Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Alagút rendszerek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Alagút rendszerek   Kedd Ápr. 06, 2010 4:15 am

Sötét, nyirkos, hely melyeket csak néhány kristály világít meg ritkásan. Fáklya nélkül nem ajánlatos errefelé bóklászni, de ugyanakkor fáklyával szintén veszélyben vagy hisz ki tudja mi látja meg pilácsod?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Ápr. 24, 2011 10:34 am

Az, hogy a katona beleegyezett jól esett, viszont a hátas kérdésen kicsit el kellett gondolkodnom. Pár másodperc múlva visszanéztem rá, majd felelltem.
-Ám legyen. Egy pillanat.-Megfordultam és az ujjaimat az ajkamhoz tettem, de pont amikor fütyülni készültem valami kattant az agyamban és gyorsan megfordultam.
-Oh, és az én hátasom különleges szóval semmi hirtelen mozdulat.-Mondtam majd ismét megfordultam és... Megint eszembe jutott valami.-Oh és kicsit allergiás a fénymágiára, szóval vigyázzon vele, mert könnyen feldühödhet.-Ismét megfordultam és végre füttyentettem egyet. Nem telt el egy perc és máris megérkezett a lovam. A lovag valószínűleg meg letehet lepve a látványtól, de engem nemigazán érdekelt. Minden gond nélkül felültem rá, majd a férfira tekintettem.
-Mehetünk.-Mondtam, és követtem a lovagot amerre ment.
Nem sokára egy barlanghoz értünk. Elég sötét volt befelé, de a lovaink elértek és lovagnál is volt fáklya. Bár igaz eléggé felesleges volt a meggyújtása, az én lovam fénye elég volt, hogy egyméteres távolságban mindketten lássunk mindent. Mondjuk végül is nekem mindegy, legalább több fényünk lesz.
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Ápr. 24, 2011 10:43 am

- Nem gond. Nem lesz hirtelen mozdulat, és fénymágia sem.
*Mondta, és megjeletn a gyíkember rémparipája. Stephanus nem szólt semmit, és el is indultak. Csak reméli hogy gond nélkül oda fognak érni. Mentek előre, a nyomot követve. Ha elég gyorsak, akkor még fél napnál rövidebb idő alatt is oda tudnak érni. Hiszen az út nem is olyan hosszú. Viszont a nyomok nincsenek mindenhol ott. De egy belső hang valahogy mintha megmondaná nekik az utat. Egy isteni beavatkozás? És a hang mellett is, mintha már maguk előtt látnák a megfelelő útvonalat, hogy hova kell menni. De mi ez az út, amelyet a belső hang sugall? És mi ez a "megfelelő útvonal"? Nem más, mint a legrövidebb út, mely a Dhaeraow Loomin sötételf klán területére vezet. Valami belső hang azt mondja hogy a gyilkosok ide mentek. De ezen kívül semmi. Stephanus és Salo egyaránt kapják ezt a belső hangot és látomásszerű valamit, de lehet hogy mindkettő túl szégyenlős hogy elmondja egymásnak, hiszen attól félhetnek hogy majd a másik őrültnek nézi.*
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Ápr. 24, 2011 10:52 am

Mivel a lovag beleegyezett a kikötéseimbe ezért nyugodt szívvel előhívtam a lovamat. Bár igaz kicsit meglep, hogy a másik úgy ült mint a cövek, és a kisujját sem mozdította. Mások amint meglátták szegényt rögtön fegyvert rántottak. Bár igaz nem láthattam a sisakja mögé, az is lehet, hogy gyűlölködő szemmel méregeti a lovat mint a többi, ki tudja?
A barlang rendszerben elég sötét volt, de szerencsére semmi sem támadott ránk. Talán túlságosan félnek az én kis kicsikémtől semmit megkockáztassák a préda elejtését.
Ahogy haladtunk egyre több elágazáshoz értünk, viszont valamiért gondolkodás nélkül tovább mentünk az egyikben és meg se állítottuk a másikat, hogy megvitassuk ezt az apróságot. Mintha ösztönösen tudnánk merre megyünk. Vajon az istenek mutatják az utat láthatatlan ujjaikkal? Ki tudja.~Egy újabb elágazás... Itt jobbra.~Gondoltam magamban, és befordultam és Stephanus szintén. Egy pillanati a mellettem haladóra tekintettem, majd ismét előre. Nem igazán volt beszédes a tovább út, hacsak ő nem törte meg a csendet.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Ápr. 24, 2011 10:58 am

