim Darkkat! Mondta a sötét elfnek magabiztosan.*
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Csüt. Márc. 31, 2011 2:05 pm

*Így hát már az kilincsen van a keze, amikor a sötételf fejvadász megszólal. Először hozzá, majd a kicsiny társasághoz intézve szavait. Amire azért csak megfordul és érdeklődve hegyezi a fülét.*

~ Még több pénz? hihi. Talán vehetek egy két jó felszerelést. Itt is biztos vannak jó kis fegyverkovácsok. ~

*Gondolja magában. Hisz ahova menni készül, oda kell az erő. No meg persze a pénz. De inkább az erő. Így hát inkább visszafordul, majd visszaáll a többiek közé. Az ő ajkán is mosoly táncol.*

- Rendben van. Akkor hát erre az időre a zsoldodba álltam. De utána nem tudok maradni. Van még egy fontos elintézni valóm.

*Mondja Kshab'dalim Darkkatnak. Ő annyira nem felkölt, mint a mellette álló ember, de hát egy zsoldost nem a szavaiért fizetnek, hanem a karja erejéért.*
Orikexir Spinejackal
Venator Capitum - Fejvadász

Hozzászólások száma : 44

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 03, 2011 11:38 am

Hosszú úton jöttem el idáig, szerencsére senki sem tartott fel engem. Kellemes izgalom fogott el, hiszen a szülőföldemen voltam! Semmire sem emlékszem ezekből a tájakból, a setét elfeket is csak könyvekből ismerem. Talán találkozok anyámmal és apámmal is? Netán megtudhatom tőlük, hogy mért dobtak el maguktól? Nem volt jobb ötletem így egyből a tolvajok céhéhez mentem, remélve, hogy tőlük kaphatok némi információt.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Hétf. Ápr. 04, 2011 9:23 am

~ A gőte rúgja meg! ~ Mérgelődött magában. Nem szerette a tolvajkodást, de nem akart mindenképpen harcot, pláne nem, 5 ember ellen. Kicsit gondolkodott, majd így szólt:

- Én is csatlakoznék. -Mondta a sötételfnek és elvette a pénzes ládáját. Nem sok kedve volt hozzá, egy újjab munkához, de hát nem akart mindenképpen meghalni. Sose bízott az ilyen sötét alakokban, és ez pont a sötételfekről mondható el az ő szemével leginkább.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Csüt. Ápr. 07, 2011 4:46 am

Ypsel tehát tőle telhetően kifosztotta a holttestet, bár kissé meglepődött hogy nem volt nála túl sok minden, leszámítva a 4 aranyat. A pénzt így zsebre vágta majd a fizetségéért nyúlt, ami meglehetősen nagy pénznek tűnt. Néhány érmét kivett valamennyin fogpróbát tett, ha nem rontottak voltak, valamelyik zsebébe tette, nehogy elhagyja valahol a ládát a közeljövőben
-Kell a munka - jelentette ki aztán
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Csüt. Ápr. 07, 2011 9:31 am

*A Ypsel által letesztelt érmék közül egyik sem romlott, sőt, az általa kapott érmék közül egyik sem hamis, bár ezt még nem tudja. Erre megerősítést is kap Kshab'dalim Darkkattól.*
- Nyugalom... egyik érme sem hamisítvány. Mi sötételfek igazi pénzzel fizetünk. - *mondta Kshab'dalim Darkkat.
Darkkat ezután végighallgatta ahogy Mánuel, Vidiorta, Tepirm és Ypsel közölték vele hogy kell nekik a munka.*
- Tökéletes. Azt hiszem hamarosan találni is fogok egy megfelelő feladatot számotokra. - *Mondta Kshab'dalim egy mosollyal az arcán, miközben néhány sötételf fogta és elvitte Jorge holtestét valahová... hogy hova, azt valószínüleg sohasem fogják a csapat tagjai megtudni. Ám hamarosan a kis beszélgetést megzavarta egy újabb esemény: Orikexir Spinejackal érkezése. Ahogy a sötételf csak úgy berontott az épületbe, minden jelenlevő őt kezdte el bámulni. Kshab'dalim ideges és unott képet vágott, majd flegma hangon feltett neki egy kérdést.*
- Mit keresel itt?*
*Kérdezte Kshab'dalim az idegentől, Orikexir Spinejackaltól. Majd aztán eszébe jutott hogy Vidiortának dolga van*
- Ápropó, te ott, az az ember akinek a fején csuklya van és tolvajnak van öltözve... Nyugodtan elmehetsz. Majd szólok a többieknek hogyha van valami.
*Mondta Kshab'dalim Vidiortának.*
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Csüt. Ápr. 07, 2011 10:29 am

