Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Utcák, sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Utcák, sikátorok   Kedd Ápr. 06, 2010 4:18 am

First topic message reminder :

Nos ha nem négy fal közt vagy akkor bizony itt.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

SzerzőÜzenet
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Jún. 10, 2011 11:48 am

*A lány megkérdezte, hogy merre van a tolvaj céh. ~Remélem nem lovaggal, mert ha igen akkor nagy bajban leszek!~ Mondtam magamban gyanakodva, mert nem bízok meg benne teljesen. Ezután a lány elteszi a kardját és közli velem, hogy jobb lenne, ha távoznánk. -Egyet értek veled! Kövess engem és elvezetlek a tolvaj céhbe!- Mondtam a lánynak majd elkezdek futni, remélem követ a lány. Futás közben elgondolkodok. ~Tepirm biztos elárul minket vagy már el is árult minket. Ha így van akkor megfog fizetni érte.~ Mondtam magamba idegesen futás közben.*
Zöld Nővér
Assassinus - Orgyilkos
Assassinus - Orgyilkos

Hozzászólások száma : 10

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Jún. 10, 2011 1:24 pm

*Zöld Nővér további válaszra sem méltatva a dolgot, csupán biccentett, és nyomban a férfi nyomába iramodott. Ugyan, a több napi utazás nagyon kifárasztotta, így csupán épphogy, hogy egy gyorsabb kocogásra képes volt. Átkozta gyenge, emberi testét, bár nem volt semmi joga panaszra: ő választotta meg alakját, így akár lehetett volna kitartó, izmos gladiátor is, de ez nem az ő stílusa volt. Most már késő a megbánásra, maradt ebben a formában és lihegve, fogát összeszorítva, erőszakolta ki magából erejének utolsó morzsáit is, de sokkal többre nem futotta.

- Lassíts… egy… kicsit! *szólította meg Mánuelt Zöld Nővér. Levegőért kapkodott, és egyre jobban lelassult, tempója pedig már-már battyogásra esett vissza. Nagyon szégyellte magát és remélte, hogy a férfi valamennyire lassít, ha nem, akkor garantálja, hogy később még megbosszulja az „arcátlan” cselekedetet.*

~Ez így nem lesz jó. Kell lennie valamilyen könnyebb megoldásnak, amivel egy kis időt nyerhetnénk.~

*Zöld Nővér agyában cikáztak a gondolatok és csakhamar előrukkolt egy esetleges tervvel. Tudatát a hozzá legközelebbi járókelő sötét elfre terjesztette ki, és hipnózis varázslatával egy parancsot próbált beléplántálni. Ha sikerrel járt, akkor a hipnotizált sötét elf abba az irányba, ahonnan jöttek, őrült módon kezd el rohanni és az első fegyverest azonnal megtámadja és lehetőleg minél nagyobb felfordulást kelt. A biztonság kedvéért, és ha még marad annyi ereje a Zöld Nővérnek, több sötét elffel is megteszi ugyanezt. Ha egyszer is sikertelen lenne a próbálkozása, akkor újra megkísérli a hipnózist. Ha befejezte, újból követni kezdi Mánuelt, hacsak nem ment el nélküle.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Jún. 10, 2011 1:57 pm

*Futás közben meghallom, hogy azt mondja, hogy lassítsak, ezután megállok és hátra nézek. Látom, hogy kivan fáradva. ~Lehet, hogy be kéne várnom, de akkor utol érhetnek!~ Mondtam magamban idegesen és körbe néztem, de nem láttam még lovagot és a gyíkember társát. -Rendben lassítok!- Mondtam a lánynak, majd megvártam amíg oda ér hozzám utána az ő tempójában elindulok újra. A kardomat és pajzsomat még mindig bekészítve tartom egy esetleges harcra. ~Remélem ép bőrrel oda érünk a céhez!~ Mondtam magamba menet közben.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Jún. 13, 2011 7:30 am

// Az elkövetkezendő időkben inaktív leszek, így nem lesz túl sok időm fölmenni az oldalra. Jó ha a héten 1X vagy kéthetente 3X tudok írni, de ez se valószínű, úgy hogy a szereplőmet az Adminokra bíznám addig. //

* - Ahogy akarjátok. - Mondtam, majd kiléptem a fogadóból. Nagyon érdekelt hogy miért is állított meg minket Stephanus. Ha egy ilyesfajta lovag aggódik, akkor az már rosszul kezdődik. ~ Remélem nem lesz túlságosan sok bajunk. Jobb lenne a királyi jelentés után egy "picit" elköszönni, de ez se lenne valami jó. ~ Gondolkoztam. A céh bejárata felé háromszor is sikerült eltévesztenem az irányt, mivel hasonlóképpen néztek ki az itteni házal, ajtók minden. Nehezen tudtam tájékozódni, pláne úgy hogy pörgött bennem az adrenalin. Szinte minden neszre feltudtam figyelni, mindent fenyegetésnek érzetem. Nem is emlékszem hogy mikor voltam ilyen éber és ideges. Néha-néha hátratekintgettem, hogy követnek -e még, vagy egyáltalán nem maradtak -e le. Végül aztán felfigyeltem egy ismerősnek tűnő - bár itt minden ismerősnek tűnt valahogy - kaput. A kapunál két, kardal felfegyverzett őr állt, laza páncélban, pajzsokkal. Még idejében megálltam. Kifújtam a levegőt, és hátrafordultam a többiekhez.
- Megérkeztünk... *
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szer. Jún. 15, 2011 1:52 pm

Stephanus szerencsére megkegyelmezett Teprimnek, feltéve ha ő segít, amibe beleegyezett. Én is megéreztem a sötét erőt, ami szinte egyből letaglózott.~Te jó ég... Ez még erősebb mint a fogva tartóm... Mégis ki lehet ez?~A legrosszabbtól tartva figyeltem Stephanusra aki úgy tűnik nem lett annyira meghatva, vagy csak nem mutatja ki. Nem volt túl sok kedvem most kimenni, de nem igen volt választásunk. A fogadóból utolsóként mentem ki, majd követni kezdtem a többieket. Viszont alig mentünk pár utcányit, egy tömeg harc zárta el az utunk. Jó pár sötét elf egymást verte agyon. Kíváncsi voltam mi történhetett, de nem volt időnk, így kénytelenek voltunk másik irányba menni. Teprim viszont úgy tűnt nem túl jó a tájékozódásban. Kezdtem amiatt aggódni, hogy csak el akar minket téríteni.~Mi van ha csapda?... Nem azt tudnám ha hazudna... De akkor mégis mit csinál? Talán ennyire rossz a memóriája?~Kérdeztem magamtól. Sikátorokon, és több kisebb úton haladtunk át, és éreztem, hogy egyre közeledünk a sötét erő forrásához.
-Stephanus... rossz előérzetem van.-Az előérzetem bevált. Hirtelen Ménuel tűnt fel az egyik sikátor végén, nyomában pedig egy lány. Még pár másodperc és mi is kiértünk. Éreztem a sötét erőt... A lányból jött. Lehet, hogy törékenynek néz ki, de olyan ereje volt amilyen semmilyen más élőlények amivel eddig találkoztam.
-Ez nem jó... Nem hiszem, hogy van esélyünk...-Jegyeztem meg halkan, de már késő volt megállni, mert eddigre biztosan észrevettek. Stephanus páncéljának zörgését nem lehet nem észrevenni, ha csak egy pillantást is vetett hátra Mánuel felismerhetett minket. Kezdtem koncentrálni az energiáim arra az esetre, ha harcra kerülne sor. Ezt meg a lány érezhette meg.
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szer. Jún. 15, 2011 2:42 pm

*Stephanus nem tudott sokmindent tenni. Követte Tepirmet és Salot, viszont egyre jobban érezte azt a sötét erőt.*
~ Ez a sötét erő nagyon... erős... Várjunk csak... AZ... a vézna zöld hajú lánytól jönne az energia? Na ne nevetess már... fél kézzel agyon tudnám verni, teljesen fegyvertelenül, míg nála lenne két hosszúkard... ~ *gondolta magában Stephanus... Egy sötételf tömegverekedésbe ütköznek. Stephanus már látja Mánuelt és azt a bizonyos zöld hajú lányt, Zöld Nővért. Viszont a verekedés miatt nem tudnak abba az irányba menni. Stephanus úgy látja mintha Mánuelék is a tolvajcéh felé mennének.*
~ Ezt nem hagyhatjuk... nekünk kell előbb odaérnünk, különben az egésznek annyi... ~ *gondolta magában Stephanus. Úgy tűnik hogy Tepirm nem nagyon tudott jól tájékozódni. Stephanusék közeledtek a sötét erő forrásához.*
~ Nem lesz ez így jó... nagyon nem lesz jó... ~ *gondolta Stephanus...*
- Nekem is rossz előérzetem van, Salo. De ha már elkezdtünk valamit, végig kell csinálnuk. Talán hárman le tudjuk győzni a sötét erő forrását, együttes erővel... - *jegyezte meg Stephanus. Most közelebbről látta Mánuelt és a zöldhajú lányt. Stephanus előre felkészült, hiszen harc lesz, az egyszer biztos. Stephanus az első, aki támad. A kardjával a kezében, előkészíti a villám varázslatát... tudja, hogy Mánuel páncélján mágia ellenállás van, ezért őt később kell kiütnie, fizikai erővel. De a lánynak biztos nincs mágia ellenállása.*
- Hé, te ott, a páncélos! Add meg magad, különben halál fia leszel! - *kiabálta Stephanus Mánuel felé. Stephanus a villám varázslatát ellenben nem Mánuel felé lőtte, hanem a Zöld Nővér felé... Tudta, hogy a lányból jön a sötét energia, így felé lőtte. A villám amit kilő, nem egy villámlövet, hanem egy egész "folyam" amely addig jön ki Stephanus kezéből amíg Stephanus meg nem állítja. Viszont ha a Zöld Nővér elugrik a villám elől, akkor Mánuel is kaphat belőle egy kicsit, hiszen abban az esetbe ha a célpont elugrana, Stephanus Mánuelt teszi célponttá. Mindennek szemtanúja lehet Tepirm és Salo. Stephanus reménykedik, hogy ezeknek is vannak jó varázserőik a tarsolyaikban... mert ha nem, akkor baj lesz...*
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Jún. 17, 2011 2:14 pm

*Miközben vártam a lányt egy ismerős hangot hallok, a lovagét. - Hé, te ott, a páncélos! Add meg magad, különben halál fia leszel! - Mondta nekem, erre én megfordultam és láttam őt és a két társát. ~Titanusra mondom, csak velem történhet ilyen!~ Mondtam magamban, majd bekészítem a pajzsomat és a lángoló kardomat. Nem sokkal ezután Stephanus valamilyen villám varázslatot lő a lány felé, ekkor úgy döntöttem, hogy a pajzsomat magam elé tartva a varázslat útjába állok, hiszen a pajzsomon és páncélomon varázs ellenállás van. addig próbálom fel tartani amíg fel nem adja, közben hátrálok, hogy jobb pozícióban legyek. ~Remélem a lány segíteni fog nekem!~ Mondtam magamban.*
Zöld Nővér
Assassinus - Orgyilkos
Assassinus - Orgyilkos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Kedd Jún. 21, 2011 3:14 pm

*A terv bevált, és Zöld Nővér meglepetésére egész nagy tömeg gyűlt össze azért, hogy egymást verjék laposra. Természetesen, ez roppant legyengítette őt, további varázslatai közül jó, ha egy újabb hipnózisra futja, legalábbis emberi alakjában. A további alternatívákat egyelőre nem akarta a Zöld Nővér átgondolni.*

~Ezzel legalább némi időt nyerhetünk. Remek.~

*Az ember férfira pillantott, aki megvárta. A Zöld Nővér megengedett magának egy mosolyt, és biccentve a férfinak nyomban követte őt a tolvajcéh irányába. Nem siettek, legalábbis a Zöld Nővér képtelen volt túl gyorsan haladni, de remélte, hogy még ilyen tempóban is meg van az előnyük az üldözőkkel szemben. Sikátorok tengerében kavarogtak, a Zöld Nővér akaratlanul is memorizálta az utat, fejében már megrajzolta a „térképet” a helyről. Ki tudja, hogy hányadik kisebb sikátort hagyták el, mire egy parancsoló hang töltötte be az amúgy csendes sikátort. A Zöld Nővér hátán végigfutott a hideg, és ijedten megpördült, kivonva közben kardját. Most jól megnézhette magának a férfit üldözőket: két gyíkember, az egyikük köpenyt viselt és íjjal volt felfegyverkezve, míg a másik jószerint meztelen volt, noha olyan volt, mint egy aktív vulkán. A mágia vulkánja, ahogy gyűjtötte erejét a harcra. A harmadik személy egy túlságosan ismerős alak volt, bár a Zöld Nővért igen meglepte, hogy itt is talál egyet: a Vérvörös Fény lovagja. Korábbi boldogsága elillant a Zöld Nővérnek, hiszen két erős mágiahasználó az, aki „útbaigazítóját” futásra késztették. A jelen körülményeket figyelembe véve, a Zöld Nővér is ugyanúgy menekülésre fogta volna a dolgot, de ezt a macska-egér játékot minél hamarabb le kell zárniuk. A lovag volt az, aki a támadást megkezdte: karjából úgy cikáztak elő a villámok, mintha csak egy viharfelhőből pattantak volna elő. Kétségtelen, hogy nem amatőr, ezt a Zöld Nővér is sejtette. Izmai megfeszültek, felkészült előre, hogy arrébb perdüljön a támadás elől, de a páncélos férfi, aki eddig mutatta neki az utat, egyszerűen pajzsostul elé állt a villámoknak. Zöld Nővért kevés dolog lepte meg, de most jóformán tátva maradt a szája az ámulattól.*

- Remélem, tudod, hogy mit csinálsz! *kiáltott Mánuelnek Zöld Nővér, miután le tudta győzni kezdeti meglepettségét.*

~Ez az alak most vagy egy idióta, vagy több rejlik benne, mint azt első látásra megállapítottam. A tolvajcéh már csak karnyújtásnyira van, legalábbis az a jól őrzött épület elég gyanús.~

*A Zöld Nővér vágyakozva tekintett a szabadulást jelentő épületre és bízott abban, hogy ha elég ügyes, akkor el tudna menekülni a támadók elől. Legalábbis, nem őt üldözték elsősorban, viszont azt is tudta, hogy a lovag és a félmeztelen gyíkember tisztában voltak vele, hogy milyen hatalom birtokában van. Könnyen nem engednék el, ebben biztos volt. Két választása maradt tehát, és egyiket sem tartotta igazán jó ötletnek a Zöld Nővér. Az egyik, egyértelműen, a harc lett volna, bár még eredeti alakjában sem merte remélni a Zöld Nővér, hogy sikerrel járna. Egy barlangban voltak, ami ugyan szép, tágas volt, de ettől még korlátolt. Itt, bent, nem ismerte, hogy mik lehetnek a magasban és arról nem is beszélve, hogy első számú közellenséggé, úgyszólván óriási céltáblává válna a Zöld Nővér. Ráadásul még a Fekete Öreg haragját is kivívná, amiért csúfosan elbukott. Ez utóbbi a biztos halált jelentené.
Maradt tehát a második választás. A Zöld Nővér grimaszolva ugyan, de földre dobta kardját.*

- Jobb, ha leengeded te is a fegyvert *szólt oda félhangosan Mánuelnek a lány, majd sokkal hangosabban az őket támadóknak.*

- Megadjuk magunkat. Nem akarunk fölöslegesen harcolni! *Zöld Nővér lassan előlépett Mánuel mögül és a biztonság kedvéért maradék erejéből újból a hipnózis varázslatához fordult, és célpontja a lovag és a mágiahasználó gyíkember volt. Ez különb volt, mint korábban a sötét elfek ellen használt, most csupán azt szuggerálta beléjük, hogy az előttük lévő lány nem jelent veszélyt. A Zöld Nővér remélte, hogy ki tudja magát beszélni a harcból, és legalább ő maga elmehet. Útikalauza érdekében pedig ejt egy pár szót, hogy legalább ne öljék meg. Ezzel le is rója a tartozását feléje.*

A hozzászólást Zöld Nővér összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jún. 22, 2011 3:09 pm-kor.
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szer. Jún. 22, 2011 2:12 am

//Staff engedéllyel, most ideiglenesen én irányítom Teprimet//

Pár pillanat múlva megálltunk egymással szemben, és Stephanus rögtön rájuk parancsolt, miközben támadásba lendült. Eközben én hátra fordultam. Ha az a lány tényleg olyan erős mint gondoltam, akkor Teprimet ebből ki kell hagynunk. Egy mágiához nem konyító személy nem sokat fog érni ellene, hiába gyengült meg azóta az aurája, még így is erős.
-Teprim, te maradj hátul!-Szóltam rá, majd miután meggyőződtem, hogy biztos távba került az egyik láda mögött, felzárkóztam. Stephanus már nagyban harcolt, de akkor a lány hirtelen eldobta a fegyverét, és megadta magát. Először nem értettem, de hirtelen olyan gondolatok férkőztek a tudatomba amikre eddig eszem ágába se volt gondolni. Gyakorlatilag, most pont az ellenkezőjét akarja annak amit a szívem szerint gondolnék. Egy pár másodpercig nem értem, de mire odáig jutnék, hogy küzdjek a gondolat ellen, már nem is látom értelmét a küzdelemnek. Hirtelen mintha eltűnt volna a gonosz aura, és teljesen kiment a fejemből, hogy lenne ilyen a közelben. És előttem, már csak egy zöld hajú lány állt, és egy felpáncélozott férfi akit az előbb üldöztünk, de most már fegyvernélkül (ha letette) nem igen tűnt ő se veszélyesnek. Furcsa érzés volt, hogy az eszem és a szívem harcra keltek egymással. Eléggé rosszul éreztem magam. Csak az az emlék maradt bennem, hogy előbb akartunk oda jutni a tolvajok céhéhez... Viszont az már nem igen, hogy miért álltunk le harcolni ami egy kis kavarodást idézett bennem. Aztán úgy döntöttem, hogy nem foglalkozok velük. Nem tűnnek veszélyesnek nincs értelme folytatni a harcot. Szerettem volna lezárni, mielőtt teljesen elvesztem a fejem.
-Teprim gyere! Megyünk tovább!-Mondtam, és ha Stephanus is egyet ért, akkor gyorsan kikerültük őket, és elindultunk. Még egy utolsó pillantást vetettem a lány szemébe, és nem tudtam kitalálni, hogy miért akartam az előbb megtámadni.~Itt valami nincs rendjén~Gondoltam magamban, de nem állhattunk le. Teprim gyorsan felzárkózott, és elvezetett a céh bejáratához, ami már csak egy kőhajításnyira volt.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Csüt. Jún. 23, 2011 5:58 am

*Stephanus villámai hatástalanok voltak, mivel Mánuel odaállt eléjük, a mágiaellenállással rendelkező pajzsával és páncéljával.*
~ Hogy az a... Ez soha nem unja meg? ~
*Stephanus elég feszülten figyelt.*
~ Most mit tegyek? Talán ha valahogy harcképtelenné tenném a páncélost, és akkor a lánnyal el tudnák bánni...Egyáltalán mit akar? Biztos hogy ez az igazi formája? Valószínüleg egy csapda... ~
*Viszont ekkor Stephanus egy furcsa érzést kezd el érezni. Mintha a lány aurája mégse lenne olyan sötét... Stephanus még józan volt, de eléggé közeledett a határ felé..*
~ Hipnózis... Tipikus démoni taktika. Elhitetni az ellenséggel hogy nem az a szörnyeteg vagy, ami igazából vagy. Egyszer már próbáltak ezzel legyőzni, és majdnem meghaltam. Most nem fognak. ~ *gondolta Stephanus. Eddig a fején nem volt sisak, most a fejére vette. Ezután kardját eltette. Mintha a támadási szándéka elment volna. De nem. A földre térdelt, és kezeit összerakta, mintha imádkozna. Hirtelen egy látható kék színű átlátszó aura-szerűség jelent meg Stephanus körül. Hallani lehetett Stephanus suttogását. Akárki támadta meg volna közben Stephanust, Stephanus reflexből elővette volna a kardját és támadott volna. De ha nem, akor Stephanus fél perc alatt sikeresen végrehajtotta azt, amit akart. Majd az auro-szerű látvány eltünt, Stephanus felállt, és elővetet a kardját, és megint levette a fejéről a sisakot. A hipnózis sikertelen Stephanus felett, de Stephanus mégis úgy tesz, mintha sikeres lenne.*
- Szóval megadjátok magatokat? Akkor adjátok ide a páncélost... meggyilkolt három őrt, és börtöntetésben kell hogy részesüljön. Ha nem, akkor erőszakkal kell elhurcolnunk... - *mondta Stephanus, parancsoló és kemény hangnemben. Ha Mánuel letette a fegyvereit, ha nem, Stephanus közeledett feléje. *
- És most velem kell hogy gyere! Meg fogod kapni a méltó büntetésedet, gyilkos... - *mondta szigorúan és parancsolóan Stephanus Mánuelnek. Ha Mánuel megtámadja Stephanust, akkor Stephanus első lépése az, hogy visszaugrik, és egyenlőre hagyja Mánuelt menekülni..Ha Mánuel nem áll ellen, Stephanus Mánuel kezeire bilincset tesz (amelyet a tarisznyájából vesz elő), nyaka elé teszi a kardját, és csak minden mozdulatát figyeli, nehogy valami rosszt csináljon. Ez nem a legjobb taktika, hiszen ezt a Zöld Nővér kihasználhatja, mivel Stephanus teljesen védtelennek bizonyulhat egy esetleges támadás esetében. Ha viszont a Zöld Nővér támad, vagy Mánuel valahogy kitörik, Stephanusnak nem marad más választása mind menekülni hagyni mindkettőt. Ha viszont Mánuel nem áll ellen, Stephanus minden lépését figyeli a fegyvertelen Mánuelnek, aki már megbilincselve menne Stephanussal, Tepirmmel és Saloval együtt. Ha minden Stephanus tervei szerint halad, akkor hamarosan Stephanus, Tepirm és Salo odaérnek a tolvajcéhhez.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Csüt. Jún. 23, 2011 6:44 am

*Taktikám bevált a pajzsom és a páncélom felfogta Stephanus varázslatát, de ekkor a lány ledobja a fegyverét és azt mondja, hogy megadjuk magunkat. ~Mit képzel ez a lány, dehogy adom meg magam, nem fog engemet senki se elkapni!~. Mondta magamban és nem dobtam el a fegyveremet, sőt még ugyan abban a harc állásban maradtam és vártam. Ezután Stephanus furcsán kezdett viselkedni fölvett egy sisakot és eltette a kardját is. Ezután letérdelt és elkezdett imádkozni és valamilyen kék aura jelent meg körülötte. ~Ez nekem nagyon nem tetszik, itt az idő, hogy lecsapjak rá!~ Mondtam magamban a pajzsomat magam elé tartva elkezdek rohamozni felé. Amikor elég közel kerültem Stephanushoz, de akkor hirtelen fél állt és kardját elővette és támadott. Ez nagyon meglepett engemet, de szerencsémre időben lassítottam és kivédtem a pajzsommal a támadást, majd hátrálni kezdtem és vártam, hogy mit lép.*
Zöld Nővér
Assassinus - Orgyilkos
Assassinus - Orgyilkos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Jún. 24, 2011 11:46 am

*Zöld Nővér teljes szívéből megkönnyebbült, amiért a hipnózis varázslata sikerrel járt. Érezte, ahogy az ő akarata diadalmaskodott a gyíkember felett, akin ilyen távolságból is látta az elbizonytalanodását és úgy tűnt, hogy a lovag is megtörni látszott volna. A Zöld Nővér szélesen vigyorgott, és dölyfösen a félmeztelen gyíkemberre nézett. Örömét csak Mánuel rontotta el.
Ész nélkül nekirontott az őt üldözőnek, pedig ő is pont jól láthatta, hogy a lovagot nem érdemes alábecsülni. Ahogy a Zöld Nővér jobban megnézte magának a lovagot, valamilyen furcsa aura kezdte őt körberagyogni és meditatív pózban gubbasztott, de amint rátámadott Mánuel, egyből felpattant és elkezdődött a kettejük közötti csetepaté.*

~Hát ez meg mi a fene? Isteni közbeavatkozás? Netán olyasmi, aminek ez a lovag a birtokában van? Akárhogy is, különös. Talán nem is olyan baj, hogy az a mamlasz fejjel előre nekirontott.~

*Zöld Nővér tekintete a két gyíkemberre szegeződött és látta, hogy az általa tolvajcéhnek ítélt épületbe igyekeznek. Ugyan nem tudta pontosan, hogy tényleg az, aminek gondolja, de jobbnak látta a két gyíkembert követni. Talán eltölthet néhány hasznos időt kettejükkel.*

~Ideje új, és lehetőleg megbízhatóbb szövetségesek után néznem.~

*Zöld Nővér zavartalanul felvette kardját, és visszacsúsztatta kardhüvelyébe. Még egy utolsó pillantást vetett a két harcoló félre. Útikalauza tehát gyilkosság vádja miatt menekült, mint ahogy a lovag szavaiból kiderült, de a Zöld Nővért nem hatotta meg az említett három őr halála, már pusztán hivatása miatt is. Szerinte ez egy ilyen világ, itt vagy megölnek, vagy te ölsz. Biztos volt abban, hogy a lovag is elintézett nem egy embert és ki tudja, hogy mennyi „szörnyet”, az pusztán nézőpont kérdése, hogy milyen ügy érdekében. A Zöld Nővér nem törődött tovább a harcolókkal. Megpróbálta menteni az önnön és egykori segítője irháját, ám az utóbbi elutasította a lehetőséget, és ami a Zöld Nővér számára fontos volt, saját magának sikerült elkerülni a konfrontációt. Fél siker.
Lépteit felgyorsította, hogy utolérje a két gyíkembert, majd hozzájuk hasonlóan ő is belépett a tolvajcéh ajtaján.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Ápr. 26, 2013 11:23 pm

- Jó reggelt! - feleltem a lovagnak mosolyogva, úgy hogy lepleztem számomra most milyen furcsa a helyzet. Kedvesen megsimogattam az arcát mikor ránéztem.
Aztán ahogy a lovag készülődött, úgy én is neki álltam. Badarság volt, de ez a kis reggeli köszöntés egy kicsit jobb kedvre derített. Még mindig aggódtam az út miatt, de a kedven nem volt már annyira borongós.
Meglátva lent az állatokat, azért elgondolkodtam. Hogy most ezeken fogunk lovagolni? Érdekes... Láttam már hasonló teremtményeket, csak a vadonban. Bár mondjuk ha lóra ritkán ülök, hát ilyesmi magamtól nem igazán jutott volna eszembe. És megint csak egy hátasunk volt, így Stephanus megint teljesen közel ült hozzám. Már megszokhattam volna.
Ahogy leértünk a föld alá viszont a vezetést teljesen a lovagra hagytam. Na nem mintha eddig is úgy beleszóltam volna hogy hogyan irányítja a lovát, de most inkább az utak, szobrok, és földalatti épületek látványa foglalt le.
- Lenyűgöző... - jegyeztem meg félhangosan. - Igazán lenyűgöző.
És tényleg így is volt. Lenyűgözött. A mélyebb szakadékokba nem néztem le, biztonsági okokból, ha elhaladtunk mellettük. De nem így képzeltem el egy föld alatti várost. Sötétnek, ridegnek képzeltem, melyben szűkös folyosók bezártság érzetet keltenek... Hát szerencsére tévedtem.
- Nos te akartál ide jönni. Én nem vagyok valami kiváló diplomata, vagy ehhez hasonló. Fordítani természetesen fordítok. De hogy kit, hogy, miért és miről kéne megkérdezni arról fogalmam sincs - tártam szét a kezeimet.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Ápr. 27, 2013 1:55 am

- Úgy tűnik, arra nem lesz oly nagy szükség... Ha jól látom, már ott is van a fogadóközösség... - jegyezte meg Stephanus irónikusan, mikor látta hogy van egy hat tagú sötételf banda, orgyilkosnak öltözve, számszeríjakkal és kardokkal felszerelve, és pont Stephanust és Gzaxiát szemelték ki.
- Jól kezdődik... - nevetgélt gúnyosan.
De a sötételfek csak mereven álltak. Végülis, mielőtt támadni tudtak volna rendesen, jött jónéhány városi őr, aki megzavarta őket. Az alabárdokkal felszerelt milicisták valamiféle elfogatása parancsról hablatyoltak és köztulajdonsértésről, valamint gyilkosságról... Aztán máris kitört egy harc a városi milícisták és az orrgyilkosok között. Egyenlőre az orrgyilkosok nyertek, egyikük se halt meg. De a következő célpontjuk a Stephanus-Gzaxia páros volt. Máris kezdtek közeledni, egy elég ijesztő pózban.
- Hát jó... ha harcot akarnak, legyen harc. - mondta Stephanus, és azonnal nekik is rohant a kardjával. Kitértek támadása elől, de az egyik orrgyilkos kapott a vaspáncélos lábából egyet a hátsójába. Ez körülbelül annak felelt meg, mintha kalapáccsal ütötték volna meg teljes erővel. Ez egy ideig nem fog leülni, az biztos... A másik nekitámadt a kardjával, akit Stephanus a telekinézise és kardja kombinációval győzhetett le... Közben a harmadik is rátámadt, akit végül csak egy bő 5 percig tartó párbaj árán győzhetett le.
Persze Gzaxia sem maradhat ki a buliból, hiszen neki is jutott három orrgyilkos.
Na és végül mi történt?
Nos, hiába nagy orgyilkosok, egy tapasztalt lovagot és egy varázslót nem nagyon tudnak legyőzni. A holtesteiket átkutatva találni lehet jónéhány aranyérmet, és mindegyiknél van két levél. Két felbérlő level, miszerint Kshab'dalim Darkkat felszólítja őket, hogy öljenek meg egy barna hajú, zöld szemű ember lovagot kit Stephanusnak hívnak, és egy Gzaxia nevezetű, vöröshajú ember-sötételf félvér varázslót. Stephanus meggyilkolásának az oka az eddigi kár, amit Darkkat üzletében okozott... Gzaxia esetében meg magától értetődő, hiszen egy csoport tagjait gyilkolta le, akik már régóta együtt dolgoztak ezzel a Kshab'dalim Darkkattal.
Bár azt is meg kell jegyezni, hogy a Stephanus meggyilkolására vonatkozó levél felszóllítja a gyilkosokat két gyíkember, Salo és Tepirm meggyilkolására is. Gzaxia gondolkozhat magában, hogy vajon ki lehet ez a Salo és Tepirm, és mi közük lehet Stephanushoz.
De talán a legjobb lenne tovább állni... De hova is? Hogyan tovább?*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Ápr. 27, 2013 11:46 pm

Bent rekedt egy sóhaj amikor megláttam a hatost. Mért akar manapság mindenki ennyire meghalni aki az utunkba kerül? Jó, persze ez az ő fejükben nem így fogalmazódott meg. És ha egyszer mégis sikerrel járnának, akkor is, miért? Mivé lesz így a világ? Nem voltam ehhez hozzászokva, hogy így pár naponta hullák maradjanak utánam. De ahogy mondani szokták, vagy ők vagy én?
Amíg az őrökkel foglalkoztak leszálltam a hátasgyíkról, Stephanus már belevetette magát a csatába. Telekinetikus pajzsot vontam magam köré mindenféle, közel és távoli támadás kivédésére. Manipulálva a pajzs alakját, hamar lettek sérülések a támadók oldaláról, tekintettel arra hogy maga a pajzs láthatatlan volt, és ha még tudtak is volna védekezni, a támadásaim kiszámíthatatlannak látszódhattak. Látva az első két halált a harmadik támadó hátrébb ugrott, hogy valami cselt vessen be, de egy varázsnyíl vele is végzett.
Megszabadulva a támadóimtól, tekintetem egyből Stephanus felé fordult. DE nagyjából ő is akkor végzett az utolsó ellenfelével, a szemem láttára.
Elfintorodtam. És bár nem tetszett a látvány szétnéztem utána
- Szegény ördögök - mondtam az őrök testét látva. - Jöhettek volna felkészültebben, vagy én nem is tudom. HA valakinek, legalább neki nem kellett volna meghalni ma.
Akár mennyire nem fűlött a fogam a testek átkutatására, azért neki láttam. Talán Stephanus is ezt tette. A pénzt ami a banditáknál volt egyelőre a testükre tettem, egy kevésbé véres pontra. Akkor sem érdemelték meg amikor éltek, de még nem tudtam eldönteni, el tegyem-e őket.
Ahogy a levelek egy részét megtaláltam, Stephanushoz fordultam.
- Ismered ezt a Salot vagy.... Tepirmet? - és ha kérte az írást megnézni felé nyújtottam.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Ápr. 28, 2013 2:39 am

- Salo és Tepirm? Igen, ismerem őket.... Ők is itt lent voltak, amikor felfedeztük a tömeggyilkosságért felelős Kshab'dalim Darkkatot felfedeztük... Nem gondoltam volna, hogy ugyanez a név fűződik a varázstárgyak tolvajához is.
*Mondta, mire körülnézett...*
- Úgy tűnik, hogy illegális szervezet... A klán milíciájával is gondjaik vannak. Lehetséges, hogy egy polgárháborúba keveredtünk akaratunk ellenére? - kérdezte.
Hát végülis, érdemes belegondolni. Ez a Kshab'dalim Darkkat Stephanusnak eddig csak egyszer tett keresztbe, most már kétszer... Nagyon valószínű, hogy Gzaxia még életében nem is hallotta ezt a nevet. Mi köze van ennek legyilkolt volt csapattársaihoz?
Ez a Kshab'dalim Darkkat volt felelős egy tömeggyilkosságért Etrandban, mindamellett egy kerskedő meggyilkolásáért is.
Mit is akar ez a Kshab'dalim? A Dhaeraow Loomin alapból is egy tolvaj-orrgyilkos klán, szóval akkor hogy a fenébe került összetűzésbe a klán vezetőségével? Talán puccsot akar, ő akar lenni a vezető? Vagy itt valami még nagyobb dologról van szó? Na, az majd kiderül.
Lehetséges, hogy a Tolvaj Céhbe közvetlenül bejutni öngyilkosság lenne.
De mégse lenne jó ötlet értesíteni a hatóságokat, mert akkor lehetséges hogy odavesznének a varázstárgyak. Meg lehet hogy a hatóság nem is tud mit tenni, ha valóban polgárháborús állapot dúl. Talán a legjobb lenne valahogy belopózni, és onnan meggyilkolni a fejest. Hátha a varázstárgyak is nála vannak.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Ápr. 28, 2013 8:56 am

- Értem... szóval ismered őket. Akkor talán, ha az úton találkozunk velük, és még mindig nem találtuk meg amit keresünk talán őket is érdemes pár kérdéssel megkörnyékezni.
Közben befejeztem a kutakodást, és ha Stephanus nem nézi rossz szemmel eltettem valamennyit a talált pénzből. Én magam nem az egészet. Hogy miért? Más talán badarságnak tartáné, vagy hogy túl bonyolítom a helyzetet, de én így éreztem magam jól. A többitől már bűntudatom lett volna.
- Nos ha polgárháború van, akkor amennyire lehet olyanok leszünk mint a szellemek. Ott leszünk, de nem hívjuk magunkra fel a figyelmet, amíg nem muszáj. Én még nem hallottam erről a Kshab'dalim Darkkat, úgyhogy lényegében még mindig te vezetsz, de azért ne rontsunk ajtóstul a házba.
Én évszázadokig így éltem, és így is meg tudtam tenni amit akartam. Emellett viszont fogalmam sem volt, Stephanusnak mennyire fog menni.
Közelebb léptem Stephanushoz, körülbelül pár lépésnyire voltam tőle, de úgy hogy azért még biztosan elértem. Nem akartam ilyen gyorsan fel fedni előtte mennyire értek a mágiához, de ez most nagy segítségünkre lehetett.
Először összetettem a kezeimet, majd kicsit lehajtott fejjel koncentráltam. Talán valaki azt is hihette volna hogy ilyen viszonylag rövid időre transzba estem. Ahogy felnéztem Stephanusra egy pillanatra a szemeim megfoghatatlan, nagyjából halvány sárga és zöld szín közötti fénnyel fénylettek. Megérintettem a lovag páncélját, mire az fekete árnyalatot vett. Ha le is vette volna az emblémát takaró szövetett, nem látta volna rajta az istene jelvényét. Sőt, ha le vette volna a sisakját látszatra egy sötét elf nézett volna ki alóla.
Ezt eljátszottam még egyszer, de ezúttal magamra irányítottam a varázslatot. A hajam fekete lett, a szemem sötét vöröses, az arcom nyúlánkabb, egyszerre tűnt finom íveltnek és karakteresnek.
- Nos, így talán könnyebb lesz kutakodnunk. De a varázslat nem tart örökké, nagyjából egy óráig, ha meg nem újítom. És ha esetleg harcban is hasznomat szeretnéd venni, akkor nem ártana, ha nem kéne ezt sokszor tennem.

//Folytatás akkor gondolom a Tolvajok Céhe //
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   

Utcák, sikátorok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Utcák és terek