Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Utcák, sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Utcák, sikátorok   Kedd Ápr. 06, 2010 4:18 am

Nos ha nem négy fal közt vagy akkor bizony itt.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 21, 2011 10:04 am

// Kaland //

*Egy egynapos út után a lovaskocsi a földalatti alagutak közt bandukolva megérkezik. Ez a hely a végállomás. Viszont most sötételf területre érkeztek, ahol nem ismerik a nyelvet. Ez a terület a csapat minden tagjának teljesen idegen, kivéve Jorgénak, aki folyékonyan beszéli a sötételf nyelvet. A legtöbb valamire való sötételf ismeri az emberi nyelvet, szóval nem biztos hogy annyira nehéz lesz megértetni magukat a csapattagoknak.*
- Most már lazíthattok, épségben megérkeztünk. Ha a piacra vagy a fogadóba akartok menni, akkor jobb ha szóltok nekem hogy tolmácsoljak. Kétlem hogy ismeritek a sötételf nyelvet.
*Mondta Jorge, majd a kocsi kezdett a város belsejébe menni. Hova tovább?*
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 21, 2011 10:12 am

*Miután a vámot rövid úton lerendezték és a tőrét is visszaszerezte a halott őrből, elindultak a föld mélye felé. Furcsa érzés lesz ez számára is, hiszen még sohasem járt a föld alatt. Habár valószínűleg a társaságból senki sem. De ez hamarosan változni fog. Kíváncsi, hogy milyenek odalenn a kedélyek.
Elérték a várost. Semmi érdekes nem történt lenn az alagutakban, ami elég furcsa, ha a meséket is számításba vesszük. Mindig szörnyekről, meg miegymásról regélnek. Habár ő maga is egy ilyen szörny.*

~ Furcsa egy hely. ~

*Gondolja magában, amikor végigfut a tekintete az épületeken, és a „tetőn”. Számára elég idegen, aki mindig a felszínen élt. Majd a Jorge mond valamit, hogy ha kell valami neki szóljanak.*

- Rendben van.

*Mondja a válaszát egy biccentéssel megerősítve.*

- Na és meddig maradunk?

*Kérdezi meg még utána, csak hogy tudja, kell-e szállást keresnie.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 21, 2011 10:39 am

*Miután el intézte az ellenőrt gyorsan vissza szált a kocsiba. Miután helyet foglalt letörölte a vért a kardjáról. Ezután elindultak egy földalattra vezető járatba. Az eseménytelenül telt, de Mánuel egy kicsit furcsán érezte magát, de hamar túl lesz rajta hiszen Dracfoldi bányában is sötét volt.*

*Miután meg érkeztek Mánuel leszáll a kocsiról és körülnéz. ~Érdekes ez a hely~Mondta magában. Ezután oda fordul Jorgehoz és megszólítja. -Szeretnék elmenni a fogadó enni és inni, ezért szeretném, hogyha tolmácsolna nekem.Mondta Mánuel.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 21, 2011 11:17 am

* ~ Hála az égnek hogy vége. Utálok harcolni!~ Gondolta magában Tepirm és felszállt a kocsira.

-Húha, ez elég sötét egy hely. Remélem az itt élő lényeg se sötétek a sötétségtől.-Mondtam. Kiszálltam,és meghallgattam a kereskedő kijelentését,közben csodálkozva körülnéztem. ~ Uram isten! Hogy lehet így élni? Semmi napfény, semmi latyakos talaj, se semmiféle vidámnak nevezhető hüllő vagy valami... Egy napig nem bírnám ki, hogy ha ide lennék bezárva. ~ Gondolta magában.

-Én inkább a kocsiban aludnék, de a várost azért megnézem. Tolmács nekem nem kell, majd csak valahogy kiigazodok. Elvégre ismerik az emberi nyelvet. -Mondtam.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Kedd Márc. 22, 2011 12:09 pm

Mivel nem volt rá szükség, Ypsel a kocsin maradt ami hamarosan tovább indult, persze miután Jorge egy kissé furcsa módon megpróbálkozott az egyik őr elintézésével. Hogy sikerült e, az persze már nem derült ki. Az utuk tehát folytatódott, egy meglehetősen különös világba