*A nemes elf le ellenőrzi az érméket, amit kapott, de Kshab'dalim Darkkat meg mondja neki, hogy nem hamisítványok. Mikor Kshab'dalim Darkkat meg hallotta, hogy mindenki elfogadja a munkát, mosollyal az arcán mondta, hogy hamarosan ad feladatott nekünk. Közben Mánuel látja, hogy Jorge holttestét el vitte néhány sötét elf. Mánuelt nem érdekelte, hogy hova viszik. Közben valaki hirtelen bejött és mindenki rá figyelt, mikor Mánuel meg látta a személyt azonnal felismerte. -Árny Mit keresel te itt? Kérdezte meglepődötten.*
Orikexir Spinejackal

Hozzászólások száma : 44

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szer. Ápr. 13, 2011 8:55 am

Ennyit a szíves fogadtatásról... Mánuel itt van, de hol van az a kereskedő? Jobban megnézve egész díszes kis társaság gyűlt itt össze, vajon mi lehet a gyülekezés oka?Mánuel felé csak biccentek egyet, majd ránézek a sötét elfre, aki szólt nekem.

- Egy kereskedőt jöttem megvédeni, aki értékes szállítmányt szállít. Hol találom őt? - utálom, ha alkalmatlankodnak, de ha itt harcba keveredek nem sok esélyem lesz a többiek ellen, bár lehet, hogy Mánuel az oldalamra áll, de nem vagyok ebben biztos.

Kezemet a kardom markolatára teszem, nem akarok meglepetést, ha valaki nekem támad, akkor megtudja, hogy mit jelent összefutni egy katanával.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szomb. Ápr. 16, 2011 5:53 am

*A szavakat, amiket a sötételf mondott nekik mosolyra ingerelték. Kíváncsi lenne, hogy miféle munkára számíthatnak. Hentes munkára, avagy inkább pénz beszedésre, fejvadászatra. Sok mindenre vállalkozik, majdnem mindenre. Majd egy újabb alak is beállít. Nagy meglepetésére ez egy sötét elf, habár az még inkább megdöbbenti, hogy nem látják őt szívesen.*
~ Vajon ki lehet ez az alak? ~
*Gondolja magában. Ámde egyikük ismeri érdekes. Végül a munkaadó elengedi őt vásárolni. Habár a tolvaj hasonlításra elhúzza a száját, de nem tesz semmi egyebet.
- Köszönöm. Akkor hamarosan találkozunk.
*Mondja még és elindul az ajtó felé, amikor a friss sötételf feltesz egy kérdést. Amire nem bírja megállni, hogy ne válaszoljon.*
- Ahogy mondani szokás, ő már a halakkal vacsorázik. De ha bővebb felvilágosításra vágysz, kérdezd meg a többieket.
*Közli vele a halálát egy örömteli mosollyal, majd kilép az ajtón a dobozzal, hogy vásároljon magának ezt azt.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Ápr. 24, 2011 10:06 am

