Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Ways of Darkness - English/Angol

Share | 

Utcák és sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Utcák és sikátorok   Hétf. Ápr. 05, 2010 5:54 am

Ha nem a piacon vagy négy fal közt vagy akkor bizony itt vagy Wink
Grandfolk az utóbbi évszázadok alatt erősen megváltozott. Ha egy elf - vagy vámpír - aki itt született több száz éve újra meglátogatja a várost, erősen csodálkozhat. Régebben házasság csak két ember, két elf és két ork között volt. Régebben ebben a városban nem-emberi lényeket elég ritkán lehetett látni. Azóta ez mind megváltozott. Emberi párokat alig lehet látni, ellenben nagyon gyakori látvány hogy egy (általában szép, szemrevaló és kívánatos) emberi nő egy ork férfival karöltve jár és csókolózik, vagy egy jól-öltözött ember férfi elf nők társaságát élvezi... A hatalmas város kereskedelmi és politikai jelentősége miatt a nem-Etrandi bevándorlók egyik fő központja lett. Persze ne higyjük hogy mindez a változás egy nap alatt következett be... Mindez egy nagyon lassú és átmeneti változás hatása, amit végsősoron Etrand erejének növekedése okozott az utóbbi 600 évben.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.forumotion.co.uk
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 55

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Pént. Aug. 27, 2010 11:20 am

Az idő lassan telt a fővárosban, mégis úgy tűnt itt mindig pörögnek az események. Az egyik sikátoron egy csuklyás gyík fordul be és halad tovább a tömegben mögötte vagy négy másik személy, két fél-rok és két ember. A kis társaság úgy tűnik a gyík után halad és meg is volt rá az indokuk. Az a gyík én voltam. Próbáltam lerázni őket, de mivel későre járt nem volt elég ember, hogy elvegyüljek, de ahhoz elég volt, hogy ne vessék rám magukat viszont ez nem maradhatott így sokáig. Tudtam, hogy előbb-utóbb kénytelen leszek szembenézni velük, ezért egy nekem kedvező alkalmat vártam. Többször is hátra tekintettem, hogy lássam követnek-e még, és igen. Nem akartak eltűnni. A jelen helyzetben nem volt túl sok választásom a fejemben egy hatásos taktikát tervezgettem arra az esetre, ha túl közel kerülnének.
Felhasználó profiljának megtekintése
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Szomb. Aug. 28, 2010 3:37 am

A délelőtt kicsit felhősnek alakult. Mindez nem foglalkoztatta a város utcáin járó kelő embereket, volt nekik dolguk éppen elég így is. Ypsel egyike volt azoknak akik kitűntek a tömegből, az ő esetében a színes és nem helyi általános viseletként ismert ruhájával. Ő ugyanúgy nem törődött az időjárással mint mindenki más, egyébként is az a rá oly jellemző gondolatairól nem árulkodó szempár más elfoglaltságot talált. Egy apró kirakodás húzódott meg egy kőfal tövében, színes folyadékkal teli üvegcsék sorakoztak a pulton. Bal keze a kardja markolatán pihent míg a jobb kezét csak lógatta maga mellett. Tartása egyenes volt és úgy állt ott mintha egy élethű szobor lett volna. A pult másik oldalán az eladó pipázott a székében, néha türelmetlen pillantást vetve az elf lányra Like a Star @ heaven
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Szomb. Aug. 28, 2010 5:42 am

~A pokolba ezek még mindig nem szálltak le rólam.~Gondolta miközben újra hátra néztem.~Talán mégsem volt olyan jó ötlet börtönbe küldeni a bandavezért~Folytattam a gondolat menetem. Egy eléggé híres bandának a főnökét rajta kaptam amint a piszkos üzleteit csinálja és lekapcsoltam mintha csak városi őr lettem volna. És most úgy tűnik rájöttek, hogy nem vagyok az. Próbáltam különböző kanyarokkal lerázni őket, de hiába. Ha túlságosan lemaradtak akkor levágták az utat és már megint mögöttem voltak.~Nem igaz, most mit...~*puff*Ekkor hirtelen beleütköztem egy testbe. Ijedten ugrottam hátra, attól féltem, hogy az egyikük megkerült és szembe bevárt. Aztán észre vettem, hogy ez sokkal jobban néz ki egy kardforgatónak mint egy bandatagnak, és lány is volt. Azok akik követtek nem nők voltak az biztos, és főleg nem elfek. Szóval lassan megnyugodtam ugyanakkor eszembe jutott, hogy a nyomomba voltak.
-Bocsánat.-Nyögtem ki és már mentem is volna tovább amikor egy kéz a vállamra tette a kezét.
-Elnézést beszélhetnénk?-~Oh ne elkaptak!~Kiáltottam fel magamban és lassan feléjük fordítottam a fejm.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Szomb. Aug. 28, 2010 9:05 am