*És a csend nem tört meg. Tovább mentek ösztönösen abba az irányba ahova kellett volna. Csak úgy tellett az idő csendben, és ösztönösen mentek. Már órák óta bandukoltak egy szó kiejtése nélkül, míg valami tükör szerű dologhoz értek. Itt azonnal megállt a belső sugallatt, az "isteni közbeavatkozás". A tükör olyan nagy volt hogy mindkettőjükük látta egymást és lovát teljes mértékben. És mintha a tükör kitörölte volna a hátteret, és a háttér helyett egy várost mutatott volna. De milyen várost? Hát a Dhaeraow Loomin klán területe! Ha vagytok olyan bátrak hogy belepróbáltok menni a tükörbe, észreveszitek hogy ez valamiféle teleport kapu, és egyenesen a város kapujához teleportál titeket. Bementek? Vagy mégse? Hiszen az utat már most bevejezhetitek, és ezzel negyedjére vágjátok.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Ápr. 24, 2011 11:09 am

Mivel a csend továbbra is csend maradt, kénytelen voltam a gondolataimba merülni. Viszont hiába próbáltam, egyre csak az útvonal volt az eszemben, mintha valaki beköltözött volna a fejembe és súgta volna az utat. Elég sok ideig barangoltunk a sötétben míg végre elértünk egy tükörhöz, ahol viszont megálltunk. Hirtelen mintha valami elhagyta volna a fejem, ahogy végignéztem a tükrön rögtön egy várost láttam. Ahogy a hátam mögé néztem viszont csak a sötét alagutat találtam. Oldalra néztem a lovagra, majd megszólaltam.
-Nos, akkor átmegyünk?-Tettem fel az egyszerű kérdést. Nem esett nehezemre következtetni, hogy tükör mágikus és mivel a háttér egy várost ábrázolt rögtön egy teleport jutott az eszembe, és nem hiszem, hogy tévednék.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Ápr. 24, 2011 11:14 am

- Még szép. Nem tudunk mit veszíteni.
*Mondta Stephanus. És átjutottak ide. Na most mit tettek?*
//Folytatás itt. Bocs a rövid válaszért Very Happy //
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 52

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 11:10 am

Mennyi év telt el? - Ezen gondolkoztam. Mint egy árny, kerültem el minden lelket aki nagy véletlenül arra talált... ha éppen arra talált. Micsoda véletlenek ezek?! Mintha túl kicsi lenne a világ. Bár ezzel nem túl ok gondom volt úgy igazán, hiszen én is egy ilyen véletlennek köszönhetem a szabadulásomat...
Végül megálltam egy zsákutcának tűnő alagútban. Közel s távol nem volt senki. A lovat amit loptam, és már egy ideje vele jártam fenn hagytam a felszínen.. A hátamon egy becsomagolt mágus bot függött, így leplezve milyenségét. Előkotortam a kristálygömböt, és a könyvemet. Azok végül föllibbentek a kezemből, és lőttem lebegtek. A könyv kinyílt egy oldalon majd kántálni kezdtem... azért nem túl hangosan.
- Isz sz'á szuo-h hsz... - és a sziszegések sora még hosszan folytatódott... a kristálygömb meg szép lassan a közepétől kiindulva ragyogni kezdett szép lassan. A visszhangok ebben a ,,kicsi" teremben egyre élethűbbek lettek, végül egészen olyan mintha egyszerre két időben beszélnék, vagy lenne még egy belőle...

//Mahesh ez után még sokáig kántál. Attól függően hogy mikor zavarják meg érződik a kántálás hatása. HA még az elején akkor szabad szemnek egyenlőre még nem túl sok minden látszik. Ha később esetleg meg eshet hogy a jövevény azt hiheti duplán lát, vagy triplán, hiszen kettőt hármat is láthat Gregoreonból. Végül pedig ha Mahesh ,,túl sok" időt kap a barlang fala mögött egy másik folyosó kezd felderengeni, mintha át lehetne látni a kövön.../
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