* Kicsit elgondolkoztam a dolgokon. ~Biztos kell ez? ~ Kérdeztem magamtól. Gondolkodóan néztem a sötét elfre.
- Sötét elf. Inkább meggondoltam magam. A pénz most nem kell, majd máskor. Minden tiszteletem a tiéd, de sajnos most sürgősebb dolgaim is vannak. Ha nem bánod, ezt most kihagynám. - Mondtam, biccentettem neki és a láda nélkül, ott hagytam a termet. ~ Normális vagyok? A pénz kel... De csak azért hogy vegyek ruhát, azt meg készíthetek magam is! Nem kell! A kajámat meg meg is tudom szerezni magam! ~ Veszekedtem magamban. Szépen lassan kezdtem lenyugodni, így magabiztosan lépkedtem.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Május 01, 2011 11:08 am

Elkönyvelte magában hogy a fizetségnek a közeljövőben majd valami kényelmesebb szállítási módot kell keresnie. Talán le kellene vásárolni a felesleget az első adandó alkalommal, még ő is tisztában volt avval hogy egy nemes elfről nem gyakran gondolják hogy valamit mocskosabb úton szerzett, általában legalább is nem. Kezét levette kardja markolatáról, a kis ládikát pedig a lába tövébe tette, majd várakozóan össze fonta karjait, ám figyelme nem lankadt továbbra sem
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Május 01, 2011 11:58 am

*Kshab'dalim Darkkat úgydönt hogy válaszol Orikexir-nek.*
- Kereskedő? Mármint Jorge-ra gondolsz? Ő már eltávozott egy ideje... milyen megható, nemde? Az ő küldetése már véget ért.
*Mondta Kshab'dalim mosolyogva, egy gonosz kuncogással megtoldva szövegét. Orikexir-nek mint sötételfnek tudnia kellene hogy mi a sorsa azoknak a jelentéktelen embereknek akik sötételfekkel üzletelnek de elveszítik a jelentőségüket.*
- Viszont a többiekkel együtt neked is felajánlhatok egy munkát... Ha akarod akkor elvállalod és jól megfizetlek, ha nem, hát nem.
*Mondta Kshab'dalim Darkkat Oriknak.*
- Kihagynád? Én a helyedben nem tenném, de ha te mondod...
*Mondta Tepirmnek, majd nézte ahogy Tepirm is eltávozik.*
~ Ez hülye? A fizetsége nélkül távozott. Na sebajj... ~
- Az otthagyott láda tartalmán osztozzatok meg...
*Mondta a többieknek. Majd Vidiorta is távozott, amire Kshab'dalim Darkkat nem reagált egy szóval sem. Mégjobban megnézegette, hogy a többiek mit csináltak. Mintha valahogy megérezte volna Ypsel gondolatait. Hát igen. Ez a hátránya annak ha valakinek jól fizető állása van.*
- Szóval, az első feladatotok az lenne hogy... Na, hogy is kezdjem. Nemrég, valami vámpír vagy nekromanta vagy micsoda ellopott három fontos tárgyat tőlem. Az első egy könyv volt, egy nagyon erős könyv, amely ősi sötétmágiás varázslatokat tartalmaz. EZ az utolsó létező példány, szóval értéke felbecsülhetetlen. A második egy kard, amely nem tud ölni, helyette viszont gyógyítja a sebeket, és a nemrég meghaltat fel tudja támasztani. A harmadik és egyben utolsó pedig egy nagyon erős varázskard, amely a megfelelő használó kezében átváltozik. Mérete nagy lesz, de súlya könnyű, vagy legalábbis a használót megerősíti. A kard egyben rendelkezik valami különleges mágikus támadással is, nem tudom hogy mifélével. Mind a három tárgyat szeretném visszaszerezni. Ha a tolvaj fejét is elhozzátok, azért extra fizetség jár. Mit szóltok?
*Kérdezte gonosz mosollyal.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Vas. Május 01, 2011 12:22 pm

