Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Földszint

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Földszint   Hétf. Ápr. 05, 2010 6:22 am

Szinte minden fából van. Szinte, tehát nem minden. Kapsz itt vizet és sört olcsón, ezenkívül még felszolgálnak kenyeret is. Kapsz bort is, bár az nm túl olcsó, és Etrandban nincs hagyománya a borivásnak - inkább Froturni szokás. Bár nem a legolcsóbb, de lehet kérni sült/rántott tojást is, sült vagy nyers szalonnát (vagy sonkát), disznóhúst, kecskehúst, birkahúst, borjúhúst, tehénhúst, csirkehúst, libahúst, kacsahúst, őzhúst is. Mint mondtam, az utóbbiak nem a leg olcsóbbak, ezért gondold meg hogy mit rendelsz. A húsokat lehet sülten vagy nyersen is kérni.... a sült kicsit drágább, és várni kell arra míg megsül (ha frissen akarod).

Van 12 asztal, mindegyiknél 6 székkel. Baloldalt pedig a bárpult (8 székkel) ahol leteheted a rendelést.... A bárpult mellett közvetlenül van egy lépcső, és a bárpult mögött egy lezárt ajtó.... amit csak akkor nyitnak ki ha ki kell hozni valamit: ha kenyér, tojás, vagy hús kell a vendégnek.

A hozzászólást Stephanus Tavilrond összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jún. 04, 2010 1:43 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

Hozzászólások száma : 16

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 1:23 pm

- Igazán örülök, hogy elkísérnek. *Mondja az utcán a két férfinak, majd elindul előre és a szokás ellenére ő nyit be elsőre a fogadóba. Bevett szokás, hogy a férfiak mennek előre, de Cla'evar ezen már rég túl van, és nem különösebben érdekli, hogy ki mit szól viselkedéséhez. Körülnéz a földszinten, hogy melyik asztal is volna jó számukra, végül egy olyat választ ki, ami nincs is túl távol a bárpulttol viszont nem is mellette van. A köztes hely épp megfelelő. Köszön a pultosnak, majd helyet foglal az asztalnál.* - Kérem rendeljenek nyugodtan bármit. *Mondja nyájasan, miközben ő maga nem kér semmit. Mindezalatt alaposan figyeli a két férfit. A lovaggal teljesen tisztában van, tudja hogy nem bízik benne és nem is lesz egykönnyű elérni a bizalmát. Míg Jaszami esete talán nem oly nehéz, bár ő sem tartozik épp a vele szimpatizálók közé.*
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 1:35 pm

- Nincs mit... Örülünk, hogy megtehetjük.
*Mondja Stephanus a szokásos megjátszott mosollyal. Nem bízik a nőszemélyben, az tény. Gyanúsnak tartja. Észrevette hogy mégsem az a tipikus nemes hölgy fajta akire gondol, hanem egy sokkal ambíciózusabb fajta. Azért persze nézegeti a nőt. Az a tipikus gondolata jön, hogy haszontalan de szép.*
~ Szép egy teremtés... és úgytűnik sokféle eszközt bevet a céljai elérése érdekében. Bezzeg a nekromanták, akik az intelligencia alján állnak ~
*Végülis beértek. Stephanus lekötötte a lovát a fogadó közelébe. Stephanus és a lova összenőttek, a ló hűséges társ és nem hagyja el a gazdáját. Aztán betértek, sikerült asztalt is találni. Stephanus leült a székre, és jól hátradőlt... Nyújtózkodott.*
- Ez ígéretesen hangzik...
*Mondta a nőnek. Majd akkor szólt a csaposnak.*
- Én sült szalonnát, rántott tojást és kenyeret kérek. Italnak pedig bort. Lehetőleg jó minőségből.
*Stephanusnak simán van elég pénze arra hogy ezeket kifizesse, de mivel a nő előre is megígérte hogy ő fizet... Ez van. Amint érkezik az étel és az ital, Stephanus nekiáll. Lassan, nemes emberhez méltóan - holott ő nem is nemes. A lovagrendben megtanulta az illemet. Így az étkezése és az ivása, a mozdulatai... sokkal műveltebb és fenköltebb mint a parasztoké akik itt vannak. Viszont Stephanus ezeket a parasztokat védi, az ő érdeküket szolgálja.*
- Köszönöm a meghívást... ez már igen...
*Mondta a nőnek. Megjátszotta a vidám fickót, aki örül meg midnen, de azért titokban mégis szemmel tartotta a nőt. Hátha valamit tervez.*
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 1:45 pm