Hozzászólások száma : 38

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 11:16 am

*A barlangot egy másik lélek is járta. Nem, nem Gnarog volt. Nem is Nemezis. Hanem egy barátjuk, Ildor. Kincseket keresett. Hallott valami suttogást, és azonnal úgy is döntött, hogy továbbá. Ildor kincsekért jött, nem társaságért. Nézegette, hogy a barlangok miket kínálnak. Hát, nem sokat, az biztos. Csak kavicsok vannak. Sehol egy árva halott ember, kincs, vagy akár szörnyeteg.
Ildor sóhajtott egyet, majd leült egy lapos kőre. Elővette kulacsát, elkezdett inni. Azon gondolkozott, hogy miért jött ide.... ha már olyan nehéz kincseket találni. A földalatt se a régi. Régen aranybányák voltak itt. Most meg? Kövek, kavicsok. Még csak kalandorok se. Csalódás....*

~ Ther'rah Alean'athem - sárkány nekromanta
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk/
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 11:37 am

Végül semmi nem zavart meg... így a kapu szépen megnyílt... Semmi nem utalt amúgy varázslatra a dologban.. legalábbis egy átlag embernek. Olyan volt mintha a barlang jellegtelen kőfala egyszer csak egy világosabb, és díszesebben faragott kőből lévő fal magas folyosó váltotta volna fel. Onnantól a folyosó világosabb is lett. Egy varázs tudó embernek is csak a mágia jelenléte árulkodott volna arról, hogy azt a folyosót eredetileg nem oda tervezték.
Elégedetten néztem végig a munkámon... A könyv és a gömb ami eddig mágikus segítségként.. akár mondhatni erősítőként funkcionáltak jelenleg, szépen visszaszálltak a kezembe.. ekkora azonban hatalmas reccsenés volt amire felkaptam a fejem. A kristály gömb a szemem láttára hullott két nagyobb részre. Azon nyomban elöntött a méreg. Elüvöltöttem magam , szinte teljes torkom szakadtából. Erre nem kifejezés az hogy nem számítottam. A gömbnek nem kellett volna széttörnie! Nekem meg valamennyire uralkodnom kellett volna magamon. Ziháltam az idegességtől. De aztán végül elraktam a gömböt. Meg lehet valahogy javítani... bizonyosan... vagy másikat találni helyette... igen, valamelyik lehetséges...
És ha eddig a vándorunk az ordibálásra nem figyelt volna fel, és nem jött volna kíváncsiskodni, így messziről hozzá szóltam.
- Tudom hogy itt vagy... mit keresel vándor? Biztos vagyok benne hogy tudok segíteni.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 11:43 am

*Igen. Ildor meghallotta az idegen kiabálását. Igen, a fényeket is látta. Ahogy a barlang fala.... más lett. Teljesen más.*
- Kincsek reményében vetettem le magam a földalatti világ mélyébe, de kincset sehol sem találtam. Régen aránybányák borították e földet, ma már csak kopár kőhalmazok.
*Válaszolt Ildor, csalódottam. Majd közelebb ment. Még mindig nem volt az idegen közelében. Sőt, bár hallotta hangját, és válaszolt is neki távolról, nem ismerte fel. Nem volt elég közel. Így nekiindult, hogy a hang irányát kövesse.*
- Miféle mágia műve ez? Előbb még sötét és kopár volt e alagút, most meg mint egy törp város belseje....
*Mondta Ildor magában, miközben az idegen hangjának irányát követte. Legalábbis megpróbálta követni.*
- Tényleg nincs semmi értékes ezen a helyen?

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 11:54 am

- Nos... akkor ezek szerint szerencséd van... az ilyesmiben most egyszerűen segíthetek - mosolyodtam el. Még szerencse, szükségem lehet még valakire odabent. És ahogy Ildor közel ért észre vehette Gregoreon testén a ,,megszállottság" jeleit. Épp ahogy a sárkány kiszabadulásomkor a piramisban. A sötét kissé füst szerű részecskék lebegését körülöttem, amikről nem lehetett eldönteni feketék, sötét zöldek, avagy kékek-e, leginkább mindhárom volt egyszerre, ahogy a szemem is ilyen színben csillant.
- Hogy miféle mágia? Ősi...
- Ó... jelenleg épp az ellenkezője mondható el erről a helyről... persze ha van elég bátorságod... nem mondanám hogy teljesen veszélytelen... - biztos akartam lenni benne hogy a jövevény lát és majd csak az után léptem a ,,tárnákba".
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 11:59 am