Különféle tisztító és védő kotyvalékok voltak főleg fémek felületének védelmére. Az ő esetében acélkardjának szánt volna hasonló keveréket hogy megvédje a rozsdásodás ellen. Mereven szemlélte a megfelelőnek talált kék folyadékkal töltött üvegcsét, de nem vette meg csak üresen bámult maga elé. Váratlanul belé mentek oldalról, egy arasznyit balra csúszott de az egyensúlya nem tört meg, a lökés egyébként sem volt túl erős a számára (E 9-12, Ü 12-17). Ezért mint ha mi sem történt volna nézte tovább az üveget, azonban alig egy pillanat múlva a szeme sarkából meg nézte hogy ki az. Néhány alakot látott akik mellette álltak ezért biztosan nem egy zsebtolvaj volt, külső zseb a ruháján egyébként sem volt
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Szomb. Aug. 28, 2010 2:46 pm

A hideg futkosott a hátamon amikor észre vettem azokat akik eddig követtek. Úgy éreztem, hogy nem hagynak sok választást, de ahhoz, hogy bármi varázslatot használhassak beszélnem kell. Egy rövid igét kell használnom. A kezem lassan felemeltem. Hirtelen számat az ősi nyelv két szava hagyta el mire a fáklyák fényei kialudtak és a fényük a kezemben összpontosult és megvakította őket, gyorsan kitörtem a szorításból és rohanni kezdtem, ám ez a kísérlet abban a pillanatban végbeszakadt amint megfordultam ugyanis az aki eddig rohant most hátba rúgott. Bár megvakult volt jól tudta hol vagyok ezért könnyen megtámadhatott. Az eredmény az lett, hogy előre buktam pontosan az elfre.
-uh!-Nyögtem ahogy leérkeztünk.-Bocs...-Próbáltam mondani ugyanakkor ismét elkaptak, de már fegyverrel a kezükben. Felhúztak a ruhámnál fogva.
-Imádkoztál már?-Kérdezte az egyik miközben kardját a kibelezésemhez készítette.
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Hétf. Aug. 30, 2010 7:15 am

A csoport közötti feszültség egy pillanat alatt dulakodásba fordult egy fény villanás kíséretében. Jobbnak látta odébb állni hiszen semmi köze nem volt hozzájuk. A gyík felé kezdett futni amikor hátba rúgták, így Ypselnek felére kényszerült vetnie magát a felé száguldó test elől. Az üldözött így éppen súrolva a karját puffant a földre (Ü 12-17). Úgy tűnik előnyére vált hogy végül mégis figyelemmel kísérte a a mellette folyó dolgokat, másképpen magával vitte volna az utca kövére. Mivel továbbra sem volt semmi köze a verekedéshez, hátat fordított hogy maga mögött hagyja őket és a piacon keressen kard tisztításra alkalmas anyagot. Az eladó egyébként is pakolta már odébb a portékáit, hogy a dulakodók össze ne találják zúzni a nagy dulakodásukban
Jaszmi Notu
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Hétf. Aug. 30, 2010 12:31 pm

A banditák körbe álltak és ki-ki fegyverrel a kezében elkezdett ízlelgetni, ki akarták élvezni a helyzetet. A lány pedig mit sem törődve ezzel elindult egy másik irányba míg a kereskedő pakolt elfele, nehogy összevérezzem neki a portékáit. Valószínűleg jól ismeri őket.~Hát idáig fajult a világ? Hideg vérrel nézik végig ahogy valakit lemészárolnak?~Futott végig az agyamon miközben vissza fordultam. Már nem tudtam semmit se tenni, a kezeimet lefogták és biztos voltam, hogyha ismét mágiához fordulok az a kard a gyomormba köt ki. Végül már csak egy dolog jutott eszembe. Talán a kardforgató segíthet, talán rá tudom venni.
-Kérem-Mondtam halkan mire ők ismét belém ütöttek.-Segítsen!-Törtem ki mire az egyik megszólalt.
-Ugyan ki segítene egy ilyen kis hüllőnek? Nem kellet volna beleszólnod, de most már késő.-Mondta gúnyosan miközben felemelte a kardját, hogy lesújtson.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Pént. Szept. 10, 2010 6:38 am

*Viszont egyenlőre nem segtett senki. Legalábbis úgy tűnt.
Hirtelen viszont közeledtek az őrök. Tizenketten voltak. Etrand zászlajának színét és címerét viselték pánéljaikon és pajzsaikon. A banditák megijedtek.
Az őrök meglátták a banditákat, és elkezdtek futva feléjük menni. A banditák 1 másodpercnyi gondolkodás után futottak is, ott hagyva Jaszamit ahol van. Az őrök mind a banditák után futottak. Maguk mögött hagytak kettő őrt, hogy megkérdezzék Jasamit.*
- Esett valami bántódása uram?
*Kérdezte az őr Jasamitól.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   

Utcák és sikátorok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-