Szép lassan besétáltam a többiek után és becsuktam magam mögött az ajtót ami három lépés múlva újra kitárult.~Ez felesleges volt~Futott át rajtam majd megközelítettem az asztalunk és a lánytól a lehető legmesszebb ültem ami még nem volt illetlen, hisz az ereje még mindig fejfájást okozott. Mikor mondta, hogy bármit kérhetünk én próbáltam tartózkodni attól, hogy elengedjem magam,~Mi van ha a végénél becsap, hogy nekünk kelljen fizetni? Na de rendeljünk...~
-Csirke combot, és almabort. Nekem elég egy gyengébb is.-Mondtam mire a felszolgáló megkérdezte, hogy nyersen vagy sütve.-Azt hiszem jó sütve.-Mondtam majd vártam, hogy megérkezzenek az ételek. Stephanus kapta meg elsőként ételét nekem még várnom kellet.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 1:57 pm

*Nekromanták az intelligencia alján? Hát ha Stephanus az igazat a nőről, talán nem épp így gondolkodna. Mindkét rendelést végighallgatja, tudja hogy ez nem lesz olcsó játék, de hát nem sajnálja a pénzt. Feltűnik neki, hogy Jaszami nem próbál túl közel letelepedni hozzá. Így lényegében a két férfi vele szemben foglalt helyet. Jobb is, könnyebben szemmel tudja tartani őket. Megérkezik a két rendelés, de ő továbbra se kér semmit. Végül a lovaghoz fordul és hangját igazán barátságosra alakítja.*
- Ön régóta itt él? *Tesz fel egy újabb egészen semlegesnek tűnő kérdést. Talán az is, csak saját szórakoztatása végett kérdezget. Még az is meglehet, hogy tényleg nem akar semmit ettől a két férfitól, csupán húzza az idejét, hogy minél később eredjen a fura fazon nyomába.* - Uraim, nyugodtan rendeljenek még amit akarnak, akár italt, akár ételt, ha nem laknak jól. *Mosolyog rájuk, majd hátradől a széken és keresztbe teszi a lábát.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 2:07 pm

- Nem itt élek, de jól ismerem a környéket. A lovagoknál elvárás hogy jól el tudjanak tájékozodni a helységeken és az országot jól ismerjék ahol élnek.
*Mondta a lovag. Majd megérkezett a rendelése. Az ételt csak szépen óvatosan, lassan, nemes emberekhez méltóan ette. Az étel finom, az ital jó. De most Stephanus jön.*
- És maga? Mikor került ide? Ahogy észreveszem valamiféle utazó lehet... Azért vigyázni kell... az ilyen szépségek törékenyek és az utca veszélyes.
*Mondta, a tipik megjátszott-barátságos hangnemben. Annyira jól színészkedett, hogy a végét el is nevette, mégjóban fokozva azt amit el akar játszani. Persze hogy kérdezget.*
~ Na megkaptad... ezzel most elboldogulhatsz... ~
*Gondolta magában. Valahogy fel kell kelteni a látszatot. Aztán folytatta az evést-ivást. Persze a nőről nem vette le a tekintetét. *
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 2:14 pm

Végül meg jött az én rendelésem is. Stephanushoz hasonlóan én is lassan ettem. Nem mintha illendő akarnék lenni inkább csak ráértem, addig sem kell megszólalnom. Stephanus látszólag élvezte a lány társaságát... talán túlságosan is. Remélem azért tudja, hogy sötét erői vannak egy lovagnak nem csak az országot a mágiát is ismernie kell, erről a lányról pedig egyszerűen lerí, hogy fekete mágus ami önmagában nem lenne baj, de azt még nem tudom, hogy ezt a hatalmat mire használja.
Cla'evar
Necromanta - Nekromanta
Necromanta - Nekromanta