- Várjunk csak.... nem maga vagy az akivel Gnarog és Nemezis beszélgettek a Taloni kocsmában? M-mi az a füst magán... na, lényegtelen.... szóval, hova is kell mennem, hogy megtaláljam a kincset? Ha már leráncigáltam a hátsómat egészen idáig, semmi nem állít meg a kincs megtalálásában.... - fejezte be Ildor lelkesen.
Ildornak kellett a kincs. Hiszen azért jött le. Végre találni fog valamit. Végre, lesz valami, amit elérhet. Már előre elképzelte maga előtt a sok aranyat, ékszereket, drága tárgyakat, esetleg valami ősi varázstárgyat.... Már a nyála is kezdett kicsordulni mosolygós szájából egy aranymarkolatú gyémántos varázskard elképzelésén, vagy egy mágikus erővel bíró ősi jogar kézbevételén. Mint aki nappal álmodott.
Akármilyen fura szerzet az idegen, Ildor "álmodására" az egyetlen válasza a sóhajtás és saját homlokának megpofozása lehet. Legfeljebb idegesebb, vagy szánalom.*
- Sz-szóval merre is van a kincs?

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 12:09 pm

- Áááá... nocsak nocsak... Néha igazán különös dolgokra képes a sors fintora... hogy van az illető úr keze? - jelent meg egy különös félmosoly az arcomon. - Ez aztán az igazi lelkesedés! Csak utánam kell jönnöd... Erre-erre - hívogattam a kezemmel is, majd félig megfordultam és átléptem a járatokba. Pár lépés után viszont eltűnve a férfi szemei elől, így látszólag magára maradt.
- Azért én, mégis vigyáznék mihez nyúlok hozzá... Okosan válassz... - szólt a hangom ismét a kincs vadászhoz amint ő is a simára megmunkált márvány szerű kőre lépett.
Vajon a vándort elragadja a kapzsiság és mindent ki akar majd vinni? Érdekes lesz az biztos. Falak és oszlopok tagolták a teret. Így a terem közepe folyosónak tűnt nagy beugrókkal. A második beugrónál viszont már kiállított tárgyak voltak, mint egy múzeumban. Talán némelyik nem tűnt annyira értékesnek még másik igen... Volt ott például egy pajzs, de egy kisebb díszes korong is, valami kötél összetekerve, egy könyvnek látszó valami és ehhez hasonlók. Mind mind külön kiállítva egy beugróban. És ha a kincs vadász felnézett láthatta hogy több emeletes az építmény. Ablak viszont sehol sem volt.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 12:15 pm

- Ez a beszéd! Az illető úr keze? Gnarogé? Fél órába tellt neki megoldani.... - mondta Ildor, és követte az idegent.
Ildor csak úgy ámulva nézte, hogy mik vannak.
Ildor látott egy könyvnek tűnő valamit, egy pajzsot, és egy díszes korongot. Odalépett, hogy alaposan megnézze őket, anélkül hogy hozzájuk érne, vagy elvinné őket. Elsőre a pajzs volt.
- Ez nekem nem tűnik olyan értékesnek. Szerintem hagyom.... - mondta. Majd a korong felé ment, és amint odaért, elég közel lépett, hogy jól megszemezze.
- Ez hamisítvány. A tömlöcbe dobnak ha ilyet próbálok eladni... - mondta, csalódottan. Majd a könyv felé ment.
- Azt hiszem ezt viszem el.... - mondta, majd hozzáért a könyvhöz. Hirtelen valami rengést érzett maga körül, és egy hangot ami belülről szólította. Egy mély, démoni hangot. Azonnal elvette a kezét a könyvről. - Meggondoltam magam.... a pajzsot viszem el.
*Mondta Ildor, majd elindult újra a pajzs felé, hogy azt vegye magához....*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 12:22 pm

- Nos ezt szomorúan hallom... - feleltem még ami Gnarog kezét illeti. - Reméltem egy kicsit legalább tanul a dologból... - sóhajtottam.
Elnevettem magam csendben... Amikor Ildor megfordult már késő volt. A háta mögött a könyv mocorogni kezdett. Leesett az állványról, aztán szó szerint kiköpött magából egy nem túl barátságos teremtményt. A fekete, két lábon járó karmokkal és szarvakkal bíró szörnyeteg Ildor felé indult. Csak őt vizslatta vörös szemeivel. A könyve pedig megnyúlt. Mondhatni maga is szörnyeteggé vált, és csattogva pattogott Ildor felé.
Egy darabig még magam is megálltam a kutatásban hogy nézzem a jelentet. Egy kis szórakozás nekem sem árt! Mondjuk mást sem csináltam azóta hogy kiszabadultam. No ebből mi lesz?
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 12:29 pm