*A gyíkember és Vidiorta távoznak, de a gyíkember ott hagyta a fizetését és Kshab'dalim Darkkat azt monda, hogy osszák a gyík ember fizetését.*
*Mánuel egyből oda megy és kiszed a ládából egy adag pénzt és a saját ládájába teszi. ~Milyen ostoba ez a gyík, mindegy több jutt nekem.~ Mondta magában.*
*Miután végzett figyelni kezdett a sötét elfre aki elmondta, hogy mi az első feladatunk. ~Szóval varázs tárgyakat kell vissza szerezni.~ Mondta magában és megszólalt magabiztosan. -Én el vállalom a feladatott, de előbb még elmennék elkölteni a pénzemet. Miután befejezte elindult kifelé.*

Zöld Nővér
Assassinus - Orgyilkos
Assassinus - Orgyilkos

Hozzászólások száma : 10

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Pént. Jún. 24, 2011 11:50 am

//ELőzmény itt . A zölddel írt mondatok sceotamagi nyelven szólnak!//

*Szótlanul belépett a Zöld Nővér az épület ajtaján és jól szemügyre vette a tolvajcéh belsejét. Sötét hely volt, akár itt a környéken minden, bent pedig még sötétebb alakok várták a betévedőket. A bent lévő sötét elfek mind fegyverrel voltak felszerelkezve, legalábbis, amennyi fegyvert így első látásra észrevett. A sötét elfeken kívül ott volt a két gyíkember is, egyelőre szintúgy várva, hogy „hivatalosan” is fogadják őket, bár azt sem zárta ki a Zöld Nővér, hogy csak a lovagot várják be, és máris megkapták a feladatot. Ez nem számított most a nőnek, eleget látott a bent lévőkből, most sokkal inkább a két gyíkember foglalkoztatta, főleg a varázshasználó. Akárhogy is legyen, ha ő is a tolvajcéhnek kezd el dolgozni, akkor nem árt, ha a Zöld Nővér jobb esetben a maga oldalán szerette volna tudni, de legalábbis, nem az ellenségei között akarta viszontlátni.*

~Nyers erő, fiatalság. Kár lenne egy ilyen tehetséget csak úgy veszni hagyni, még ha nem is a sötét erők útját követi, de legalább konyít a varázslathoz. A másik gyíkembert sem érdemes alábecsülni, tekintettel arra, hogy ilyen messzire jutott a hazáját jelentő mocsaraktól. Bár az sem kizárt, hogy itt született. Talán érdemes lenne mindkettejükkel jó viszonyt ápolni, csak a biztonság kedvéért.~

*Zöld Nővér, kardját a kardhüvelyébe a háta mögött tartva, lassan megközelítette a két gyíkembert, és azok anyanyelvén szólott hozzájuk. Ugyan, kicsit másképp hangzott, a mostan használt „klasszikus” sceotamaginál, de jól érthető volt mindkettejük számára. Zöld Nővér remélte, hogy ezzel egyrészt kizárja a beszélgetésből a sötét elfeket, másrészt így talán kicsit kevésbé feszélyezőnek találják kilétét. Persze, azt a lehetőséget sem zárja ki, hogy ezzel még gyanúsabbá válik, de a Zöld Nővér jól értett a szavakhoz, legalábbis, bízott sikerében.*

- Elnézéseteket kérem a kint történt események miatt. Nem tudtam, hogy útbaigazítóm ilyen népszerűségnek örvend a Vérvörös Fény lovagjai között. Remélem, hogy ez nem befolyásolja későbbi ismeretségünket.

*A Zöld Nővér mélyen meghajolt a két gyíkember előtt. Ügyelt, hogy hanghordozása minél diplomatikusabb és szenvtelenebb legyen. Meghajlása után mélyen a félmeztelen gyíkember szemébe nézett, bár mondandóját mind a két gyíkembernek intézte.*

- A nevem Shelena, Copperportból.