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Jún. 04, 2010 2:24 pm

*Stephanus kérdései igazán jók, de nem tudják zavarba hozni a vámpír hölgyet.* - Hogy őszinte legyek nem igazán ismerem ezt a helyet, most járok itt először. Pár nappal ezelőtt érkeztem, azalatt volt időm megismerni a falu néhány helyszínét, többek között a fogadót is. *Majd egy kis kuncogás után folytatja.* - Engem igazán nem kell félteni, gyerekkoromban megtanultam fegyverekkel bánni. És a látszat néha csal, nem is biztos, hogy e test oly törékeny, mint amilyennek látja. *Mondja egy sejtelmes mosollyal.* - Sajnos most újra útnak kell indulnom. Kötelességem felkeresni azt a fura alakot. Remélem ízlett a vacsora. *Arcvonásai percről percre változnak. Az utóbbi 3 mondat alatt az elején szomorúan néz a két férfira, majd a végére újra megjelenik a mosoly.* - Köszönöm a kellemes társaságukat. *Mondja és pukedlizik egy kicsit, mintha valami nemes urak előtt állna egy bálban.* - További kellemes estét. *Odalép a pultoshoz, rendezi a számlát, közben valamit tárgyal vele. De az is lehet, hogy tőle is csupán a furcsa ember holléte után érdeklődött, ám ezt a két férfi már nem fogja megtudni. Nyílik a fogadó ajtaja és Cla'evar eltűnik a kinti sötétségben.*
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 05, 2010 5:32 am

*Úgytűnik a kérdések nem hozzák zavarba a hölgyet. Sebaj.*
- Elősször? Pedig egy kis faluban könnyű eligazolódni... Grandfolk az igazán nagy hely. Ott születtem.
*Aztán hallja a nő kuncogását, meg persze amiket mond. Meglepődik. Valami lágyabbra, gyengébbre számított.*
- Valóban? Ha annyira talpraesett, akkor talán bizonyíthatna is valahol...
*Majd a nő újra közöl valamit. Elmegy. Stephanus válasza rövid és folyékony lesz.*
- Ilyen korán? Sebaj. Igen, ízlett.
*Majd utána megeszi a maradékot, megissza a maradékot, és hátradől*
~ Ez a nő nagyon keresi azt a fura alakot. Talán roszul tettem hogy nemfontos színben tüntettem fel a dolgot. ~
*Majd megint nézi hogy mit csinál. Fizet, majd valamit megbeszél a csapossal. Stephanusna ez nem tetszik. Rosszat sejt.*
~ Na ez meg mit beszélt a pultossal ~
*Majd feláll.*
- Azt hiszem hogy akkor én is indulok... hátha a rend megint valami küldetést tartogat számomra.
*Mondta, majd elindult kifelé. A sisakját felvette, kiment. Kint levette a lóról az oda tartó láncot, majd felült rá, és elindlt.*
-Gyia!
*Majd gyorsan elindultak a Grandfolki lovagrend felé.
A gyíkember dönthet többféleképpen. Akár ott maradhat, akár ő is kimehet a saját útjára, vagy ha akar, a lovaggal is mehet - bár akkor szólnia kell a lovagnak, megállítania őt.*
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Jún. 05, 2010 5:40 am

Csöndesen folytattam az evést miközben a másik kettő beszélgetett. Vártam, hogy mi lesz. A lány végül, úgy döntött újból a férfi után kezd kutatni.~Legalább elmegy.~Gondoltam és hagytam, hadd intézze el amit el kell. Miután távozott a lovag megette a maradékot majd felállt és elhagyta a helyet. Én még ledöntöttem a bort majd felálltam és szintén kimentem ám eddigre a lovag már messze járt.~Ennyi.. Két új személy akiket nem árt az eszembe vésnem. Talán ha szerencsém még találkozom egyikőjükkel, bár a lánnyal ha lehet nem ütköznék újból.~Lehajtottam a fejem és egy sóhajjal ismét megfordultam és vissza mentem az épületbe majd kibéreltem egy szobát az éjszakára.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 29, 2011 4:50 pm