*Ildor azonnal észbekapott. Tudta, hogy két szörny ellen lehetetlen győzni. Ezért az egyszerű megoldást választotta - a futást. Ildor nem varázsló hanem harcos, így Gnaroggal és Nemezissel ellentétben képtelen a zsebéből mindenféle hókuszpókot elővenni hogy kimentse magát a csávából.
Viszont Ildor ért az alkímiához. Egy ritka tulajdonság nem-varázstudóknál. Tudja, hogy miféle varázsitalhoz miféle hozzávalók kellenek, hogyan kell őket elkészíteni. És főleg mivel nem volt elfoglalva varázsigék bemagolásával, helyette volt ideje recepteket bemagolni. Az első lépése a hátraugrás volt. A két közeledő szörny irányába dobott egy szürkés-narancssárga folyadékot tartalmazó üveget. Az üveg széttört földhöz érve, majd egy tűzfalat alkotott a két fal között, remélhetőleg visszatartva a két szörnyet egy darabig.
Ildor ezzel egy kis időt nyert. Másik lépése volt, hogy a futás közben egy ezüstszínű világító folyadékot ivott meg, ami láthatatlanná tette, és a testéből jövő hangokat, lépteit is elnémította. Így futott amerre csak látott, vissza abba az irányba ahonnan eredetileg jött, mielőtt az idegennel találkozott volna, majd a legrégebbi megjegyzett útvonal után északra, arra az útra ami remélhetőleg a felszínre vezet.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 12:50 pm

Megráztam a fejem...
- Kontár munka... kontár munka.
Lejöttem a földszintre és eloltottam a tüzet. Majd villámokat kezdtem szórni a szörny felé még az köddé nem vált. A könyvet meg lecsillapítottam. A mágikus erőt ami mozgatta kissé meg kellett gyengíteni ahhoz hogy megnyugodjon és visszaváltozzon.
- Sajnálom de nem engedhetem hogy kárt tegyél az itteni tárgyakban. - Felhúztam egy mágikus falat a kijárat elé, majd az előtte lévő területen is körbe, abban reménykedve hogy bezárom a kis kincs tolvajt.
- És azt sem igazán hogy egyenlőre elmenj... - Telekinézissel utána felkaptam a szörnykönyvet és a helyére lebegtettem.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 1:00 pm

*Ildor szívdobogása maximális sebességen volt. Nem szólt egy szót se.
Az idegen az ellensége lett. Ildor most már tényleg az életéért küzdött. Az életéért, semmi másért. Mikor az idegen kinyitotta a száját, és mondta hogy nem engedheti hogy előre menjen, azonnal mintha az idő lelassult volna. Ildor szívdobogása még gyorsabb lett, és hirtelen minden lassított felvételbe ment. Hirtelen megjelent valami kék hártya a barlang plafonján, folyamatosan lefelé terjeszkedve. Az volt az a pillanat, amikor Ildor tudta, hogy minden, vagy semmi.
Hiába volt láthatatlan, a létrejövő varázsfal pont előtte volt. Az idegen csak találgatott hogy hol lehet, de mégis nagyon pontosan talált.
Ildor bőre másodpercek alatt kezdte ereszteni a verejtéket, az izzadtságcseppeket. A mozdulatait tökéletesen koordinálnia kellett, hogy időben átjusson. És pont időben, pont időben. A köpenyének egy darabját a mágikus fal levágta. Na, sebaj. Ildor ezután továbbfutott. Egyenlőre megmenekült. Legalábbis remélte. Egy újabb varázsitalt ivott meg, ami felgyorsította a saját mozgását, egész testének mozgását. Mi is volt ennek a pontos hatása? Az egész teste felgyorsult. Ötször olyan gyorsan futott és gyalogolt. De nem csak a lábai gyorsultak fel, hanem az agya is. Ildor szemében nem ő gyorsult fel, hanem az idő lassult le egy ötödére. Pedig a valóság az volt, hogy Ildor gyorsult fel ötszörösére, és az idő ugyanolyan gyorsan telt mint eddig. A varázsital hatása öt percig tart, de mivel ötszörösére gyorsult, körülbelül huszonöt percnyi extra időt kapott a menekülésre. Ezt kombinálhatjuk azzal a ténnyel is, hogy még mindig láthatatlan.
Ildor megkapott minden előnyt. Elég lesz-e ez a megmeneküléshez? Nem biztos.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Júl. 21, 2013 1:07 pm