A hozzászólást Zöld Nővér összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jún. 24, 2011 2:47 pm-kor.
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Pént. Jún. 24, 2011 1:08 pm

// Na, egy napra visszajöttem. //

* A kinti események eléggé megdöbbentettek. Először Mánuel és egy másik titokzatos lány feltűnése, majd a harc. Soha nem láttam még ehhez fogható harcot. Varázslást azt láttam, de azt is néha-néha nagy ritkán, de azt nem képzeltem volna, hogy Stephanus egy ilyesfajta mágiát használ. Nem is tudtam, hogy mi volt a neve de látszólag nem volt egy egyszerű varázslat. Salorium persze előtte egyből fedezékbe küldött, amit eleinte nem nagyon dijjaztam,. de később nem bántam meg. Nem értek a mágiához, így nem sok esélyem lett volna a mágiahasználókkal közelharcban. Igaz az íjjal még úgy ahogy megsebezhettem volna őket, de az se teljes százalékban, mert lehet valami mágikus pajzsszerű bizbaszuk van. Mindenesetre amíg fojt a harc a ládák mögött, a harci botomat markolva várakoztam, amíg Salorium nem szólított. Akkor elindultam utána, és együtt léptünk be a céh bejáratába. Közben nem is vettem észre, hogy mögöttünk jön a lány is, akit még nem is ismertünk. Emberi nézőpontból - szerintem - egész szép kis arca volt, bár nem mondanám róla, hogy bizalmat és békességet sugárzó. A szívem azt súgta, hogy ő valahogy egy picit veszélyes ránk. Persze ez az érzés is egy pár másodpercig tartott, de ahogy jött, úgy el is ment. Ezután váratlanul hozzánk szólt a lány - az én megdöbbenésemre - a saját anyanyelvünkön. Először is bocsánatot kért a kinti történésekért, majd be mutatkozott. ~ Nagyon jól bánik a szavakkal! Olyan mint egy költő. ~ Gondoltam magamban. Biccentettem neki köszönés képpen.
- Tepirm lennék. - Mondtam egy pici rekedtséggel a hangomban. *
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Pént. Jún. 24, 2011 3:41 pm

Reméltem, hogy Stephanus egyedül is elbánik a Mánuellel. Viszont nekünk más célunk volt jelenleg. Lehet, hogy most rossz gondolkodás módnak tűnik, de ha mind ott maradtunk volna akkor Manuel tovább menekült volna, és ha a tolvajok észreveszik, hogy üldözzük, lehet, hogy segíteni fognak, vagy pedig evakuálnak. Ha végeztünk akkor majd elmagyarázom neki. Kis idő múlva bejutottunk az épületbe. Szerencsére, nem állítottak meg. Viszont most ki kellett találnunk a következő lépést. Amíg Stephanus nem jön ide, addig képtelenek leszünk erővel jussunk információhoz. Azt hiszem csak várnunk kell és kutatni addig.
-Figyelj Teprim! Szerinted azok akikkel együtt dolgoztál, még itt lehetnek?-Kérdeztem tőle, de ebben a pillanatban, a nő lépett be. Nagyon furcsa volt... Ismét elkapott az a különös érzés, de nem tudtam mihez hasonlítani. Elkezdett beszélni a nyelvünkön, ami egy kicsit meglepett. Főleg az, ahogy beszélt. Olyan folyékony volt... Épp csak pár nyelvbotlás. Érdekes volt. Aztán beszélni kezdett, én pedig gondolkodóba estem. Megint eszembe jutott, hogy megakartam támadni, de nem emlékszem miért. Aztán pedig a mondandóján gondolkodtam el, végül eszembe jutott egy kérdés. Előtte viszont be kéne mutatkoznom. A mondataim kovácsolásra anyanyelvem használtam kalapácsként, hisz a lány úgyis értette, és én is jobb szeretem ezt a nyelvjárást.
-Szólíts... Salonak.-Mondtam, majd elmélyedtem a tekintetében. Kissé megijesztett az a szempár. Talán paranoiás vagyok... de mégis azok a szemek semmi jót nem sugalltak.
-Megkérdezhetem, hogy mit akar a tolvajok céhétől? Úgy láttam mindketten ide tartottak, nemde?-Mivel a szemebe nézett láthatta a gyanakvást, és a bizonytalanságot. Lehet, hogy sikerült hipnotizálnia, de nem volt elég erős a varázslat, hogy minden gyanúm kioltsa.
Stephanus Tavilrond