*Fáradtan lépekbe a fogadó ajtaján már néhány napja, hogy elhagytam azt a sötét elf várost és szerencsém, hogy nem találkoztam a lovaggal és társaival. Bent csak néhány embert láttam akik nem nagyon foglalkoztak velem. Miután körbenéztem oda mentem a bárpulthoz és leülök az egyik székre. -Kérek egy korsó sört!- Szóltam a csaposnak közben míg várok elgondolkozok. ~Remélem a tolvaj céh vezére nem lett annyira ideges, mert elszöktem a cellából a lovaggal együtt!~ Mondtam magamban közben előkészítem a pénzt a fizetésre.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Júl. 30, 2011 6:03 am

- Máris adom! 50 rézérme lesz... *mondta a csapos Mánuelnek, és máris Mánuel elött termett a korsó sör, amit a csapos odatett. Egyenlőre nem történik semmi különös. Egyenlőre. De ahogy észreveszed, az emberek az egyik asztalnál mintha a hátad mögött pletykálnának valamiről.*
- És te is hallottad, hogy Copperportba mégtöbb bevándorló jött? Azt mondják hogy a fő célpontjuk Grandfolk... - mondta az első paraszt, egy őszes-barna hajú, fonott bajszú, szövetruhát viselő férfi.
- Én mondom, a város már közel sem olyan jó mint régen... Lassan már mi Etrandi emberek leszünk kissebbségben... - mondta a második paraszt, aki egy napbarnított, szőke hajú, nagyszakállú férfi volt, elég szegényes öltözettel, valószínüleg a a vagyoni helyzetére utalva.
- Az még semmi... Egyre több fiatal ember nő vonzódik azokhoz a ronda ork férfiakhoz... a gazdagok meg elf nők társaságát élvezik! Hova süllyed a világunk? - mondta a harmadik paraszt, aki egy fekete hajú, hófehér bőrű, kefebajszú egyén volt, úgyszintén szövetruhában.
- Orkokkal? De hát a gyerekeik rondák lesznek... - mondta az első paraszt.
- Törődnek ezek ezzel? - legyintett a második paraszt.
*Ha Mánuel felfigyelt a parasztok beszédére, és felállni készült, vagy hasonló, a csapos leintette...*
- Hagyd csak... mindig ilyenekről pletykálnak. Állandóan összeesküvés elméleket találnak ki hogy az emberi fajtánk kihalófélben van... ne is törődj velük - mondta a csapos.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Júl. 30, 2011 12:10 pm

*A csapos hamar oda adja a sörömet én pedig kifizetem a 50 rézérmet a csaposnak és elkezdem inni. Ivás közben hallom, hogy néhány ember beszélgetnek arról, hogy újabb bevándorlok érkeztek az országba és arról, hogy egyre többen lesznek Grandfolkban. ~Igazuk van ezeknek az embereknek, de most nekem nincs időm foglalkozni ezzel, mert most valami munka kéne!~ Mondtam magamban közben iszok néhány kortyot a sörből. ~Amiatt a lovag miatt ugrott a munka amit még a tolvaj céh vezére adott!~ Mondtam magamban és dühömben a bárpultra csapok. -Csapos a városban van valami munka egy zsoldos számára?- Kérdeztem tőle és vártam a válaszát.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Júl. 30, 2011 1:46 pm