A föld alatt sötétség és miegymás ellenére nem merészkedett le a tél, így ha meleg nem is, de valamivel melegebb volt mint odafent. Egynapi utazás végén értek el egy nagy települést, Ypsel pedig kicsit kezdte magát kényelmetlenül érezni a helyiek közelében. Ám szóvá nem tette a gondolatait, amik végül a jelenlegi munkára terelődtek vissza. Jorge itt ismát megkérdezte vannak e terveik, de a lány ezúttal jól megvolt a helyén, a kenyérből és borból pedig még maradt számára elegendő
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Kedd Márc. 22, 2011 1:45 pm

*A sötételf elfek akik végighaladnak az utcákon, elég kiváncsian nézik az idegeneket, de nem mutatnak különösebb érdeklődést. Csak odanéznek, majd elmennek. Egyik sem köszön, se semmi. Talán egy nemes elf jelenléte nem a legjobb dolog számukra? Hiszen nagyon sokuk elég jó történelemből.*
- Akkor menjünk. - mondta Jorge Mánuelnek.*
*Mondta Mánuelnek, és Mérgezett Kard fogadóba //Mánuel, te ott folytasd//.
Közben néhány kíváncsiskodó közelebb merészkedett a kocsihoz, de ők fegyvertelenek.*
- Mit gondolsz, mit keres itt néhány ember, meg egy gyíkember? - suttogta egy fekete hajú sötételf hölgy egy fehér hajú sötételf férfinak. Mindkettő fiatal sötételf mértékben nézve, kb. 100 évesek.*
- Nem tudom, de remélem hamarosan távoznak. Főleg a nemes elf. Mi nem szeretjük itt a felszíni elfeket. - mondta vissza a férfi.
- Pontosan. Csak bajt kevernek. - válaszolt neki a hölgy.
*Közben más sötételfek is nézegették a kocsit, hogy vajon mi lehet ott. Bár a nemes elf láttán kicsit elborzadtak, és visszafordultak. Hát igen, a rasszizmus itt is létezik. Jobb ha akik a kocsinál maradtak ott maradnak, hiszen Jorgen em fog örülni ha az árút ellopják.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Kedd Márc. 22, 2011 3:06 pm

*Éppen készült volna elindulni amikor váratlanul, észrevette hogy pár sötét elf furcsa párbeszédet fojtat egymással, miközben a nemes elfre és ő rá nézegetnek, de leginkább az elf társára. A lezajló párbeszédből egy kukkot nem értett, viszont érezte hogy itt annyira nem kedvelik a nemes elfet. ~ Meggondoltam magam ~ Gondolta magában majd odament az elf társához.

-Ő, figyelj szerintem bent kellene maradnod a kocsiban. A végén még ezek balhét hoznak a fejünkre és betámadnak minket, vagy esetleg ellopkodják a rakományt, aminek a kereskedő túlságosan nem örülne. - Ajánlotta fel Tepirm az ötletet nemes elfnek. ~ Remélem ezeket a szavakat nem értették a sötét elfek. ~ Gondolta magában.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szer. Márc. 23, 2011 5:00 am

*Úgy tűnik még maradnak egy kicsit, hisz Jorge nem válaszolt a kérdésre. Avagy lehet, hogy meg sem hallotta. Habár neki aztán édes mindegy. Hisz még bírja egy jó darabig hús és vér nélkül. Majd látja, hogy az ember távozik a kereskedővel együtt az egyik fogadó irányába. Így ők hárman maradnak a kocsinál. Ezt követően egyre több kíváncsiskodó sötét elf jár erre. Ő maga leszáll a kocsiról és kicsit megmozgatja az elgémberedett tagjait. Közben hallgatja a beszélgetéseket, amiket a sötételfek folytatnak. Furcsa, hogy az emberek nyelvére váltottak, de hát az ő dolguk.*
- Úgy fest, hogy nem nagyon szeretnek téged errefelé.
*Mondja az elf lánynak egy gúnyos mosoly kíséretében. Eközben a kíváncsi szemeket és kezeket igyekszik távol tartani a kocsitól. Nem örülne, ha végül is nem kapná meg a pénze másik felét.*
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Márc. 26, 2011 10:03 am