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szomb. Jún. 25, 2011 3:00 am

*Stephanus rövidre zárta a harcot Mánuellel. Amint Mánuel meghátrált, Stephanus elfutott és követte Tepirmet és Salot, olyan gyorsan ahogy csak tudott. Remélte hogy Mánuel el fog akadni, és eltéved a felfelé vezető úton, és akkor legalább majd a közeljövőben el tudja kapni. Viszonylag rövid idő alatt utolérte Tepirmet és Salot, és velük együtt ment be a tolvaj céhbe. Stephanus - akire végül is hatott a hipnózis, mivel meditációját Mánuel megzavarta - nem támadta meg a lányt (a Zöld Nővért), aki pont a csapata mögött ment, sőt, azt se tudta hogy egyáltalán miért akarta villámokkal megszórni a közelmúltban. Mi történt? Szerencsére, mivel Salorium és Tepirm Stephanussal együtt léptek be, nem lesznek képtelenek erővel jutni az információhoz. Stephanus körülnéz. Még nem nagyon lát senki figyelemreméltót... Még...*
- Figyeljetek, Salo és Tepirm... szerintetek itt lehet a többi gyilkos? - *suttogta a kettőjüknek Ezután pedig jött egy olyan beszélgetés, amiből a nyelvtudás hiányában Stephanus teljesen kimaradt. Nem ért a gyíkemberek nyelvén, így kissé unottan hallgatta a beszélgetést. Azt viszont kivette hogy a zöld nővér "Shelena" néven említi magát... Stephanus még nem mondja meg a nevét, legalábbis, addig ameddig meg nem kérdezik. Alaposabban felméri a lányt...*
~ Nem tudom hogy honnan jött, de hogy nem evilági az biztos... még életemben nem láttam olyan embert, akinek természetes zöld haja lenne... Varázslót azt láttam, aki mágiával megváltoztatta a hajszínét, de ilyet... Nem azt mondom, szép hölgy, csak... Tényleg, miért is támadtam meg? Ja igen, ott volt azzal a gyilkossal, és akkor biztos a bűntársa... na már mindegy.. Belőle úgysem fogok információt kicsikarni. ~ *gondolta Stephanus magában.
Stehanus gondol egyet, és elkezd egy nótát fütyülni, miközben még alaposabban megforgatja a szemeit a dolgokon. De még mindig csak sötételfeket lát, saját magán, a 2 gyíkemberen és a Zöld Nővéren kívül. Pedig itt kell lennie a többi gyilkosnak is! Hol vannak?*
//A többi gyilkos Vidiorta Amard és Ypsel, persze erről a még egyik karakter se tud Very Happy //
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   Szomb. Jún. 25, 2011 6:13 am

*A lovag elfutott mikor hátrálni kezdtem, és társai után ment. Elkezdtem követni Stephanust, de lemaradtam tőle egy kicsit, hogy ne vegyen észre miközben követem. Egészen a tolvaj céhig követtem, de a tolvaj cégtől messzebb meg álltam és megvártam amíg bemennek. Mikor bementek óvatosan meg közelítettem az épületet és óvatosan benéztem a bejáratnál. Láttam, hogy a két gyíkember azzal a lánnyal beszél, a lovag meg valami nótát fütyül és nem figyel éppen. ~Ez egy jó alkalom a támadásra!~ Mondtam magamban, majd felkészül a támadásra. Pajzsát maga elé tartva elkezd Stephanus felé rohamozni, ha sikerül a támadás előbb a pajzsával teljes erőből beleüt Stephanusba és ezután a lángoló belecsap az egyik lábába, hogy mozgás képtelenné tegye. De ha nem akkor megpróbálja kivédeni egy esetleges támadást.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Tolvajok céhe   

Tolvajok céhe
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next