- Nos, alkalmi munka vagy küldetés az nincs, ellenben az Etrandi királyi hadsereg bármikor felfogad zsoldosokat... Gondolom ez nem az a fajta munka amire gondolsz... Vagy igen? Te az a tipikus zsoldos katona fajta lennél, vagy az a kalandor-zsoldos fajta? - *válaszolta Mánuelnek a csapos.
Mindeközben a parasztok tovább beszélgettek, de mostmár halkabban, így Mánuel nem nagyon értette hogy mit mondott, kivéve ha nagyon jól odafigyelt. Arról beszélgettek, hogy a király egyre korruptabb, és hogy már nem is törődik a népe megmaradásával vagy létével, csak a pénzzel.
Hirtelen egy 10-12 év körüli, szőke hajú, kékszemű, napbarnította, alacsony fiú lép be a fogadóba, majd odamegy a falhoz, és kirak a falra egy posztert, majd egy szög és egy kalapács segítségével odaszögeli. Ezután kimegy, és kintről hallatszik, hogy valami katonák fizetést adnak neki.
Mánuel ha a fal felé fordul, akkor észreveheti, hogy a poszterre az van írva, hogy Grandfolkban várnak minden olyan zsoldost, aki pénzt akar keresni, és hogy az Etrandi királyi hadsereg nagyon jól fizet.
Ellenben ez lenn az az állás amire Mánuel vágyik? Még nem kellene megölnie senkit, még nem kellene semmit sem elvinnie senkinek, csak együtt kellene gyakorlatoznia a többi katonával, együtt aludnia velük, együtt masíroznia, stb. Fizetést pedig valószínüleg havonta vagy hetente kapna.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Aug. 07, 2011 2:53 pm

*A csapos csak a hadseregben való szolgálatot tudta ajánlani, de mást nem. -Köszönöm a válaszát!- Mondtam röviden csaposnak, majd fel állok és elindulok kifelé. A parasztok közben halkan beszélgetnek valamiről, de engem nem nagyon érdekelnek. Kifelé menet észre veszem, hogy bejön egy fiú aki egy posztert és egy szöveget szögez fel, majd kimegy a fogadóból. Oda megyek a poszter és elkezdem olvasni. Azt írják, hogy zsoldosokat keresnek a hadseregbe, egy ideig elgondolkozok, de kis idő után megcsóválom a fejem. ~Nincs időm, hogy seregben szolgáljak!~ Mondtam magamban majd kimegyek az ajtón és elindulok körbe nézni a városban.*
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

Hozzászólások száma : 38

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 11:03 am

*A falu rövid idő alatt visszatért eredeti állapotába. Vagy mezőfávor.s Ha már falakkal van körülvéve, és van ott milícia.
Gnarog és Nemezish itt tartózkodtak. Ildor jelenleg távol volt, más dolgokat intézett. Nemezis kevésbé volt mértékletes a megivott szeszesital mértékével, mint Gnarog. Gnarog sört ivott, de korlátozott mennyiségben. Nemezis erősebb sört ivott, és kevésbé mértékletesen. Angyal lévén nehézkesebb volt neki berúgnia, de ennek ellenére képes rá.*
- Van még egy kis sör? Mindjárt kifogyok.... - mondta Nemezis.
- Van.... mindjárt hozok. - mondta Gnarog. Kicsit aggódott, hogy Nemezis talán túl sokat iszik, de felállt, és kért egy korsónyi erős sört, és odaadta Nemezisnek. Nemezis mosolygott, és egy homlokcsókkal viszonozta Gnarognak. Gnarog lassan beleivott a saját sörébe.*
- Nincs nagyon mit csinálni.... Unatkozom.... - mondta Nemezis. Angyal lévén biztos idősebb volt mint Gnarog, de mégis gyerekesebb. Nem is csoda.... Gnarog legalább két évtizedet töltött a világban, és a születésétől kezdve alkalmazkodnia kellett. Nemezis pedig nem lehet itt régebb óta mint 5-10 éve.... a Gnaroggal való találkozás előtt zárkózott volt...*

~ Ther'rah Alean'athem - sárkány nekromanta
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk/
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 52

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 11:17 am

A csapos furán nézett Gnarogékra mikor beléptek, de miután leültek inkább egy a pulton fekvő színes taláros fickót viselt. Azon kívül hogy ruhájával nagyon nem illett bele a szürke parasztok közé, jelenleg most mélyen aludt.
Legalábbis egy darabig...
Nagyjából az után egy kicsivel, hogy Gnarog még egy sört kért, felébredt. Felemelte a fejét és hunyorogva körbe nézett. A csapos holtra vált képpel nézett rá. Sötét karikái a szemei alatt már amúgy is arról árulkodtak, hogy nem igazán aludt egész éjjel.
Miután Gregoreon körbenézett, értetlen arckifejezés ült ki az arcára...

Hol vagyok? - vakarta a fejét, maj a másik kezében szorongatott kristálygömbre nézett. - Ez meg mi és honnan van?
Felálltam a székről, de az első pár lépés után összecsuklottam, és keményen koppantam a padlón.
A csapos pedig a hátam mögött igyekezett kioldalogni a képből bár ezt nem igazán láttam. Nem is azzal voltam elfoglalva.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 11:23 am

*Gnarog észrevett egy ismerős embert, és felállt, hogy felsegítse.*
- Szóval újra találkozunk.... mi szél hozott a varázslatos technológiától elzárt falvak világában? - kérdezte Gnarog. Nemezis kicsit fáziskésésben volt, de egy rövid idő után ő is felismerte az idegent.*
- Ő... ő az a gólemépítő! - mondta Nemezis, felismervén Gregoreont. Egy elég érdekes szituáció lehetett. Miután segített Gregoreonnak felállni, nem nagyon tudta mit kérdezzen. Gregoreon válaszára várt. Csakúgy mint Nemezis.
Hát igen. Gregoreon igenis kitűnt.
Talon egy Dél-Etrandi falú, pont Etrand leg konzervatívabb, ősibb részéből, ahol a múlt és a jelen együtt él, ahol - Copportport kivételével - még mindig fa falakat építenek, csakúgy mint az Etrandi királyság alapítása előtt, több mint 800 éve. Copperport kivételével az egész táj egy hatalmas élő múzeum. Na jó, ez túlzás, de van benne némi igazság.... szóval mit kereshet itt egy ilyen technológiával foglalkozó ember, ki gólemszerű lényeket épít?
Nemezis és Gnarog nem értette.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 11:31 am

A fejem émelygett, a végtagjaim zsibogtak és fájtak. Mi a fene történhetett?
- Én... - kezdtem bizonytalan hangon - igazából nem tudom - néztem körbe ismét zavartan.
A csapos közben valami olyasmin hüledezett, hogy: Gólem? Még az is?
Végül vette a bátorságot és rendesen is megszólalt.
- Tartsd magad távol tőle ha jót akarsz vándor, mert megátkoz!
Most rajtam volt a hüledezés sora.
- Hogy én... - ez után szólni sem tudtam egy darabig.
- Az egész miliciát megátkozta! - majd egy pillanatra , egy nagyon rövid pillanatra elgondolkodott. - Vagy tudod mit? Ha... leszereled még fizetünk is érte. Az egész falu összedobna valamennyit, az már érne valamit, nem ?
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 11:37 am

*Gnarog és Nemezis egymásra néztek, mint akik bolondot láttak. Nem értették, hogy a csapos mit mondott. Mármint, hogy mire gondolt.*
- Ugyan már... ismerjük ezt az embert.... Csak egy gólemépítő. Mellesleg, kit is nevezel vándornak? Már negyedik éve itt lakom. - válaszolt Gnarog. - Nem hinném hogy ez az idegen akárkinek is ártana.
- Én se látok semmi rosszat. Nem értem hogy miért és hogyan átkozna meg mindenkit ez az ember. - mondta Nemezis. Nemezis szavát ugyan meg is fogadják. Szárnyai vannak. Angyalnak nézik. Igaz, Nemezis angyal is, ám Gnarog és Ildor kivételével mindenki előtt tagadja ezt. A babonás falusiak mégis elhiszik minden szavát.
Gnarog tekintélye is ebből jön. Valószínüleg a kocsmás ma részeg lehetett, hogy nem ismerte fel Gnarogot. Vándornak nevezni egy Taloni lakost.... mellesleg egy tekintélyes lakost, aki egy angyal férje, szörnyek rémálma, és még sorolni lehet. Talán részeg. Vagy hosszú volt az éjszakája. Ki tudja.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 12:01 pm

- Ó bocsánat... - szabadkozott a csapos mikor felismerte Gnarogot. - Hosszú volt az éjszaka. De ha nem hiszel nekem nézd meg az őröket, majd meglátod.
- De épp ez az - csattantam fel ,,lányos zavaromban" - én nem tudnék megátkozni senkit! Még ha akarnék se! Egy darab átkot nem tudok. Én soha... - soha nem tudnék ilyet tenni; folytattam magamban.
- Gnarog... - fordultam a férfi felé és szinte suttogtam amit mondtam. - Lehet hogy csak egyszer találkoztunk és alig ismerjük egymást, de azt hiszem a segítségedet kell kérnem... -még én magam sem tudom hogy kerülte ide, és mit keresek itt... - a fejem is fájni kezdett közben. - És úgy érzem mintha megvertek volna... - ezt már csak úgy mellékesen tettem hozzá.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 12:04 pm

*Gnarog és Nemezis furcsán néztek Gregoreonra.*
- Szerintem csak sokat ivott az illető, és érkezése véletlen egybeesés a milícisták állapotával. - mondta Gnarog a csaposnak.
- Gregoreon.... biztos hogy józan vagy? Lehet hogy sokat ittál.... de ha tényleg valami furcsaság történt, segíthetünk. - válaszolt Nemezis. - Szóval mi is történt igazából? Hol voltál utoljára? Hol jártál? Mivel vagy kivel találkoztál?
*Kérdezte, majd várt a válaszra.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 12:11 pm

- Ti nem voltatok itt! - csattant fel a csapos, de kicsit összébb húzta magát mikor felé pillantottam. Tényleg nem értettem. Tőlem félni? - Este... ő volt! Ő tette! A milicistákkal kiakartuk dobatni, erre... erre... - elszorult a torka és nem fejezte be.
Visszafordultam Gnarghoz és válaszoltam a kérdésére.
- A szobámban kéne lennem Grandfolkban, egyedül. Az az utolsó emlékem... Éppen szereltem aztán... Itt ébredtem fel... És valamiért úgy érzem mintha napok teltek volna el... Mellesleg ez nem is az én talárom! Nem is szoktam ilyet hordani ha nem muszáj.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 12:17 pm

- Szerintem valaki megszállta a testét. Ha olyan dolgokat tett, amikre nem emlékszik, ez az egyetlen magyarázat. Főleg ha nem az ő ruhája amit jelenleg visel. - mondta Gnarog.
- Csapos.... szerinted a bűnös teste vagy lelke felelős a bűnök elkövetéséért? Ha az utóbbi, akkor a gólemépítő ártatlan. - mondta Nemezis.
- Azt mondják hogy egy sárkány megtámadta Etrocastot, és több embert is megölt. Talán neki köze lehet a mostani baljóslatokhoz. Állítólag itt Talonban is jelen volt.... - mondta Gnarog.
- Még szép hogy jelen volt! Az unokatestvérem pont akkor volt őrszolgálaton mikor az a dög támadott! - mondta egy szakállas vendég.
- Nem sárkány támadta meg Talont, bolond. Már azelőtt is tűz volt mielőtt a sárkány jött. Valami vérfarkas vagy vértigris vagy véroroszlán vagy mi.... valami halottizé gyújtott fel mindent.... - mondta egy másik vendég.
- Én a szememnek hiszek. A vérfarkasok nem okádnak tüzet. A sárkányok okádnak! - mondta egy másik vendég.
- Talán a sárkánynak mégsincs köze a jelenlegi eseményekhez. - sóhajtva jegyezte meg Gnarog.

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 1:14 pm

Kikerekedtek a szemeim. Nem akartam hinni a fülemnek. Elsápadtam, és a gondolataimba vesztem, még...
- Sárkány? - kaptam fel a fejem. - Miféle sárkány?
Csak kapkodtam a fejem a beszámolókra.
- Te jó ég... - hüledeztem. Belese mertem gondolni abba a terrorba ami itt végbe ment.
- Gnarog... én találkoztam egy sárkánnyal nem rég. Nem volt valami túl szívélyes, majdnem felgyújtott... - ahogy végig gondoltam elborzadtam. Eszembe sem jutott hogy valami baj történt volna azon a helyen, pedig akkor is... akkor is így ébredtem. - A céhen kívül ő volt az utolsó akivel úgy mondd találkoztam.. azon a borzasztó helyen.. - mondtam sápadozva.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   

Földszint
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nappali & Előszoba (földszint)