Csönd volt... túlságosan csönd... és ez kezdett zavarni... Így neki álltam hogy a vándort varázslattal is megkeressem... nem volt sehol. A köpönyegének egy darabját találtam meg a bejáratán. Újabbat sóhajtottam. Elmenekült. Pedig még használni akartam valamire.
Megfordultam, a bejáratot viszont még zárva hagytam amíg kimegyek. Elindultam tovább keresni amiért jöttem. És miután megtaláltam a másik gömböt, még körbenéztem. Elvettem egy varázsnyakláncot... nem volt aranyból de bűvölt volt és így érhetett valamennyit. Az igazság az hogy bármi arany volt itt vagy értékesebb rizikós volt hogy átkozott... Gondoltam ha legközelebb találkozom a vándorral majd azért ezt oda adom neki. Ez a medál biztosan nem volt veszélyes.. és mégis csak kincset keresni jött ide... Én meg mondtam neki hogy segítek nem?

Mikor azonban véglet távoztam, természetesen eltüntettem az átjárót. Nem hagyhattam csak így itt a kamrát ,hogy bárki kifossza.

//url=http://wod-game.forumotion.co.uk/t301-utcak-es-sikatorok]Eratoncast- Yrvhaven- kikötőváros- utcák[/url]//

A hozzászólást Gregoreon Zachaxtrahy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 08, 2013 10:45 pm-kor.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Szept. 08, 2013 5:22 am

// Kaland Lilithel. Gnarog és Nemezis nincsenek jelen, csak Ildor.

*Ildor a szokásos céljaiért jött le a föld alá. Kincset keresni. Az egyik kezében a kardjával, a másikban egy égő fáklyával járta az alagútakat. És most nyoma is lelt. Kiszimatolt valami furcsát. Olajszag? Itt a föld alatt? Az lehetetlen!
Ildor követte a szokatlan szagot. Hát nem tévedett. egy törpe acélból készült hordóból csepegett az olaj. Gnóm olaj. A gnómok ezzel olajozzák meg a szerkezeteiket, hogy ne csikorogjanak. Ildor közelebb ment. A hordó közelében látott egy zöld fénnyel világító mágikus fáklyaszerűséget. Sőt, nem csak egyet, hanem többet is.
Ildor engedett a kísértésnek, és beljebb ment. Egy elhagyatott településre bukkant. Hiszen egy árva lelket se látott.
De még szörnyeteget se. Ez gyanús volt. Talán egy csapda?
Ildor nézelődött. Barlangokba vájt házak, és hasonlók. Azon gondolkozott, hogy bemenjen-e, vagy se. Bármelyik ház tele lehet kincsekkel!
Sőt, nem csak értékes kincsekkel, hanem fontos műemlékekkel is. Ildor akár a történelemkönyv egy új fejezetéért lehet felelős!
Vagy mégse. Mindenesetre úgy döntött hogy az első olyan házba belép amit lát. Balszerencséjére nem tudta az ajtót kinyitni. Ezután megpróbált egy másik, közel levő házzal. A ház ajtaja első rúgásra megadta magát, de a ház üres volt. Ildor sóhajtott.*
- Pfffff.... Talán mégse lesznek itt kincsek? Miért nincs itt arany s ezüst?