Miután Manuel és Jorge tovább álltak, Ypsel a kocsi bakján maradt és rövidesen egyik kardját kíhúzta a kardhüvelyből és egy kis köszörűkővel elkezdte kezelésbe venni az élét. Nem törődött ezúttal sem a körülötte folyó eseménykkel és beszélgetésekkel, így amikor a gyíkember odament hozzá és azt javasolta hogy húzódjon be a kocsiba, körül kellett néznie. Nem akart válaszolni de ekkor Jorge új embere is megjegyzést tett a jelenlegi helyzetre, így Ypsel ismét elfordult elfoglaltságától és most a társait mérte végig
- Majd csinálják bajt ha akarják. Eddig nem - mondta elég zavaros nyelvhelyességgel és folytatta a dolgát
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Márc. 26, 2011 11:20 am

*
-Öm... Ééértem. -Felelte Tepirm. "Gondolom azt akarta mondani hogy " Csinálják csak a baj" vagy valami ilyesmi." Gondolta magában. Nem akart bajt, de nem is akart lebukni így hát "fenyegetéshez" kellett fordulnia.

-Figyejl, én tényleg nem akarok bajt okozni, pláne egy elfnek, de ha te bajt akarsz akkor azt nem nézem jó szemmel. Ha bemászol hálás lennék érte, de ha nem, én foglak betenni a kocsiba és az kissé kínos lesz. - Mondta nyugodtan, de semmi indulattal. - Légy szíves. - Mondta ismét kissé lágyabban. Ezután odafordult az emberhez.

-Segítesz majd, ha esetleg "nem"-et mond? Egyedül nem hinném hogy bírok vele. - Mondta az embernek.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Márc. 26, 2011 1:22 pm

*Mikor Mánuel Jorge kiséretében észre veszi, hogy a gyíkember és az elf beszélgetnek. ~Valami gond van ~gondolja magában Mánuel és oda megy hozzájuk és megszólítja őket. -Valami gond van Tepirm? Kérdezte Mánuel a gyíkembertől.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Márc. 26, 2011 1:32 pm

* -Igen sajnos. -Mondta neki, majd közelebb lépett hozzá.- Itt az elfet annyira nem kedvelik. Láttam, vagyis láttuk, hogy sokan bámulnak rá és hogy valamit mondogatnak róla. Megkértem hogy szálljon be, azután ez a másik alak is, de megmakacsolta magát. Így hát megkértem még egyszer. Csak úgy előhozom példának okáért, hogy ha itt valakit nem kedvelnek, akkor nem lenne jó összerúgni a port a sötét elfekkel, pláne hogy ő nekik szállítjuk az árut. -Mondta neki közben hátranézett az elfre.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Márc. 26, 2011 3:10 pm

*Számára is eléggé nyilvánvaló, hogy nem szeretik itt valami nagyon az elfeket. De őt különösebben nem izgatja a dolog és csupán megjegyzett egy tényt, amit a gyíkember és ő is észrevett. Ha meg az elf nem foglalkozik vele, hát az akkor legyen csak az ő gondja. De a gyíkember őt is bele akarja rángatni.
Már éppen szólna, amikor az ember is visszatér és elkezdenek beszélni egymás között. Ő csak figyel egy darabig, majd amikor rá terelődik a szó, felmordul, majd válaszol.*

- Ne forgasd ki a szavaimat gyíkember. Felőlem úgy él és úgy döglik meg, ahogy akar. Nem fog igazán érdekelni. No meg, honnan tudod, hogy hogyan reagálnak. Eddig eléggé kulturáltan viselkedtek.

*Mondja el a véleményét a vérfarkas is, de tovább már nem is foglalkozik a témával, hisz hamarosan úgy is mennek tovább a piacra. Ki tudja, még talán valami érdekes is fog történi.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Szomb. Márc. 26, 2011 3:35 pm

*Mánuel megvárta amíg a gyíkember befejezi a beszédét,közben a másik ember is megszólalt és kimondta, hogy őt nem érdekli, hogy mi lesz az elfel. Ezután Mánuel is megszólal. -Nem kell aggódni, Jorge mondta, hogy a elf nem okoz gondot nem lesz semmi gondot. Mondta Mánuel a gyíkembernek és ezután várta,hogy mi lesz .*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Márc. 27, 2011 5:06 am

*Tepirm Vidiortához fordul.

-Eddig még úgy viselkedtek. -Válaszolta Tepirm. Ezután jött Mánuel, a saját véleményével. Teprim kissé elgondolkozott rajta.

-Jó. De ha minket letámadnak miatta, akkor jusson eszetekbe hogy én előre szóltam. -Mondta Tepirm. Ezután nekidőlt a kocsinak és várta a további fejleményeket.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Márc. 27, 2011 9:39 am

*Jorge csak most érkezett vissza, de már látta hogy az események zajlanak bőven. A sötételfek nézelődnek, és bizony nem kedvelek az elfeket túlságosan. Szerencsére nem történt túl semmi nagyobb dolog, bár ahogy észrevette, a csapatban zajlik a konflikus. Megérkezett.*
- Talán megzavartam valamit?
*Kérdezte Jorge a csapattól.*
- Lehet hogy jobb lenne a megadott helyre indulnunk.
*Mondta Jorge. Ha a többiek válasza pozitív, akkor a tolvajok céhébe fogja őket vezetni, de csak hogyha azt mondják hogy minden jól van.*

//Bocs hogy az utóbbi időkben inaktív voltam...
Amúgy...
Legközelebb mindenki csak egyszer írjon a válaszom előtt, a könyyebb áttekinthetőség érdekében, meg hogy könnyebben tudjak válaszolni//
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Márc. 27, 2011 11:28 am

*A beszélgetés közben megérkezik Jorge és kérdezi, hogy van valami baj és mondta el kéne indulni a meg adott helyre. Mánuel oda fordul ás szól. -Csak a Gyík panaszkodik az elf miatt! Mondta Mánuel és megmondja a véleményét az indulásról. -Szerintem indulni kéne. Mondta Mánuel és várta a többiek válaszát.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Márc. 27, 2011 12:58 pm

* ~ Hm... Kezd egyre jobban fárasztani ez a társaság ~ Gondolta magában Tepirm, és inkább magában tartotta a mérgét.

- Fogd be. -Mondta a szemét forgatva. - Igen szerintem is indulni kéne. Sok kedvem nincs itt maradni. -Válaszolt a kereskedőnek. ~ Remélem hamarosan vége lesz ennek. Nem akarom tovább "élvezni" a társaság "szeretetét", és főleg nem ezt a két alakot. Sajnos még tovább kell hogy zaklassuk egymást ~ Gondolta magában Tepirm, és a többiek válaszára várt.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 28, 2011 5:55 am

Alig hogy Ypsel folytatta dolgát, a rossz nyelvérzéktől összezavart gyíkember úgy döntött hogy nem adja fel amibe belekezdett. Fenyegetőzésre váltott és ki tudja mit csinált volna ha közben nem elegyedik szóba a többiekkel, míg végül Jorge is megérkezett és azt javasolta hogy folytassák az útjukat. A lány csupán eltette a köszörűkövecskét, a fegyverét pedig annak helyére csúsztatta vissza. Végül odébb csusszant a bakon, hogy Jorge fel mindenképpen helyet tudjon foglalni a saját helyén
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 28, 2011 11:38 am

*Még aztán egy kicsit hallgatja az embert, meg a gyíkembert, de ő is ott hagyja őket. Szerencsére megérkezett a kereskedő is. Így hát befejezték. Legalábbis egy kis ideig most szüneteltetik a beszélgetést. Majd jön a kérdés, hogy menjenek-e tovább oda, ahova elindultak eredetileg.*

- Szerintem is ideje indulni.

*Mondja ő is. Legalább ebben egyet értenek, majd ő is felpattan a kocsi a hátuljába és várja, hogy végre indulnak-e.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Hétf. Márc. 28, 2011 12:11 pm

- Akkor indulunk.
*Mondta Jorge, és a kocsi elindult. És elindultak a Tolvajok céhe felé, ahol már várták őket, legalábbis Jorgét már várták.*
- Nam bakkho kura, naho qeeloo dharn shorg ku bonak (Ne aggódjatok, mi majd elintézzük az árúkat) - mondták az őrök sötételf nyelven.
- Ne aggódjatok, ők majd elintézzük az árúkat... - fordított Jorge. És mindannyian bementek. Ahogy kiszálltak a kocsiból és bementek a céh épületébe, a sötételf őrök közelébe jött néhány munkás és elkezdték levenni a hordókat, majd ezután a csapatot követni.*
//Folytatás itt//
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Ápr. 24, 2011 11:24 am

Végül is a lovag belement az utazásba, ami elég gyorsan végbe ment. Egy másodperc és máris a túloldalt voltunk az ismerős háttér viszont ezúttal a valóság volt. Ahogy szétnéztem láttam, hogy a kapunál állunk. Nem igazán volt ínyemre az egész hely. Csak úgy áramlott belőle a negatív kisugárzás. Elég sok akaraterő kellett, hogy türtőztetni tudjam magam. Nem állt szándékomban meghalni. Egyenlőre csak követtem a lovagot.
-Öm... Nem tudom a nevét.-Mondtam végül. Igaz ezt mondjuk előbb kellett volna kérdeznem, de most már úgyis mindegy.
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Vas. Ápr. 24, 2011 11:32 am

-A nevem Stephanus Tavilrond. A te neved?
*Mondta a lovag monoton hangon. Majd a kapun keresztűl a város belsejébe mentek. A hely tele van sötételfekkel, aik egy Stephanus és Salo számára teljesen ismeretlen és érthetetlen nyelvet beszélnek. Egyetlen egy fehér bőrű embert vagy zöld bőrű gyíkembert nem látnak, csakis kékbőrű sötételfeket. Nehéz lesz eligazodni.*
- Talán menjünk be a helyi fogadóba vagy kocsmába vagy mibe...
*Mondta, majd elindultak keresni egy olyan épületet melyről Stephanus beszélt. Ha megtalálják, akkorvalahogy le fogják kötözni a lovakat, nehogy elszökjenek vagy ellopják őket. Bár nem is fogja őket amúgy se senki ellopni, mert hűséges állatok. De azért mégse vihetik be a fogadóba. Mármint, nincs olyan szabály hogy tilos bevinni, de senki sem viszi be, ez egy iratlan törvény, és hülyének nézik azt aki beviszi.*
//Folytatás itt
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Zöld Nővér
Assassinus - Orgyilkos
Assassinus - Orgyilkos

Hozzászólások száma : 10

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   Pént. Jún. 10, 2011 11:07 am

//Előzmény: itt//

- Egyszerű a kérdésem: tudod-e, hogy merre van ennek a helynek a tolvaj céhe, és ha igen, megmutatnád az utat? Nem vagyok helybéli.

*A Zöld Nővér nem húzta az időt bemutatkozásokkal, vagy formaiságokkal. Neki is sietős volt a dolga, ahogy az ember férfinak – legalábbis annak gondolta, mélyebb hanghordozása miatt – is, szemmel láthatólag, és ezt a Zöld Nővér nem is csodálta. Volt valami abban a helyben, ahonnan a páncélos férfi kimenekült, és ez nem csupán az ő megállapítása szerint, hogy egy ilyen talpig vértben és fegyverben lévő alak lóhalálában iszkolt el. Különös érzés kerítette hatalmába a Zöld Nővért. Ismerős, és semmihez sem összemérhető érzés volt ez. A Fura érzés nem volt más, mint egy személy, vagy személyek mágikus erejének kibocsájtása. Nem tudta megállapítani a Zöld Nővér, hogy mégis mennyien vannak az épületben, akik értenek a mágia művészetéhez, viszont egy másik érzés azt súgta neki, hogy ideje lenne minél hamarabb távozni.
A túlélési ösztöne sosem csapta még be. A Zöld Nővér nem volt ostoba, mindig is tudta, mikor kell visszavonulni, és még emlékezett a Fekete Öreg intelmére a diszkrécióval kapcsolatban. Most különösképpen egyetértett legfőbb urával. Kardját annak hüvelyébe visszadugta, jelezve ezzel Mánuelnek, hogy nem szándékozik tovább húzni az időt, de hogy konkrétan is értse a jelzést, még hozzátette.*

- Jobb lesz, ha nyomban távozunk. Nem akarok megismerkedni azokkal, akik elől ilyen nagy sebbel-lobbal meg akarsz lépni!

*Futásra készen, várta, hogy mit válaszol Mánuel.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok   

Utcák, sikátorok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Utcák és terek