Lilith
Diabolus - Démon
Diabolus - Démon

Hozzászólások száma : 17

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Szept. 08, 2013 6:53 am

/Ildor/

A feladat kifejezetten egyszerűnek tűnt: átvizsgálni egy nekropoliszt, minden kő alá benézni és hazamenni a Kaszás Tőrével. Már a neve is kissé zavaros volt, mert azt leszámítva, hogy egy szúrófegyver volt, nem sok más köze volt a halálhoz. Az emberek dolgához legalábbis nem kifejezetten kapcsolódott, inkább azt lehetett mondani, hogy az istenekéhez. Kissé zavaros volt a dolog, az járta róla, hogy valamiféle bukott istenség sírját nyitja valamiképp, mely pedig ha megnyílik, a fickó életre kel és lángba borítja a bolygót. A gond ebben csak az volt, hogy ezt az ő táboruk akarta véghez vinni bármiféle istenség közreműködése nélkül, míg a másik, hogy amilyen bolondok a halandók voltak, biztos előbb vagy utóbb kinyitnák, ha megtalálnák a fegyvert, a legendája ugyanis már nem terjengett egyáltalán az ő világukban. Ha úgy tetszik, kihalt mese volt, nem maradt róla írás vagy hírmondó, egyszerűen a véletlen, hogy valaki rendeltetésszerűen használja fel, túlságosan is nagy esély volt. Ezt a sötétbe burkolózó várost még az utolsó háború idején dúlta fel tizedmagával, a tőr ugyanis itt volt. Azonban felsőbb közbeavatkozásnak hála már nem maradt idő a romokat átvizsgálni, s az idelenti járatokat a talán évszázadok telte után csak most hagyta el az égi védhatalom, s nyílt meg kifejezetten bárki előtt.
Ezért is jött csak most ide, s mivel járt már itt azelőtt, tudta hogy hova is fog megérkezni személyi portálján keresztül, mely nem volt elég nagy és hosszabb életű törés a valóság síkján, hogy bármiféle szentember még csak meg is érezhesse. Még szerencse, hogy amilyen feledékeny néha tudott lenni, sikerült felidéznie a környéket, máskülömben egész idáig jöhetett volna gyalog a felszínről, nem mintha túlontúl megártott volna neki. A tőrt nem volt ugyan nehéz meglelni - utolsó tulajdonosa valamiféle trófeaként tartotta - a helyen még mindig eléggé tombolt a fehérmágia ahhoz, hogy kifelé is portálon keresztül távozhasson. Zavaró, s éppen ekkor ütötte meg fülét egy közeledő lény hangja, vagyis emberé, kétségtelenül. Nagy volt a barlang idelent, annyira, hogy konkrét házakat építettek, afféle két emeletes építményeket, melyeket a sivatagban homokkőből szoktak, így hát egyenlőre felszökkent az egyik tetejéhez, majd elkapva a szélét felhúzta magát, s ott leülve lógatni kezdte lábait, nem kifejezetten bújkálva.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   Vas. Szept. 08, 2013 7:18 am

*Ildor nem vett észre semmiféle közeledő lényt. Nem hallott senkit, s semmit. A házakat nézte. Végigmérte a szemével az épületeket közelről. Kőből vannak, az tény. De mégsem ugyanolyan kőből mint ami a barlang anyagja. Az egész település a frászt hozza Ildora. De végülis lesz jutalom.
Körbenéz, megint nem lát egy lelket se. Nem tudja, hogy Lilith közelebb van hozzá mint ő gondolná. Gondolná? Hogyan gondolná hogy közel lenne hozzá, ha azt se tudja hogy ott van?
Ildor a település bejáratát elhagyva a város-féleség közepe felé próbál közeledni.*
- Biztos a középen lesz a templom.... ott úgyis lesznek kincsek.... - szólja el magát, majd az irányt arra veszi, megemeli a lábát, s elkezdi a lépések sorozatát. Nem fog sokáig tartani, míg el is jut oda. Hacsak nem valami megakadályozza, persze.
Végülis, a középen nincs templom. Van egy kőhalmaz, ami valaha szökőkút lehetett, meg néhány szobor, és ennyi. Ellenben a díszített térre vezető utat mindkét oldalról lakóházak sora öleli.*
- C-c.... Ez így nem lesz jó. - mondta, majd irányt váltott. Keleti irányba ment. Arra lesz a templom-szerűség. Arra megy, hacsak nem megállítja ebben valaki vagy valami. Hiszen ez egy nekropolisz. Lilithen kívül még ezernyi más veszély is leselkedhet Ildorra. Csontvázak, zombik, trogloditák, minotauruszok, sárkányok, kísértetek, és a még sorolni lehetne a veszélyeket egészen naplementéig.
Az út a templomig olyan 5-7 percig tart el. Bármi megtörténhet az út alatt.*

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Alagút rendszerek   

Alagút rendszerek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal